Plakát

Metoda Markovič: Případ Straka

(Metóda Markovič: Prípad Straka)

Píše se rok 1985 a komunistická strana připravuje nejmasovější sportovní událost své doby – spartakiádu. V ulicích Prahy řádí nevyzpytatelný sériový vrah a policie se ocitá pod obrovským tlakem státních orgánů. Začíná hra s časem. Vyšetřování vede opět známý vyšetřovatel Jiří Markovič, který... [více]

2024–???? | Česká republika | Voyo | Drama / Retro / Krimi | 0 epizod | status: právě se nevysílá

Metoda Markovič: Případ Straka – O čem to je

Píše se rok 1985 a komunistická strana připravuje nejmasovější sportovní událost své doby – spartakiádu. V ulicích Prahy řádí nevyzpytatelný sériový vrah a policie se ocitá pod obrovským tlakem státních orgánů. Začíná hra s časem. Vyšetřování vede opět známý vyšetřovatel Jiří Markovič, který nečekal, že ho něco podobného potká znovu.

Jiří Straka, známý jako spartakiádní vrah, byl dopaden 22. května. V období mezi 17. únorem až 16. květnem 1985 na území Prahy napadl celkem 11 žen. Byl usvědčen ze tří vražd, dvou pokusů o vraždu, pěti znásilnění, tří loupeží a pěti krádeží.

Seriál navazuje na minisérii Metoda Markovič: Hojer podle skutečného případu vraždícího kanibala Ladislava Hojera.

Cyklus se tak stane poctou zesnulé legendě československé kriminalistiky Jiřímu Markovičovi, který s tvůrci na obou sériích do konce svého života úzce spolupracoval.