plakát seriálu

Hranice nemožného

(Fringe)

Názory uživatelů

Fringe

Tento seriál je podle mého názoru naprostá jednička, mistrovský kousek a jenom nevěřícně zírám, jak něco takového mohlo někoho napadnout.
První tři řady seriálu jsem doslova zhlédla na posezení. Deset dílů denně? No, a? Proto mi ani třeba nevadilo, že se sem tam objevil díl, který nebyl od začátku do konce našlapaný, ale na druhou stranu zase odkrýval něco víc z jiné stránky zvláštního světa seriálu Fringe. Musím říct, že celý svět, ve kterém se Fringe odehrává je zajímavý, že je to něco, nad čím si člověk láme hlavu i dlouho po skončení závěrečných titulků.
Líbí se mi různé náznaky, postřehy, které tvůrci do seriálu dávají a je na nás, abychom si jich všimli, nebo je alespoň podprahově vnímali.
Čtvrtá řada je v podstatě první, na kterou čekám týden co týden. Tak uvidíme, jestli i po částech z nucené pauzy mé nadšení nepřejde. Zatím to tak nevypadá.
Čtvrtá série zatím vypadá velmi zajímavě a vůbec nedokážu odhadnout, jakým směrem se bude ubírat. Snad Peter najde cestu zpátky. Existuje-li cesta zpátky.
Bohužel si musíme počkat až do poloviny ledna. Ale určitě se to vyplatí :)
A závěrem tento seriál doporučuji, jak jen nejvíc jde! Jen do něj!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Nedoceněný seriál

Problém tohoto seriálu vidím v tom, že potenciálním fanouškům trvá příliš dlouho, než si seriál oblíbí. Postavy mi v prvních dílech přišly odměřené, neosobní a celkově cizí. Pokud se ale prokoušete prvními deseti díly, zjistíte, že příběh má něco do sebe, něco, za co stojí u obrazovky vydržet. Navíc oproti předchozímu Abramsovu počinu - Lostu, se děj Fringe pořád posouvá dál a prakticky tu nenarazíte na jedinou mrtvou epizodu. S každým dílem kvalita seriálu stoupá. Hlavní plus ale vidím v jeho nepředvídatelnosti a originalitě. Jen tak dál...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Jen ať nikdy nepřijde ta hranice...

První série:
Myslím, že se to povedlo a rozhodně celý koncept a příběh je velmi zajímavý.
Co mě jen trochu mrzí, že hlavní dějové lince se nevěnovalo o trochu více dílů. Takže seriál v první řadě je spíše epizodní. Ale základy a nápady zde jsou a tak třeba v druhé sezóně bude hrát hlavní dějová linka větší roli.

Co se mi zamlouvá, že otázek od začátku máme na stole hodně. Abrams toto umí a hledání spojitostí a odpovědí po každé epizodě mám rád. Co se také určitě povedlo, byl výběr herců. Všichni mi jsou sympatičtí a všichni hrají velice slušně. Jen ta Anna Torv by se mohla zlepšit. Ke konci už mi to moc nebralo koukat na pár jejích naučených výrazů. To John Noble je naprosto jiná liga a vyjadřovat se k němu je zcela zbytečné.

Celkově tedy Fringe určitě chválím. Sice chvíli to trvalo, než se chytlo správné tempo, ale posledních pět závěrečných dílů je přesně to pravé ořechové.
Seriál je dostatečně syrový, mrazivý, tajemný, ale místy také dokáže rozesmát.

Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi věci nemožné.
85%

Druhá série:
Kvalita seriálu se vyšplhala o malý kousíček výše než u série první.
Co je velikým pozitivem sezóny? Hlavní příběhová linie a s tím zároveň související vztahy. Děj se posunul celkem dost kupředu a jednoznačně se vyvíjí dobrým směrem. Také ledy mezi hlavními postavami se konečně prolomily a pozorujeme zde též velký pokrok.

Největší mínus celé řady jsou bohužel epizodní díly. Nápady tvůrci sice stále mají dobré, ale zdá se, že nám tak trochu změkli. V prvním roce jsme vídali tajemnější, syrovější příběhy, které uměli upoutat pozornost. Tentokrát tomu tak není a velice často jsme viděli scény, které na srdíčko útočí zkrátka až moc.

Co si neodpustím nezmínit je muzikálový díl. To byl celkem slušný odpad a doufám, že další podobné experimenty v seriálu neuvidíme.

Každopádně kdybych to měl celé shrnout tak si tvůrci pochvalu zaslouží, protože seriál vystoupal o nějaký ten krůček výše. A kdyby se vyvarovali, tolika dojemným scénám byl by Fringe skoro na úplném vrcholu.
Celkově tedy spokojenost, ale pro příště poprosím o trochu více tajemna.
90%

Třetí série:
Třetí série dostala nový rozměr v podobě příběhu a osobně tady před tvůrci smekám.
Celý průběh a vývoj děje je promyšlený, dává smysl, ale hlavně dokáže v divákovi vyvolat napětí, emoce a očekávání. Celkově tvůrci odhalují postupně většinu záhad a pomalu všechny střípky do sebe zapadají a je vidět, že to není jen tak vycucané z prstu.

Má to tempo a odhalování tohoto světa nebo spíše několika je neuvěřitelně zábavné a napínavé.
Finále bylo skvělé a autoři ukázali, že to nejsou žádná béčka a rozhodně se nebojí.
Epizodní díly šli se svojí kvalitu také nahoru, ale seriál se začal věnovat více příběhu tak už tu pro ně není takový prostor (cože je jedině dobře).

Suma sumárum - veliká spokojenost. Po třetí řadě s klidnou duší prohlašuji, že Fringe je špička a dostal se mezi mé nejoblíbenější seriály. Na čtvrtý rok se těším jako malý Véna a myslím si a určitě nejen já, že Fringe se vlastně tak trochu restartoval a začíná zase od samého začátku.
95%

Čtvrtá série:
Zpočátku výborný start, na který navázaly další kvalitní epizody, které hýřily skvělými nápady. Bohužel to nevydrželo po celou sezónu a poslední díly tak trochu ztrácely.

První polovině nebo spíše tři čtvrtě série nemám co vytknout. Tvůrci na nás sypali dobré epizody, příběh běžel jako dobře namazané saně, nové motivy, nepředvídatelné zvraty, obraty a celé to vyprávění v jiném světle než jsme byli zvyklí, působilo hodně povedeně.
Také zde najdeme dle mého nejlepší epizodu celého seriálu. Pohled do budoucnosti v „Letters of Transit“ stál za to a pokud je to přesvěť toho, jak seriál bude pátým rokem pokračovat tak se máme na co těšit.

Bohužel konec řady se už v takovém duchu nenesl. Scénáristé najednou zničehonic neuvěřitelně zrychlili tempo a vše to hnali strašně dopředu. K tomu všemu si vypomáhali všemožnými berličkami a zkratkami a celý ten posun v příběhové linii působil až moc rychle a nereálně.

Čtvrtý rok má tedy dvě tváře a v celkovém hodnocení nedopadá tak zle. Sice na předchozí dvě série nemá, ale stále má co nabídnout a nudit se také nebudete.
Pátá série slibuje velmi zajímavou podívanou a počkat si na ní se rozhodně vyplatí.
85%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Přechod mezi světy

Seriál který jsem začal sledoval hlavně proto, že tam hraje Joshua Jackson. Ale i tak je to skvělej seriál, kterej mě prostě baví, díky svému tajemnu a napřirozenu. Velice jsem si oblíbil agentku Olivii Dunham, její představitelka Anna Torv, je po dlouhé době skvělou ženskou agentkou. Z první řady na mě vykouklo nadšení, které bych ohodnotil 90%.
Druhá serie podle mě nabrala na obrátkách, propojení s jinou dimezí bylo skvělý a zajímavý. Rozhodně si udrželo svůj standard - 90 %.
Třetí řada byla perfektní, bavila celou dobu. Škoda jen toho jak skončila. Trošku jsem z toho zklamanej. Doufám, že se to ještě nějak zvrátí protože nechci přijít o Petera. 90%.
Tak zvrat přišel, ono celá série se nesla ve znamení popírání předešlého. Nicméně propojení světů a spolupráce se mi líbila. Sednul mi i Lincoln, škoda jen, že některý díly byly slabší. Naopak některý byly super. Například s tim vyhlazováním města nebo ten z budoucnosti a taky finále. To bylo skvělý a poměrně překvapivý. A taky trošku překombinovaný.
I tak si to udrželo svůj vysokej nadstandard a jsem rád, že se dočkám závěrečné páté série.
Koncem seriálu skončila i jedna etapa mého seriálového sledování. Posun do budoucnosti byl nejen logickým krokem, ale i dobrým krokem. A i přesto, že mohlo být z poslední série vyždímáno o něco víc, tak jsem spokojen. Důstojným zakončením a emotivním koncem. Potěšilo především to, jak se tým nebál používat věci, proti kterým dříve sám bojoval. Škoda, že už je konec, teď budu hledat důstojného náhradníka...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ask. Image. Investigate.

K Fringe som sa odhodlávala dlhšiu dobu. Niekde som aj čítala označenie „moderné/nové Akty X“ (čo však žiaľ nebol seriál pre mňa) a preto som sa možno aj tak trochu bála pustiť do tohto seriálu. No konečne som sa tak cez leto odhodlala a jediné čo ľutujem sú tie mierne predsudky čo som voči nemu mala a najme to, že som sa k nemu nedokopala skôr. Prvé časti som ešte síce sledovala s malou dušičkou, zvykala som si na to všetko, ale stačilo pár častí a ja som mu prepadla naplno.

Dej seriálu nie je určite jednoduchý, aj keď spočiatku tak môže pripadať. Ale aj ten dojem budí asi len na krátky okamih. Fringe sa zaoberá tým čím sú veci označované ako okrajové vedy- telekinéza, rôzne pokusy, empatia, paralelné svety... Seriál stavia najme na týchto veciach, na veciach, ktoré nemajú jednoduché vysvetlenie a pri ktorých si treba položiť otázku ako a či to tak môže byť. Zápletka je jednoduchá- objaví sa prípad a skupina vytvorená na riešenie takýchto prípadov ich rieši a tak je to v každej epizóde. Človek by si povedal, že to postupne predsa len skĺzne do opakujúceho sa klišé, ale v prípade Fringe tomu tak určite nebolo. Aj keď pôsobili jednotlivé prípady skôr samostatne vždy boli navzájom prepojené (niekedy menej, inokedy viac). Každá z piatich sérii mala vlastnú zápletku, ktorá sa ňou celou ťahala a niekedy menej, inokedy viac ovplyvňovala to čo sa dialo. Každá zo sérii pôsobila samostatne, mala vlastný príbeh/zápletku, ktorú bolo treba vyriešiť a série tak na konci pôsobili uzavreto. Vždy tu však ostal priestor pre ďalšie série, ďalší nový príbeh/ tému, nejaký nápad, ktorý seriál posunul ešte ďalej. Fringe v sebe nesie viacero žánrov: máme tu sci-fi, drámu, mystery, napätie, akciu. A to všetko dokopy vytvára atmosféru vlastnú Fringe. A tá hudba? Lahoda pre uši.

Postavy v seriály bude milovať aj nenávidieť (samozrejme, že tých zlých). Každá z nich si vás získa hneď na začiatku a vy jej budete držať palce a všetky ich problémy, radosti budete prežívať s nimi. Či už bude vaším obľúbencom mierne šalený a excentrický vedec (go Walter), jeho syn, asistentka (ktorej meno vedia všetci, len nie milý vedec), detektívka alebo niekto iný z celej palety postáv. Každá z nich bude mať vaše sympatie. Postavy sú medzi sebou plne zohrané a ich vzájomná interakcia pôsobí celkom prirodzene. Páru Peter+Olivia budete fandiť od začiatku (aspoň ja som teda fandila). Majú medzi sebou niečo, čo ich k sebe neustále ťahá. Plus patrí tvorcom za to, že ich nedali dokopy hneď na začiatku a násilne. Ale, že ich nechali nájsť cestu k sebe postupne. Dvojica Peter+Walter vás rozosmúti ale aj rozosmeje.

Záver seriálu bol smutný, krásny, dokonalý, dôstojný. Určite jedno z najlepších finále aké som videla. Seriál skončil tam kde mal, tak ako mal a na svojom vrchole. S istotou môžem povedať, že Fringe sa už teraz radí k mojím srdcovkám. Moje počiatočné obavy boli zbytočné.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Paranormal

Líbí se mi ta paranormální rovina, jak zmínil uživatel kecinzer - svět, kde nic není nemožné. Samozřejmě se to v jistém smyslu točí dokola, kdy v každém díle vznikne nějaký problém (zajímavé je právě to, že to jsou paranormální a ne 100x okoukané alá krimi seriálové incidenty), který poté Walter řeší. Postavu Waltera miluju, to je tak zvláštní člověk, že to nejde si ho nezamilovat :) V dnešní době je všude přeplněno kriminálními seriály, u kterých bych se přikláněl k názoru, že se opakují. Fringe je opět něco trochu nového právě tím propletením s paranormálními jevy, scifi prvkem. Jednotlivé díly na sebe navazují jen lehce, ale myslím, že to stačí. Na pozadí se neustále vyvíjí jistý příběh, na jehož rozuzlení a pokračování stále čekám(e). A bystrý divák si semtam najde i nějaké propletení mezi díly třeba od sebe kus vzdálenými a může se nad seriálem krásně zamýšlet :D Viz. jistý hrob v jednom díle, se světélkováním Petera v jiném díle. Na netu jsou množství spekulací, ale mě baví nečíst si je a dělat si spekulaci svoji :) Fringe mě prostě baví, teď jen doufat, že nám ho nezruší :) Dávám 80% protože je to sice prakticky "jen" kriminálka, ale najdete v ní nevšední prvky

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Fringe

Podľa môjho názoru jeden z najkvalitnejších a najzaujímavejších mysterióznych seriálov vôbec. Postavy sú charizmatické a veľmi im to spolu funguje. Prvé dve série sú o dosť iné ako tie neskoršie, počas prvých dielov to pôsobí ako nejaká mystery kriminálka až neskôr sa dostávame hlbšie do príbehu a pomaly sa dozvedáme ďalšie hlavne Walterove tajomstvá. Práve prvé dve série a hlavne časť White tulip patria medzi moje najobľúbenejšie a odporúčam aj ľuďom, čo sci-fi a mystery žáner nemajú v obľube.
A odkazy v každej epizóde sú len "čerešničkou na torte"!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Na střídačku

Jsem v první třetině třetí řady a...první série byla výborná, protože to bylo nové. Druhá série byla nudnější a to včetně závěru, třetí zdá se zatím navracející se k zajímavosti řady první.

Leč jsou momenty, kdy máte chuť seriál utnout kompletně (subjektivně), příkladně v podobě retro-fantasy zdrogovaného profesora (který jinak celou sérii táhne), která je natažena kompletně na jeden, celý díl. V logice děje jsou slabá místa a klasická orientace na patetický humanismus, přesto jsou zas naopak díly, které vás do zájmu hrubě vrací, neboť i když jde vždy o již odjinud známé 'deviace', jejich vizuelní zpracování potěší.

Tak jako tak je to seriál pro sf pozitivní, neboť jde o prakticky přesnou: science (vědeckou) fiction (fikci). Detektivní šponovačka založená někdy až na příliš snadno získaných souvislostech (aby děj alespoň nějak plynule pokračoval) a bohudík s absentujícím přebytkem romantiky. Seriál pro třicátníky, co už nemusí mít krev a sex všude, v mládí četli scifárny a na staré koleno by si to chtěli připomenout.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Fringe +

Já jsem četla už strašně moc názorů na Fringe a celkem jsem z toho pochopila, že není moc oblíbený. Já ho miluju hned od začátku, spoustě lidem je třeba zrovna Olivie nesympatická a mě se líbí. Výbornej je i Walter a jeho zapomínání např. to jak neustále nazývá Astrid jinými jmény atd. Baví mě hlavně ten námět dvou vzájemně propojených alternativních světů a ta spousta záhad co musí Fringe řešit. No a taky je tu Olivie + Peter, budou nebo nebudou spolu. Já jsem Fringe dokoukala až dokonce a urřitě si ho dám někdy ještě znova.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Prekvapivo dobré

Nemám rada scifi, ale tento seriál ma ozaj zaujal, veľa zaujímavých myšlienok.Podľa mňa niečo, čo tu ešte nebolo.
Aj postavy sa mi mi páčia, aj Anna Torv, aj Joshua Jackson ale.. John Noble je pán herec, zahral Waltera Bishopa tak, ako keby sa pre neho narodil.Takýto herecký výkon, proste všetko som mu uverila, naozaj, ako keby to bol on sám a nie postava v seriáli.
Vynikajúci seriál.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Mulder a Scully majú náhradu.

Aj napriek tomu, že seriál Akty X je jedinečný a neprekonateľný, tak seriál Fringe sa mu asi najviac približuje a považujem ho za adekvátnu "náhradu". Tvorcovia sa tu však viac uvolnili a našli odvahu viac poodhaliť z tajomstiev, ktoré v Aktoch X zabalili do klišé.
Teória existencie paralelného vesmíru je tu dlho, no nikto ju takto precízne nevykreslil. Dopĺňajúce sa postavy, šarmantná sexi agentka, geniálny "Pítr" a samozrejme famózny Walther. Samotnú dejovú líniu pekne zamotávaju vzťahy medzi "hrdinami" a keď sa premiešajú z paralelného vesmíru, hmmm, stojí to za to. Niektoré časti mali tak-trochen slabší náboj, no ďalšia to dobehla. Námet má neskutočný potenciál a večná škoda, že sa netočí ďalej. Je to ďalšia moja srdcovka.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hry bez Hranic

1. série - 70% - Vzhledem k fascinující dynamice všech vzájemných vztahů hlavní trojice se mi skoro ani nechce si stěžovat, ale od prvních kroků za Hranici jsem zkrátka čekal o něco víc. Přirovnání k X-Files jsou dokonale trefné jak žánrem či lehce paranoidní atmosférou, tak i tím, že i Mulder se Scully měli svého času v první sérii potíže s udržením kvality a až později se odrazili k opravdu legendárním linkám. Partě kolem Abramse slouží ke cti to, že se v posledních dvou epizodách snaží sešít i ty nejméně atraktivní případy pod jednu velkou dějovou tapisérii. Můžu mít moře připomínek k tempu a paradoxní obyčejnosti jednotlivých zápletek, ale ve chvíli, kdy se v samém finále ukáže, kam celá problematika Fringe pravděpodobně povede, nechci nic jiného, než se do tohoto světa vrhnout po hlavě. V hodnocení ale zatím jen za tři hvězdy, snad i trochu preventivně. O budoucím nárůstu kvality ale nepochybuji.

2. série - 70% - Překvapivě totožný vývoj jako o rok dříve. Čistě epizodické zápletky jsou až trestuhodnými vykrádačkami raných Akt X (vidiny v Dream Logic, telepatie v Of Human Action, bytosti v Johari Window) a i když jsou vztahy mezi postavami tou nejchutnější příměsí, dlouhodobé linky slaví úspěchy jen střídavě. Celé dění okolo měňavců totiž působí poněkud natahovaným dojmem, zatímco základy samotných dveří spojené s průchody skrze ně dodávají potřebné napětí a emoce v čele s výtečným finálním dvojdílem, který se bez zaváhání stává doposud nejlepším příběhem. Přál bych si jen, aby takhle zásadní změna hry měla silnější dovětek, než tomu bylo na přelomu prvního a druhého roku. Pokud totiž scenáristická parta s takto obřím potenciálem promarní i další šanci, mohlo by veškeré snažení klanu Bishopových začít být poněkud málo.

3. série - 85% - Děj se štěpí do dvou specifických linií, každá banalita může mít fatální následky a seriál konečně stojí na vlastních nohou. Atmosféra blížící se katastrofy, která dříve nebo později musí přijít, mě k partě z Harvardu konečně pořádně přikovala a herecké příležitosti, které přihrává zejména Anně Torv, jsou natolik nápadité, že nepřestávám zírat. Zvraty přecpaný (a přitom perfektně fungující) závěrečný díl je skokem do neznáma, který je mi o to sympatičtější, že může skončit jak triumfem, tak naprostou katastrofou.

4. série - 60% - Obrovský krok zpátky, který se nedá obhájit ani tím, že by seriál začínal, ani tím, že by snad zkoušel toleranci svých diváků. Restart vesmíru se totiž týká i restartu samotného konceptu a poté, co jsme si o sezónu dříve zažili poutavý a dost často i strhující souvislý příběh, je ta epizodická nadpřirozená kriminálka chvílemi k zbláznění. Když se ale trojlístek konečně dostane zpátky k sobě a okrajové vědy zabrousí přes onu titulní hranici, dá se mluvit o záchraně na poslední chvíli. Přesto se nemohu ubránit pocitu, že potenciál je těžen možná tak ze třetiny a veškeré časové hrátky, alternativní vesmíry, pozorovatelé a všechno ostatní jsou většinu času jen kulisami pro zbytečné opakovačky typu David Robert Jones. Jedna zářivá naděje tu ale je. Epizoda Letters of Transit je dosud nejlepší z celého seriálu a v první řadě je náznakem konce jedné éry. Jedině tímhle směrem teď vede cesta za důstojným (a teoreticky i opravdu revolučním) pokračováním.

5. série - 80% - Krok do neznáma, nový seriál, změna žánru. Můžeme páté sezóně říkat jak chceme, ale upřít odvahu tvůrcům vážně nemůžu. Právě ve chvílích, kdy se přede mnou odehrává jedna dříve nemyslitelná dějová linka za druhou (Etta, Peter a identita pozorovatele, Donald), mi zas a znova dochází, že původní koncept se ve čtyřech sériích až překvapivě rozmělnil a bylo načase jít dál. A byť postapokalyptickému žánru příliš často neholduji, tohle J. H. Wymanovi, jakožto scénáristovi všech zásadních chvil pozdějších let, vyšlo. Občas se sice zbytečně ztrácí v několika samostatných epizodických momentech, ale tím spíš pak vše dohání logicky gradovaným napětím, dokonalým trojlístkem závěrečných epizod a vybičováním Joshuy Jacksona k životním výkonům. Přestože Fringe měl slabé momenty a ne vždy bylo snadné se na další díly těšit, dokázal nakonec pokaždé zahrát na tu správnou citlivou notu a i přes nenaplnění hromady potenciálu na něj můžu mít převážně pozitivní vzpomínky.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

To největší ze 4400 a Akt X

Když jsem poprvé viděla Fringe, okamžitě jsem si připomněla 4400 a Akta X. Každý díl je podobný v tom, že nadpřirozené incidenty se ve světě vyskytují, a že specializovaná pracovní skupina je schopna se s nimi vypořádat. V Aktách X jsme většinou sledovali příběh agentů Skully a Mulder a jejich vyšetřování v případech, které se točí kolem cizinců, náboženství a metafyziky. V 4400 to byli agenti Skouris a Baldwin, kteří zkoumali případy týkající se skupinou "zvláštních" lidí. Ve Fringe, je to všechno ale o vědě.Vyšetřovací tým zkoumá případy, kdy složité vynálezy až hraničící s nadpřirozeným jsou používány k páchání trestných činů. Některé případy se zdají být děsivě podobné tomu, co jsme již zakusili v každodenním životě a v ostatních případech jsou fantastické.

Seriál je velmi profesionálně poskládán dohromady.Každá epizoda ukazuje konzistentní pokrok v příběhu (děj se rozvíjí a přibývají tajemství). Nikdy nemáte úplný pocit toho, co se opravdu děje, stejně jako postavy v seriálu. Ale ve stejné době, dostanete vodítka a tipy na to a každá epizoda odhalí novou stopu, která dál vyvíjí příběh.

Okolní hudba přidává scénám hloubku, ze kterých byste za normálních okolností neměli po celém těle husí kůži.

Obsazení je pestré a dostatečně zajímavé pro každého diváka, aby si našel svého osobního ''favorita''. Někteří z nás se vztahují k pečlivé a rozumné ženské postavě detektiva, zatímco jiní vytvoří pouto s brilantním, ale neklidným, a někdy šíleným vědcem.

Jedná se o druh seriálu, jenž bych mohla sledovat znovu a znovu, a nenudit se. I přes soběstačný děj každé epizody, tam je také tmavý podtón, který nakonec sjednotí všechno. Tento seriál mi bude chybět!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Fringe...

Můj asi nejoblíbenější seriál současnosti. I když kvalita posledních dvou sezón nedosahuje především té druhé a třetí. Pro mě byl úplný vrchol tohoto seriálu třetí sezóna.

1. sezóna
Už od pilotního dílu byl pro mě seriál zajímavý, ale nějaký hlubší dějový rámec začal být až když se objevil David Robert Jones. Díly začaly na sebe více navazovat tím se stal seriál ještě lepším. Konec první série byl rozhodně dobrým příslibem do budoucna. 85%

2. sezóna
Ta byla o hodně dynamičtější. Díly do sebe navazovaly. Seriálu hodně pomohl alternativní vesmír, proti kterému se Fringe tým snažil obstát a zabránit invazi. Bylo odkryto hodně s minulosti hlavních postav především Petra. Konec této sezóny, který se odehrál alternativním vesmíru, byl více než dobrý. 90%

3. sezóna
Pro mě vrchol tohoto seriálu. Alternativní a náš vesmír byli velmi dobře propracované. Zajmutí Olívie v jiném vesmíru byl rozhodně dobrý tah. Vůbec asi nejlepší díl seriálu, je díl 3x08. Série měla spád a šmrnc. 95%

4. sezóna
Restart seriálu. Myslel jsme, že se seriál ještě zlepší, ale bohužel se tak nestalo, na začátku bez Petra neměl seriál pramálo z původní kvality. Díly byly nezáživné a nudné. Poté co se vrátil Peter, tak se díly pomalu rozvíjely děj, ale původní kvality seriálu už to nedosáhlo. Naštěstí tu byl díl 3x19 od kterého se odrazila pátá série a pro mě byl v téhle sérii nejzajímavější. 80%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The Pattern?

Po shlédnutí pilotu: Skvělý start série, která by mohla být VELICE zajímavá. J.J. Abrams špatné seriály neumí a hlavně je dokáže prodat. O sledovanost bych se tedy nebál. Teď jen stačí doufat, že si to udrží kvalitu pilotu. Ten byl akční, napínavý, dramatický a vzbudil spoustu otázek, na které chci znát odpovědi :)

EDIT: No, po pěti dílech to už tak žhavý není. Tvůrci se plácaj na místě a topí se ve schématičnosti. Chybí mi silnější dějový rámec, ale věřím, že se to zlepší. Potenciál tam pořád je...

80 %
93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Fringe

Tak jsem dokoukal komplet Fringe (1-2 s.). Lidé to srovnávají s Akty X. Já jsem toho z Akt X moc neviděl takže se k tomu nebudu vyjadřovat. Podle je Fringe velmi dobrý seriál. Rozhodně mě tedy dostala dějová linie s alternativním světě, která byla úžasně zakončena pohledy na NY s Gaudiho Grand Hotelem nebo Transamerica Tower, která u nás stojí v San Franciscu. Jsem doti zklamán tím, že sledovanost dosti klesá, a tak je možné, že třetí sezóna může být poslední. Osobně přemýšlím o tom, že kdyby do seriálu přidali ještě nějakou linku s mimozemšťany, našel bych zde všechno po čem prahnu :-)

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Fringe

Cestování časem, paralelní reality, psychokineze, mutace, konspirační teorie, LSD, pozorovatelé....tak tohle je rozhodně můj šálek kávy. První série mi sice až tak dobrá nepřišla, ale pak už se to jen a jen zlepšovalo a ostatní řady jsou skvělé. Mezi největší přednosti seriálu patří jak velmi zajímavé postavy, tak i jejich herečtí představitelé.

80 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Tak to vidím já...

Fringe je jasný přídklad seriálu, který na sebe strhne pozornost a má zaryté fanoušky ještě dřív, než je vůbec odvysílaná první epizoda. Může za to hlavně neprůstřelná "Abrams" reklama, které se nedá nic upřít. Seriál vypadal vážně na seriálovou událost.

Když přišly první díly, byl jsem úplně nadšenej. Všechno to působilo jako temnější a promyšlenější Akta X.
Nadšení ale opadlo hodně brzo. Seriál prakticky po pěti epizodách zaběhl do stereotipu. Rámcovité a nezajímavé postavy, vynucené konspirace a nesouvislé případy začaly nudit okamžitě. Zápletka dílu probíhá ve stylu "problém - profesor na něm kdysi pracoval - šílené cool řešení", a to mě prostě nebaví. Fringe ztratily svoje kouzlo jen chvíli po tom, co ho získaly.

Na seriál jsem se po nějakých šesti dílech přestal koukat, protože už mě to prostě nebavilo. Částečně mě to mrzí, ale čekal jsem víc než jen průměr. Přesto nízké hodnocení nedám. Ostatně, viděl jsem jen několik epizod.

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Hodně dobré

Po shlédnutí prvních dílů jsem byl doslova nadšen. Fringe mě vtáhl do světa, kde nic není nemožné. Balancováno je zde na kraji paranormálních jevů, resp. na hraně vědy a technologií, které jsou za hranicemi běžného chápání.
Čekal jsem nějakou větší návaznost epizod, avšak seriál se vydal tou cestou, kdy se v každém díle řeší nějaký samostatný "problém" a návaznost je jen okrajová.
Pro mě to tedy bylo mírné zklamání, ale i tak se mi Fringe velice líbí.

Po shlédnutí první série musím dodat, že se to s návazností trochu vylepšilo a hlavně se začaly vyvíjet postavy a jejich vzájemné spojení. Rozhodně se těším na další sérii a celkové hodnocení jde o 10% nahoru.
V podstatě souhlasím i s názorem, že se jedná o takové modernější Akta X.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Seriálová jednička

Tento seriál si mě získal již od samého začátku a až do posledního dílu poslední série mě ani na chvíli nepřestal bavit. Líbí se mi, že se zaměřuje na jednotlivé případy různých anomálií, ale zároveň nezanedbává vývoj děje celého seriálu.

Hlavní postavy jsou sympatické, zajímá mě jejich osud a největším bonusem je, že si je můžeme vychutnat rovnou dvakrát.

Jediné menší minus vidím v "bonusových" epizodách, které bych osobně klidně vynechala.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Paralelní Fringe

I když mám tento seriál velmi ráda, musím souhlasit, že první sezona tak trochu ve stylu Akt X byla opravdu slabší a nebýt přesvědčování zdejších nadšenců o pozdější vzestupné kvalitě, asi bych to někdy v polovině vzdala. Ne,že by epizodní díly, ve kterých sympatická agentka Olivia vyšetřuje podivné nevysvětlitelné jevy, ze kterých se většinou vyklubou vědecké experimenty byly vysloveně špatné, ale jejich koncept je tak trochu stereotypní a tak mě to začalo brzy nudit.
Ale vydržela jsem a s nástupem druhé série jsem za svou trpělivost byla bohatě odměněna výborným příběhem se všemi atributy scifi, které mám ráda - cestování časem, paralelní reality a mnoho dalších.
Větší prostor tu dostávají Joshua Jackson a John Noble jako chytrý, ironický Peter a jeho geniální a poněkud excentrický otec Walter. Nejen,že je mezi nimi výborná chemie, která baví, ale i dějová linka kolem nich je celkově zajímavější.
Kapitolou samou o sobě jsou Pozorovatelé, kteří jsou velmi originální a později se stanou pro seriál velmi zásadní, at' už v tom kladném či záporném smyslu. Dobrým nápadem bylo také střídání děje ve dvou realitách, kdy v jednom dílu sledujeme jednání postav z našeho vesmíru a v dalším zase z toho paralelního.
Poslední pátá řada se už odehrává kompletně v budoucnosti a tentokrát se pro změnu ocitáme v totalitní společnosti, kde se naši hrdinové s plánem na záchranu světa musí skrývat a kde jim jde o život více než kdy jindy. Finále se naštěstí uzavřelo bez nevyřešených otázek jinak tak typických pro J.J.Abramse a já si i přes rozpačitý začátek přidala seriál mezi své nejoblíbenější, kam zcela zaslouženě patří

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Novodobé akty X?

