Do neznáma

Do neznáma (South of Nowhere)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
aaime

15. března 2009

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Don't mess with my mind

K tomuhle seriálu jsem se dostala po přečtení si rozhovoru PetraSF a budu za to asi nadosmrti vděčná, protože tenhle seriál je fakt něco. Nejdřív jsem se lekla divného obrazu, tolik nepodobného zářivým barvám z ostatních teen seriálů, který jako by říkal, že tenhle seriál nebude jeden z těch extra hláškujících, rádoby prima pohodičkových. Příběh začíná velmi jednoduše, rodina přijíždí do nového města, má tři děti a všechny jdou na jednu střední školu. Nevím, jak vy, ale já mám filmových amerických středních škol po krk. Ale tady to prostředí je podané nenásilně a opravdu velmi zajímavě. Ústřední romance Ashley/Spencer je skvělá a velké plus tohohle seriálu je, že žádná postava není černobílá. Každá postava má svoje plusy a mínusy, takže žádnou nemůžete dlouho nenávidět. (Jo, i Madison mi bylo asi dvacet minut líto ve třetí řadě... ;))
Jo, a ty úvodní písničky jsou taky skvělý! :P ;)

Avatar uživatele
IrmaVep

14. září 2010

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Go Spashley!

Přesně, jak píše aaime - narazila jsem tady na rozhovor s PetremSF, po jehož přečtení jsem měla (vůůůbec nechápu proč) vyryto v sítnici "South of Nowhere:))" Chvilku mi taky trvalo zvyknout si na obraz - nejdřív jsem si samozřejmě říkala, co je to zase kvalitu:D
Jo ale děj mě docela dostal, fakt moc příjemně. Ať vezmu jakoukoli postavu (kromě asi dvou vedlejších, který mi permanentně lezly na nervy, nápověda: J. a C.), tak na každým najdu něco sympatickýho, ale zároveň každá z hlavních postav má takový svůj "alespoň trochu blbej kousek". Ústřední dvojici prostě musíte fandit, když vidíte ty jejich chvilky. Holky to nemají jednoduché, ostatně stejně jako by to bylo v každém jiném vztahu, navíc jim oběma tvůrci nadělili docela hustou rodinu - jedna ji v podstatě nemá vůbec, druhá má naopak až moc starostlivou, z čehož zejména ve 2.sérii mají akce až nad hlavu. Ale seriál za ty 3 série řeší ... no vlastně tam najdete všechno možné - lásku, drogy, těhotenství, nevěru, lesk a špínu šoubyznysu... Ačkoli je seriál vlastně dost krátký, stihly se v průběhu vystřídat i nějaké ty postavy (konec 2.série byl v tomhle hodně překvapivý, ale neříkám, že špatný) a třeba taková Kyla, kdyby nepřišla, byl by to poloviční zážitek, ta holka mě dokázala pobavit...to už možná odbíhám od samotného seriálu k webizodám (v diskuzi se o nich PetrSF zmiňuje a já se k němu přidávám, fakt stojí za zhlédnutí, protože jednak doplňují děj, ale hlavně jsou většinou děsně vtipné:D)

Když zhodnotím jednotlivé série: 1 - 80%, 2 - 70%, 3 - 90%

Avatar uživatele
allyska

14. března 2009

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

"It is not where you have been it is where you are going"

Svým způsobem opravdu originální seriál řešící jak se ještě dnes dokážou lidi chovat ošklivě ke gayům a lesbičkám. Ashley a Spencer to opravdu po celý seriál nemají jednoduché, obzvlášť Spencer, protože její brácha se k ní chová opravdu hnusně a dokonce se snaží hledat příčinu svých problémů, v tom, že Spencer je lesba. Ze začátku jsem se bála, že to bude jen další bezduchý a sprostý teen seriál, ale ono ne. Má to pěkné dialogy a některá moudra platí všeobecně. Ze všech postav mi asi sedí nejvíc Clay a nejmíň matka Spencer, protože je strašný pokrytec a než aby řešila svoje problémy, snaží se "napravovat" ostatní.

