Plakát

Trosečníci v ráji

(Shipwrecked: Battle of the Islands)

Tvrdá soutěž na dvou exotických ostrovech, jejíž účastníci se musejí nejen postarat o své živobytí, ale také se pokusit přetáhnout na svou stranu nováčka, který každý týden dorazí. Kmen s největším počtem členů vyhraje sedmdesát tisíc liber! Nádherné lokace, pěkná těla... [více]

2000–???? | Velká Británie | Channel 4 | RealityShow / Dobrodružný / RealityTV | 22 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná

5×02 – Episode #5.2

(premiéra 21. 1. 2007 – před 17 lety)

Trosečníci v ráji – O čem to je

Tvrdá soutěž na dvou exotických ostrovech, jejíž účastníci se musejí nejen postarat o své živobytí, ale také se pokusit přetáhnout na svou stranu nováčka, který každý týden dorazí. Kmen s největším počtem členů vyhraje sedmdesát tisíc liber!

Nádherné lokace, pěkná těla v plavkách, dramata, intriky, milostné zápletky i sex. Deset mladých lidí mezi 18 až 22 lety je vysazeno na atolu Aitutaki, hluboko v srdci jižního Pacifiku. Ve dvou skupinkách po pěti osídlí sousedící opuštěné ostrůvky, kde se snaží vytvořit fungující komunity. Postupně se rozrůstají a vzájemně soupeří. Mají pět měsíců, aby si udělali kamarády i nepřátele, zamilovali se, bojovali o moc a zažili největší dobrodružství.

Každá epizoda pokrývá týden života na Aitutaki. Do začátku trosečníci dostanou trochu základního vybavení a každé pondělí příděl jídla. Potom už a je jen na nich, jak si ostrovní domov přizpůsobí a jak zásoby využijí. Občas na blízkém třetím ostrůvku „moře“ vyplaví užitečné předměty, ke kterým se přes lagunu dá dostat pouze za pomoci lodičky. Tu si musejí trosečníci opravit a kořist v pořádku dopravit na vlastní základnu. Hnací silou soutěže je však něco jiného. Každý týden přibude nový člen, který s oběma kmeny střídavě stráví tři dny. Pak si vybere, kde chce žít. Rozhoduje více faktorů. Která komunita je přátelštější? Má lepší ubytování? Více jídla?

Každou neděli se skupiny sejdou na celodenní plážové party, kde se hostitelský kmen snaží předvést, jak dokonale funguje. Nový trosečník tam během ceremoniálu oznámí, ke komu se přidává. Zádrhel je, že početnější komunitě se nemusí dostávat potravin pro všechny. Který ostrov bude mít na konci pořadu více obyvatel, vyhrává! A soutěžící si rozdělí peněžitou odměnu 70 000 liber

Narrator
Info box
Stanice

Channel 4

Žánr

RealityShow
Dobrodružný
RealityTV

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2000–????

První vysílání

9. ledna 2000

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky