Plakát

Trigun

Vash the Stampede je nejhledanější psanec na světě. Odměna za jeho dopadení je neuvěřitelných 60 miliard, přitom Vash je dobrý člověk, který ochraňuje slabé a je za ně ochotný i chytit kulku. Sice je to nejlepší pistolník, ale nemá rád zabíjení. Po jeho stopách se vydávají Meryl a Milly, dvě... [více]

1998 | Japonsko | 25 minut | Animax | Anime / Western / Akční | 26 epizod | status: ukončeno v roce 1998
Poslední odvysílaná

1×22 – Alternative

(premiéra 26. 9. 1998 – před 25 lety)

Trigun – O čem to je

Vash the Stampede je nejhledanější psanec na světě. Odměna za jeho dopadení je neuvěřitelných 60 miliard, přitom Vash je dobrý člověk, který ochraňuje slabé a je za ně ochotný i chytit kulku. Sice je to nejlepší pistolník, ale nemá rád zabíjení. Po jeho stopách se vydávají Meryl a Milly, dvě pojišťovací agentky, které byly pojišťovnou vyslány, aby zabránili dalším škodám na majetku a pojišťovna nezbankrotovala. Dívky po seznámení s Vashem zjišťují, že města jsou ve skutečnosti zdemolována lidmi, kteří touží Vashe sejmout a získat za něj odměnu. K Vashovi a dívkám se ještě přidává kněz Nicolas D. Wolfwood, který sebou nosí velký kříž plný zbraní a je skoro stejně dobrý pistolník jako Vash.

První půlka anime je vtipná a většinou je příběh uzavřen v epizodě. Druhá půlka je vážnější a temnější a příběh se táhne skrze další epizody. V druhé části zjišťujeme podrobnosti z Vashova života a kdo vlastně je. Vash zde musí sejít ze své cesty Love & Peace a společně s Wolfwoodem se postavit svému bratrovi a skupině nejlepších zločinců Gung-Ho Guns.

Vash the Stampede
Nicholas D. Wolfwood
Milly Thompson
Meryl Stryfe
Info box
Stanice

Animax

Délka

25 minut

Žánr

Anime
Western
Akční
Komedie

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

1998

První vysílání

1. dubna 1998

Ukončení seriálu

30. září 1998

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky