plakát seriálu

Útěk z vězení

(Prison Break)

Názory uživatelů

Přesná ukázka toho, jak se to může zvrtnout.

Asi každý, kdo tento seriál viděl, řekne že první sezona patří k nejgeniálnějším věcem seriálového světa. S tím také naprosto souhlasím. A to slovo nejgeniálnější se dá vlastně vyložit dvěma způsoby a oba k tomu pasují. Ale... co si budeme povídat. Takovéto seriály jsou tak na jednu sezonu. A Prison Break je typický příklad toho proč. Samozřejmě, že když se nám něco libí, chceme aby to pokračovalo, ale člověk by měl přemýšlet, jestli to vůbec stojí za to. No nicméně seriál jsem částečně i ze zvědavosti dokoukala až do konce.

Kdybych měla hodnotit rychle ohodnotit jednotlivé sezony. Bylo bylo to asi: 1.-100%, 2.-60%, 3.-70%, 4.-60%. Kdyby se toto hodnocení zprůměrovalo, pro Prison Break by to nevypadalo dobře, ale přece jenom budu trochu mírnější. Protože i přes to všechno jsem tento seriál měla dost ráda. Navíc nevím proč, ale konec mě rozbrečel víc než konec titaniku.:D

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Nejnapínavější seriál všech dob

Útěk z vězení je můj nejoblíbenější seriál a zároveň nejnapínavější, jaký jsem kdy viděl. Na rozdíl od většiny lidí mě bavil po celou dobu, i když uznávám, že čtvrtá řada už byla trochu přeplácaná (hlavně její konec).

První sérii bych nevytkl nic. Měla originální příběh, skvělou atmosféru vězení a především strhující závěr. Všechno podtrhly ještě výborné postavy. Zmínil bych hlavně geniálního Michaela a dokonale zahraného T-Baga. 100%

Druhá řada dokonale navázala na první a řekl bych, že byla možná ještě napínavější. Navíc se v seriálu objevila další skvělá postava - Alexander Mahone - jediný, který se svou chytrostí dokázal téměř vyrovnat Michaelovi. Řekl bych ale, že občas byly v téhle sérii i slabší pasáže. 95%

Třetí řada je moje nejoblíbenější. Úplně nové prostředí exotické Panamy a postavy. Nechybí ani akce - hlavně spousta rvaček. Tahle série byla prostě jízda od začátku až do konce a nenašel bych tady snad jediný slabší moment. Bylo to možná taky proto, že měla jen třináct dílů. 100%

Čtvrtá série byla podle mě až zhruba do poloviny taky výborná. Další spousta plánování a napínavý hon za Scyllou. Druhá polovina byla už tak trochu bez nápadů, ale úplně špatná nebyla. 95%

Jinak bych Útěku z vězení vytkl asi jen to, že v několika situacích měli hlavně Michael a Lincoln až nereálné štěstí.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Co moji rodinu - tenkrát - nalákalo k televizi.

Den, kdy jsem si poprvé všiml článku o tom, že se blíží vysílání Útěku z vězení na televizi Nova, jen tak nezapomenu. Dodnes mám ten článek schovaný.
S velkým očekávání jsme si tenkrát zapnuli televizi, to byl rok 2006, pokud si dobře pamatuji, a rozhodně jsme neudělali chybu. Pilot byl natolik výživný, že otázka pustit si či nepustit následující epizodu byla bláhová. Naprosto senzační nápad na seriálový děj.
První řada se říká, že byla nejlepší, ale asi jsem natolik zarytý fanoušek, že u mě byly všechny řady svým způsobem velice jedinečné.

Je pravda, že to trochu kleslo s nástupem - jakoby to tu nebylo poprvé, viz. Lost - stávky scénáristů, na kvalitě děje ve třetí řadě, ale v obsazení stále byly unikátní jména jako Miller, Kneeper a Fichtner. Jestli to možná nebylo tím přesunem do Panamy, těžko říct, každopádně já bych byl spokojen, ikdyby na sebe jen koukali a mlčeli.

Nejvíce miluju druhou řadu a hnedka jednu z prvních scén, kdy Mahone vyplňuje tu křížovku a ptá se:
"Ti uprchlíci, kdo je to?" ... co je naprosto senzační, jakou volili tu podprahovou hudbu při začátku každé nové epizody, to mě tak chytlo!

Upřímně mě zaskočilo zrušení seriálu v roce 2009, popravdě dodnes, když si Útěk pouštím v maratonech, tak je mi to líto, že prostě neměli větší víru v další tvůrčí možnosti.
Bylo to nápadité, jak jinak a odhalení Michaelova tetování na konci pilotu muselo každému napovědět, že tento projekt má oslnivou budoucnost.
Ano, slyšel jsem o tom, že se má Útěk znovu přivést k životu, ale upřímně, občas je rozumné v nejlepším přestat, zvlášť když chtějí, aby se znovu objevil Michael, když už nežije.

Proč 100%? Protože Prison Break.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Roller coaster

Myslím, že nadpis mého názoru mluví za vše. Tahle záležitost se mi totiž zdá jako jedna velká houpačka. První polovina první sezóny patří k tomu nejlepšímu, co za poslední dekádu vzniklo. Fantastický námět, vynikající herecké výkony a bezvadně zpracované prostředí, kde ta atmoseféra na člověka vyloženě dýchá.

Druhá sezóna je o poznání slabší a v podstatě ji zachraňuje jen velmi dobrý výkon Williama Fichtnera, který se rozjel ještě více v sezóně třetí. Mám za to, že běz něj by seriál nebyl ani náznakem toho, co autoři rozjeli na počátku.

Velmi, ale opravdu velmi mě zajímá, co se bude dít dál, vzhledem k tomu, jak je zaplétka nastavena.

Doufám a věřím v to, že se autoři vrátí ke konceptu, který jim šel nejlépe a ušetří si tu strašlivou spoustu nelogičností, kterou diváky zahltili v 2. a 3. sezóně.

Jen tak mimochodem, pořád se u PB velmi dobře bavím, jen u toho už nesmím přemýšlet :)

70 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Na své seriálové "poprvé" se nezapomíná...

Ano, Prison Break byla moje první seriálová láska, jeden z úplně prvních seriálů, který jsem začala sledovat (hltavým způsobem) a byl to úplně první seriál (a od té doby se to už stalo bohužel jen výjimečně), kdy se mi stalo, že po prvním díle jsem chvíli seděla s otevřenou pusou, nebyla schopná slova a když jsem se vzpamatovala, řekla jsem: "Kde je další díl? Musím vidět další díl!" Od chvíle, co jsem na PB narazila, se téma útěků z vězení stalo mým oblíbeným. Tenhle seriál jsem viděla celý nejméně dvakrát až třikrát (takže vidíte - opravdu velká láska), takže jsem ochotná mu hodně odpustit, ale některé věci také nepřehlížím, nemyslete si (i když co jsem tak četla názory ostatních, vadí mi docela jiné věci)...

Co na seriálu asi nejvíc oceňuju je to, že "tohle by mě nenapadlo". Ani ve snu by mě nenapadlo dostat svého sourozence z vězení tak, že se tam nechám zavřít taky a pak spolu utečeme. Představa zajištěného úspěšného inženýra, co se nechá potetovat a zavřít je prostě tak šílená a originální, že ji musíte milovat :)

Líbí se mi, že seriál spojuje romantiku, jakési "hrdinství" a obětování se pro rodinu, akci, napětí, i násilí (které je ale pořád v jistých mezích - což mi je HODNĚ sympatické), nějaké to vyšetřování a hádanky, trochu právničiny, snahu věci napravit apod. Je to takový mix různých prvků, takže každý si tam může najít něco, co ho baví. Na své si přijdou i příznivci konspiračních teorií...

Další velké plus je obsazení. Kromě jedné výjimky uvedené níže je každá postava vybraná perfektně, prostě to funguje. Zvláště bych vyzdvihla Mahoneho, Sucreho a T-Baga (přestože je negativní postavou, je perfektně zahraný). Mojí oblíbenou postavou je (jak jinak) Michael Scofield hraný Wenthworthem Millerem (BTW úděsný křestní jméno, vyslovit ho je jak jazykolam). Líbí se mi, že Michael nemá rád násilí a bezpráví, hledá cesty, jak věci řešit mírumilovně. Pro lidi, které má rád, je ochoten velkých obětí. No a to, že je génius a vypadá pěkně také není k zahození :) Na rozdíl od velké kupy puberťaček ale Millera nemám ráda proto, že je pěknej, ale protože si myslím, že je dobrý herec a mám ho ráda jako člověka. Sice jsem ho nikdy nepotkala, ale když jsem koukala na nějaká videa a rozhovory, byl velice v pohodě, byl takový lidský, má velký smysl pro humor, není to nějaký namyšlený model, ale příjemný a pokorný člověk. Co se týče toho hraní - Miller ani tak "nehraje" - mám tím na mysli, nepotřebuje roli nějak dlouze studovat a nemusí se přetvařovat, on se do ní vžije, že když jeho postava trpí, jakoby trpěl i on, když je jeho postava zamilovaná, láska mu přímo čiší z očí.

To mě přivádí k další postavě, Sáře... Mnoho lidí ji vidí jako nevýraznou, měli problém k ní nějak citově přilnout. Já osobně jsem ocenila, že do této hlavní ženské role vybrali herečku, která není nějaká sexbomba, modelka (tím neříkám, že je ošklivá!), ale spíš citověji a jemněji založená žena... Ona by se koneckonců sexbomba do vězení ani nehodila. Pravdou ale je, že ve 4. sérii mě Sarah začala hrozně iritovat, asi to nebylo herečkou, spíš se mi nelíbilo, co tvůrci s postavou udělali - udělali z ní rozpolcenou postavu - navenek silnou, ale vevnitř vyděšenou a nahněvanou, což by bylo vzhledem k okolnostem pochopitelné, ale nějak to nesedlo, vyznělo to do prázdna... Asi to úplně nedomysleli a nedopracovali...

Co se mi u páru Michael/Sarah líbí je fakt, že tvůrci z toho neudělali vztah fyzický. Často se páry v televizi hodně líbají, aby diváci vůbec poznali, že jde o pár, ale u M.a S. to nebylo potřeba, častěji víc řeklo objetí nebo jen pohled...

Asi všeobecně nejvíce nenáviděná 4. série - ano, seriál skončil úplně někde jinde, než začal. Já ale docela mám ráda tématiku krádeží, vloupávání se někam, takže já jsem spokojená i docela byla... Jen mě vadilo, že na začátku 4. série tvůrci hrozně prozdradili, co se později stane... (mluvím o agentu Selfovi, bohužel jsem to čekala, takže mě připravili o překvápko)

A úplný konec seriálu? Byla jsem ráda, že úplně všechno neskončilo dobře, hodně seriálů k tomu má v poslední době sklon...

Teď něco málo k tomu, co se mi nelíbí:
* Obsazení Robin Tunney do role Veronicy. Já totiž Robin nemůžu vystát (není mi sympatická, vždycky když trošku zvýší pro důraz hlas, piští) a k Lincolnovi se jako jeho bývalá přítelkyně nehodí. Díky ní mě scény mimo vězení v první sérii nebaví, zvlášť tedy když jsem se na seriál dívala znovu.

* Fakt, že se tvůrci nevyhli hrozným klišé jako je zmrtvýchvstání. Nechci moc spoilerovat, ale týká se to Sáry a rodičů Michaela a Lincolna. To se jim prostě nepovedlo a nikdy jim to neodpustím, protože mi to zkazilo celý dojem, jsou to jediné závažnější chyby, které bych seriálu mohla vytknout.

* Nedořešení některých otázek - jako třeba jak to doopravdy bylo s Jamesem Whistlerem (kdo ve skutečnosti byl, jak se se Společností zapletl, zda bylo něco pravdy na tom, že byl rybářem...); nebo třeba Michael nedodržel slib Westmorlandovi, že dá část peněz jeho dceři a řekne jí, že ji táta má rád; také jsme se nikdy na beton nedopátrali toho, zda jsou Michael a Lincoln pokrevní bratři, co je ve skutečnosti Společnost zač (v poslední sérii generál říká, že on není zloduch a že ho a jeho společníky Michael a spol. neznají, že Společnost udělala i hodně jiného, třeba na Madagaskaru proměnili neúrodnou půdu na úrodnou - tak by mě zajímalo, zda to tak třeba opravdu bylo), možná bych našla i další věci...

* Obecně moc nemusím tématiku "konspiračních teorií", radši se jí vyhýbám, protože často to tvůrci nemají domyšlené - když už se do toho tvůrci pustili, měli to víc dotáhnout a dovysvětlit...

* Nesrovnalosti a jakési "blbosti" (nevím, jak to přesně tvůrci mysleli) ohledně smrti víceprezidentčina bratra, za kterou je Lincoln odsouzen. Osobně mně obočí zvedl i trest, který byl Lincolnovi přidělen - doživotí za to, že někoho údajně zastřelil? Doživotí většinou v Americe dávají masovým nebo sériovým vrahům (nebo třeba sériovým znásilňovatelům) nebo pokud se jedná o opravdu zvrácený čin (plný násilí, mučení, mrzačení, nebo pokud se jedná o děti). Ale pak jsem to nějak přijala, odůvodnila jsem si to tím, že víceprezidentka a celá konspirace, která za ní stála, soudce a porotu nějak zmanipulovala. Co mě ale dostalo, bylo to, že v těch téměř bílo-černých scénách, které měly být Lincolnovy vzpomínky na to, jak stál v těch garážích u auta, se mi oběť jevila jako černoch. Možná se mi to jen zdálo, no... Ale jak to, že by se při pitvě nezjistilo, že ten houmlesák, před svou smrtí (nebo po ní, ale spíše před ní, protože pak by zase neodpovídal čas smrti) podstoupil spoustu plastických operací? Vždyť by mu i zbyly nějaké jizvy, ne? Toho, kdo prováděl pitvu, mohli podplatit, ale pak tělo prohlížel někdo další, když se Veronica snažila Lincolnovi sjednat odklad popravy... Najít nějakého houmlesáka, který by byl stejné tělesné stavby jako bratr víceprezidentky a najít ho tak, aby nikomu nepřišlo divné, že se banda agentů v oblecích ochomítá po tábořištích bezdomovců musela být pěkná makačka... Teoreticky si ho mohli najít v nějaké databázi, ale stejně - jak ho pak našli? Pro bezdomovce je přeci typické, že nemají zrovna permanentní adresu trvalého bydliště... A přeci při pitvě by se prokázalo, že tělo bylo ve zbídačeném stavu... Jako teoreticky ho mohli přemluvit, podplatit ho (neměl pro co žít, tak mu slíbili, že po zbytek svého krátkého života bude žít v luxusu) nebo mu nalhat, že jde o úkol pro vládu a že vláda mu bude hrozně vděčná, ale stejně - je to podivné... Všechno se to dá nějak vysvětlit, ale je to dost otázek, dost spekulací, které neměly být nutné. Navíc jsem nikdy moc nepochopila, proč ho tak nutně museli zabít. Vždyť přeci víceprezidentka mohla bratříčka přesunout do zahraničí (nebo někoho podplatit, přemluvit, vydírat a já nevím, co ještě - ona vždy nějaký způsob našla, navíc měla nelimitovanou podporu Společnosti) a bylo by. A že se bála, že by vyšetřování financí jejího bratra zdiskraditovalo i ji a už by nebyla zvolená? No, když měla takovou moc, aby mohla manipulovat koronerem, porotou apod., myslím, že mohla i to vyšetřování nechat zmizet...

Nakonec bych chtěla reagovat na výtky jiných:
* Četla jsem zde výtku, že soudce by nikdy nepovolil Michaelovi být ve stejném vězení, kde už byl uvězněný jeho bratr. Zaprvé - soudce to nemohl tušit, měli jiné příjmení (Scofield a Burrows) a zadruhé - i kdyby to soudkyně věděla, nikdy přeci nemohla předpokládat, že by mohlo dojít k útěku - Lincoln byl v úplně jiném bloku na samotce, navíc i když se to díky Americké TV zdá, k útěkům nedochází denně a když už k nějakému dojde, jen hrstka z nich je úspěšných... Navíc v amerických vězeních je naprosto běžné, že spolu v jednom vězení sedí příbuzní či kolegové ze stejného gangu apod.

* Někteří si stěžovali, že 2. a 4. série do seriálu, který se jmenuje Útěk z vězení, nezapadají, protože tam vězení vůbec nefiguruje. No ano, jenže jak znělo jedno heslo: "Utéct z vězení byl jen začátek." To je pravda, protože když po vás pátrá celá Amerika, není lehké zůstat na svobodě, takže útěk před autoritami k útěku z vězení patří. A co se týče 4. řady, tak ta sloužila jako uzavření celé té konspirační dějové linky, bez toho by byl seriál hrozně utnutý... Navíc vězení se tam taky dočkáte ;)

* Někdo poukazoval na "přílišnou podobnost" či "odkazy" na film Shawshank Redemtion. Já teda osobně si nějak nemůžu vybavit, co tyhle dvě "věci" mají společného, tedy kromě očividného tématu falešného obvinění a útěku z vězení. Každý je o nečem jiným, má za cíl úplně něco jiného a jinak vyznívá, toť můj názor. Možná kdyby dotyčný uvedl konkrétně nějaký příklad, co tím myslí, mohli bychom se o nečem bavit...

Závěr - i přes jisté chybky, které mi vadí a nemůžu je přihlížet, pro mě vždy tento seriál bude srdeční záležitostí...

90 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Překvapení

1. serie – 100 %
Pro mě docela příjemné překvapení. Tento seriál v 1.serii opravdu nemá chybu. Je realistický, má dobré postavy, a neustálé zvraty jsou taky skvělé. Na Escape from Alcatraz nebo The Shawshank Redemption to sice nemá, ale je to velmi dobré. Popravdě řečeno, 1.serii není co vytknout. Je napínavá a několikrát probírané téma útěku z vězení zpracovává jiným a originálním způsobem.

2. serie – 80%
Na útěku je to také dobré. Mikův plán se blíží finiši a nová postava Mahoneho je hlavním tahákem 2.řady. Některé pasáže na útěku mě bavily i víc než ty vězeňské, ale na můj vkus už tu bylo až moc náhod přihrávajících do karet bratrům, zatímco v 1.serii museli vše řešit Mikovou důmyslností.

3.serie – 80%
Návratu do vězení jsem se bál. Ale nakonec zbytečně. Stále je to velice chytlavé téma a naštěstí dost jinak zpracované než v 1.serii, takže se seriál sám nekopíruje. Některé postavy vyloženě přidrsňují svoje chování, avšak to je jedině dobře. Nové postavy taky do děje dobře zapadly a tato řada mi přišla stále ještě velmi dobrá.

4.serie – 50%
4.serie začíná jako parodie na celý seriál, a mírně se to vylepšuje až po prvních 2 dílech. Celou serií se stále dokola táhnou scénky neustálého vzájemného zrazování postav, je tam mnoho zvratů které jsou předvídatelné, postavy vstávají z mrtvých, je to už docela přeplácané, a stává se z toho tak trochu sci-fi. Těch technických udělátek má Mikův tým víc jak agent 007, a jejich plány mi už také připomínaly nemožnou Bondovku. Ale co se týče konce seriálu, ten byl podle mě velmi dobře zvládnutý. Poslední episoda 4.serie byla zakončena pěkně a následný The Final Break vysvětlil vše podstatné co bylo k zakončení seriálu potřeba. S koncem jsem byl spokojen.

Zatímco před každou serií, jak před 1.,2., nebo 3., jsem si myslel že to nebude dobré a každou serií se to zhorší, tak jsem byl vždy příjemně překvapen že to bylo velmi povedené. Před 4.serií má očekávání naopak byla velká a přišlo mírné zklamání z toho, jak 4.serie nebyla moc povedená, až na konec seriálu.
Prison Break je určitě velmi zajímavý seriál. Až do 3.serie byl velmi dobrý, ale v té 4. už začal působit dost směšně, přesto se dočkal konce, který příběh uzavřel a vše podstatné vysvětlil.

80 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Now we run.

První série patří k tomu nejlepšímu z posledních let (obzvlášť první půlka), ale umělé natahování děje vedlo k totální degradaci úrovně. Druhá sezóna je odstrašující ukázkou toho, kam až může výborný seriál klesnout. Třetí se vrací k osvědčenému konceptu a vypadá to, že se blýská na lepší časy, ale i tak už to není ono.

EDIT: Tak beru zpět. Třetí série je přinejlepším stejně špatná jako tragická série druhá.

EDIT2: Čtvrtá řada je úplně mimo. Přijde mi, že k původnímu ději vůbec nesedí a je to spíš jako takový spin-off. Nicméně oproti tragické třetí sérii je ta čtvrtá aspoň zábavná a občas i napínavá. Akorát člověk musí vypnout, protože chování opstav moc nekoresponduje s děním v předchozích sezónách. Je dobře, že už to ukončí. Tohle trápící se zvíře je třeba utratit.

60 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Tak to vidím já...

První série - 80%
Druhá série - 50%
Třetí série - 40%
Čtvrtá série - 20% (První dojem - 3 díly.)

První série - Skvělý a napínavý seriál, který má dobrou atmosféru. Místy je to trochu zdlouhavé, ale je to něco, co tu ještě nebylo.

Druhá série - Velký pád. Z originálního nápadu se stala další akční slátanina. Jediné, co je přijatelné, je agent Mahonne, asi jediná sympatická postava seriálu (po smrti Abruzziho).

Třetí série - Plácání na dně. Tak se to dá nazvat. Snaží se to tvářit jako drsná první série, ale zároveň být mnohem promyšlenější. Představitel Michaela přehrává jak o život a některé jeho grimasy jsou příšerné.

Čtvrtá série - První dojem je naprosto katastrofální. Návrat jednoho údajně mrtvého člověka je jasný důkaz bezradnosti tvůrců. Hlavní zápletka naprosto ztrácí původní pointu, a i když bych nerad dělal závěry, tak tohle je vážně smutné.

Už jsem to psal snad všude, ale nedá mi to a napíšu to i tady. Kdyby skončil Prison první řadou, byla by to špička. Kdyby skončil druhou, byl by to nadprůměr. Kdyby skončil trojkou, byl by to průměr. To, co je teď předváděno ve čtyřce, je silný odpad...
Vše je korunováno kolosálním neherectvím Wentwortha Millera, jehož grimasy a herecký projev ve mně doslova vzbuzují nenávist...

50 %
87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Seriál, který měl mít nanejvýš tři série

Prison Break vyvolal doslova divácké šílenství, jehož jsem byl rovněž účasten. Boj dvojice bratrů o holý život mě nadchnul a propadnul jsem mu stejně jako miliony dalších sledováním několika dílů za sebou během bezesných nocí. První série byla skutečně úžasná závanem něčeho nového, přece jen seriály, jejichž hlavní část děje se odehrává ve vězení, v TV příliš k vidění nebyly. U druhé série spousta fanoušků namítala, že se vytratilo ono kouzlo uzavřeného prostoru. Mně naopak připadalo, že byla ještě napínavější a zajímavější v tom, že na svobodě všem postavám hrozilo větší nebezpečí, než za mřížemi. Druhá série navíc do seriálu přivedla moji následně nejoblíbenější postavu - agenta Mahoneho. Třetí série se dala tolerovat z úcty k předchozím dvěma, ale čtvrtá série už byla hodně silným odvarem, spoustu dobrého pošlapala a převrátila naruby a raději neměla být nikdy natočena. Přesto se domnívám, že většině fanoušků zůstane navždy uchována příjemná vzpomínka na probdělé noci u prvních dvou sérií a čtvrtá zůstane zapomenuta a ignorována.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

I'll get you to China, Fish. I'll dig like a psychotic rodent if I have to, Fish.

Když jsem ho začala sledovat, tak mi připadal naprosto geniální. Bylo to něco nového, neokoukaného a napínavého. Ale i když se sice dost těžko rozlučuji se seriálem, který mám ráda, udělali by mnohem líp, kdyby ho ukončili jak původně plánovali - po prvních dvou sériích.

1. série
Stejně jako ostatní jsem propadla šílenství Prison Breaku a těšila jsem se na každý nový díl. Všechno to do sebe krásně zapadalo, někdy jsem kroutila hlavou jak výborně to mají promyšlené. Skvělé postavy, výborný děj, napětí bylo požehnaně. Mám novou seriálovou závislost.

2. série
Druhá série už začala lehko pokulhávat. Místy byla sice zajímavější, ale na svobodě už to přece jen nebylo takové. Přesto mě ale seriál pořád bavil, vymyšlené to měli dobře.

3. série
A já asi půjdu proti proudu, protože mě se třetí série líbila. Líbila se mi právě proto, že to co mi chybělo v druhé sérii se tady vrátilo. Nenudila jsem se, pořád si stojím zatím, že to bylo velice dobře vymyšlené.

4. série
Jenže pak přišla poslední série a já nemám slov. Celá řada působila dojmem, že jí napsal někdo úplně jiný. Byla totálně na hlavu, nedávala smysl a svým způsobem popřela všechny předchozí řady a převrátila je vzhůru nohama. Asi jsem nebyla jediná, kdo uvítal, že seriál ukončili (i když se závěrem jsem teda spokojená nebyla).

Ale na druhou stranu si to u mě trošku vyžehlili s The Final Break. Nemůžu na ten seriál být zlá, ani za tu 4. řadu, je to holt moje srdcovka.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Proč zrovna Wentworth Miller :(

Toho herce nesnáším a to je důvod proč jsem tak dlouho odkládal tento seriál. A začal jsem Millera nesnášet ještě víc. Ten jeho divný pohled a šeptavý hlas... Ale musel jsem ho překousnout, protože jsem se na Prison Breaku stal závislý! Miluju epizody končící cliffhangerem, a tady to platí u každého dílu.

První 3 řady jsem skouknul za týden. Dlouho jsem neviděl tak skvělý seriál.

Ale pak přišla 4.řada a ta byla pro mě zklamáním :(. Přišlo mi, že postavy úplně změnily své chování a nebo že ztratily herecký talent. Ten stejný příklad jako začátek 5.řady Dextra.

První půlka poslední řady byla utrpení a hodně dílů jsem přetáčel. Všichni se tam snažili být strašně drsní, pořád na sebe mířili zbraněmi až už to bylo dost trapné. Taky Don Self mě neuvěřitelně štval. Aspoň že to s ním dopadlo, tak jak to s ním dopadlo :D. Druhá polovina řady už byla lepší. A konec seriálu se mi hodně líbil. Více než konec filmu, ten už natočený být nemusel.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

hmmm....

1.Série - 100%
2.Série - 60%
3.Série - 80%
4.Série - 30%

1.Série
Vynikající a napínavý počin. Děj je prostě vynikající postavy také a nechybí jeden zvrat za druhým. Určitě nejlepší série celého seriálu.

2.Série
Seriál zde dost ztratil a název se neoficiálně změnil jen na Útěk. Tehdy aspoň tvůrci trochu zachránili novou postavou Alexe Mahoneho.

3.Série
Seriál se vrátil ke kořenům, i když už to není to co bývalo. Pořád je to napínavé, ale co si budeme nalhávat na 1.sérii to nemá.

4. Tak tohle si tvůrci opravdu mohli odpustit. Sice jsem byl rád že Sára žije, ale přece jenom to byl zoufalý počin zachránit něco co začalo tak slibně a končí naprostou slátaninou.

Tento seriál měl možná skončit u 1. série. Ta byla prostě vynikající nic tomu nechybělo, a když někdo řekne Prison Break tak si předstávím Michaela a Linca ve Fox River. Dále už je to jen poměrně nudná natahovaná a zbytečná záležitost. 3.série se poněkud vrátila ke kořenům, ale už to není to co bývalo. Teď je ,,pro změnu\" zavřený Michael (ale ne dobrovolně jako u 1. serie!),ale v něčem mnohem horším než je Fox River. Sona je místem kde smrt potkáte na každém kroku.
Poslední série je jen hloupý počin zachránit upadající seriál. To taky dokazuje náhlé oživení Sáry a podobné hlouposti. Opravdu, toto si mohli tvůrci odpustit. Kdyby byla jen první série, dal bych i 100% celému seriálu, ale teď to vidím tak na 60.

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Kolísavá úroveň

1. série
Ta byla naprosto geniální, nedalo se odtrhnout od obrazovky a každy další díl váš naprosto pohltil, že jste prostě museli další a další. To vydželo až do 14. dílu a pak, i když už některé věci byly natahované jak kšandy, to mělo pořád ten správný říz.

90%

2. série
Jak se to zvrtlo v politický thriller začalo to být čím dal tím víc blbší a blbší. Celá dějová linie okolo prezidentky a celého komplotu je přímo ujetá a vůbec nedělá první sérii dobré jméno.

30%

3. série
Konečně jsme zpět ve vězení a tak by se to mohlo alespoň trochu přiblížit úrovni první řady, uvidíme, jak si s tím tvůrci poradí, první díly i přes některé legrační scény vynikají nad většinou dílů druhé řady.

Zatím 60%

4. série

K ní jsem se zatím nedostal, ale po těch hrůzostrašných zvěstech se k ní snad ani dostatn echi, jinak bych musel jít s procenty opět dolů...

60 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Tento seriál má jednu chybu ....

a sice tu, že měl druhou sérií skončit. Bohužel měl sledovanost, tak byla vyplozena série třetí, díky stávce kratší. Vezmu to od začátku. První série mě zezačátku uchvátila, výborný nápad, dobré herecké projevy hlaních postav ( časem upadá Scofi, resp. hraje vše stejně ). Ke konci série už jsem se vyloženě těšil na to, až konečně zdrhnou. Stalo se, hurá. Druhá série, útěk, dobrý, jak se z toho vylížou? Konspirace, rozuzlení, vyřešení a konec. No konec ne, studená sprcha - Sona. Śkoda, další z dobrých seriálů, který teď trpí za to, že se na něj lidi koukali. Třetí série - absolutní ztráta času, nastavovaná kaše, něco tam dáme, lidi na to budou koukat. Hodnocení zprůměruju, 1.s - 100, 2.s - 80 a 3.s - 10 ( za T-Baga ).

60 %
81 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Návyk ze kterého se stala nostalgie

Prison Break je jedním z prvních seriálů, které jsem začal sledovat a jako dnes si pamatuju, jak jsem se během první řady nemohl dočkat každé další epizody. Na něco takového se nezapomíná a hlavně díky první a druhé řadě bude Prison Break v mých seriálových vzpomínkách zařazen vysoko.

Vadou na kráse jsou další série, třetí a hlavně čtvrtá totiž původní kvalitě nesahají ani po kotníky a díky tomu se jméno Prison Break přeci jen pošpinilo.

Nyní po více než deseti letech se tvůrci rozhodli, že je čas na další útěk z vězení a tak nám naservírovali minisérii, která svým způsobem "ohýbá" závěr čtvrté série, aby mohl pokračovat. Upřímně řečeno shledání nebylo úplně špatné, spousta známých tváří se vrátila, ale drive původních sérií tam prostě nebyl a tak ze seriálu zůstane hlavně nostalgie...

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Prison Break

No, tento seriál ťažko hodnotiť. Prvá séria bola fakt že kvalitná, všetkým nám bolo jasné, źe nás čaká nadupaný seriál. Ale nečakal.

Druhá séria o "vonkajšom" bola skvelá, ale niečo jej chýbalo. Osobne sa mi ani nepáčilo, že Prison Break až moc staval na city ako priateľstvo a láska, ktoré by sme v takej miere v realite asi nenašli.

Väzenie číslo dva bolo opäť o niečom inom a že WOW. Tú som mala rada, i ke´d som sa už začala strácať v tých rôznych osobách, miestach...

A štvorka to nejako dorazila, spolu so záverečným filmom. Nepáčila sa mi až tak moc, ale v pohode, nemám jej čo závažné vytknúť.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

:)

Tenhle seriál se mi dostal do ruky nahodou, ale prvni serie me naprosto pohltila.... Druhá byla kapku horší, ale celkem se mi také líbila. Nejhorší z tohoto seriálu považuju posledních deset minut posledního dílu 2. řady. To, jak se vymyslelo, aby se příběh zase odehrával ve vězení, bylo... trapný.
Třetí řada se mi ale zatím líbí docela dost. Ač je tam postava, která mi přijde neskutečně blbá. Je to Bellick. Už tam podle mě nemá co dělat.
Celkově tento seriál mám ráda. 90%
edit: přestala jsem na něj koukat.. unudila mě třetí řada.. nebyla špatná zas tak moc, ale nedržela mě jako první.. takže teďka 70% Dala bych míň, ale první řada byla fakt něco a ve druhý byl ten úžasnej zdrogovanej detektiv... takže tyhle dva důvody drží seriál u mě na 70%

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

prison

První série byla pro mé oči naprostá pastva,Lincoln a Michael byli dva bratři jak se patří,ale čím více bylo dílů,tím méně mě to zajímalo až na ten poslední a to jsem zase rostla do stropu,protože mi Michaela zabili,no to snad ne?(Já vím,že byl stejně nemocný,ale co)
To nemohl být konec-štastně až na věky věků-?
Když se prokoušu tolika epizodama a zkončí to takhle,já fakt nevím,asi jsem marná a chci hezké konce.
Člověk nemůže mít všechno :(

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Srdeční záležitost

Jeden z mála seriálů, kde jsem nedokázala se sledováním přestat a mockrát se stalo, že díl skončil tak napínavě, že jsem pouštěla další a další a se sledováním skončila klidně až k ránu.
První dvě série naprosto úžasný... přiznávám, že pak to šlo trochu z kopce (ale ani náhodou bych neřekla, že to bylo tak hrozný, jak tu někteří popisují).
Konec konců koho by nebavilo sledovat sexy Scofielda a jeho vztah se Sárou...?:) Fandila jsem jim do poslední chvíle a dodnes je pro mě konec hodně bolestivý.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zeshora dolů

Celkem smutný vývoj. První řada byla napínavá, do nejmenších detailů promyšlená, se skvělými hereckými výkony všech ( obzvlášť T-Bag, Kellerman a Abruzzi si své role vychutnali). Druhá řada dostala posilu ve skvělém Fichtnerovi, napětí zde pořád bylo, ale už to začínalo být příliš roztahané, některé dějové linky krutě nezajímavé (Sucre) nebo jiné naopak dostaly málo prostoru (Abruzzi, Haywire). Nicméně kdyby seriál končil druhou řadou, šlo by víceméně o důstojné ukončení. Třetí řada už byla zase slabší, plánování už nebylo tak zajímavé, až moc se vše opíralo o náhody, nové herecké posily nezajímavé ( výjimkou je sexy Gretchen). Čtvrtá řada je už jeden velký omyl, plný neustálých změn stran, trapného vyhrožování od každého každému, vstávání z mrtvých, trapných hereckých výkonů ( zpočátku to trochu drželi Mahone a T-Bag, ale časem i oni upadali). Reputaci trochu zvedl až poslední dvojdíl.
1. řada: 90%
2. řada: 75%
3. řada: 50%
4. řada: 20%

50 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Upadek?

Tohle je jasna ukazka naprosteho upadku serialu. Kdyz jsem na nej zacal koukat patril mezi naprostou spicku. Prvni serie byla jednoznacne na plny pocet i kdyz pripoustim ze se mi ke konci zapletka prestala libit. To hlavne z toho duvodu ze od zacatku peclive vymysleny plan nakonec hlavni hrdina postavil na faktoru nahody. Nicmene super ale co se dalsich serii tyce to uz je o necem jinem jestli se dalo o 2. serii rici ze je koukatelna tak o 3. a v podstate uz i o 4. serii toto opravdu rici nemuzu. Pro me jasny upadek.

40 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Skvělý

Prison Break je jeden z nejlepších seriálů současnosti. Od začátku našlapané tempo a sympaticky vymyšlené zvraty, které mi nepřišly příliš vykonstruované. Sympatické herecké výkony hlavních i vedlejších postav. Hodně napětí. I přes zjevné natahování jde o pořád o kvalitní zábavu. 100%...

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Asi tak...

Teprve nedávno jsem zkoukla poslední sérii a popravdě jsem měla co dělat, abych to dokoukala. Ano, celkový styl seriálu je velmi povedený, dobrý náměť, zápletka, herci jsou kupodivu taky dobří, ale tuším že třetí série pomalu nestála za nic. Myslím, že kdyby seriál skončil druhou řadou, udělá se nejlíp, protože náhodný skončení opět ve věznici pro mě bylo velmi... Odpudivé. Musím ale vyzdvihnout, že myšlenka na seriál byla velmi dobrá, nevybavuji si, že by na podobný náměť byl natočený jiný seriál. Možná proto dávám tak vysoký ohodnocení, přestože poslední série pro mě byla utrpením.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

výborné a potom celé zle

Keď som začal pozerať tento seriál, tak prvá séria bola taká neuveriteľná až bola takmer neuveriteľná. ALe výborná myšlienka, skvelá dejová postupnosť a línia. Potom to pokračovalo druhou sériou a tam som skončil. A prečo? Za chvíľu bol z toho taký galimatiáš, že celkom pochybujem, či tvorcovia si boli vedomí toho, že to pustili do stratena. Škoda

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

První série

První série:Byla tou nejlepší sérií.Abych seriál,takhle hrozně žral se moc nestává.Neskutečně napínavé.Užíval jsem si každý díl.Postava T-Bega byla mou nejoblíbenější.Už jen ten jeho ksicht by si zasloužil velké ocenění,ale kažopádně každá postava tu má něco do sebe.Z vězeňského prostředí byl tento skvost to nejlepší.

Druhá série:Fox River je pryč a z útěku z vězení se stal útěk ve volném terénu.V této řadě se také objevil můj oblíbený William Fichtner.Všechny postavy jsou stále skvělé,ale přeci jen už to je chvilkami přitažené za vlasy,ale i tak je to skvělé pokračování se zajímavým závěrem.

Třetí série:Trošku se vracíme do starých kolejí.Zajímavé prostředí,další a další postavy,čím dál více zamotané,ale stále skvělé.Tato série se mi opravdu líbila.Celou dobu nám pěkně šlapala.

Čtvrtá série:Jejda,jejda,jejda......Ačkoliv to říkám nerad,tak je to už naprosto překombinovaná slátanina.Ani T-Beg to nezachrání.Sára-to už je totálka.Tolik šancí jsem této sérii dával a s naprostým přemáháním jsem to dokoukal.A postava Bellicka je dokonale zpackaná.

První série:100%

Druhá série:80%

Třetí série:90%

Čtvrtá série: .......... těžko říct :-)

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Escape is just the beginning

Prison Break byl úplně první seriál, který jsem začal pravidelně stahovat a sledovat. Díky němu jsem začal sledovat i ostatní seriály. Takže bych ho nerad nějak zatracoval. Myslím si,že největší zbraní Prison Breaku je napínavost. A tu si udržuje po celé tři serie. Je pravda že druhá serie byla slabá třetí taky nic moc, ale všichni na to koukají protože je zajímá jak to všechno vlastně dopadne. Kdyby byl Prison Break lehce prokouknutelnej a nebyl napínavej, myslim si že by už na to moc lidí nekoukalo. Vím že už to není ono, ale stejně se těším na 4.serii.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Originální

Hodně povedený seriál z trochu netradičního prostřědí, z vězení. Celková pointa je dobrá a děj je do detailu propracovaný. Nevím sice jak seriál vypadá v 2. a 3. sérii ale ta 1. mě přímo uchvátila. Každá maličkost tady něco znamená nebo bude znamenat...

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Prison Break

Prvních 13 dílů úvodní série bylo naprosto neskutečných, byl jsem hypnotizovanej a pouštěl si jeden díl za druhým. Dodnes si to neumím vysvětlit, jaktože mě Prison Break tak pohltil.

Kdyby to 13tým dílem skončilo řekl bych, že jsem viděl asi nejlepší seriál všech dob. Bohužel postupně začala kvalita tím neustálým nastavováním příběhu dost upadat a vůbec si nejsem jistej, zda budu mít chuť a čas sledovat 4. sérii.

70 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Má T-Bag nějaký pravý jméno?

Pro mě má Útěk dva silné magnety, které mě vždy dokážou přitáhnout k obrazovce. Millera a Kneppera. A i když je seriál napínavý, neotřelý, záživný, mě bohatě stačí scény s hezounem Scofieldem a Knepperem, který ztvárnil masového vraha tak přesvědčivě, že kdybych ho potkala na ulici tak zdrhám. Co kecám, nezdrhám, běžím si pro fotku s podpisem.. Hned od první scény s Teddym, ve které nakvačil před kameru s vytaženou kapsou a arogantním pohledem, mi bylo jasné, že opět bude mou nejoblíbenější postavou ten největší zmetek :-) Každopádně, díky těmhle dvou jsem prakticky shlédla celou první řadu a nejméně půlku té druhé, a nemám co bych vytkla. Třetí ani čtvrtou řadu jsem neviděla, ale podle mnohých ohlasů jsem o nic nepřišla. Že by opět začal žvýkačkový efekt jako u Lostu? Zřejmě ano. Hodnotím pouze to, co jsem viděla a to je za 90

90 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Ty floutku jeden počmáranej ...

První série mě posadila na zadek. Zábavné postavy, plno zajímavých režijních nápadů, solidní atmosféra a pět infarktových zvratů na díl. Během druhé série se z toho začala stávat fraška bez nápadů a existenci třetí série už naplno popírám.

70 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Zatím vynikající

I když se přiznávám, že jsem viděla jenom prvních pár dílů, které nyní vysílá Nova, tak i přesto se ze mě stal velký fanoušek tohoto seriálu.
Miluji takové seriály plné napětí, skvělých hereckých výkonu a hlavně takhle skvělé natočené. Proto zatím nemám co bych vytkla :)

EDIT:
Beru zpět, mám toho na vytknutí opravdu hodně. Jak 1.série byla výborná, tak 2.série je naprosto tragická. Seriál přišel o tu svou pointu. Vlastně ani ten název neodpovídá tomu, co se tam děje.
3.série - aspoň po půlce hodnotím opět velice vysoko, vypadá to slibně. Opět se děj odehrává ve vězení, nechybí napětí. Vrací se tu původní myšlenka seriálu. A hoodně se těším na 4.sérii, snad bude stát za to :o)

80 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Dobrééééé!

Prison Break bych hodnotila spíš jako (moc)dobrý, než výborný. Výborná je podle mě 24, ale PB jako by v něčem zaostával za seriálama jako 24 nebo Lost. Nechci tim vůbec říct, že je v něčem špatnej, ale to asi proto, že to nedokážu přesně vyjádřit, popsat. Není v tom totiž nic konkrétního, jenom prostě při sledování seriálu mam někdy pocit, že se nudim. Abych to přiblížila a upřesnila - zhruba první polovina první série byla samý překvapení, nevěděla sem, co se bude dít, ale postupně jako by se tam něco opakovalo. Třeba po nezdařeným útěku (vyměněné potrubí ;)) mi to přišlo jako jedno velký repete, ale po pár dílech se to spravilo a zase sem sledovala se zatajeným dechem. :D Druhá série, se těžko srovnává s první, protože bylo jiný prostředí, okolnosti, možnosti co se tak může stát, a tak. Přesto ale mi druhá série nepřišla tak zlá. A třetí? Sice jsem dosud viděla pět dílů, ale už se do nich vešlo tolik zvratů, novinek a šokujících zpráv, že sem zvědavá, co bude následovat. :)
Každopádně Prison Break patří k té lepší vrstvě nových seriálů.

90 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Jak skvěle začal, tak špatně skončil...

Prison Break byl hit. Na tom se všichni shodneme. Bylo to něco neotřelého, scénáristé měli všechno propracované až do posledního puntíku. Pak ale první série skončila, a ta druhá už nedokázala úplně navázat na dokonalost té předchozí (navzdory skvělému výkonu Williama Fichtnera, který se připojil k původnímu obsazení). Třetí série by se dala počítat za jakýsi restart série... nepovedený. Panamské vězeňské prostředí bylo určitě zajímavé, narozdíl od samotné hlavní dějové zápletky. A ta čtvrtá série? O kvalitě její zápletky určitě vypovídá i fakt, že si po 4 letech vůbec nepamatuju, že jsem ji viděla.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Mohl být nejlepší

1. série - je naprosto dokonalá jsou tam nečekané události a vždy jsem byl napnutý co se stane. kdyby to na konci série ukončili udělali by líp.

2. série - je blbost do doby než začnou hledat 5miliónů ale jak přestanou tak to zase začíná být blbost. navíc Sára byla jednou z nej postav ale tady se začala chovat jako primadona. Ale za to jsem si oblíbil Bellica kterého jsem v 1.sérii nemusel.

3.série - malé vylepšení od 2. série ale 1. to nesahá ani po pas.

4.série - neviděl jsem a ty názory tady mi to už teď znechutilo

kdyby byla jenom 1. série tak by to byla jasná stovka.láme mi to srdce ale kvůli druhé a třetí sérii musím dát pouze 60 a myslím že kdybych viděl 4. sérii tak bych musel dát míň.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dokonalý, ale...

Trvalo mi dost dlouho, než jsem se odhodlal napsat názor na tento seriál. Proč? Protože asi nebude úplně korespondovat s názory ostatních. Od toho je ale fórum krásné, každý má svůj názor odlišný od ostatních :)

Abych se ale dostal přes úvodní plky a nezahlcoval drahý serverový prostor nicotnými a nicneříkajícími písmenky, vezmu to zkrátka - k napsání názoru mě přimělo až sledování třetí řady tohoto seriálu.

Co je na něm tak výjimečného? Po letech přišel seriál, který se jinak vymykal zaběhnutému stereotypu. A slavil podobný úspěch, jako Piráti z Karibiku ve filmovém světě.

U tohoto seriálu je více než u jiných důležité členění na řady. Každá řada má totiž své téma a od něj se také odvíjí všechny epizody dané řady.

První řada sleduje Michaela Scofielda, který si kvůli tomu, aby dostal (podle něj) neprávem odsouzeného bratra z vězení, nechá potetovat celé tělo. V tom tetování jsou ale ukryté plány věznice potřebné k útěku. Pak se nechá zatknout při přepadení banky.

Dvě hrubé připomínky k této řadě:
1) netuším, jak by se dalo tetování obkreslit z lidského těla úplně přesně tak, aby nedošlo k deformaci - minimálně by si k tomu musel někoho přizvat.
2) bylo by nejvyšší blbostí soudce, kdyby neprohlédl nějakou levotu v tom, když na vlastní žádost odsouzeného ho posílá do stejné věznice, kde je vězněn jeho bratr.

Filmová nesrovnalost: Útěk v jistých chvílích přebírá až příliš velký počet motivů z filmu Vykoupení z věznice Shawshank.

Druhá řada už sleduje uniknuvší vězně a osudy každého z nich. Bohužel, jsou z věznice pryč a díky tomu seriál ztratil ten největší nádech akce a tajemna. Už to není uskakování podél stěny před ranami dozorců, už to je utíkání. A běh nebyl nikdy zábavný. Kupodivu ale celou řadu zachraňuje agent Malone - místy až supergeniální vyšetřovatel, který je vždy jen o krok zpátky za Scofieldem a Burrowsem.

Nesrovnalost:
Genialita Maloneho je někdy opravdu, ale opravdu přehnaná.

Třetí řada nás vrací zpět do vězení. Do drsnějšího, uzavřenějšího a krvavějšího než byl Fox River. Upřímně, tato řada se mi z celého seriálu, ukamenujte mě, líbila nejvic. Vězení je menší, živlové podvratnější, Scofield nemá plány nemá nic - a přesto se snaží uprchnout. Toto je ten pravý útěk z vězení. A dostává se do něj celá stará parta - včetně dozorce Bellika, kterého mi bylo místy doopravdy líto. Co tuto řadu ale táhne dolů, to je herecký výkon agenta Whistlera. Je nemastný, neslaný - nevýrazná osobnost. Naopak je zde jedna "mrcha", jejíž příběh mohl být rozveden o dost více - Gretschen alias Suzan alias... vlastně ani nevím, jestli jsem za celou řadu postřehl její pravé jméno. Každopádně znásilnění v bojové akci na Blízkém Východě a osobní bolest z té události mohly být více rozvedeny. Stejně tak generál Lavallo - když se objevil na scéně, jásal jsem - drsný chlap, skrz naskrz voják, neštítící se ničeho, osobnost, která dala seriálu nový rozměr - a vydržel jen dvě epizody. Sakra!
A stejně jako Bellika mi bylo na konci líto i Fernanda - doufám, že v poslední řadě se ze Sony dostane.

Technická nesrovnalost:
Mikrovlnkou opravdu, ale opravdu nepřerušíte televizní a rádiové vysílání, i kdybyste se na hlavu postavili;.

Fyzická nesrovnalost:
1) Trénovaní dozorci a zásahovka nechytnou podvyživené vězně na několika kilometrech džungle, ti pak mají ještě čas, v podstatě na dvě, tři cigárka, poklábosit atd.

Časová nesrovnalost:
Lincoln Burrows dokáže za tři hodiny vyřídit pět věcí, zbít dva lidi, dvakrát se vrátit do pokoje, navštívit tři restaurace a banku, dát si hranolky a mezitím třikrát navštívit svého bratra ve věznici (kde se mimo jiné podepisují papíry o vstupu, vyvolává se a čeká než přijde vězeň) - a dozorcům to není ani trochu divné.

Skrz celý seriál se vine jakási tajemná "Společnost". Název jak z telenovely, popis tajemnější než Hrad v Karpatech. Za celé tři série se o nich nedozvídáme skoro nic, ani jejich záměry, cíle plány, prostředky, kdo je podporuje, co už provedli, zhola nic, jen že k nim patří pár lidí a mají (mezinárodní) prostředky, tajné základny atd. Jenže celý popis Společnosti je asi jako kniha, s dějem neurčeným místem - sice víte co se stalo, ale nevíte, kde se to stalo, a proto si ve fantazie nedokreslíte atmosféru, kterou čerpáte pouze ze slov autora a z jeho nálady. To je dobré v krátkých příbězích, ale ne ve třech řadách seriálu. Divák potřebuje něco hmatatelného, jinak se na sledování vykašle, když nemá k čemu děj připodobnit.

Herecké výkony.. nu což, už jsem viděl i lepší. Scofield je prolhaný génius, u kterého nikdy nevíte, jestli jste na jeho lodi nebo jestli vás právě z té lodi nesvrhnul mezi žraloky. Miller zahrál postavu uvěřitelně - v první řadě, dokud měl motivaci. Dál ale jeho vystupování působí mírně afektovaně a divák si jen často domýšlí, co že je tím hlavním hnacím motorem jeho pohnutek. Na druhou stranu, mně osobně tento přístup ani po třech sériích nepřestal bavit. Seriál potřebuje svého génia, protože ostatní.. no, posuďte sami. Burrows je dle mého názoru jen labilní idiot, který kdesi cestou životem nabral horu svalů, ale mozek nechal někde mezi Esmeraldou a Večerníčkem. Tak nerozhodného chlapa aby člověk pohledal. Když už začne rozdávat rány, nikdy nic nedotáhne do konce. Nevím, jestli to byl přímo záměr herce nebo ne.. ale tahle postava mi, krom Susan ve třetí řadě (která byla odporná skrz naskrz, ať už se omlouvala jakkoli), byla nejnepříjemnější.
Co se týče ostatních vězňů, já jsem si spíš místo T-Baga oblíbil Abruzziho. T-Bag mi po čase přišel až moc "správňácký" a jeho výstup na konci třetí série.. no řekněme, že tady se scénáristé opravdu utnuli v tom, co si myslí o postavách, protože TAK učebnicové stádo jste snad nikde neviděli.

Co nakonec dodat? Hodnotím po konci třetí série a musím říct, že pro mne jde o jeden z nejlepších seriálů. Ne snad kvůli jedinečně promyšlenému scénáři, ale kvůli tomu, jak dokáže diváka jednoduše přikovat do křesla a donutí ho si pustit další epizodu, i když kolem vás běhají hasiči, kteří vám hasí dům. Čestné skautské, první dvě řady jsem odsledoval po částech, ale třetí jsem zvládnul za dva dny.

Rozhoduji se mezi 80 % a 90 %, dám 80 %, za některé chyby, které tam nemusely být. A doufám, že si seriál hodnocení poslední řadou nezkazí.

edit: Zapomněl jsem na Saru. Co k ní říct? Milá doktorka. Jako herečka mi ale nepřirostla k srdci a celý seriál byla nevýrazná.

edit2: Už první okamžiky čtvrté série vypadají jinak než tři série předchozí. Na diváka se všechno valí, vše vypadá tajemně, ale nic není vysvětleno. To, že se některé postavy vrátily je celkem jedno - čtvrtá série je jiná. Jinak natočená, jinak vyprávěná. Plná klišé. Kostrbatá. Bez úvodu, bez děje. Snaží se vypadat zvratově, ale zatím vyznívá jako napudrovaný nemocný. Navrch lesk, vespod bída. A to jsem zatím viděl jen půlku prvního dílu.

Jak se na pozadí hloupoučkých a infantilních dílů dozvídáme postupně celou pravdu, zjišťujeme, že samotný útěk z Fox River byl jen kapkou v moři příběhu Scofieldovy rodiny. Díky tomu dostává Útěk z vězení nový rozměr, a to útěku zjakého si vnitřního vězení Společnosti, která si hlídá svoje ovečky s takovou precizností, že kdo do ní vstoupí, těžko se dostane ven bez následků. A to pociťují všichni představitelé příběhu.

pro Anyk: jen z hlavy si teď vybavuju:
1) hlavní představitel byl odsouzen za vraždu, kterou nespáchal, na trest, který nebyl adekvátní.
2) útěk z vězení byl plánován oběma přes ředitele věznice, a to tím způsobem, že se s ním spřátelil
3) po útěku se měl najít balík peněz
4) oba hlavní představitelé vynikali ve své profesi a díky ní pomáhali vězňům, ostraze a vedení věznice.
5) postava hlavního dozorce "hajzla"
až se kouknu na Shawshank znovu, napíšu jich víc, ale vím, že jsem celou dobu na to koukal s tím, že jsem to už viděl v PB :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Jak se dá zničit dobrá značka ...

Jak píše většina ostatních, tak hodnotit jako celek se nedá nebo velmi přísně. Takže jednotlivě. Seriál jsem v době slávy neviděl a od sledování mě dlouho odrazovaly právě ty komentáře na téma sestupná kvalita.

SO1 75%: opravdový útěk z vězení, Michael se nechá zavřít, aby z basy vytáhl svého bráchu Lincolna. Má brutálně propracovanej plán a jde do toho. Uznávám, že seriál má spád a často napětí. Na druhou stranu, pokud divák nevypnul úplně mozek, je vidět celá řada šťastných náhod, bez kterých by prostě zůstali s celým slavným plánem hned na začátku. Jen to, že se dostane do stejné basy (kterou náhodou projektoval) a samozřejmě do té správné cely, pak mě bralo, jak si odsouzenec z cely smrti trajdá, kde jen to jde. Tetování samozřejmě, no nevím, nevím, jestli by to takhle šlo zamaskovat, ale zrovna tohle jsem odpustil jako autorskou licenci. A dalo by se jmenovat dál, ale jako celek to docela funguje, ikdyž je to logicky děravý jak řešeto. Začátek zbytečně natahovaný, správný spád to má až někde v druhé půlce, takže dílů mohlo být i méně. Spíše se mi to líbilo, ikdyž bych se mezi ultrafandy rozhodně nezařadil.

S02 50%: takový útěk od vězení. Konspirace na vysoké úrovni, komplikovaný agent Mahony, který je fanaticky pronásleduje, několik linek různých prchajících a pronásledujících skupinek, sem tam vraždička. K tomu trochu náznak té nenaplněné lásky. Není to špatně udělané, děj se rozhodně nevleče a celkově to pěkně šlape. Ovšem v globálu je děj vyskládaný stylem "teď něco chceme udělat, skoro se to povede, těsně nám to někdo překazí, ale my tak akorát těsně utečeme a jdem to vymyslet jinak". Na všechno hromada času, policejní sbory jsou banda neschopnejch pitomců (nechytnou je ani v rojnici s hromadou psů, hned na začátku se celkem na pohodu uprchlíci rozprsknou po státech, přitom konec první série ukazuje hromadu policajtů a uprchlíky nedaleko). Samozřejmě, že když je někdo uvidí a práskne v nějaké vesnici, tak se tam nesjede milion policajtů a pánové těsně odjíždí zase dál. Agent Mahony je prakticky geniální, nejenže prokoukne systém kérek (možná by ho brali v Blindspotu ;) ), ale tak rychle, že kluci několikrát utečou jen o vlásek, několikrát je i viděj utíkat a semtam i vystřelí, ale stačí zaběhnout za roh a už je to dobrý. A když už jsou v totální pasti, tak je najednou někdo z nepřátel pustí a případně i někam popoveze. Ale bylo to svižné, napínavé a uteklo to jako voda.

S03 60%: Podle ostatních komentářů jsem čekal větší průser. Partička je v Panamě a prchá tam z vězení. Konspirace a tajemná "Společnost" popkračuje. A samozřejmě všechna klišé žánru pěkně na plno. Prchá se z vězení, ze kterého ještě nikdo neutekl, ale plán útěku je překvapivě snadný a to ve více variantách, existence tunelu mě dostala. Ikdyž je na útěk času málo, tak se všechno v klidu zvládá, když zaběhnem pár metrů před pronásledovateli do lesa, tak když z něj vyběhnem, tak můžeme docela dlouho filozofovat, než se vydáme dál, atd. Ale série je krátká a děj nemá výraznější vyloženě slabá místa, což to celé zachraňuje, takže na další kouknu určitě.

S04 20%: vygradovaná kravina. Najednou jsou všichni zas na svobodě. Lehce pod nátlakem se z nich stane elitní tým, který hledá jakousi krabičku. Žádné vloupání není nemožné, žádný trezor není dostatečně odolný. Obětovat život za ostatní také není nemožné. Ještě v polovině série se z toho dalo celkem v poklidu vybruslit happyendem, ale to oni ne, na scénu vstupuje matka, několikrát se zpřehází, kdo s kým je kamarád, kdo je nepřítel, kdo s kým je a kdo není příbuzný a celé je to jako obří výsměch původnímu seriálu. A graduje to v neskutečně naivní kravinu. Opravdu názorná ukázka snahy vymačkat z dobré značky maximum za každou cenu.

Final Break: Tak to byl špatný vtip, nějakou dobu jsem nemohl uvěřit tomu, že to, co jsem už viděl jako 2 poslední díly čtvrté série je tady beze změny spojeno jako film. Ta věta o gradaci v neskutečně naivní kravinu tedy patří i sem.

S05 60%: Po hodně zlé čtvrté sérii jsem měl hodně problém se do toho pustit, ale množství dílů mě přesvědčilo, je to naštěstí jen jednohubka. A plus mínus se tato série nechá. Docela slibný začátek, ikdyž si jeden říká, proč zrovna Jemen. Tamní útěk z vězení a následný útěk od vězení, který komplikuje blížící se islámský stát, se maličko zvrhne ve frašku, asi málokdo uvěří tomu, že by ta parta nevěřících psů z ameriky dokázala v tomto prostředí přežít víc než nějakou tu desítku minut. Takže částečně je to každopádně propaganda. Děj se ve finále přesouvá do civilizace, kde dospěje ke kýženému šťastnému konci.

Jako celek je to dobře řemeslně natočené, hlavní dvojka ja mi sympatická a myslím, že to opravdu rozbalila až v Legendách. Celej seriál jsem se nějak nesmířil se Sárou, ta herečka je taková strašně nijaká a bez výrazu. Ostatní členové bandy se povedli, nikdo mi už nevadil.

Nadprůměrné hodnocení je hlavně z úcty k začátku a původnímu nápadu.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Prison break

Jedna jediná chybička - ten konec! :-( Nechci tu spoilerovat, vlastně ani nesmím, ale věřím, že tento seriál museli vidět snad už všichni a že všichni do jednoho souhlasí s tím, že ten konec byl prostě srdcervoucí!
Jinak se snad dá říct jen to, že seriál je to naprosto bezchybný, od první epizody si získal plně mou pozornost, za svůj krátký život jsem ho stihla zkouknout snad již třikrát a věřím, že ještě párkrát to bude, nic jiného si ani nezaslouží, než mou plnou oddanost tomuto skvěle nabitému seriálu, který za svých časů byl jedničkou na televizních obrazovkách, pro mě rozhodně byl!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

If you think I'm leaving here without my brother, you have MASSIVELY underestimated me

Po pravdě řečeno; u žádného jiného seriálu nemám nikdy tak moc nervy v kýblu a zoufalou touhu po další epizodě. (Beru zpět po shlédnutí GOT). Napětí je rozhodně nejsilnější stránka Prison Breaku. Navíc je to (alespoň v prvních sériích) neskutečně promyšlené a originální dílo. U třetí série mi přesun do panamské věznice Sony nijak nevadil, naopak mě "návrat ke kořenům" potěšil, ale čtvrtá série byla jako z jiného seriálu, nepromyšlená, zdlouhavá, podivná. Kvůli jedné slabé etapě ale nebudu házet flintu do žita, jako celek je Prison Break stále jeden z nejlepších seriálů. A největší zklamání seriálu? SPOILER Michael si nechal odstranit tetování! :))

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé
6. července 2011

Rozhodně

Tenhle seriál mě dostal a to úplně všechny řady hodně lidí říká že útěk z vězení měl skončit po první řadě nesouhlasím ty 4 řady jsou akorát a všechny múžu hodnotit
celkově za 100%
Na co se múžete těšit v seriálu jeto hlavně napětí,akce,podrazi ale i přátelství které je jeden z důležitých faktorú v seriálu podle mě :-)
1.řada - co říct všechno už asi bylo řečeno ale opravdu mě dostalo to bratrské pouto.To co Michael všechno udělal aby dostal Lincolna z vězení bylo neuvěřitelny.
Hodnocení-100%
2.řada - pro některé lidi to nebylo zajímavé ale podle mě se seriál držel pořád stejným směrem jako na začátku prokázat Lincolnovu nevinu a také bylo zajímavé sledovat ostatní uprchlíky.
Hodnocení-100%
3.řada - Sona tak tam to bylo opravdu drsný zpět ve vězení a znovu vše dokola až na to že na Michaelovi záleželi životy Srah a LJ.
Hodnocení-100%
4.řada - v hlavní roli podrazi!
Mnozí tuhle řadu považují za nejslabší ja nesouhlasím byla výborná a konec byl velmi dobře udělaný.
Hodnocení-100%
Kdo vyhledává napínavé seriály tak tohle je něco pro vás rozhodně můži doporučit.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

PB

Seriál nejde zhodnotit jako celek, rozdíly mezi jednotlivými řadami jsou šílené.

1. řada: bez debat nejlepší věc na seriálu, skvělý nápad výborně zpracovaný, nemám co vytknout - 100%

2. řada: jistě, na první sérii to zdaleka nemá, ale pořád to není taková hrůza, aby se na to nedalo dívat, sem tam zajímavé momenty a situace, skvělá postava Mahoneho - 80%

3. řada: děláte si srandu? Třetí série je největší odpad, jaký jsem v poslední době v televizi viděla, ještě že má jen poloviční dávku episod - 0%

4. řada: rozhodně zlepšení proti třetí řadě, kvalitně bych ji přirovnala k sérii druhé. Konec uzavřený, ale smutný, což nemám ráda :) - 80%

70 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Paráda

Tenhle seriál je fakt úžasněj chytnul mě od prvního dílu. Bohužel mě mrzí že se na to nemůžu koukat na nově protože ten dabing je příšernej neni nad původní znění s titulkama. Myslel jsem že ruhá serie bude slabší než ta první ale ne je porád stejně výborná a jak ted koukám na třetí sérii tak si seriál udržuje pořád špičkovou úroveń.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

:)

Moc nemusím seriály z vězeňského prostředí. Buď mě neosloví už ze začátku nebo to postupem času ztratí šťávu. U tohoto seriálu mě oslovil hlavně nevinně-drsně sexy ksichtík W. Millera alias Michaela Scofielda.:) První řadu jsem shlédla s velikým nadšením. Druhá řada už začala poamlu ztrácet již zmiňovanou šťávu:(. Myslela jsem, že ze 3. řady shlédnu pouze prvních pár dílů, abych věděla, jakým směrem se bude ubírat děj. Jenže mě to opravdu chytlo. Tak moc, že jsem ji zhltla za 5 dní:) Moc se těším na 4. řadu:)

4. řada - no dobře, není to starý dobrý Prison Break, kde je všechno tak nějak "zdravě" promyšlené, ale mě se to pořád líbí :). Akorát už se to ubírá do hodně nereálnýho světa.

Poněkud nešťastný se mi zdál pouze český dabing. Pár nadabovaných dílů jsem v televizi viděla a neměla jsem z toho prakticky žádný zážitek :(

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Prison Break

Výborný seriál, který vás určitě bude bavit, pokud ho nebudete srovnávat s realitou a smíříte se s tím, že občas jsou tam věci trochu přitažené za vlasy, hlavní hrdina je tak inteligentní, až to chvílemi leze na nervy, a vždycky mu všechno vyjde náhodou a na poslední chvíli. Skvěle jsem se bavila a těšila se, co dalšího zas Scofield vymyslí. Prožívala jsem s nimi to zoufalství, když nevíte komu můžete věřit. Ráda se na něj jednou podívám zase od začátku.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Prison Break

PB mě chytl hned po první epizodě (a koho ne!), skvělý námět a jistá dávka geniality... ale postupem času se začalo všechno pomalu vytrácet, přibyla spousta zbytečných scén a těch dobrých naopak ubývalo, ale pořád se na PB dalo koukat (a pořád ještě dá :D).
Michael je asi nejvýraznější postavou, která zářila v první sérii a ty další zachraňovala. Je to zvláštním způsobem geniální osoba a také skvělá pastva pro oči! Hlavně díky němu jsem zvládla dokoukat všechny série...

Myslím si, že tvůrci mohli PB ukončit o něco dřív, po první-druhé sérii. Ale na druhou stranu, ani ty další série nejsou tak tragické a alespoň jsme se s Prison Break rozloučili o něco déle.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

možná jsem měla koukat jen na začátek;-)

Jak bych začla, první serie mě chytla moc a bavila mě. Od druhé série jsem čekala, že se teda ukáže, co a jak vlastně bylo a tím to skončí a já budu mít hezký pocit z fajn seriálu. Jenže ouha, pak se začla točit třetí a to už jsem byla mírně rozrušená, protože podle mě to bylo prostě zbytečné natahování děje a vymýšlení vlastně uplně nového příběhu. Nicméně nakonec jsem to dokoukala a s troškou nadhledu (někdy teda hodně velkou) jim to nakonec stejně "sežrala", ale dvě série by asi stačily, možná i jen jedna s závěrečným nějakým endem:-D

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Špatný

Další z nové vlny seriálů. I když jsem všechny neviděl. Tak z trojky které jsem už shlédnul (vedle Utěku jsem viděl taky Ztraceni a Hrdinové) je tenhle nejslabší. Slabá zápletka (Asi inspirace Velkého Utěku). Špatní herci. Ve Čtvrtek večer dejte radši přednost Hrdinům.

10 %
24 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Prison Break

Tenhle seriál mě od začátku pohltil a musela jsem vidět další díly. Už ten nápad, že se Michael nechal zavřít do vězení, aby zachránil život svému bratrovi a vytetuje si mapu celého vězení, no koho by to napadlo, že? Podle mně se s PB vyklubal skvělý seriál, na který všichni jen tak nezapomenem =)

100 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Útěk z vězení

O tomto seriálu, jako o každém druhém se dá říct, že v tom nejlepším měli přestat! 1.série byla útěk z vězení, ale druhá už ne! Potom navazovala třetí série, která ten seriál zase vzpružila a potom uplnej propadák byla čtvrtá série! Co myslíte?

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

prison break

naprosto parádní seriál, moc mě baví, ale je pravda, že 2.serie je horší, ale nevadí 100%.

100 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

gr8!

Další zajímavý seriál...Můžete si myslet, co chcete a stejně je pak všechno úplně jinak! Jen tak dál...

70 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Překvapivě skvělej

Tak tenhle seriálek je tak napínavej, že potom, co jsem ho dostala do ruky jsem celej víkend neotrhla oči od noťasu. Každou chvilku jsem čekala co se stane a byla jsem napnutá. Už se těším na další díly. A hlavně Michael Scofield - díky němu na to kouká určitě většina dívčí populace.

100 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Vynikající seriál

Od první chvíle se mi zalíbil. Je to plné zápletek,a tak nechybí napětí,překvapení,akce i láska. Skvělí herci,skvělé záběry a dokonce i skvělá hudba.

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Skvělý seriál

Musim říct že první série mě vážně dostala do kolen. Opravdu sem nečekala, že mě až tolik vezme. Bohužel druhá série mě ale zklamala. Byla ztahaná a já si jen přála ať už skončí. Pak ale nastala série třetí a ta mi zase vzala dech. A čtvrtá mi ho opět vzala. Ale poslední díl kde Michael zachraňoval Sáru byl vážně skvělý. Konec, který sem opravdu neočekávala. Přála sem si, aby to pro všechny skončilo šťastně. Ale bohužel.

80 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

...

Sleduju to každý týden. Je to trochu protáhlé, přesto mě to neustále baví sledovat.

100 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí
TSZZ
16. listopadu 2007

Dobrá práce

První dvě sezony byly naprosto neuvěřitelné dobré (ano,opravdu se mi líbí i druhá:-)),až teď ve třetí řadě již tvůrcům evidentně dochází dech.Ale uvidíme,třeba nás scénaristé překvapí...

100 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

pb

no,newim...nějak mě to nezaujalo...ale je tam hezkej herec(wentworth):)

60 %
6 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

falling down

Čím ďalej tým viac klišé, hlúposti, nelogickostí a tupostí.. 1 séria cool 2 3 4 serious shit...

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
35 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

jj

Tak tenhle seriál se mi líbí, asi proto že je z jiného prostředí, než ostatní seriály. Jinak akce a taky děj mě uchvátily, takže jsem se na to dívala pořád.
První série byla skvělá, nikdy nevíte, jak to bude, jestli nakonec utečou, nebo tam zůstanou. Dávám 100%
Druhá série byla taky dobrá, ale už to ztrácelo na kvalitě. Pořád honičky a jestli zase půjdou zpátky do vězení, nebo ne. 70%
Další série jsem zatím neviděla, tak nemůžou posoudit. Ale jakmile zkouknu, připíšu.
Celkový průměr - 90%

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Útěk z vězení

Videla sem to jen parkrat a docela se mi to libilo :) bylo to napinave a zajmave :) skoda ze sem t nevidela vickrat

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Prison break

První série patří mezi to nejlepší v celé televizní historii

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

My love..

Tak tohle byla moje první seriálová srdcovka.
KAždý díl měl něco do sebe a nikdy jsem nevěděla co očekávat. Akorát mě naštvalo celkem na konci, že umřel! Po tom všem co udělal!

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zmařený úspěch...

Tak tedy ... seriál měl našlápnuto na post "2. nejlepší seriál všech dob" (po LOSTech samozřejmě :-D). Tak bych definoval první 3 série. Ovšem sezóna s pořadovým číslem 4 a samotný závěr celého seriálu byly zoufalé a shazují seriál jako celek o příčku níže! ... Velká škoda!

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

prison break

Vynikajuci napinavy serial Celu prvu seriu ste napty ,vzdy sa stane nieco neocakavane, plan uteku je spracovany do posledneho detialu. druha seria oproi prvej je o cosi horsia,ale da sa pozriet. 3 a 4 seria su priemerne . Neurazia a ani nepotesia.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé