Plakát

Gargantia on the Verdurous Planet

(Suisei no Gargantia)

Ve vzdálené budoucnosti lidstvo kolonizovalo vesmír a založilo lidskou Galaktickou alianci. Ta je v současné době ve velké válce s Hideauze, mimozemšťany, kteří vypadají jako rostliny. Šestnáctiletý Ledo je vojákem Aliance. Mladý pilot nosící speciální biooblek zvaný Chamber, který... [více]

2013 | Japonsko | 23 minut | Tokyo MX | Anime / Dobrodružný / SciFi | 13 epizod | status: ukončeno v roce 2013
Poslední odvysílaná

1×13 – Midori no Hoshi no Densetsu

(premiéra 30. 6. 2013 – před 10 lety)
závěr seriálu

Gargantia on the Verdurous Planet – O čem to je

Ve vzdálené budoucnosti lidstvo kolonizovalo vesmír a založilo lidskou Galaktickou alianci. Ta je v současné době ve velké válce s Hideauze, mimozemšťany, kteří vypadají jako rostliny. Šestnáctiletý Ledo je vojákem Aliance. Mladý pilot nosící speciální biooblek zvaný Chamber, který obsahuje umělou inteligenci.

Během souboje, kdy se bojovníci Aliance snaží zničit nepřítelovu superzbraň, je Ledova loď vržena do červí díry a on ztrácí vědomí. Když se probouzí, jeho biooblek ho informuje o tom, že byl v bezvědomí téměř šest měsíců. Ledo také zjistí, že je na masivní lodi plující na moři na neznámé planetě. Umělá inteligence zjistí, že se jedná o planetu zvanou Země. Ta je známá jen z legend jako původní domov lidstva.

Dosud ji však nikdo jí nikdy nenašel...

Info box
Stanice

Tokyo MX

Délka

23 minut

Žánr

Anime
Dobrodružný
SciFi

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

2013

První vysílání

7. dubna 2013

Ukončení seriálu

30. června 2013

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky