plakát seriálu

Under the Gunn

(Under the Gunn)

Názory uživatelů

Under the Gunn

Under the Gunn je sólový projekt Tima Gunna. Asi nikoho nepřekvapí, že se podobá svému staršímu bratříčkovi Project Runway, ze kterého si bere to nejlepší i to nejhorší.

Projekt je založen na tom, že Tim Gunn předává třem bývalým soutěžícím Projet Runway – Nickovi, Mondovi a Anye – své mentorské zkušenosti a oni se sami snaží mentorovat členy svého týmu. Vybrat mentory se jim povedlo dokonale. Máme tu oblíbence fanoušků Monda, Anyu, jejíž vítězství celá řada fanoušků dodnes považuje za dosti kontroverzní a nakonec Nicka, kterého si nikdo nepamatuje:-) Tahle část s mentorováním mně osobně přijde nejslabší a klidně bych se bez ní obešla, ale co se dá dělat, když to je hlavní premisa pořadu:-)

Mám ráda Tima Gunna v Project Runway, tam je perfektní, má trefné připomínky a některé jeho pohledy jsou nezapomenutelné. Tady mi přijde, že se cítí v roli moderátora i mentora svých mentorů nesvůj. Jakoby to chvílemi nebyl on.

Tvorbě oblečení je věnovaná dostatečná pozornost, takový detail, který mi v posledních sériích Project Runway chyběl:-) Taky tu není tolik vypjatých zbytečných emotivních scén typu mrtvá matka, adopce, HIV, šikana. Nezbývá mi než doufat, že konečně v USA pochopili, že přespříliš emocí je na škodu. Neříkám, že se Under the Gunn emocím úplně vyhýbá, ale drama není na úkor tvorby oděvů.

Taky výběr soutěžících se docela povedl. Někteří z nich jsou talentovanější než soutěžící v Project Runway. Po dlouhé době jsem taky spokojená s vítězem soutěže. Konečně někdo, komu jsem od začátku fandila.
Oceňuju i poměrně originální témata. Bohužel tu zůstává i nešvar z Project Runway – stihnout co nejvíc věcí za co nejkratší dobu. Co by jim udělalo prodloužit některé úkoly na 2 dny – taková Steampunk nebo Unconvetional Vampire Challenge by si to vyslověně zasloužily.

Zřejmě aby Timovi nezacláněl nějaký jiný muž, tak tu máme čistě dámskou porotu, což je teda docela nezvyk. Všechny dámy jsme už někdy viděli jako hostující porotce, a proto jsem měla obavy, jestli dokážou utáhnout víc než jen jeden díl. No, nakonec to nebylo tak strašné, jak jsem čekala. Ale stejně: Kde je Zach Posen? Kde je Nina Garcia?

Objevilo se tu i další negativum – odsunutí rozhodnutí o tom, kdo soutěž opustí z poroty na mentory. K čemu tam pak ta porota vůbec je?

Pokud máte rádi Project Runway, tak dejte šanci i Under the Gunn. Když už váš moc nezaujme, tak poslouží alespoň jako výplň mezi sériemi.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí