Plakát

TekWar

Rok 2045. Z kryogeního vězení je propuštěn Jake Cardigan. Bývalý policista, který přišel o odznak poté, co byl obviněn z trestných činů, které však nespáchal. Odsouzen byl na 15 let, ale po odpykání čtyř roků, tří měsíců a dvaceti sedmi dní byl osvobozen. Krátce po svém propuštění je... [více]

1994–1996 | Kanada / USA | 60 minut | CTV | SciFi / Krimi | 0 epizod | status: ukončeno v roce 1996

TekWar – O čem to je

Rok 2045. Z kryogeního vězení je propuštěn Jake Cardigan. Bývalý policista, který přišel o odznak poté, co byl obviněn z trestných činů, které však nespáchal. Odsouzen byl na 15 let, ale po odpykání čtyř roků, tří měsíců a dvaceti sedmi dní byl osvobozen. Krátce po svém propuštění je Jake kontaktován Sidem Gomezem, bývalým kolegou od policie. Sid je nyní v soukromém sektoru, kde pracuje jako vyšetřovatel pro bezpečnostní firmu COSMOS CEO, záhadného majitele Waltera Bascoma. Sid sděluje Jakeovi, že to byl Walter Bascom, kdo zařídil jeho brzké propuštění. Na oplátku po něm požaduje, aby pro jeho firmu pracoval jako vyšetřovatel.

Světem se totiž rozmáhá nová ilegální, vysoce návyková, digitální droga zvaná "Tek". Vyrábí se ve formě mikročipu a má za následek, že uživatele uvede do stavu simulované reality, tzv. matrixového hyperprostoru. Droga může způsobit i smrt. Bascom chce vypátrat výrobce drogy a na oplátku pomůže Jakeovi očistit jeho jméno.

Jakeovy kolegové jsou kromě Sida Gomeze, kterého v pozdějších dílech vystřídá sexy poručice Sam Houstonová, ještě hackerka Nika a kyberpunkeři Cowgirl a Spaz. Jakeovi je v patách vládní agent Shelley Grout.

Jake Cardigan
Walter H. Bascom
Lt. Sam Houston
Lieutenant Winger
Sid Gomez
Info box
Stanice

CTV

Délka

60 minut

Žánr

SciFi
Krimi

Země původu

Kanada
USA

Roky vysílání

1994–1996

První vysílání

17. ledna 1994

Ukončení seriálu

9. února 1996

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)