Plakát

Transformers

(The Transformers)

Před čtyřmi miliony let na vzdálené planetě Cybertron existoval život. Planetu obývala rasa inteligentních robotů, kteří mohli cítit a vnímat. Jmenují se Transformers. Na planetě žily dva klany - Autoboti, které vedl Optimus Prime a jejichž cílem byla mírumilovná koexistence s druhými a... [více]

1984–1987 | USA / Japonsko / Jižní Korea | 23 minut | Kreslený / Akční / Dobrodružný | 98 epizod | status: ukončeno v roce 1987
Poslední odvysílaná

4×03 – The Rebirth: Part 3

(premiéra 11. 11. 1987 – před 36 lety)
závěr seriálu

Transformers – O čem to je

Před čtyřmi miliony let na vzdálené planetě Cybertron existoval život. Planetu obývala rasa inteligentních robotů, kteří mohli cítit a vnímat. Jmenují se Transformers.

Na planetě žily dva klany - Autoboti, které vedl Optimus Prime a jejichž cílem byla mírumilovná koexistence s druhými a Decepticoni, které vedl Megatron. Jejich cílem bylo dobývat a ovládat.
Oba klany spolu vedly na Cybertronu nekonečnou válku.

Jak postupem času začala docházet energie, Autoboti se rozhodli vydat do vesmíru hledat nový zdroj, aby mohli přežít. Stejně tak se do vesmíru vydali i Decepticoni. Autoboty přepadli a při havárii obě lodě stroskotaly na prehistorické Zemi.

O 4 miliony let později přivedla erupce sopky k životu lodní počítač a nyní, v roce 1984 začíná válka mezi Autoboty a Decepticony nanovo. Mezi lidmi.

Optimus Prime/Ironhide/Slugslinger/Wingspan
Starscream
Megatron
Spike Witwicky
Cliffjumper
Bumblebee
Thundercracker
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

The Transformers
Tatakae! Cho Robot Seimeitai Transformer (Japonský název)

Info box
Délka

23 minut

Žánr

Kreslený
Akční
Dobrodružný

Země původu

USA
Japonsko
Jižní Korea

Roky vysílání

1984–1987

První vysílání

17. září 1984

Ukončení seriálu

11. listopadu 1987

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)

Související