plakát seriálu

Třída 8. A

(Třída 8. A)

Názory uživatelů

Zvláštní škola.

Dokument, který nám přináší pohled na romskou třídu v Brně a na tři učitele z různých škol, kteří přišli na 6 měsíců aby ve třídě udělali nějaké změny. Ano, je to velmi zajímavý nápad, ale povedl se?

8 částí, tři učitele, kteří se školou nemají nic společného a mají příležitost poprvé doučovat romské děti a pouhých šest měsíců. Můžeme vidět opravdu kladné změny. Některé děti na sobě začali opravdu pracovat a ke konci osmého ročníku to šlo na nich i poznat. V současné době jsou tyhle děti v deváté třídě a rozhodují se na kterou střední školu půjdou a já se jenom ptám: Drží se svých pokroků, které někteří z nich udělali, nebo zase spadli dolů a na školu kašlou? Tohle se už asi nedovíme a to je důvod, proč tomuhle seriálu dávám jenom 90%.

Každý se totíž v různých okruzích chová jinak. Znám to i zvlastní zkušenosti. Když jsem s přáteli, jsem živel, když s rodinou, jsem rozumná, když s přítelem jsem taková stydlivka spíš. A to platí i pro ně. V jedné části umístili do třídy kamery a děcka o tom nevěděli. To byla teprve show. Myslím si, že kdyby to udělali hned od začátku a do konce všechno by bylo úplně jinak. Jenže oni věděli moc dobře, že jsou natáčení a že budou v televizi, tak nebyli tak moc rozjetí, jak třeba s krytou kamerou a proto si myslím, že hlavně to mělo dopad i na jejich studijní výsledky. U mnohých si nemyslím, že se zlepšili z titulu, že mají nové učitele, kteří je vedou jinou cestou, než na kterou byli zvyklí, tak se začali zdokonalovat. Šlo jím spíš o to, že budou v televizi, tak chtěli vypadat dobře a rozumně. Co se týče třeba Sama, Jess či Šarloty, věřím, že tyhle děcka to opravdu někam dotáhnout, protože měli dobré hodnocení, už dřív než přišla televize a těmhle třem dětem to i ze srdce opravdu přejí.

Nicméně, jak už jsem psala, dávám teda 90%, protože mě docela mrzí, že nás díváky ošidili o to co se v takových třídách doopravdy děje a že opravdu měli míchat skryté kamery průběžně a ne jenom v jednom díle a že vlastně nevíme z toho všeho jak to stejně nakonec dopadne. Jestli si i v deváté třídě udrží svoje hodnocení, nebo se zhorší či v jiných případech zlepší.

Jinak rozhodně doporučuji všem ať se na to podívají. Já, jako studentka dálkové školy, jsem byla v mnoha věcích sama díky tomu dokumentu motivovaná a inspirovaná a myslím si, že o to právě jde. Motivovat jak naše romské občany, tak i nás.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Třída 8.A?

Seriál, který vypráví o problémech ve škole. Upřímně? Za takovéhle extrémy můžou rodiče (popř. okruh lidí, ve kterém se dítě nachází), ne škola. Nevím, co by na tom měl učitel, ať je jakkoli zábavný, sympatický nebo aktivní, změnit.
Každopádně mě seriál po pilotním díle zaujal a sledovat budu nadále.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé