Plakát

Teroristé hákového kříže

(NSU: German History X)

Unikátní televizní projekt vychází z reálných událostí vážících se k pravicově teroristickému uskupení NSU; Nacionálně-socialistické podzemí, které se klenou přes celou moderní historii Německa od konce rozdělení země na východ a západ, přičemž dodnes nejsou jednoznačně objasněny. NSU... [více]

93 %
2016 | Německo | 90 minut | Netflix | Drama / Historický / Krimi | 3 epizody | status: ukončeno v roce 2016
Poslední odvysílaná

1×03 – Die Ermittler - Nur für den Dienstgebrauch

(premiéra 6. 4. 2016 – před 4 lety)
závěr seriálu

Teroristé hákového kříže – O čem to je

Unikátní televizní projekt vychází z reálných událostí vážících se k pravicově teroristickému uskupení NSU; Nacionálně-socialistické podzemí, které se klenou přes celou moderní historii Německa od konce rozdělení země na východ a západ, přičemž dodnes nejsou jednoznačně objasněny.

NSU svou existenci objasnila teprve v roce 2011 a dodnes není řada zločinů jejich členů objasněna. Členové uskupení unikali spravedlnosti přes 13 let.

Každý díl se dívá na téma z jiného pohledu a pokrývá jiné období minulosti. První část sleduje členy uskupení v průběhu devadesátých let, než se uchýlili do podzemí. Současně také pojednává o nacistické scéně bývalého východního Německa a poukazuje na provázanost radikalizování společnosti s dobovým sociálním a ekonomickým klimatem. Druhá část vykresluje jedenáct let fatálních omylů ze strany policie, nejistoty, bezmoci a osobních tragédií. Třetí díl se věnuje linii vyšetřování.

Beate Zschäpe
Uwe Mundlos
Uwe Böhnhardt
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

Mitten in Deutschland: NSU

Info box
Stanice

Netflix

Délka

90 minut

Žánr

Drama
Historický
Krimi
Minisérie
Dokument

Země původu

Německo

Roky vysílání

2016

První vysílání

30. března 2016

Ukončení seriálu

6. dubna 2016

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)