The Mystic Nine

The Mystic Nine (Lao Jiu Men) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Lex-san

8. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

The Mystic Nine

The Mystic Nine je typickým čínským seriálem, kterého dostává z průměru hned několik aspektů. Tím prvním je samotné téma průzkumu hrobky, které byť se většinou odehrává před zeleným plátnem nebo mezi kartonovými kulisami, diváka chytne svojí atmosférou. Dalším bodem jsou povětšinou dobře napsané a kvalitně zahrané postavy. Smutnou výjimku bohužel tvoří Yin Xin Yue, která mě vůbec nebavila. Myslím si, že to ani tak nebyla chyba Zanily Zhao, ale toho, že její postava prostě děj nikam neposunovala a nebyla pro něj tak žádným přínosem. Ostatní měli co hrát, ale ona bohužel ne. Před kamerou se tak promenáduje klasická plejáda postav - Fo Ye a Er Yue jako charismatičtí představitelé svých rodin, záporáci z vlastních řad i z řad Japonců, Ya Tou a její osudově tragická láska apod. Mě osobně hodně bavila dvojka Ba Ye a poručík Zhang, kde si ani jeden z nich nenechal ujít možnost do toho druhého si rýpnout, ale jinak skvěle táhli za jeden provaz.

I v tomto seriálu platí, že Asie má skvěle zvládnutou choreografie soubojů, vychytaný soundrack a líbivé kostýmy. Bohužel se ale též neobejdeme bez nekonečných flashbacků, dlouhých a nezáživných rozhovorů, které nikam nevedou, nepochopitelných skoků z jedné dějové linky do druhé a zpět v průběhu několika málo replik a vražedných zásahů střihačských nůžek.

Pokud tedy máte chuť na výpravu do Číny 30. let, do období politických machinací a bojů o moc, a zajímá vás historie devíti rodin, tak zkuste tenhle počin – slabých 70%.