Plakát

The Jury

1. série 15letý John Maher byl po cestě do školy zabit 27 řeznými ranami. Když je z vraždy obviněn jeho spolužák indického původu z řad Sikhů, národ zuří. Soud, který se neobejde bez protestů a mediálních spekulací, svede dohromady 12 porotců, kteří zjišťují, že musí učinit těžké... [více]

2002–2011 | Velká Británie | 60 minut | ITV | Drama / Právnický / Antologie | 11 epizod | status: ukončeno v roce 2011
Poslední odvysílaná

2×05 – Episode 5

(premiéra 11. 11. 2011 – před 12 lety)
závěr seriálu

The Jury – O čem to je

1. série
15letý John Maher byl po cestě do školy zabit 27 řeznými ranami. Když je z vraždy obviněn jeho spolužák indického původu z řad Sikhů, národ zuří. Soud, který se neobejde bez protestů a mediálních spekulací, svede dohromady 12 porotců, kteří zjišťují, že musí učinit těžké rozhodnutí, na které čeká celá země.

Mezi tyto porotce patří: Charles, mladý muž, jež opustil kněžský seminář, aby našel svou ztracenou lásku; Elsie, stará osamělá umírající žena; Johnny, zotavující se alkoholik; Rose, krásná žena, jejíž muž se stal následkem autonehody paranoidním; Jeremy, muž z kdysi bohaté rodiny, kterého přítel připravil o všechny peníze podvodem se špatnými investicemi; Peter, který chce být dobrým a nestranným porotcem, ale je v obležení manželčiných rodičů, kteří se chtějí také zapojit a Marcia, svobodná matka, která je v průběhu soudu přinucena vpustit zpět do svého života svou matku.

2. série
Alan Lane byl před pěti lety shledán vinným z vražd tří žen, které poznal přes internetovou seznamku. Vrchní soud však tento rozsudek zrušil.

V novém soudním procesu jako porotci slouží Paul, svobodný muž, který se stará o svou matku; Katherine, učitelka, která měla poměr se svým žákem; Tahir, imigrant ze Súdánu, který čeká na vízum do USA, kde je jeho bratr; Lucy, asistentka, která do poroty usedla místo své šéfky; Rashid, mladík s Aspergerovým syndromem, který žije se svými rodiči; osamělá Kristina a Ann, zbožná křesťanka.

Johnnie Donne
Rose Davies
Peter Segal
Marcia Thomas
Jeremy Crawford
Elsie Beamish
Warren Murphy
Charles Gore
Eva Prohaska
Info box
Stanice

ITV

Délka

60 minut

Žánr

Drama
Právnický
Antologie
Krimi

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2002–2011

První vysílání

17. února 2002

Ukončení seriálu

11. listopadu 2011

Tagy

porota, soudní proces

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)