Avatar uživatele
miki

9. února 2011

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Spencer + Ashley

Ještě před pěti dny jsem o tomto seriálu nevěděl. Už teď je jeden z mých oblíbených seriálů. O South of Nowhere jsem se dozvěděl na PragoFFestu, na přednášce Perly lesbické fanfiction od PetraSF, která mě okamžitě přesvědčila. Hned druhý den mi PetrSF seriál laskavě poskytl.

Hned od začátku jsem věděl, že tenhle seriál je prostě něco jinýho. Normálně seriály ze středních škol nemám rád, ale tenhle mě prostě nutil se okamžitě dívat na další díl(takže ve výsledku jsem ho shlédl jen za tři dny). K první sérii nemám žádné výtky, zato ke konci druhé to jo.
1) Ashley se k Spencer zachovala strašně hnusně.
2) Takhle aby skončila série? Ale notak scénáristi.
Začátek třetí série však byl ještě horší. V S03E06 už se to zlepšilo, ale další velká rána pro Chelsea. Potom už furt větší a větší spokojenost. Jinak tohle je podle mě nejlépe ukončený seriál který sem kdy viděl.

Koho nemám rád: Madison(svině obecná, zvlášť při paintballu), Kyla(zezačátku hrozný, pak ušla a pak zase svině), Jake(ani nemám co říct), Paula(byla na Ashley moc moc hnusná)

A koho mám radši z ústřední dvojce? Raději mám asi Spencer, nejen protože mi přijde hezčí :D, ale taky protože Ashley byla na konci druhý/začátku třetí série tak trochu svině...

Blbý vedoucí stanic, další skvělý seriál zrušen.
Jinak znělka je taky moc skvělá...

Nehledě na kvalitu obrazu, a pár sviňí 100%

Avatar uživatele
Calliope

13. ledna 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Konečně dobrý námět!

Na South of Nowhere jsem se chystala podívat dlouhou dobu a rozhodně nelituji toho, že jsem to udělala.
Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na způsob, jakým tento seriál byl natočen, cukání a trhání kamerou mě trošku rušilo, ale postupně jsem si zvykla. S odstupem času můžu říct, že za to tvůrcům patří velké plus za originalitu, o to vypadá seriál reálněji.
Postavy se mi líbí snad všechny, každá je úplně jiná a přesto všechny něco do sebe.
U Spencer mě trošku zaráží to, že když jí dojde, že je lesbička bere to až moc v klidu, je s tím naprosto vyrovnaná (což se mi zdá trošičku neobvyklé). Chybělo mi tam trochu víc emocí.
Ale ani to mě neodradí od (velmi) pozitivního hodnocení :-).

Avatar uživatele
Adla.h

12. června 2012

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

SON

Seriál, který určitě patří k těm lepším. Velké plus vidím ve zpracování důležitého tématu, čímž vyrovnání se s vlastní sexualitou v náctiletém věku bezesporu je. Nejsympatičtější postavy jsou pro mě Spencer, Chelsea a Clay. Ashley jsem měla ráda z počátku (mám ráda tyhle tak trochu rebelské postavy :-), ale postupem času mi začala vadit její proměnlivost (to jak ji změnily prachy mě absolutně odradilo) + to, jak se chovala ke Spencer. Chápu, že určité pocity k Aidenovy v ní zůstaly, ale i tak chovala se jako mrcha. A Aiden toho jsem nepochopila vůbec, na jednu stranu se chová jako vážně dobrý kamarád (pomůže Ashley unést Spencer, aby mohly být spolu), podporuje jejich vztah a najednou úplně otočí a chce Ashley pro sebe. Matka Spencer mě taky dost vytáčela, ale zase se mi líbilo, že se dovedla nakonec změnit a smířit se s tím. Nejvíc si mě získala, když to vmetla své matce do tváře.

Avatar uživatele
AngelaLucySarah

20. května 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Spencer + Ashley

Já mám nejradši Spencer, asi je to tím, že je taková nevinná a taky moc krásná. Pár Spencer a Ashley je vážně něco a myslím, že je tu hezky ukázáno jak to chodí, když se přiznáte.