Plakát

Tom, nejlepší přítel

(Tom the Greatest Friend)

Tom je velký dinosaurus, který navzdory své velikosti je úplně neškodný. Tom se svými dvěma maličkými kamarády cestuje po celém světě. Navštíví ta nejvzdálenější místa a prožijí ta nejfantastičtější dobrodružství. Každá epizoda seriálu nás dostane do jiného koutu naší planety. Mimo jiné do New... [více]

2008 | Velká Británie / Španělsko / Itálie / Francie | 25 minut | BBC | Animovaný / Rodinný | 0 epizod | status: právě se nevysílá

Tom, nejlepší přítel – O čem to je

Tom je velký dinosaurus, který navzdory své velikosti je úplně neškodný. Tom se svými dvěma maličkými kamarády cestuje po celém světě. Navštíví ta nejvzdálenější místa a prožijí ta nejfantastičtější dobrodružství.

Každá epizoda seriálu nás dostane do jiného koutu naší planety. Mimo jiné do New Yorku, Paříže, Austrálie. V Karibském moři se setkáme s piráty, projdeme Himálajemi a navštívíme starověké město Inků Machu Picchu.

Naši hrdinové se díky svému cestování spřátelí s mnoha novými lidmi a jejich různorodými zvyky a tradicemi a díky tomu se naučí lépe chápat a vážit si svět kolem sebe.

Bohužel ani toto cestování se neobejde bez komplikací a Toma spolu s dětmi začne pronásledovat Carter, který se pokouší chytit Toma, aby ho mohl ukazovat jako atrakci ve svém zábavním parku. Přese všechno se však Tomovi a dětem podaří vždy vybruslit ze šlamastik se zdravou kůží.

Info box
Stanice

BBC

Délka

25 minut

Žánr

Animovaný
Rodinný

Země původu

Velká Británie
Španělsko
Itálie
Francie

Roky vysílání

2008

První vysílání

v roce 2008

Odkazy

Oficiální stránky