Takto rozhodne veľa ľudí popisuje tento seriál. Rozhodne by sa tam nejaké podobnosti dali nájsť ale tento seriál treba brať ako samostatnú záležitosť. Po pozretí doterajších častí a s očakávaním poslednej série musím povedať že ma tento seriál veľmi zaujal. Možno je to postavami možno prostredím alebo možno zápletkou a či to je všetko dohromady? Je to veľmi možné ale tak či tak je to kvalitný seriál ktorý si udržal moju pozornosť po celý čas vysielania čo sa nepodarí každému. Možno je to tým že je to seriál od J. J. Abramsa a tak som si prvé časti pozrel zo zvedavosti. Teraz už dychtivo očakávam novú sériu. Z postáv ktoré som videl som si najviacej obľúbil postavu Waltera ktorý vedel vierohodne zahrať rozpoltenosť či dokonca bláznosvstvo ktoré ním lomcuje.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Olalá..

Tak na tenhle seriál jsem začala koukat čistě ze zvědavosti a i když se mi příčila nálepka kriminálky začala jsem koukat. A neudělala jsem chybu.
Je to takový jiný pohled na nadpřirozeno, víc věděcký, racionální. Sympatické postavy, i když Olivia se kolikrát zdá strašně upjatá (Měla jsem kolikrát radši Oliviu z druhýho vesmíru :)) Peter je sympaťák a Walter ten je prostě bezkonkurenční :D.
Určitě bych ho doporučila, není to jednotvárná kriminálka a má to svoje kouzlo.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Spočiatku nuda, no potom to prišlo...

Nie každého tento seriál chytí hneď od 1. seŕe. Ani u mňa to tak nebolo. Spočiatku som ho sledovala len sporadicky, lebo som nemala nič lepšie na práci. Nepáčila sa mi neosobnosť hercov a prípady tiež neboli bohviečo. Potom však prišlo finále prvej série a už som sa nevedela odtrhnúť od obrazovky. S každou sériou sa to len a len zlepšovalo a preto si myslím, že je to určite dobrý seriál a vrelo ho všetkým odporúčam.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nenaplněná dokonalost...

J. J. Abrams v tom prostě umí chodit a ví, co svět chce. .... A i když za nejlepší epizodu shledávám stále ten pilotní díl, i tak je o co stát. Druhá sezóna se oproti první více věnovala hlavní dějové linii a né pouze případům okolo, což mě velice těšilo! Po 3. sérii ovšem musím 20% ubrat, protože můj zájem sledovat další díly lehce opadá! ... To co bylo dříve zajímavé a poutavé se stalo klišoidním, ale hlavně chaotickým. Prosím včasný konec seriálu nebo se vrátit do starých kolejí a nezamotávat vše ještě více! (Ať to nedopadne jako s Prison Break či Heroes, aktuální 4. série se tomu velice blíží!) :o(

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Všechno existuje totiž víckrát

Po shlédnutí první serie, musim uznat že mě seriál celkem chytnul, nicméně stále to není stále to pravé ořechové :). Jednotlivé příběhy jsou sice zajímavé, ale uvítal bych trochu větší zakomponovannost do celého příběhu. Jako dobrý nápad hodnotím postavu pozorovatele, která se záhadně objeví v každém dílu, do děje pak může výrazně promluvit. Za první serii dávám 80%. A doufám že do další serie tvůrci nakročili správným směrem :) Snad děj nabere na obrátkách...

Po druhé serii je mi jasné, že s hodnocením musím přidat a jsem rád. Serie se poněkud pomaleji rozjížděla, ale směr byl správný a finish drtivý... proto davam 90%. Jestli treti serie bude kracet ve stopach te druhé dovoluju si říct, že má 100% jistých.
Přestože není zatím v češtině neodradí mě to od dalšího sledování :) Mimochodem změnil jsem titulek z "Hranice? Kam Dál" na "Všechno existuje totiž víckrát".

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

U mě nej...

Myslim že ten kdo seriál sleduje, nemůžu říct nic jinýho než VÝBORNÝ ! Neni díl, kde vás něco nepřekvapí.
Hlavně miluju to, že je v každém díle Pozorovatel, ikdyž ho třeba nevidíte..
Po každém díle to nutí člověka přemýšlet-a co bude dál?chci to vědět hned, a nechci čekat.
Mrzí mě, že bude seriál končit, ale i tak je 5 řad krásný počet.
Já 100% doporučuju, protože tenhle seriál je muj nejoblíbenější !!!

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Asi jsem jediná...

Asi jsem jediná, ale přijde mi, že Fringe je hodně špatný seriál. Sci-fi věci mám neskutečně ráda a většinou nemám problém překousnout věci, které se jaksi tlučou s nějakou "biologickou logikou", která na Zemi funguje (pokud se to odehrává na Zemi/v našem vesmíru). Ale u tohohle seriálu se mi to fakt nepovedlo :-(
Na tenhle seriál jsem se fakt těšila a slyšela jsem na něj vždy jen to nejlepší, ale nějak to nezapadlo. Možná je to tím, že divnosti u technických věcí člověk přehlíží už proto, že neví, jak se technologie vyvinou dál a možná je to tím, že jako biologa mě čas od času napadají různé sci-fi věci, které by teoreticky šly a byly by mnohem zajímavější. Možná je to tím, že postavy tuhle podivnou omáčku okolo podávají jako nějakou delikatesu a mě se to hodně nezdá.

Nepředvídatelnost a originalita každého dílu je způsobena tím, že prostě vymyslet takové řešení, které opravdu nedává smysl by diváka vážně nenapadlo.

Na tomhle ale ten seriál pro většinu lidí nestojí a jinak musím říct, že příběh má vcelku pěkný a celkově seriál má své zvláštní kouzlo. Líbí se mi to, jak jsou různé věci propojené a líbí se mi i to, jak vás jednotlivé díly nutí vidět další. Osobně mi přijde téměř magické, že i když jsem se na některé díly dívala s tím, že si další vidět opravdu nepotřebuji (protože poslouchat ty "odborné" žvásty mě místy opravdu hodně bolelo), tak jsem se na další podívala.

Proto určitě doporučuji na shlédnutí divákovi, který se v těch jednotlivostech nebude moc babrat a zvládne se soustředit na celý příběh.

Možná kdyby si seriál čas od času pozval nějaké odborné (i netechnické) poradce, tak by to mohlo být o mnoho lepší. Z některých výroků by člověk brečel. Například nápad vyslechnout mrtvého mi přijde naprosto skvělý, ale třeba některé jejich výroky ohledně genetických věcí, au, au, au...(a to není slabina jen Fringe)

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Převesmírováno :)

K tomu seriálu sem přišla jako slepá k houslím. Ale už po prvním dílu, sem byla chycena do pasti.Řešení extra případů bylo fajn, a hlavně pan Walter byl fakt vtipálek :). První dvě série sem zhltla během dvou týdnů, nevěděla sem kdy přestat, obrázky ze seriálu sem měla i jako tapetu na ploše.Takový se ze mě stal šílenec.Třetí řadu, sem ještě taky zvládla přežvýkat.Bohužel, během čtvrté série už na mě těch přechodů z jedno vesmíru do druhého bylo moc. Nakonec sem ale zvládla i pátou řadu, na jejímž konci mě čekal oblíbený happy end :) Prostě sem si seriál až na nějaké mini mínusy užila.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I love...

Jednoduše srdcová záležitost.
Sleduju seriál od začátku a ihned mě chytnul, možná proto, že tak trochu dělám vědu.
Propracovanost a komplexita celého seriálu je skvělá a herecké výkony jsou obdivuhodné.
Během pěti sérií prošel jistými změnami děje, ale to ho udělalo ještě zajímavějším.
Pokud máte rádi sci-fi, jasná volba, záhady a neurčito kapou z každého dílu.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pan Papája

Fringe ... Jsou to taková Akta-X pro dnešní generaci. Nejní to zase tak dlouho co si vzpomínám, že každý večer jsme se těšily na Muldera a Scaliovou. Ted se můžeme každý den těšit na Petera a Olivii. Dr. Bishop ... co k němu říct. Blázen? Jak pro koho. Tedy blázen to asi samozřejmě je, ale s IQ většim jak 190, což u mnoha znás IQ nedosahuje pomalu ani trojciferného čísla. Jednou přišel brácha a řekl mi, že se kouká na skvělej seroš a tak mi podal na fleshce první díl. Ten mě sice nijak nezaujal, ale dala jsem mu ještě šanci a od druhého dílu jsem se stala závislákem. Někdo ujíždí na krecku a někdo zase na seriálech. Témata co řeší každou chvíli jsou podivuhodná, co ta příroda dokáže. No příroda asi z velké části ne, ale jen tak obrazně abych to tady nevypisovala. Čtvrtá sezóna začala výborně. Jen ať to jde takhle dál ...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Druhý vesmír

Představte si že , žijete svůj život chodíte do školy nebo do práce a o volným čase třeba hrajete hry nebo si rádi počtete .Nosíte brýle , rovnátka, nebo jste třeba na vozíku nebo máte něco co vám tak trochu ztěžuje život a taky nemusí .Zatímco si Vy žijete a vůbec nemáte předtuchy že v Druhým vesmíru máte dvojče co má stejnou práci ale je vaším úplným opakem .A hranice nemožného je vaše představivost .Je to fantasy seriál a jak se říká fantazii se meze nekladou a tady to platí od prvního dílu až do konce .Nejzáhadnější případy kdy vám někdy rozum zůstane stát. Kdy víte o našem světě a dozvídáte se o tom druhým .Jestli hledáte nějaký fantasy seriál tak hranice nemožného je právě pro vás.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Seriál, který doslova pohltí..

Seriál si pohrává s myšlenkou existence paralelního vesmíru a neustále vyvolává řadu otázek, na které člověk musí znát odpověď. To proto se od seriálu nemůžete odtrhnou a pořád si pouštíte další a další díly.

Kvalitě seriálu přidává i geniální vědec Walter Bishop, který je neustále "nad věcí" a stará se o zábavu.

Dle mého je seriál velice zdařilí a to nejen díky parádní myšlence, ale také napětí, které neustále narůstá. Dlaším plusem je, že se divák dozví spoustu zajímavých faktů a neobvyklé teorie.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Něco mezi nebem a zemí

Na seriál jsem se začala koukat hlavně proto, že tam hrál můj oblíbený herec Joshua Jackson a taky proto že jsem sci-fi maniak a slyšela jsem jen samé pozitivní ohlasy.. Tak jsem započala maraton Fringe. Byla jsem mile překvapena a nemohla jsem se od obrazovky odtrhnout až do třetí serie - skvělé herecké obsazení, výborné hlášky ( hlavné od Waltera ) a nechyběla taky originalita v každém dílu, ale jak jsem byla nadšená ze začátku, tak 4. a 5. serii jsem dokoukávla už s menším nadšením. Některé epizody mi připadaly matoucí a občas mi ani nedávaly smysl. Taky jsem ale romantik a nakonec mě konec uspokojil :) Seriál celkově hodnotím dobře a dokonce se dostal na žebříček mých oblíbených a i když mě u některých seriálů vadí, že je ukončili predčastně, tak u Fringe to myslím ukončili ve správný čas..

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kvalitně zpracovaný seriál

Fringe je seriál, na který je nejlepší dívat se jeden díl za druhým, aby člověku nic neuniklo. Hodně věcí je logicky promyšlených napříč epizodami. Když se člověk dívá co týden na epizodu, tak pak své postřehy zapomene a nepřijde mu děj tak zajímavý a kvalitní.

Seriál mě chytl již od prvních epizod. Líbilo se mi, že se odlišoval od ostatních, které jsem zatím viděla. Vše co se tam odehrálo a co se jim přihodilo, jim pak bylo nějakým způsobem k dobru.

Teď, když už mám zkouklý naprosto celý seriál, tak ho hodnotím jako hodně kvalitní a promyšlený. Řadím ho mezi jeden z nejlepších.

Dějová linie 5.série s pozorovateli mě první moc neoslovila, ale nyní jsem i ráda za tohle vyústění děje.

PS: Fakt mě dostala ta tajná abeceda ukrývající se za zvláštními obrázky, které se objevují v epizodách. Nebo hledání "skrytého" pozorovatele...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Fringe

Když jsem si seriál před dvěma lety pustila, moc mě nenadchnul. U pilotního dílu jsem vydržela sotva pár minut a pak jsem ho vypla. Dívat jsem se začala až, když seriál dávali na Fandovi až od druhé série. A tak jsem se poctivě každý týden dívala a vydržela. Seriál mě velice nadchnul, a když ho zrušili tak jsem byla mírně smutná, ale seriál jsem si našla online a během pár dní jsem zkoukla všechny série. Teď jsem někde uprostřed 5. série a tam to podle mě začalo trošku upadat. Seriál má těžkou hlavní linii na pochopení, tak se musím pozorně dívat, aby mi neunikl žádný detail. Jen je poté opravdu těžké někoho nalákat a vysvětlit mu o co v seriálu vlastně jde.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Fringe

Měla jsem velká očekávání díky vysokému hodnocení, podobnosti s mými oblíbenými Akta X a námětu, který je přesně můj šálek čaje. Po pár dílech jsem si šokovaně pomyslela, že to snad bude první seriál, který jsem rozkoukala a nedokončím ho, protože mě tolik nebaví. Naštěstí jsem dala na rady ostatních, že je třeba vydržet a bude to čím dál lepší. Děj skutečně začal být zajímavější a na postavy jsem si postupně zvykla. Věřím, že další série mě dokážou ohromit ještě víc a těším se na ně.

Po skončení posledního dílu: Udělala jsem dobře, a i když je to asi neobvyklé, každá série mi připadala lepší a lepší. Pohrávání si s alternativními světy mě hrozně bavilo a koneční nepřátelé, kterým muselo lidstvo čelit, byli dost nepříjemní, až děsiví. Zvyšuji hodnocení na 90%.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

.. aneb láska na první pohled.

Do Fringe jsem se skutečně zamilovala až po druhém díle. Ten první mě nijak extra nenadchl. Ovšem absolutně skvěle zahrané postavy, jejich vlastnosti apod.

Obzvláště John si zaslouží velkou pochvalu za roli Waltera.
Děj je záživný a i vtipný, což mnohdy u spousty seriálů nefunguje. Naštěstí, u Fringe ano. A i dabing se povedl.

Takže u mě má Fringe určitě 100%.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Fringe předčil má očekávání.

Na seriál jsem narazila opravdu náhodou a abych pravdu řekla, čekala jsem typickou kriminálku s pár prvky sci-fi. Avšak po pár dílech jsem byla opravdu nadšená. Tvůrci mají příběh opravdu dobře promyšlený. Všechny 4 série jsem shlédla jedním dechem a nemůžu se dočkat na poslední 5. sérii.
Oblíbené postavy: Peter, Walter

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Vypadalo to nadějně..

Začátek se mi velice libil ale tak prvni 5-6 dilu ale pak zjistite že se to celé točí stále dokola.Každej dil je defakto ''stejnej'' Vznikne problém jdou za dr.Bishopem a ten řekne že před několika lety pracoval na výzkumu který se zabýval tim problémem co má před sebou a vyřeší ho.Chvilku se to dá ale pak pomalu ale jistě se nudíte.....škoda takového seriálu měl našlápnuto hezky.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Hranice nemožného

Na tenhle seriál jsem poprvé narazila, když mi kamarádka půjčila první sérii na DVD a řekla mi, že je to úžasný seriál. Já jsem si od toho popravdě nice neslibovala, ale byl přede mnou týden volna a tak jsem si řekla, proč ne?
Ale Fringe jsem si naprosto zamilovala. Mně se moc líbil už ten nápad samotný, jelikož jsem před tím nic obdobného neviděla ( teda až na Akta X a to nebylo to ono). Jediná věc, která mě opravdu mrzí, je ta s Charliem, ale alespoň se pak objeví na "Druhé straně".

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Myslet a zase myslet

Seriál který vyžaduje pozornost jinak by se člověk v ději ztratil

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Ten nejlepší

Tento seriál Hranice nemožného je snad ten nejleší serial.Výborná grafika,skvělí příběh, napínání až do konce a výborné obsazení.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Na rozpacích

Z počátku mi byl seriál nesympatický, ale přesto mě něco zaujalo. Po pár prvních dílech mě to v táhlo, začala jsem nad tím vším hodně přemýšlet a zamilovala jsem se. Ta myšlenka dvou světů je zajímavá, pro mě neokoukaná a navíc zpracovaná s takovou grácií a napětím, že se nedalo odtrhnout. Přišlo mi, že seriál jde díl od dílu nahoru.
Aktuálně jsem však zamrzla na 3.dílu 3.sezóny a nechce se mi dál. Prostě mě to přestalo bavit... uvidíme, nechám to uzrát a třeba mě to zase časem vtáhne....

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

fringe

fringe nevim proc vsichni serialovy maniaci tenhle serial ospevuji a ze je to kultovni serial. Me osobne tento serial nejak nenadchnul.Vsichni co znam .. myslim serialovych maniakov.. ho maji v oblibe. Ja ne. Postavy mi nejak neprirostli k srdci. Možná proto, že bylo strohe ze zacatku, neosobni.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

"Both universes can survive. There must be another way..."

Chytil mě hned od začátku a už nepustil. Na tento seriál nedám dopustit! :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kde jsou ty hranice nemožného?

OK, takže tu máme Fringe. Jsem ve 4. sérii a tak, jak mne 1. série navnadila, tak nyní již zažívám jen nudnější deja vu. John Noble mě baví asi nejvíc, je přesvědčivý, standardně dobrý. Joshua se snad úspěšně zbavil, dle mého, své postavy Paceyho z Dawsonova světa, dospěl. Anna Torv je rozhodně zajímavou herečkou, ale její potenciál se s přibývajícími sériemi dost zahazuje. Děj je spletitý a je zde několik výrazných logických chyb, které působí legračně a není jasné, zda se jednalo o záměr tvůrců. Jinak hodnotím 70%, protože mne to zaujalo a nechtělo pustit. Asi už stárnu. Jen to plácání se v paralelních vesmírech je už nyní tak zmatené a složité, že v tom ztrácí smysl i scénáristi (chvílemi to tak vypadá). Snad se zcela neztratí.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Fringe

Na Fringe sic koukám celkem krátce ,ale zamilovala jsem si ho skoro hned. Líbí se charaktery postav a že Fringe není další tuctovej seriál. Je pravda že ne všechny epizody by mi nějak sedli ,ale to asi ani nejde. Líbí se mi nápad alternativním vesmírem a hračkou která může všechno zníčit.
Taky pozorovatelé partička vybledlejch plešounů kteří jsou přesvědčení že maj pravdu ,což asi maji, a jdou si tvrdě zasvím.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

NA SVĚTĚ JE TOLIK NEVYSVĚTLITELNÝCH VĚCÍ...DOKUD SE NEVYSVĚTLÍ.

Akta-X pro dnešní generaci? Možná ... Avšak již teď je cítit kvalita. J.J. Abrams seriály skutečně umí a jeho aktuální Fringe coby úspěšně naklonovaný megahit Lost má divákovi opět co nabídnout. Psychokinéze…Umělá inteligence…Nanotechnologie…Kybernetika…Genetika.…To jsou věci pro mě. Sice někdy nějakým odborným termínům nerozumím ,ale to nevadí ,protože nakonci vždy vím o čem aktuální díl byl. Sympatický Joshua Jankson do role naprosto zapadl stejně jako bláznivý Walter ,kterého mám asi njraděj. Taky to scénáristi zachraňují velice vtipnými hláškami kterými dokazují ,že kognitivní věda může být i vtipná...viz. ,,JAK DLOUHO JE MRTVÝ?“ ,,PĚT HODIN!“ ,,VYSLECHNĚTE HO!“

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk