plakát seriálu

The Frankenstein Chronicles

(The Frankenstein Chronicles)

Názory uživatelů

The Frankenstein Chronicles

Jestli Sean Bean umře, nebo neumře, jsem se sice dozvěděl až v posledním dílu, ale jenom kvůli tomu jsem na seriál samozřejmě nekoukal. The Frankenstein Chronicles je totiž dílko, které si mě překvapivě velmi rychle získalo, prostě další velká ostrovní kvalita. Na ploše šesti dílů ani minutu nenudí, přináší příběh s velmi zajímavou a postupně gradující zápletkou, která má mnoho co nabídnout (včetně postavy Mary Shelley), má pohlcující a úžasnou atmosféru (u britských seriálů to beru jako samozřejmost, obzvlášť, když se odehrávají ve viktoriánském Londýně), herecké výkony jsou skvělé a Frankensteinem se to jen inspiruje, což je velice, ale velice dobře. Druhé sérii bych se nebránil, potenciál do budoucna to rozhodně má, a navíc je to veliký seriálový klenot, mix hororu a prvotřídní detektivky a lahůdka, kterou jsem si opravdu náležitě vychutnal, která se s každým dílem zlepšuje a která do plného hodnocení nemá vůbec daleko. Parádička, ve které Sean dokazuje svou nesmrtelnost (nebo ne?). 85%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ironie osudu...

Musim celkem uznat, že se mi tato miniserie strašně moc libila :) Celkově mám ráda, když je něco podle knižní předlohy (ať už samotný děj nebo jen inspirace), a proto se mi nápad "Frankýho" strašně moc zamlouval :) Překvapil mě nejenom děj, ale i zvraty, které se v sérii objevovaly. Nejvice mě ale pobavila ironie v poslednim díle série. Už se nemohu dočkat pokračování (pokud se uskuteční) a dalšího osudu pana Marlotta ;)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Frankenstein

Toto je seriál jak šitý mně na míru, historické období, potemnělá atmosféra, detektivka a Seana Beana je po dlouhé době opět příjemné vidět a co víc, seriál je inspirovaný podle knižní předlohy, což pro mě jako pro knihomola je také velké plus a ačkoliv Frankensteina znám, tak jsem toto dílo nikdy nečetla, tak mám aspoň tip na další knihu :) Ale i přesto všechno seriálu nedám plný počet, místama se děj trochu táhne.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé