avatar uživatele VIP

aaime

off
JménoKatka
Věk31 let — narozeniny slaví za 11 měsíců (Kozoroh)
Bydliště
Twitter
Facebookhttp://www.facebook.com/katka.vodvarkova
Poznámka
Názory uživatelky aaime
plakát
Jak nežít svůj život
15. ledna 2012
další názory k seriálu

Nic moc

Na seriál jsem se dívala chvíli, ale nesedl mi. Hlavní hrdina byl tak nesympatický, otravný, že mu nepřejete nic dobrýho. Fakt ne. Nedá se mu fandit s tou jeho vyvolenou, dle mého názoru na něm není nic, s čím by se člověk mohl ztotožnit.
Občas tam bylo pár vtipných situací, ale jinak slabé.

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
50 %
plakát
Osudová láska Jany Eyrové
29. prosince 2011
další názory k seriálu

Srdcová záležitost

Verzí Jany Eyrové je nespočetně, ale tuto mám z nich asi nejraději. Z knihy toho bylo mnoho zkráceno, na druhou stranu si tvůrci dali na příběhu hodně záležet a vidíme zde velkou část dialogů mezi Janou a panem Rochesterem na úkor některých nepodstatných pasáží, což není na škodu. Právě totiž o vztah Jany a Edwarda tu jde především.
Také v této minisérii vidíme Thornfield podaný poněkud temněji a není se čemu divit, když víme, jakým břemenem pro pana Rochestera je a co všechno uvnitř ukrývá. Nic není tak idylické, jak by se mohlo na první pohled zdát.
Mezi hlavními představiteli funguje výborná chemie. Snad nejedna žena by toužila mít vedle sebe takového pana Rochestera.
Je to příběh, ke kterému se ráda vracím a to jak v knižní, tak i ve filmové podobě. :) Nemůžu jinak, dávám plné hodnocení.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
100 %
plakát
Hranice nemožného
27. listopadu 2011
další názory k seriálu

Fringe

Tento seriál je podle mého názoru naprostá jednička, mistrovský kousek a jenom nevěřícně zírám, jak něco takového mohlo někoho napadnout.
První tři řady seriálu jsem doslova zhlédla na posezení. Deset dílů denně? No, a? Proto mi ani třeba nevadilo, že se sem tam objevil díl, který nebyl od začátku do konce našlapaný, ale na druhou stranu zase odkrýval něco víc z jiné stránky zvláštního světa seriálu Fringe. Musím říct, že celý svět, ve kterém se Fringe odehrává je zajímavý, že je to něco, nad čím si člověk láme hlavu i dlouho po skončení závěrečných titulků.
Líbí se mi různé náznaky, postřehy, které tvůrci do seriálu dávají a je na nás, abychom si jich všimli, nebo je alespoň podprahově vnímali.
Čtvrtá řada je v podstatě první, na kterou čekám týden co týden. Tak uvidíme, jestli i po částech z nucené pauzy mé nadšení nepřejde. Zatím to tak nevypadá.
Čtvrtá série zatím vypadá velmi zajímavě a vůbec nedokážu odhadnout, jakým směrem se bude ubírat. Snad Peter najde cestu zpátky. Existuje-li cesta zpátky.
Bohužel si musíme počkat až do poloviny ledna. Ale určitě se to vyplatí :)
A závěrem tento seriál doporučuji, jak jen nejvíc jde! Jen do něj!

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 15 lidí
100 %
plakát
The Inbetweeners
21. dubna 2010
další názory k seriálu

Občas moc vulgarity

Tak nějak tenhle seriál už moc nesleduju, nevim, jestli je to blížící se maturitou (a s tím spojený nedostatek času), nebo tím, že mě to už moc nebaví.
První díly mi přišly zábavné, nové, neokoukané; našlo se tam i pár hezkých herců, na které se dalo koukat ;) Ale stále mi tam něco vadilo.
To něco byla přílišná vulgarita, která tam zřejmě je s úmyslem šokovat, ale někdy to moc tlačí na pilu. A samozřejmě se tam objevují takové ty trapné monology před velkou hromadou lidí... Jen ve skrytu duše doufám, že už si ti režiséři uvědomí, že tyhle scény nemá rád snad nikdo!
Tento seriál si ode mě zaslouží poctivých 70%. A i přes drobné nedostatky ho doporučuji zhlédnout... Jen je potřeba dopředu vědět, do čeho jdete ;)

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
70 %
plakát
Glee
21. dubna 2010
další názory k seriálu

