plakát seriálu

Osudová láska Jany Eyrové

(Jane Eyre)

Názory uživatelů

Srdcová záležitost

Verzí Jany Eyrové je nespočetně, ale tuto mám z nich asi nejraději. Z knihy toho bylo mnoho zkráceno, na druhou stranu si tvůrci dali na příběhu hodně záležet a vidíme zde velkou část dialogů mezi Janou a panem Rochesterem na úkor některých nepodstatných pasáží, což není na škodu. Právě totiž o vztah Jany a Edwarda tu jde především.
Také v této minisérii vidíme Thornfield podaný poněkud temněji a není se čemu divit, když víme, jakým břemenem pro pana Rochestera je a co všechno uvnitř ukrývá. Nic není tak idylické, jak by se mohlo na první pohled zdát.
Mezi hlavními představiteli funguje výborná chemie. Snad nejedna žena by toužila mít vedle sebe takového pana Rochestera.
Je to příběh, ke kterému se ráda vracím a to jak v knižní, tak i ve filmové podobě. :) Nemůžu jinak, dávám plné hodnocení.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pro romantické dušičky jako dělané

Další příběh silné ženské hrdinky, které tak milujeme. Filmové adaptace Jane Eyre už jsou přeci jen trochu okoukané a tato minisérie v podstatě nepřináší nic nového. Rozervaný pan Rochester byl zahrán přímo ukázkově a velice charismaticky, troufám si říct, že se jedná o daleko lepší podání, než to Fassbenderovo v nejnovějším filmu. O představitelku rozumné, přesto vášnivé Jane jsem měla starosti - musím říct, že mi úplně nepřipadala jako ta původní Jane, ale ujala se toho dost svojsky a snad i sympatičtěji. Celkově je to kouzelný příběh z krajiny, která vypadá jako z anglických pohlednic. Pro romantické dušičky jako dělané... Mimochodem další dílo potvrzující pravidlo, že s BBC nikdy chybu neuděláte.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé