Plakát

Tisíc let české myslivosti

Myslivost je zvláštní fenomén. Má svou speciální češtinu, své zvyky a rituály. Myslivci zdaleka nejsou jen střelci a lovci zvěře. To není ve světě moc obvyklé. Myslivost má u nás speciální zákon, dá se vystudovat na vysoké škole. Zabývají se jí stovky tisíc zájemců, kteří musí složit přísné... [více]

50 %
2016 | Česká republika | 25 minut | Česká televize | Dokument | 9 epizod | status: ukončeno v roce 2016
Poslední odvysílaná v ČR

1×09 – 9. díl

(premiéra 26. 11. 2016 – před 6 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

1×09 – 9. díl

(premiéra 26. 11. 2016 – před 6 lety)
závěr seriálu

Tisíc let české myslivosti – O čem to je

Myslivost je zvláštní fenomén. Má svou speciální češtinu, své zvyky a rituály. Myslivci zdaleka nejsou jen střelci a lovci zvěře. To není ve světě moc obvyklé. Myslivost má u nás speciální zákon, dá se vystudovat na vysoké škole. Zabývají se jí stovky tisíc zájemců, kteří musí složit přísné zkoušky. Myslivci jsou významnou společenskou organizací, jestli na vesnici někdo pořádá plesy, zábavy nebo třeba masopust, jsou to hasiči – nebo myslivci.

O mladé české myslivce je obrovský zájem všude, kde se chová divoká zvěř, i v afrických rezervacích. Mají na to vzdělání, jsou vynikající střelci a mají tvrdou praxi. Jít s kamerou do lesa se zkušeným myslivcem znamená „ulovit“ unikátní záběry zvěře, dozvědět se mnoho zajímavostí o přírodě a zažít doslova neobvyklá dobrodružství.

Info box
Stanice

Česká televize

Délka

25 minut

Žánr

Dokument

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

2016

První vysílání

1. října 2016

Ukončení seriálu

26. listopadu 2016

Odkazy

Oficiální stránky