Glííí

Mám tenhle seriál ráda. Hodně moc. Miluju písničky, které zpívají, každý díl má neuvěřitelný náboj a žene se dopředu a já si najednou uvědomím, že čtyřicet minut je v tahu a chci pokračování... (Smůla, až za týden...)
Za jednu z nejlepších postav považuju Sue, je skvěle napsaná a zahraná, není vyloženě záporná a párkrát uvidíte i její kladnou stránku... párkrát ;)
A opravdu zbožňuju dvojici Will a Emma.
Na druhou stranu má tenhle seriál takové menší chybky, které se sice dají odpustit, ale stejně... Někdy mě štve Rachel; myslím, že je to dáno občasnou pitomostí scénáristů, kteří její panovačnost a perfekcionismus nehorázně přeženou a místo toho, aby se mi to zdálo vtipné, mi to hodně vadí (viz Rachlin kalendář, který věnovala Finnovi)
A taky mi vadí, jak se ty lidi k sobě na tý škole chovaj... Nemám totiž ráda americkou střední školu tak, jak je zobrazovaná v amerických filmech či seriálech... Nepřijde mi vůbec normální, že se tam studenti jen tak polejvaj ledovou tříští a všichni to považují za běžné chování... Asi to má být vtipné, ale mně to tak nepřijde...
Když to shrnu, tento seriál má pár drobných chybiček (které se dají překousnout) jako každý jiný seriál, ale i přesto stojí stoprocentně za zhlédnutí ;)

Edit: No... nevěřim vlastním očím, co se to z mého oblíbeného seriálu stalo... Scénaristům Glee je naprosto cizí taková věc, jako je vývoj postav... ty se po prožitém šoku poučí nanejvýš na dvě minuty a pak jsou zase ok, kamarádí se s lidmi, kteří jim ublížili a všechno je v pohodě... Hlavně, aby tam bylo co nejvíc dějových zvratů a poučení. Vše ovšem pro život naprosto nereálné, takže se s tím člověk nemůže ztotožnit. Naprosto přehrávaná postava Sue. Její dějová linie se pro mě stala tou nejhorší ze seriálu (ta její svatba se sebou ve druhé řadě, wtf?) Všechny postavy mi tam jsou protivné. Ještě vkládám naděje do páru Blaine a Kurt, ale jestli se pokazí i tohle (a že už to mělo namále), tak se seriálem končím.
Hlavně, že je kolem nich takový mediální humbuk. No, jo... Mladí, krásní herci, střední škola, zpívají písně. Co víc než tyhle povrchní postavičky si může náctiletý divák přát?
Aspoň, že ty písničky jsou parádní :)

82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
59 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 17 lidí
60 %
plakát
Buffy, přemožitelka upírů
9. srpna 2009
další názory k seriálu

buffy

Nikdy mě to nezajímalo. Masky upírů, triky mi přišly dost chabé a o příběh jsem se nezajímala. No, ale jelikož tomu tady dávám 90%, tak se asi muselo něco změnit :) Kamarádka mi pustila asi dvě písničky z Once More with Feeling, a protože se mi to hodně moc líbilo, začala jsem si to stahovat... :) První řadu jsem zkoukla s takovým lehkým úsměvem na tváři, ale ostatní už si získaly můj respekt. Nejvíc na Buffy oceňuju dobrej humor a hezky natočený vtahy. Jsou díly, kdy strachem nedýchám a díly, u kterých kvůli smíchu padám pořád ze židle. Nejlepší je podle mě asi šestá řada a díl, který mám hodně ráda, je ten muzikálový :)
Jo, a Spike je nejlepší ;)

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 18 lidí
90 %
plakát
Queer as Folk
4. dubna 2009
další názory k seriálu

QAF

Tak tenhle seriál je vážně něco. Zabývá se tématem, kvůli kterému se na něj moc lidí dívat nebude, ale to mi stejně nebrání v tom, abych na něj upozorňovala a snažila se mu získat nové fanoušky.. ;) Protože ten, kdo tenhle seriál neviděl, o hodně přichází. Pojednává o gay komunitě v Pittsburghu a jednotlivé postavy jsou tam naprosto výborně napsané a zahrané, charaktery se pořád vyvíjejí a nejsou statické. Taky bych chtěla pochválit skvělou práci s kamerou, která přidává různým scénám na významu. Ale samozřejmě nejlepším a nejsilnějším plusem tohoto seriálu je příběh; ukazuje běžné životy homosexuálů, nezobrazuje je pouze jako směšné figurky, co se oblékají do ženských šatů a mluví srandovně vysokým hláskem jako v ostatních seriálech či filmech, protože tak to opravdu není. Takže tenhle seriál naprosto doporučuju, je vážně skvělej a kdo jste ho ještě neviděli, koukejte si ho pustit!

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 17 lidí
100 %
plakát
Do neznáma
15. března 2009
další názory k seriálu

Don't mess with my mind

K tomuhle seriálu jsem se dostala po přečtení si rozhovoru PetraSF a budu za to asi nadosmrti vděčná, protože tenhle seriál je fakt něco. Nejdřív jsem se lekla divného obrazu, tolik nepodobného zářivým barvám z ostatních teen seriálů, který jako by říkal, že tenhle seriál nebude jeden z těch extra hláškujících, rádoby prima pohodičkových. Příběh začíná velmi jednoduše, rodina přijíždí do nového města, má tři děti a všechny jdou na jednu střední školu. Nevím, jak vy, ale já mám filmových amerických středních škol po krk. Ale tady to prostředí je podané nenásilně a opravdu velmi zajímavě. Ústřední romance Ashley/Spencer je skvělá a velké plus tohohle seriálu je, že žádná postava není černobílá. Každá postava má svoje plusy a mínusy, takže žádnou nemůžete dlouho nenávidět. (Jo, i Madison mi bylo asi dvacet minut líto ve třetí řadě... ;))
Jo, a ty úvodní písničky jsou taky skvělý! :P ;)

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 8 lidí
90 %
plakát
Scrubs: Doktůrci
26. ledna 2009
další názory k seriálu

People are laughing WITH you

Takže... nemohla jsem na tenhle seriál napsat názor dřív, i když už jsem u sedmé řady a důvod je prostý. Prostě jsem na to neměla čas. Neměla jsem ho proto, že jsem tenhle seriál sledovala. Pořád. (Mimochodem, teďka mi vypršel účet na rapidu, proto nemůžu stahovat a dívat se na další díly, a proto taky mám čas na psaní názoru.)
Věc se má takhle. Jakmile jsem si pustila první díly, seriál mě chytnul a nepustil.
Asi tady budu opakovat názory přede mnou, ale prostě miluju JDho absurdní představy, u kterých mám výbuchy smíchu, herci jsou zde prostě skvělí, a to jak hlavní, tak i vedlejší postavy.
Třeba Ted, Todd, Doug, Údržbář,... :)
Tenhle seriál je prostě plný skvělých hlášek, situací, vztahů a nevím čeho ještě a v sobě má prostě něco, díky čemu se k němu budu pořád vracet.
Je pro mě jedním z nejlepších seriálů a taky takovou "drogou", jak napovídá začátek tohoto názoru, a jak by vám to jistě také dosvědčili mí známí...
Doporučuju, doporučuju!

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
96 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 24 lidí
100 %
plakát
Lovci duchů
21. prosince 2008
další názory k seriálu

Tohle je nadpis

Abych pravdu řekla, tento seriál mě nikdy moc nezajímal a nebýt mé kamarádky (zdravim, allysko), která o něm básnila na každém kroku a dennodenně mi vnucovala jeho zhlédnutí, asi bych ho nikdy neviděla. A to by byla celkem škoda. Zatím jsem viděla první řadu. Začátek se mi teda moc nelíbil, nejsem totiž nijak moc velkým fandou hororů, takže ano, mohla jsem obdivovat působivě natočenou strašidelnou atmosféru, ale žádný dojem to ve mně nezanechávalo, rozhovory Deana a Sama mi ze začátku přišly hodně divné, takové neosobní, rádoby vtipné. Chtěla jsem tento seriál odepsat. Ale, když přišly na řadu díly, které se zabývají jejich rodinou, démonem, který jim zničil život, tak tyhle díly mají ode mě jedničku s hvězdičkou, vážně výborné. U posledního dílu první řady a prvního řady druhé, jsem byla napnutá a stále čekám, jak to všechno dopadne. Supernatural se posunul z mých dosavadních 70 % na 80 %. Zatím se mi tedy zdá, že seriál se zlepšuje, ale uvidíme.. koukat samozřejmě budu dál. :)
edit: Tak už jsem dokoukala všechny díly, které zatím vyšly. Seriál je opravdu čím dál tím lepší, u 80 % sice zůstanu, ale určitě budu pokračovat v jeho sledování a už jsem celkem napjatá, jak tohle skončí.. :)
edit2: (těsně po zhlídnutí On the Head of a Pin) tohle je tak výbornej seriál!!!!!!!! Vývoj hlavních postav nabírá na obrátkách, tenhle seriál není černobílej, každá postava má něco do sebe a plní účel, kdo by věřil, co všechno se může ze Sama či Deana v průběhu čtyř řad stát? A když se řekne apokalypsa, Lucifer, tak by si hodně lidí mohlo představit patetickou podívanou, ale tohle je natočený tak přirozeně, bez přikrašlování.. no... ten díl jsem dokoukala před deseti minutama, tak trošku melu pátý přes devátý, ale je mi to FUK, prostě osobní poznámka, žádnej střízlivej názor! Končim, jdu spát ;) a zvedám hodnocení na 90%

87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 15 lidí
90 %
1/2
12