plakát seriálu

Taková moderní rodinka

(Modern Family)

Zajímavosti ze seriálu
První seriál televizní stanice ABC po 22 letech, který obdržel cenu Emmy v kategorii komediální seriál. Naposledy to byla Báječná léta (The Wonder Years) v roce 1988.
Nolan Gould, který hraje hloupého Luka Dunphyho, je ve skutečnosti členem Menzy.
Camovu a Mitchellovu dceru Lily hrají dvojčata Ella (holka) a Jayden (kluk). Ani jeden z nich není uveden v titulcích.
Jesse Tyler Ferguson (Mitchell) v rozhovoru prozradil, že vtip, že si Jay nedokázal poněkolikáté "zapamatovat", že je gay, je z jeho života. Jeho opravdovému otci to totiž musel po letech říkat třikrát, než tomu opravdu uvěřil. Tuto příhodu Jesse řekl scénáristům seriálu a těm se to tak líbilo, že to dali do scénáře.
Philova hláška o tom, že musí spravit schod, je vtip běžící po celou 1.sezónu. Na začátku 2.řady ho opraví. Poté se ale opět rozbije, jenže Phil od té doby nezmíní, že ho musí opravit.
V roce 2011 obdržel seriál 5 cen Emmy. Julie Bowen a Ty Burrell vyhráli kategorie nejlepších herců ve vedlejších rolích, Michael Alan Spiller vyhrál díky haloweenské epizodě (206) cenu za nejlepší režii komediálního seriálu, nejlepší scénář komediálního seriálu vyhrála epizoda Chyceni při činu (213) a v neposlední řadě si odnesla Modern Family již podruhé také nejprestižnější cenu pro nejlepší komedii roku.
Craig T. Nelson měl původně hrát postavu Jaye Pritchetta.
Postava klauna Fizba, kterou občas v seriálu oživí Eric Stonestreet (Cam), není výmyslem seriálu. Je založena na postavě, kterou si herec sám vytvořil již v devíti letech.
Když bydlela Sofia Vergara (Gloria) v Kolumbii, sledovala španělsky dabovanou verzi seriálu Ženatý se závazky s Edem O'Neillem (Jay) v hlavní roli. Když poté získala roli po jeho boku v seriálu Modern Family, byla zklamaná, když zjistila, že Ed nemluví španělsky.
Představitelé Dylana (Reid Ewing) a Andyho (Adam Devine) mají narozeniny ve stejný den, a to 7. listopadu. Zatímco Reid se narodil v roce 1988, Adam je o 5 let starší.
Stejně jako Cam, i jeho představitel Eric Stonestreet pochází ze středozápadu. Nicméně Eric si vybral jako Camovo rodiště Missouri, aby si nemusel dělat srandu ze svého rodného Kansasu.
V seriálu se objevili v epizodních rolích i dva ex-přítelové Sarah Hyland (Hayley). Nejprve to byl Matt Prokop ve třetí sérii, poté Dominic Sherwood v sérii sedmé.