plakát seriálu

Teta

(Teta)

Zajímavosti ze seriálu
Herec Ferdy Mayne, coby Drákula, se zde v roli upírského hraběte neobjevil poprvé. Již v roce 1967 ztvárnil obdobnou postavu hraběte von Krolocka ve filmu Ples upírů režiséra Romana Polanského.
Seriál měl pracovní název Vnuk Frankensteinovy tety, byl zkrácený na Frankensteinova teta, ale nakonec byl odvysílaný pod názvem Teta.
Při natáčaní pádu Andreje Hryce (Hufšmída) do vody (na jazerech nad Grinavou) se v té době skoro utopil neznámý chlapec. Ale díky potápěčům, kteří zabezpečovali štáb, se podařilo chlapce zachránit.
Seriál se natáčel v Boskovicích na hradě i na zámku Lednice, v německém Werfenu, a také rakouském Dauisteinu, Hallstattu i v okolí Salzburgu.
Po celou dobu natáčení v Rakousku měli českoslovenští herci tak malé diety, že většinu toho, co snědli a vypili, zaplatili jejich zahraniční kolegové.
Postava Bílé paní (Mercedes Sampietro) byla inspirována masovou vražedkyní, hraběnkou Alžbětou Báthoryovou. Podle legendy byla právě ona odsouzená chodit ve svém zámku v noci navždy jako Bílá paní.
V kuloárech se šuškalo, že švédská herečka Viveca Lindfors (Hana von Frankenstein) nesnášela režiséra Jakubiska za to, že vnutil její filmové postavě cigaretu.