Plakát

The Collector

The Collector vypráví příběh o muži, který sbírá duše pro samotného Ďábla. Morgan Pym vypadá na třicátníka, nicméně se narodil v Norimberku již v roce 1322. Ve své rodné zemi působil jako mnich. Nešťastně se však zamiloval do služebné Katriny, která bydlela nedaleko kláštera. Své... [více]

2004–2006 | Kanada | 43 minut | Space | Fantasy / Drama | 39 epizod | status: ukončeno v roce 2006
Poslední odvysílaná

3×13 – The Exorcist

(premiéra 4. 4. 2006 – před 18 lety)
závěr seriálu

The Collector – O čem to je

The Collector vypráví příběh o muži, který sbírá duše pro samotného Ďábla. Morgan Pym vypadá na třicátníka, nicméně se narodil v Norimberku již v roce 1322. Ve své rodné zemi působil jako mnich. Nešťastně se však zamiloval do služebné Katriny, která bydlela nedaleko kláštera. Své vyvolené Morgan nakonec vyznal lásku až těsně před tím, než zemřela na mor.

Kvůli této nespravedlnosti se Morgan naštval na Boha a upsal svou duši Ďáblu, kterou vyměnil za deset šťastných let s Katrinou. To se mu splnilo. Nicméně na konci tohoto období Katrina opět onemocněla a zemřela. Morgan se snažil proti Ďáblovi bojovat a nakonec dostal nabídku: Nebude muset do pekla, pokud pro něj bude sbírat duše. Dokud pracuje, může chodit po zemi, nesmrtelný, ale v momentě, kdy přestane, se dohoda ruší. Morgan dohodu přijal, ale neměl dost odvahy na otázku, kam se poděla duše Katriny.

O šest století později ho tato neznalost stále trápí, nicméně se ji snaží pohřbít pod svou rutinu osamělého sběrače: nespí, nemá přátele, každý týden pouze obdrží telefonát se jménem nového člověka z Vancouveru. Morgan musí dotyčnou osobu najít a oznámit jí, že zbývá 48 hodin do doby, kdy jejich desetiletá smlouva vyprší a duše dotyčného bude vtažena do pekla. A proč vlastně Ďábel dává toto včasné varování? Užívá si, když může sledovat paniku těchto lidí, kteří se v posledních dvou dnech snaží stihnout vše, co potřebují.

Jednoho dne Morgan potká mladou dívku Mayu, která mu začne vynahrazovat ztrátu Katriny. Hrdina jde za Ďáblem, ale neukončí svou smlouvu, místo toho si vyžádá, aby mohl svým "klientům" pomáhat v posledních dvou dnech nalézt vykoupení. Ďábel je nadšený z vytržení ze stereotypu a s Morganovou žádostí souhlasí.

Ne všichni Morganovi klienti ale chtějí vykoupení. Spoustě z těch, kteří o to mají zájem, se to nepodaří. Někteří, kteří uspějí, si to zaslouží, jiní zase ne. A někdy zlí lidé vyváznou až moc lehce. Všemu ale samozřejmě vévodí Ďáblův zvrácený smysl pro humor. Příběhy střídají komický a dramatický ráz, záleží na daném klientovi. Nechybí ani zločin, rodinné problémy nebo vědecká fakta. Nicméně Morganovo zapálení dokáže, že každý člověk, ať už se dopustil čehokoliv, si může vysloužit vykoupení.

A kdo ví? Možná to platí i o samotném Morganovi...

Morgan Pym
Gabriel Slate
Maya Kandinski
Jeri Slate
Info box
Stanice

Space

Délka

43 minut

Žánr

Fantasy
Drama

Země původu

Kanada

Roky vysílání

2004–2006

První vysílání

2. června 2004

Ukončení seriálu

4. dubna 2006

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky