plakát seriálu

Taková moderní rodinka

(Modern Family)

Epizoda 4×02 – My všichni školou povinní (Schooled)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Lily má před sebou první den školky, Claire s Philem odvážejí Haley na vysokou a Manny donutil Gloriu a Jaye, aby chodil na kurzy, kde jim poví, jak se starat o dítě.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Jaye a Gloriu to na kurzu nebaví, protože péče o děti není žádná věda, když jsou vyzváni, aby jako zkušení rodiče něčím přispěli a Jay zmíní, že dítěti s prořezávajícími se zuby se dává skotská, jsou souzeni, a tak radši odejdou. Doma Mannyho ujistí, že vše zvládnou, že pokud bude potřeba, dítěti se přizpůsobí. Jay mu řekne, že nyní je tu on a může být pouze dítětem.
Lily ve školce začne tahat za vlasy kluk a Cam na něj vyjede, a skončí tak v ředitelně. Zjistí, že chlapečkovi rodiče jsou dvě lesby a vůbec si nepadnou do oka. Je jim doporučeno, aby jejich děti společně s nimi strávili odpoledne dohromady. Nakonec si uvědomí, že i přes velkou rozdílnost mají společnou starost o své potomky a to je to nejdůležitější.
Haley se za rodiče stydí, Phil si nejdříve na sebe vezme triko, kde je Haley malá a pak zmáčkne zadek její spolubydlící, protože si myslel, že je to Claire. Holka se podiví, že má Haley dětské povlečení a nakonec Phil shodí krabici a vypadnou na zem kondomy, které Claire Haley koupila. Haley je poté požádá, aby odjeli dříve. V novém prostředí bez kamarádů se jí ale začne stýskat a začne si, v onom tričku, číst knihu filozofie od otce a následně rodičům zavolá, aby jim poděkovala.

Narážky na další seriályvložit další narážku

Láska je Láska

U Camerona a Mitche je na návštěvě lesbický pár. Cam dává na stůl vegetariánské rolky. Jedna z lesbického páru namítne, že když je lesba, jestli musí být i vegetariánka. Cam odvětí, že to viděl v The L Word.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Phil si při stěhování Haley na kolej splete Claire se studentkou a stiskne jí zadek. Do pokoje vejde studentčin otec, Claire a Haley. Phil jim situaci začne vysvětlovat.)
Claire: Phile!
Phil: Já si ji splet s tebou. Věřte mi, jsem uznávaný realitní makléř, tohle je nedorozumění. Zlato, otoč se a ukaž pánovi zadek. Jsou k nerozeznání.
Claire: Ani jsme nedokončili přípitek na Haley a vy strhnete pozornost k Lily.
Mitchell: Ale prosím tě. Je to velký den pro obě dvě.
Claire: Že jde Haley na vysokou je zázrak. Že jde Lily do školky, to je zákon.
Hlavní postavy
Jay Pritchett
Lily Tucker-Pritchett
Claire Dunphy
Phil Dunphy
Gloria Delgado-Pritchett
Mitchell Pritchett
Cameron Tucker
Haley Dunphy
Luke Dunphy
Manny Delgado
Alex Dunphy
Vedlejší postavy
učitelka
ředitel Roth
Chrissy Ross
otec Jorie
účastník kurzu
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMy všichni školou povinní
Původní názevSchooled
Rok natočení2012
Premiéra10. října 2012
Česká premiéra13. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Sledovanost premiéry12 080 000 diváků
Autoři profilu epizody