Teta

Teta (Teta) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Herec Ferdy Mayne, coby Drákula, se zde v roli upírského hraběte neobjevil poprvé. Již v roce 1967 ztvárnil obdobnou postavu hraběte von Krolocka ve filmu Ples upírů režiséra Romana Polanského.
Vložila: Ajka
Seriál měl pracovní název Vnuk Frankensteinovy tety, byl zkrácený na Frankensteinova teta, ale nakonec byl odvysílaný pod názvem Teta.
Vložila: vikrle
Při natáčaní pádu Andreje Hryce (Hufšmída) do vody (na jazerech nad Grinavou) se v té době skoro utopil neznámý chlapec. Ale díky potápěčům, kteří zabezpečovali štáb, se podařilo chlapce zachránit.
Vložila: vikrle
Seriál se natáčel v Boskovicích na hradě i na zámku Lednice, v německém Werfenu, a také rakouském Dauisteinu, Hallstattu i v okolí Salzburgu.
Vložila: vikrle
Po celou dobu natáčení v Rakousku měli českoslovenští herci tak malé diety, že většinu toho, co snědli a vypili, zaplatili jejich zahraniční kolegové.
Vložila: vikrle
Postava Bílé paní (Mercedes Sampietro) byla inspirována masovou vražedkyní, hraběnkou Alžbětou Báthoryovou. Podle legendy byla právě ona odsouzená chodit ve svém zámku v noci navždy jako Bílá paní.
Vložila: vikrle
V kuloárech se šuškalo, že švédská herečka Viveca Lindfors (Hana von Frankenstein) nesnášela režiséra Jakubiska za to, že vnutil její filmové postavě cigaretu.
Vložila: vikrle

Filtr epizod