Plakát

The Romanoffs

Romanovci byla ruská dynastie vládnoucí v téže zemi od roku 1613 až do roku 1917, kdy v Rusku vypukla Velká říjnová revoluce a k moci se dostali bolševici v čele s Vladimirem Iljičem Leninem. Jedním z důvodu pádu tak mocného rodu byla první světová válka, která měla... [více]

2018 | USA | 60 minut | Amazon | Drama / Antologie | 8 epizod | status: ukončeno v roce 2018
Poslední odvysílaná

1×08 – The One That Holds Everything

(premiéra 23. 11. 2018 – před 19 měsíci)
závěr seriálu

The Romanoffs – O čem to je

Romanovci byla ruská dynastie vládnoucí v téže zemi od roku 1613 až do roku 1917, kdy v Rusku vypukla Velká říjnová revoluce a k moci se dostali bolševici v čele s Vladimirem Iljičem Leninem. Jedním z důvodu pádu tak mocného rodu byla první světová válka, která měla za následek hladomor, hospodářskou a ekonomickou krizi v zemi. Tyto události čím dál více podrážely nohy stávajícímu carovi Mikulášovi a v březnu roku 1917 byl přinucen k abdikaci. Zhruba o rok a půl později byl společně s jeho rodinou popraven ve sklepení azylového domu v Jekatěrinburgu popravčí četou.

Po těchto tragických událostech se po celém světě začali objevovat jedinci, kteří tvrdili, že jsou potomci této carské rodiny. Všechny tvrzení byly prokázány jako nepravdivé, a to i díky testům DNA po roce 1991. Tento osmidílný projekt v každém díle sleduje jednu osobu, která věří, že je potomek slavné dynastie Romanovců a nárokuje si její bohatství.

Michael Romanoff
Brian Norris
Olivia Rogers
Samuel Ryan
Katherine Ford
Michelle Westbrook
Olivia Wells
Články k seriáludalší články
Další názvy pod kterými můžete seriál znát

The Romanoffs

Pilot pod lupou
Info box
Stanice

Amazon

Délka

60 minut

Žánr

Drama
Antologie

Země původu

USA

Roky vysílání

2018

První vysílání

12. října 2018

Ukončení seriálu

23. listopadu 2018

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)