Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Štvanice

Michael a jeho skupina uprchnou Bellickovi, který je nucen přenechat velení FBI. Speciální agent Mahone se snaží rozluštit plány Michaelova útěku a T-Bag přijímá extrémní opatření, aby získal zpět svou ruku.

Speciální agent FBI Mahone získává případ, kdy kvůli dalšímu selhání uprchnou vězni. Ti teď utíkají před ozbrojenou četou policistů. Aby strážce zákona setřásli, využijí projíždějícího vlaku právě v okamžiku, kdy Bellick vystřelí na Michaela ze své brokovnice. Mahone svolává tiskovou konferenci, kde trestance označí jako ,,osm nejhledanějších mužů v Americe". Místo toho, aby utíkali, se uprchlí vězni hádají o všem, co se doposud pokazilo. C-Note to nechá proplout za těch pět milionů dollarů v Utahu. Michael teď nemůže riskovat rozdělení skupiny: když někoho z nich chytí, dotyčný bude mluvit. Mahone řekne Popemu, že jakmile uprchlíci překročí státní hranice, stane se z případu federální štvanice. Pope si je ale jistý, že se tak daleko nedostanou. Mahone se svěří, že potřebuje mluvit se Sarou, ale Pope mu odpoví, že na nějakou dobu s ní teď nebude mluvit nikdo. Sara leží v nemocnici v kómatu s dýchací trubicí v krku. Její sny ji ale probudí. T-Bag zabalí svou amputovanou ruku do ukradené chladničky s ledem. Mahone vystopoval Michaelova tatéra a získává tím kopii jeho tetování.

Veronica je rozčilená, protože zatímco si Steadman žil v luxusu, nevinný muž byl za jeho vraždu odsouzen k smrti. Steadman jí řekne, že není tím, kdo Lincolna vybral jako obětního beránka. Dveře domu se otvírají pouze zevnitř, okna jsou vyplněna neprůstřelným sklem - oba jsou teď tedy vězni. Uprchlí trestanci potřebují oblečení, peníze a dopravní prostředek. Michael jim sdělí, že je všechno ve skladišti. Abruzziho tryskáč byl součástí plánu A, ale Michael má plán B. Mahone pochopí, že Michaelovo vlastní tetování je klíčem k jeho únikovému plánu. Malá holčička poplaší uprchlíky. Je následována svým otcem, jenž nese pušku. Ten okamžitě vězně na útěku pozná. Abruzzi tedy vytahuje zbraň, popadne dívku a nařizuje otci, aby pušku odhodil. Poté muži ukradnou jeho auto a vyrazí na cestu. T-Bag si náhodou všimne veterinární kliniky, kde se dožaduje, aby mu veterinář přišil ruku zpátky.

Michael nařídí Lincolnovi jet přímo do Oswega a ostatní si stěžují na změnu plánu. Bellick si prohlíží Michaelovy dřívější převody kreditních karet před jeho uvězněním. Jednou z koupí byl nájem skladového prostoru... v Oswegu. Mahone objeví Michaelův starý byt a pouští se do řešení jeho tetování. Veronica se rozhodne zavolat o pomoc na svůj mobil, ale Steadman na ni vytáhne pistoli. Bellick se od lovce dozvídá, že vězni ujíždějí směrem na Oswego. Okamžitě se tedy vydávají na cestu. Veronica Steadmanovi vzdoruje, zavolá šerifovi a žádá, aby jí poslali auto. Veterinář se snaží přesvědčit T-Baga, že by měl být ošetřen lékařem. T-Bag mu vyhrožuje, a tak veterinář nakonec souhlasí s tím, že operaci alespoň zkusí. Chce T-Baga uspat, ale ten trvá na tom, že po celou dobu operace bude při vědomí. Mahone dostane zprávu, že Bellick míří do skladiště v Oswegu. Uprchlíci vstoupí do skladiště-boudy, když se Bellick se svými muži sejde před Allenovými Sklady. Přijíždí sem Mahone a Bellick mu říká, aby z toho vycouval. Uvnitř boudy vězni nahromadí lopaty. Policejní jednotka vnikne do skladu, ale ten je prázdný. Michael je podvedl. Ve skutečnosti jsou trestanci na hřbitově, kde začínají kopat. Mahone si uvědomí, že ,,Ripe Chance Woods" je jméno, nikoli místo. Řekne si tedy o kontrolu zápisu obyvatel. Michael a C-Note najdou Michaelovu pohřbenou skrýši, ve které je oblečení, telefonní karty a pasy. Michael rozdělí skupině oblečení, pasy jsou pro něj a Lincolna. Mahone nachází v záznamech obyvatel ,,Woods" a jeho tým se vydává na hřbitov. Michael na hřbitově rovněž ukryl auto a počítá s tím, že už se skupina může rozdělit. Právě zastavující FBI přinutí uprchlíky opět se skrýt.

Mahone míří k hrobu, označenému ,,RIP E. CHANCE WOODS." (odpočívej v pokoji E. Chance Woodsi) C-Note se diví tomu, že Mahone ví, kam se má dívat, zatímco Sucre prosí, aby už rychle odešli. Michael vidí Mahoneho vyjmout pilulku z uzávěru pera a sníst jí. Najednou Mahone Michaela spatří, vytáhne zbraň a začíná pronásledování. Trestanci v civilu ale splynou s davem a Mahone je ztratí. Veroničin telefon zvoní. Je to Lincoln. Ona ho žádá, aby se vzdal, protože našla Steadmana. Náhle přichází neznámý ozbrojený muž a vyzve Veroniku, aby zavěsila. Steadmanovi říká, aby zůstal stát stranou a střelí Veroniku do hlavy. Lincoln slyší střelbu a zhroutí se. Střelec připomíná Steadmanovi, že všechny hovory k šerifovi směřují k nim, protože jsou na federální půdě. Sara nachází ve své peněžence origami ptáčka. Otevírá ho, aby si přečetla zprávu od Michaela: ,,Existuje plán, který vše prozradí." Mahoneho informují, že uprchlíci zmizeli, ale on si to nemyslí. Teď ví, že Michael měl celý plán vytetovaný na těle. Slibuje, že ,,je jen záležitostí času, než budou vědět, co je ve Scofieldově hlavě."
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik