plakát seriálu

Glee

(Glee)

Názory uživatelů

♪ ♫♫ ♪ ♫♪

U většiny seriálů se těšíte na další díl, protože chcete vědět, jak bude příběh pokračovat a kam se vaše oblíbené postavy budou ubírat. Glee je v tomhle jiný, tedy alespoň pro mne. Kdybych si odmyslela muzikálovou složku, tak by ode mne tento seriál dostal 30, maximálně 40%. Postavy jsou většinou ploché, jednají často nelogicky, postrádají jakýkoli smysluplný vývoj. To samé by se dalo říci o celkové dějové lince, která se nikam neubírá, jen se cyklicky točí: začátek školního roku - výběr nových členů, jednotlivá kola soutěže sborů a k nim přidružené akce. To, co mne přinutilo tento seriál sledovat a proč se k němu týden po týdnu vracím, je právě hudební složka. Každý díl je plný většinou velice dobře zpracovaných i zazpívaných písní všech žánrů od klasické opery až po nejnovější hity. Mnohdy se mi stane, že díky Glee objevím nebo si znovu připomenu něco, co mi do té doby unikalo a díky tomu, že seriál sleduji v originále s titulky poprvé konečně jen neposlouchám melodii, ale porozumím i o čem daná píseň je.

Vím, že jsou to docela chabé důvody, proč mít ráda Glee. Přeci jen je seriál nejen audiovizuální médium, ale měl by obsahovat i nějaký smysluplný narativ. Pro mne je však Glee jako videoklip - líbivý oku i sluchu, ale bez příběhu.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Na začátku emoční bomba...

Seriál Glee jsem začala sledovat na doporučení svého kamaráda, který má rád písně, které jsou nějak spojeny s příběhy, má rád emočně nabité věci. První tři řady seriálu - perfektní jízda, skvělá show, nejhranější pecky v podání úžasných (a mnohdy krásných) herců (a hereček). Tak moc jsem si užívala tenhle netradiční seriál.

Jak tady píšou i jiní, často jsem se ale pozastavovala nad nepropracovaností postav, jejich nelogickým jednáním a měnícími se charaktery ze dne na den. Místy bylo chování postav otravné a děj neuvěřitelně přeplácaný (zejména v oblasti vztahů, tvůrci zvolili formu každý s každým).

Od čtvrté série to jde se seriálem z kopce, tvůrci sázejí na nové postavy (Marley a spol. to pro mě nebyl dobrý výběr), písně, které jsou aktuální hitovky (opět nic moc, staré pecky byly lepší) a děj? O tom radši ani nemluvím.

Poslední díly páté série byly utrpením a na šestou sérii jsem se připravovala rok. Je mi moc líto, že seriál Glee ztratil svoje kouzlo, své sexy postavy a svoji emočně nabitou atmosféru. I tak díky za první tři série!

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

I swear, I lived <3

Vždycky mě bavily seriály, ve kterých bylo trochu toho nadpřirozena. Když jsem poprvé slyšela od kamarádky o Glee, myslela jsem si, že to bude nějaká ta podprůměrná nesmyslná blobost.
Teď když jsem viděla všechny díly, některé vícekrát, můžu říct, že upřímně lituju toho, co jsem o Glee tenkrát řekla. Už mě nepřekvapuje, že patřím mezi tu menšinu, která seriály sleduje až do konce, i přes pády a špatné postavy, prostě Glee jsem si zamilovala.
Hodně lidí říká, že Glee bylo fajn první 3. série. Já vydržela až do úplného konce. Poctivě jsem hltala každičký díl, minutu po minutě.
Nejoblíbenější postava: Quinn
Nejoblíbenější písnička: Torn v podání Lei je geniální.
Nejoblíbenější epizoda: 2x16 - Original song
Těch deset procent strhávám za způsob, jakým se Ryan Murphy vypořádal se smrtí Coryho. Nelíbilo se mi, že jsme se vlastně nedozvěděli co se s Finem stalo.
Jinak nemůžu říct nic jiného, než že seriál doporučuji. Každičká epizoda je naplněná kvalitní hudbou a úžasným příběhem.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Glee

Slyšel jsem o tom hodně, ale nějak mě to nelákalo. O prázdninách po první sérii se objevily informace, že jeden z dílů druhé série bude věnován Britney, takže jako její fanoušek jsem musel zjistit, o co jde. Ze zvědavosti jsem si pustil náhodný díl a ono to bylo docela dobré. Stáhl jsem si pilot a první sérii jsem sjel během týdne. Chytla mě fakt hodně. Příběh sice plný klišé, ale Murphy to pojal podle svého. Songy byly většinou taky povedené. Pak přišla druhá série. Dalo se více prostoru Brittany a Santaně, které měly vražedné hlášky a přišly nové postavy. Třetí série už kousek pokulhávala, ale ještě pořád se to dalo. Finální díl byl povedený a tím to mělo taky skončit. Od čtvrté série to šlo ze seriálem silně z kopce, nové postavy totálně nezajímavé a pár z originálního castu mi taky začalo vadit. Pátá série byla opravdová katastrofa. Vážně se divím, že jsem to pořád sledoval. Šestka trochu zlepšení, ale stejně se to ke skvělé první a druhé sérii nepřibližilo ani trochu.

P.S. Narozdíl od většiny mi nikdy nevadilo, že se děj točil převážně kolem Rachel. Byla prostě tahounem toho seriálu a její postava byla skvělá, ať si každý říká, co chce.

P.S. Kurt, Mercedes a Blaine jsou nejotravnější seriálové postavy ever.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Být jiný je supr

Když Glee dávali v televizi (rok nebo dva zpátky), občas jsem se na něj koukla, ale nikdy jsem na něj nekoukala pravidelně. Když sem na něj narazila, tak jsem se na něj koukla a druhý den už sem zapomněla, že nějaký seriál Glee existuje.Ale když jsem se k tomu teď vrátila a začala jsem koukat postupně na všechny epizody, tak mě to totálně pohltilo.
Glee je seriál o tom, že je vlastně super být jiný. Mě osobně naučil nesoudit podle vzhledu, říkat svoje názory ať jsou jakékoliv a jít si za svým snem ať to stojí co to stojí (tohle asi díky Rachel). A navíc je tam plno hudebních hitů, u kterých se občas neudržím a i přesto, že neumím zpívat, tak se o to pokouším.
Jediné zklamání jsou pro mě postavy (a vidím, že nejsem první kdo si na to stěžuje). Občas mi přijde, že se jejich povaha mění každý den (hlavně u Quinn, u které když si myslím, že už není ta mrcha jako na začátku, tak udělá zase něco špatného).
Od 4.série, kdy se většina hlavních postav v seriálu ukáží jen občas, tak podle mě klesla i kvalita seriálu. Ve zkratce: 1-3 série je skvělá a bude chtít vidět každý díl. Ale od 4. série vlastně koukám jen "z povinnosti". Ale i přesto je pro mě Glee jeden z nejoblíbenějších seriálů a proto dávám 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Loser like me...

Možno som menej náročný divák, ale v tomto prípade o to nejde. Glee je niečo s čím som začínala, založila o tom FB stránku, istú dobu blog a potom som to po 2-3 rokoch prenechala druhým, lebo ma to začínalo príliš pohlcovať. V tomto prípade budem teda veľmi neobjektívna voči seriálu. Zapísal sa mi do srdca a 100% dávam skôr za tie prvé 3.série než za to, čo predvádzali potom a predvádzajú teraz. Je to stále o pesničkách, ale hlavná dejová línia o tom, že Finn a Rachel raz budú spolu sa rozpadla, po tom, čo sa stalo, sa nedalo inak, tvorcovia urobili určite všetko pre to, aby udržali seriál ako tak pojazdný. Napriek tomu urobili veľa chýb a som si istá, že naštvali mnoho fanúšikov. Ak sa pozriete na seriál úplne od základov, môžete tam nájsť prvotný odkaz svetu, riešenie takých problémov ako tehotné teenagerky (to sme tu už mali) až po šikanovanie gayov a lezbičiek, vnútorné problémy a dilemy teenagerov a jedna prehnane sebavedomá a zároveň neveriaca si študentka, s dokonalým hlasom, pobyhom, hereckým talentom a neviem čím ešte, ako aj po čase súdržnosť istej skupiny ľudí zvanej Glee, a to, že sa dokážu spojiť hlavne vtedy, ak majú spoločného nepriateľa. Hmm, pre mnohých to bude povrchný, nezaujímavý, omieľajúci sa príbeh, ale ak to začnete pozerať od začiatku a najmä kvôli tomu, že epizóda čo epizóda je plne nabitá muzikálnymi číslami, časom sa chytíte a namotáte a prehliadnete aj také veci, že občasné správanie tých amerických študentov je neskutočne naivné. Dnes je skôr Glee pre tých stálych fanúšikov, ktorí vytrvali, než pre nových fanúšikov. Ak by ste začali Glee pozerať od 4. či 5.série, mali by ste plné právo označiť ho za brak. Pre nás fanúšikov, ktorí sme tu od začiatku je to však čoraz častejšie spomienka na to, ako to celé začínalo. Ešte šťastie, že na budúci rok to končí, lebo to stratilo tú základnú podstatu, ktorou bol spevácky zbor.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Just a small town girl...

Dostala som sa k tomuto seriálu tak nejak náhodou, keď to začala vysielať niektorá z našich domácich staníc. Nejako som tomu však vtedy nevenovala pozornosť a seriál začala pozerať až o nejaký čas neskôr. Spočiatku som netušila, čo od neho čakať ale napokon som ostala milo prekvapená. Postavy boli sympatické a rôznorodé, aj keď by sa dalo povedať, že teraz sa už asi v každom filme alebo seriály nachádza jedna trapoška, jeden superfutbalista, jeden gay, baba, ktorá je trochu pri sebe, černoška, niekdo handicapovaný atď. proste taký miš maš, ktorý si ma ale nejakým spôsobom omotal okolo prsta a ja som sledovala ako o dušu.

Spočiatku som mala pár sérií v zálohe ale postupne som sa dopracovala k normálnemu vysielaciemu času a to čakanie vždy na novú časť bolo niekedy až neznesiteľné. Samozrejme až do chvíle s veľkým CH, kedy seriál opustila jedna z hlavných postáv.

Hoci už predtým sa tam pomaly začali vkrádať nejaké nové, toto bola predsa len rana, ktorá zasiahla mnohých fanúšikov. Ja a moja sestra sme jednu konkrétnu časť prerevali tak srdcervúco, až sa mama pri mojej sestre zľakla, že sa skutočne niečo stalo. A teraz vysvetľujte, že plačete kvôli postave zo seriálu.

Odvtedy som mala pocit, že to ide nejako dolu vodou a už to nebolo ono. Nové postavy ma neuchvátili, staré sa chovali nejako čudne a dokonca aj samotná Sue mi začínala byť asi najmilšou v celom tom dianí.

Takže začiatok rozhodne super a potom už len také to "ešte do dopozerám do poslednej časti, nech mám čisté svedomie". A nesmiem zabudnúť na pesničky, keďže ako človek nepočúvajúci rádio, by som sa k niektorým ani nedostala a niektoré verzie boli dokonca omnoho lepšie od Glee ako od originálov.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Don´t stop believin´

Když se tento serial v roce 2009 objevil na obrazovkách, byl to pro mě jenom "podklad" pro dělání jiných věcí. Výběr písní byl skvělý, zápletky občas až moc absurdní (Finne opravdu jsi si myslel že je Quinn těhotná z vířivky? :D) a Sue nebyla tak otravná.

Do pořádného glee šílenství jsem se dostala až v okamžiku kdy se na tento seroš začala dívat i moje nejlepší kamarádka. Začali jsme se každý pátek scházet a dívat se na nové díly. Nejvíce se mi líbila 3 série a pár dílů z 2. série. Ale pak přišel zlom, maturita hlavních postav a nástup nových nudných postav založených na principu postav starých. Ryder- hodný fotbalista= Finn, Jake-potížista stejně jako jeho bratr Puck, Marley- uťápnutá chudinka, která chce být slavná- Rachel, Unique- otravná/ý černoch, rádoby diva= Mercedes, a nakonec moje nejoblíbenější Kitty-mrcha roztleskávačka= Quinn/Santana. Nejvíce se mi nelíbilo když nám trio RIB (Ryan, Ian, Brad) rozdělili Finchel a Klaine, řekněme že jsem to hodně těžce nesla :D A nejvíc mě na tom mrzí že se Finchel nikdy dohromady nedali.

Smrt Coryho zasáhla serial hodně zásadně, chyběl tam ten dobrák, ten záchytný bod celého seriálu. I když se pak rozjížděli nový storyline stejně mě to táhlo zpět do vzpomínek na 3. serii. Roztahané rozchody a hádky nabírali na obrátkách a Sue jen přidávala na své otravnosti.

Největším zklamáním pro mě byla 6. série která byla zkrácená na 13 dílů. Bez povšimnutí zmizely předchozí postavy a přibyly nové. Otravná dvojčata, ještě otravnější dívka co se toužila přidat k Warblers a divila se že ji do klučičího sboru nechtějí, dobře no Spencera a Rodericka jsem přežila.

Ovšem nad čem mi hlava stojí proč přidali na Sueině šílenosti, proč z Shannon Beistové během 3 týdnů udělali chlapa, proč se vrátila Kitty(jsem za to ráda ale stejně proč?), proč se Klaine rozešli a nedočkali se svojí dokonalé svatby a nakonec měli svatbu dvojitou s Britanou (Proč nepřišel na svatbu i Cooper Anderson to byl dobrej řízek :D), celou poslední sérii jsem si jenom dokola opakovala otázku proč Glee nezařízli už se smrtí Coryho?.

A teď pár věcí které Glee nikdy neodpustím: nikdy nám neřekli jak Finn umřel, nevíme jestli Rachel někomu ukázala svoji kérku "Finn", kam zmizel Eliott, Britney Spears a Beatles měli 2 tribute epizody ale Král Rock ´n rollu Elvis Presley neměl ani jednu(skandál, do konce života budu tvůrce proklínat), jak se Sue stala viceprezidentkou?. A PROČ JSME DO HÁJE ZELENÝHO NEVIDĚLI KLAINE NA LÍBÁNKÁCH? (DÍL SE MOHL JMENOVAT 50 SHADES OF KLAINE)

No ale teď z lepší stránky, Glee bylo moje "dětství", milovala jsem ho a milovat ho budu. Ať žije Klaine, RIP Cory.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Don't stop believing

Glee - jedna z mých seriálových srdcovek. Nedokážu napsat, kolikrát mě tento seriál rozesmál, rozbrečel, naštval nebo potěšil. Nedokážu popsat, kolikrát jsem kroutila hlavou nad jeho nesmyslností, která v Glee světě nakonec dávala svůj vlastní smysl. Rozloučit se s tmto seriálem ve finále nebylo zas až tak lehké, jak jsem si myslela, ale nastal čas.

Kdybych se měla ohlédnout za jeho 6 sezónama, rozhodně mě nejvíce bavily první tři a pak ta poslední. Čtvrtá sezóna mě neoslovila, pátá sezóna nezačala nejveseleji a odchod Finna (Coryho) se na ní dle mého názoru podepsal hodně (a co mě fakt štve, že Finnova smrt nikdy nebyla objasněná, což mi přijde hodně nefér). Šestá série byl vlastně návrat k samému začátku a já jsem za podobné vzpomínání strašně ráda.

Nejoblíbenější postava: Brittany :)
Nejoblíbenější pár: Rachel & Jesse (protože prostě Jesse)
Nejoblíbenější píseň: Don't stop believing (ačkoli Glee přineslo neskutečné množství písní, které mě oslovily a bavily)
Nejoblíbenější díl: 2x16 a 6x11,12

Procenta strhávám za 4. a 5. sérii. Pokud máte rádi hudební filmy, myslím si, že Glee si vás jako seriál získá :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Don't stop believing...

Glee jsem začala sledovat někdy v době vysílání jeho druhé série. Tehdy se mi zdál jako zjevení. Neskutečně mě chytnul, i když musím říct, že mě několikrát přímo iritovalo nelogické chování postav.
Sledovala jsem každý díl ihned jak vyšel, ale jak šel čas a seriál sice pokračoval, ale tak nějak byl o ničem tak jsem ho téměř přestala sledovat. To bylo někdy okolo čtvrté nebo páté série.
Po smrti Coryho jsem se k němu vrátila, ale spíše proto, že jsem chtěla vědět co scénáristé vymyslí a jak se jim podaří pouzavírat dějové linky.
Když jsem slyšela o konečné šesté sérii, tak jsem si upřímně pomyslela "Konečně!", protože tak už nějak nebylo na co koukat (tedy alespoň podle mě). Díky škole jsem ale neměla čas a tak jsem se na celou sérii podívala až nedávno a musím říct, že jsem byla nadšená. I když ze mě asi mluví nostalgie, šestá série byla úžasná a musím říct, že kdyby takové konce seriálů byly zvykem nemohla bych si stěžovat. Zkrácená série měla spád a vše se uzavřelo tak jak asi mělo. Možná mě někdo označí za kacíře, ale velmi se mi líbil konec Rachel, který byl (alespoň pro mě) velmi překvapivý, ale na druhou stranu velmi logický a tak nějak "správný".
Takže seriál musím ohodnotit dobře, i když měl své výšiny i dna (hlavně scénáristicky). A jak se říká - konec dobrý všechno dobré, tak tady byl konec velmi dobrý a zanechal ten správný pocit ze seriálu.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Díky Glee i loser jako já nepřestává věřit

To, co se mi opravdu líbilo na "Glee" v prvních dvou sezónách bylo, že postavy a jejich situace byly tak snadné týkající se jejich životů. Je to velmi komické, když srovnám svou maloměstskou, konzervativní školu a školu v seriálu.
Hlavně díky osvětlení děje soundtrackem nejen propagovaných písní, se stal Glee pravým Guilty Pleasure, ale dám spíš důraz více na zábavu (guilty). Nicméně, celý předpoklad zahrnující skupinu žáků na střední škole by znamenalo, že to nikdy nemělo trvat tak dlouho, a já si myslím, že to měli zastavit, jakmile hlavní postavy opustili školu.
Přesto po ucházejících dalších 3letech můžu říct, že jsem se dočkala aspoň zakončení, u kterého jsem mohla zavzpomínat nejen na Coryho.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Když nevíte kdy přestat

Říká se, že se má v nejlepším přestat. Bohužel se tohoto tvůrci Glee vůbec nedrželi a vše dopadlo, jak dopadlo.

Kdysi dávno bylo Glee moje srdcovka, ale ty časy jsou v nenávratnu pryč. Poslední sérii jsem už jenom protrpěla. (Ještě, že FOX si uchoval zdravý rozum, a bylo jen 13 dílů.) Myslím, že se to začalo kazit někdy když všichni odmaturovali, v této chvíli měli seriál raději ukončit a zachovat si aspoň nějakou důstojnost. Seriálu rozhodně nepomohla ani smrt Coriho, vlastně ho to dost negativně ovlivnilo, ale za to Cori nemůže.

Glee se snažilo zavděčit všem, snad každé rase, každému vyznání a každé sexuální orientaci. Až mi to vlichocování přišlo trapné. V tom seriálu chodil už každý s každým. (Postavy) Jako vážně? Dokážete si představit ten trapas v reálu? Pochybuju, že by nějaký sbor stále existoval. Taky už do Glee (ve smyslu sboru) brali každého, na vyjímečnost už kašlem, berem co nám dáte. No a jak to vyřešili v poslední sérii...Jako vážně? Na čem ti scénáristi jednou? Děj seriálu prostě o ničem.

Co Glee jakž takž zachraňuje, jsou písničky. Jejich covery jsou nejlepší, a když se přidají mash-upy, pecka! I když poslední série už taky nic moc.

Glee šlo prostě hrozně do kytek a vyklubalo se z něho hořké zklamání...60%

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Muzikál ze střední s rozšířeným repertoárem

Vzpomínám si, jak jsem na seriál jednou narazila na Prima COOL a řekla si, že nepřepnu a zjistím, jak se u mě uchytí. Tehdy mě nezaujal. Nápad mi připadal hloupý, protože to jediné, na co jsem se v tu chvíli mohla soustředit bylo chování Rachel, tedy hlavní postavy, a že je celý koncept jen o tom vyhrát pěveckou soutěž mezi jinými kluby z amerických škol, což mi v tu dobu nic neříkalo.

Zhruba po roce se o seriálu začalo mluvit v mém okolí - zřejmě kvůli tragédii, která se stala dva roky zpátky, v létě - a já si řekla, že mu dám druhou šanci. Usedla jsem k první epizodě a tentokrát zůstala i na další.

Mimo středoškolského cíle dosáhnout vítězství v soutěži s ostatními glee kluby, se seriál zabývá i sociálními problémy, se kterými se v tomto věku, i mimo něj, potýkáme. Celou tuhle problematiku nastínil minimálně tak akorát, aby nám zůstala v podvědomí a už jen to je, dle mého názoru, bod pro tvůrce.

Někteří potom řeknou, že se kvalita seriálu postupem času zhoršovala a já s tímto názorem do určité míry souhlasím. Ale co si budeme povídat, stejně jako postavy ze seriálu, ani my nezůstaneme na střední škole do nekonečna, a já si myslím, že i přes komplikace, které během tvorby nastaly, a kritiku, která se mu od fanoušků dostala, ho tvůrci dotáhli do konce s grácií. Proto zatneme zuby, proflákáme to čtvrtou sérií, pobrečíme si v páté a do konce zkrácené šestky si počkáme, protože to za to stojí.

Pro mě je tohle seriál, o kterém si myslíte, že vztah, který k němu chováte je nanejvýš průměrný, ale jakmile se před postavy postaví nějaká překážka, začnete se před obrazovkou vrtět jako moučný červ a vaše emoce se shluknou do jednoho velkého klubka nervů - což se potvrdilo zejména u jeho finále. Kdo by si pomyslel, že ve mě písnička "Don't Stop Believing" vyvolá tolik pocitů najednou.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Gleeeeeeeeeeee - najskôr bléé a potom jéééé :)

Tak spočiatku som tento seriál slušne povedané "nemala moc v láske" ... no potom som mu dala šancu a vyplatilo sa . Baví ma v podstate na ňom všetko ( dá sa povedať , že som trošku na ňom závislá ) - príbeh, vtipné dialógy , postavy ( hlavne Brittany ) a samozrejme aj hudobné čísla. Áno je pravda , že keď sa chcete nejako "vzdelať", tak si tento seriál nepustíte... Po tejto stránke vám tento seriál dá absolútne nič... No aj keď po tomto seriály múdrejšia nie som , mám ho rada. :) Mám ho rada lebo je jednoduchý a je to taká rozprávka pre "puberťákov" - ukazuje že aj keď si vyvrhel školy , máš stále kamarátov s ktorými si môžeš spievať aký je tento svet nespravodlivý ( kiež by to fungovalo aj v reálnom živote ) . Skrátka Glee ( myslím všetky série , nielen prvé tri ) navždy zostane v mojom seriálovom srdiečku . Dokonca aj mojim vnúčatám budem ukazovať , na čom ich babka za mlada fičala :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

S05E13 - goodbye glee

glee som postupne prestala pozerať v tretej sérií, kotrá ma nebavila tak ako prvé dve. nevedela som prečo však to ešte stále bola stará dobrá parta. ale po epizode 5x13 to už viem, došlo mi, že v momente keď odmaturjú a rozídu sa každý svojim smerom nastane koniec glee. tretiu sériu som preto nedopozerala, štvrtú som vôbec nevidela, stačili mi komentáre a tie ma odradili :D minulé leto som si po Coryho smrti z nostalgie pozrela prvé dve série a povedala si, že si pozriem aj tretiu, ale opňť som ju nedopozerala. už som vedela, že glee, to skutočné glee skončilo a nechcela som ten koniec vidieť. radšej som sa rozhodla, že rachel, kurt, mercedes, finn, quin, santana, birttany, puck sú stále na strednej škole a nie niekde po svete rozbehaní. dianie okolo seriálu som sledovala, vedela som, že bude mať šesť sérií a dej sa presunie do NY, občas som si na YT pozrela pesničky, ktoré spievali v nových epizodach, lae ani za svet som si nepozrela nové časti. ibaže 5x3 som si nemohla nechať ujsť a moja zvedavosť chcela vidieť aj jubilejnú 100. epizódu. a až tam som sa dozvedela, že glee club končí a preto, že sa tam objavila takmer komplet partia som si pozrela aj nasledujúcu epizódu. a toto bol môj dôstojný koniec s glee. takto dáko som si to predstavovala, decká dospeli, majú svoje životy a plnia si svoje sny, vyriešili všetky svoje staré pubertálne spory Will si mohollpovedať, že odviedol kus dobre roboty. decká sa vrátili a naposledy si zaspievali spolu. presne takto som si koniec predstavovala, úplne posledná pieseň, ktorá mala v glee znieť mal byť Dont stop believin. to ma naozaj dojalo, keď sa tam zrazu objavila pôvodná zostava, ktorá spievala túto pesničku po prvý raz :) trošku ma zaujíma čo sa s ich životmi bude diať ďalej, ale nepozrem si to. pre mňa bolo, je a bude glee o parte rôznorodých charakterov, ktorých spojil spev. glee sa pre mňa oficiálne skončilo. pochybujem, že na budúci rok keď bude definitívny koniec vymyslia tvorcovia niečo lepšie. TOTO bol KONIEC GLEE. to čo nasleduje po tomto konci je už iný seriál :)

---
šiestu sériu som si pozrela celú, našli sa dobré epizódy, ale aj šiesta séria potvrdila, že s Glee to išlo dole kopcom. Ako som predpokladala jubilejná stá dvojepizóda bola omnoho emotívnejšia, lepšia a dôstojnejšia rozlúčka ako 2009 a Dreams come true. Takže pre mňa aj naďalej platí, že Glee oficiálne skončilo epizódami 5x12,5x13 a to čo bolo potom bola už len akási afterpárty

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nejdřív výšiny, pak pád

Ač to píšu velmi nerada, Glee patří mezi seriály, které mě opravdu zklamaly, resp. je mi líto, jakým směrem se v průběhu svého vysílání tenhle seriál vydal a jak to s ním nakonec dopadlo.
První dvě série bych označila za naprosto fantastické. Námět skvělý, hudba dokonalá. Třetí série ještě celkem ušla, ale se čtvrtou řadou to šlo pomalu do kytek a k páté a šesté řadě jsem se už neodhodlala. Zatímco hudebně se seriál držel dobře dost dlouhou dobu, tak co začalo brzy pokulhávat, byl scénář se spoustou nelogičností a stále se opakujících motivů (jen s jinými postavami), postupně se v něm objevovaly některé motivy, které mě fakt točily k nepříčetnosti.
I s některýma postavama jsem začala mít problém - např. Rachel, která zpočátku byla praštěná a otravná takovým zábavným způsobem, se s každou novou epizodou stávala otravnější a protivnější do takové míry, že to bylo na ránu. S kým jsem ale měla největší problém, byl Blaine, kterého jsem zpočátku zbožňovala, ale pak ho tak strašně zkazili, že se stal jedním z důvodů, kvůli kterým jsem na seriál přestala koukat. A pak ten problém s tím, že už během 3. řady pomalu scénáristi přestávali zvládat pořádně propracovat linie jednotlivých postav. A co udělali? Začali přidávat postavy další a další, že to s propracováním dějových linií k jednotlivým charakterům bylo čím dál tím horší.
Když jsem si pak zpětně četla detailnější popisy, o čem byly poslední dvě řady, jsem ráda, že jsem ten seriál vzdala a věnovala svůj čas a energii jiným pořadům.
Nemám sílu to tady všechno vypsat, čím vším mě ten seriál s přibývajícími epizodami štval, vlastně ani nemám jakkoliv chuť se rozčilovat, tak jen napíšu, že mě to opravdu mrzí, jak to šlo s Glee z kopce, protože tenhle seriál měl fakt potenciál.
Jestli jsem ale za něco Glee vděčná, tak za to, že jsem díky němu poznala spoustu skvělých lidí. A svět je také bohatší o talentovaného Chrise Colfera, jeho úžasná hudební vystoupení a skvělé knihy!

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Maybe this time..

Ihned po prvních pár epizodách jsem si musela říct: WAU! Seriál jak má být pro naší generaci, řeší se aktuální témata, příjemní herci, přijatelný herecký výkon, líbezné charaktery, ale hlavně ty úžasné písničky. Občas trochu komické a nelogické závěry a jednání. Prostě a jednoduše, první série byla úžasná, s každou další sérií kvalita jen klesala. Druhá se ještě dala snést, třetí jsem stěží dokoukala a koukat na čtvrtou sérii jsem už nezačala. Na tak ze začátku dobrý seriál trochu zklamání.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Letos naposledy

První dvě série byli fajn, no ale pak to šlo prostě z kopce. Seriál byl vždycky tak trochu 'jednodušší', ale mě se ten hloupý humor a jednoduché zápletky prostě líbili. Opuštění Limy byla prostě úplná katastrofa - chápu, že nemůžou zůstat na střední věčně, ale rozhodně bych to neřešila tak, že polovinu postav vymažu a soustředím se jen na Rachel a Kurta. Pak přišla Coryho smrt, které byla hrozná nejen pro všechny fanoušky, ale taky pro herce a celý štáb a kdyby měl Murphy trochu soudnosti, naplánuje finále už tehdy. Jo, vím, že by to nebylo tak jednoduchý, podepsal smlouvu na 2 roky a co s tím měl chudák dělat.. Ale ať nemluvím jenom o špatných věcech, hudební čísla jsou pořád na jedničku, herci zpívat prostě umí a to se nezmění:-D Lea je podle mě vážně talentovana a i ostatní odvádí svou práci celkem dobře.Uvidíme, co tvůrci ukážou teď, na 6. sérii mě nalákali tím, že slíbili návrat hlavních postav a 13 epizod - žádné zbytečné natahování, tak se mi to líbí!
ps. 80% dávám za první 3 série, snad i za 6tou

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pád z vrcholu

První serie mě tolik nechytla, hodně se to točilo jenom kolem Quinn, Rachel a Finna a chvílema mě některé díly nudily. Ani písničky mě tolik nechytaly, až na pár vyjímek. Pak přišla druhá serie, která mě nadchla. Písničky jsem zbožnovala víc a pouštěla si je dokola, jednotlivé díly se mi líbily víc, ačkoliv z celkového pohledu na sebe tolik nenavazovali. Páry se tam pěkně střídali, což by i odpovídalo některým teenagerům, ale divné byly ukončení některých vztahů. Rozchod Sama a Santany se pořádně neodehrál, ani Santany a Korafskiho. To se ani jeden z nich nedivil, že se o ně Santana už nezajímá?
Pak přišla třetí serie, která celkově vyjadřovala to, co řeší spousta teenagerů. Co dělat po střední? Kam jít? Aspon tohle dalo smysl celé serii a dalo jí to nějaký cíl, kromě klasické snahy vyhrát regionálky. Jako velké překvapení se tady objevila svatba Rachel a Finna. Celou dobu jsem čekala, že se vezmou v posledním díle, jako velké finále serie, což by připomnělo první serii a Quinnin porod. Jenže ejhle, nic se nestalo a já si myslím, že to je škoda. Díky tomu by získala čtvrtá serie lepší náboj a bylo by zajímavější sledovat Finna a Rachel, jak se snaží vyrovnat se svým manželským životem, zatímco Finn hledá svůj cíl a okolo sepobíhá Kurt a snaží se dostat na NYAMU. Bylo by to zajímavější než sledovat Jakea a Marley, kteří mi připomínali obdobu Rachel a Pucka, jejichž vztah měl podle mě potenciál, ale nikdy se nevyužil. Tady se to pokoušeli nahradit a ačkoliv to zpočátku vypadalo dobře, tak ke konci jakmile zapadli do toho nudného stereotypu chození, už nastala nuda. Možná proto je nechali se na začátku páté serie rozejít, producentům došlo, že je s nima nuda. Ale ani rozchod to nestihl nějak oživit. Velkou ránou však byla smrt Coryho, což znamenalo velký převrat v seriálu a zároven i hodně práce pro Leu Michelle, aby to vydržela dál v seriálu, který ji určitě musel hodně Coryho připomínat. V polovině serie se konečně zbavili nudných středoškoláku a ponechali pouze New Yorčany. V jednu chvíli jsem se bála, že tma šoupnou i Tinu, ale sláva Brownu, zachránil nás. Přesto se mi ale zdálo divný, jak rychle se tam objevujou nějaké postavy, jsou tam pár dílů a pak naschledanou, už se tam nikdy neobjeví. Kupříkladu režiser představení na Brodwayi, který byl o deset dílů později nahrazen ředitelem divadla. Nebo Dani, která beze slova zmizela.

Celkově je seriál dobrý a já se na něj budu koukat neustále, ale některé díly jsou opravdu nepovedené a poslední dobou se jim moc nedařilo. Glee padá ze svého vrcholu.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Od 10 k 5....

Veľmi zaujímavý a rozporuplný seriál. Keď si vás Glee nezíska pri prvých 2,3 dieloch je málo pravdebodobné, že vás presvedčí neskôr. Tento seriál mi ulahodil od druhého dielu a je to najmä zásluha hudobných čísel. Kto nemá rád hudobné čísla, či samotné spievanie v seriáloch alebo filmoch je na zlej adrese. Príbeh je trošku divný, rovnako ako postavy. Tie sú veľmi nereálne, ale aj preto je Glee taký iný. Občas sa stane, že niektorá postava poriadne lezie na nervy, ale zachraňujú to práve piesne, ktorých je v každom dieli požehnane. Je to iný seriál ako tie ostatné (teenegerské) seriály. Po 4. sérii sa to však veľmi otočilo. Klasicky išla kvalita seriálu dole. Množstvo hlavných postáv seriál opustilo a už to jednoducho nebolo ono. Veľmi mi vadí ako sa mnohé postavy zmenili (k horšiemu alebo otravnejšiemu). Zo začiatku som sa pri Glee dobre odreagovala a teraz to už bohužial pozerám len zo zotrvačnosti.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Byla jsem závislák.....teď mám odvykačku

Glee sleduji od úplného začátku. Čekala jsem na další díl jako na smilování a mezi tím probírala všechny detaily, vztahy a děj.
Postupně jsem začala ubírat. Přeskakovala jsem děj, pak pouštěla jen písničky a nakonec jsem nebyla schopná dokoukat 4.řadu.
Písničky jsou skvělé, ale to nestačí. To rovnou můžou dávat jen jednotlivé klipy. Děj mě přestal zajímat a vývoj postav byl nulový nebo naprosto neuvěřitelný.
Závěr: opravdu jsem to milovala, ale měli skončit 3.sérií, kde byly ještě všichni plní naděje a ...........naživu :-(

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Aj poučný

Glee je seriál, ktorý mi prirástol k srdcu. Po rokoch s ním strávených, som si konečne obľúbila postavu Rachel, ktorá mi išla prvé dve série na nervy, rovnako aj večne ublížený Kurt. Teraz je pre mňa ich dejová linka v New Yorku najzaujímavejšia.

Škoda, že po odmaturovaní sa niektoré postavy objavujú už iba epizódne. Chýba mi Puck, ktorého nahradil jeho mladší, nevlastný brat. Je to však iba jeho slabý odvar. Chýbajú mi postavy Santany a Mercedes, ktoré sa teraz objavujú už iba epizódne. Aspoň, že Blaine (Darren Cris je famózny herec a spevák), Brittany a Sam maturujú až tento rok. Trochu viac priestoru by mohla dostať Tina, ktorá po oodchode Rachel mala konečne zažiariť.

Nové obsadenie, až na výhercu The Glee Project 2, je herecky,tanečne aj spevácky dosť slabé v porovnaní s ich predchodcami. Taktiež herečka, ktorá stvárňuje Marley (mala byť novou Rachel) v speve nesiaha Lee Michele ani po kotníky a musím uznať, že aj nesympatická Kitty je na tom lepšie. Bude to asi tým, že sú to všetko mladí herci, ktorí ešte nemajú toľko skúsenosti. No a radšej tam mať takýchto ako 30 ročných, ktorí majú hrať prvákov na strednej škole. (toto inak neznášam)

Povedzme si pravdu, seriál je taký populárny iba kvôli pesničkám v ňom. Stredoškolských seriálov, ktoré riešia tie isté témy (homosexualita, tehotenstvo v puberte, šikana) je neskutočne veľa. Práve prerobenými verziami piesní Glee spomedzi nich vyčnieva.

Často sa stáva ( a nielen mne), že sa mi verzia Glee páči viac ako originál. Vďaka tomuto seriálu som objavila niektoré kúsky americkej muzikálovej alebo jazzovej klasiky, o ktorých som vôbec nevedela. Takže seriál mi rozšíril hudobný obzor a aj playlist v mp3 prehrávači.

Napriek tomu, že po odmaturovaní väčšiny New Direction to už nie je ono, seriál ma stále baví, teším sa vždy na novú časť a na youtube si púšťam remaky z Glee.:)

90 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Don't stop watchin' it

Přesně takovýhle seriál mi chyběl. Puberťáci tam zpívaj a tančí na známé pecky a najednou mi i Lady Gaga přijde poslouchatelná. No vlastaně skoro všechny písničky poslouchám furt dokola, už aby tu byla 2. řada s dalšími písničkami!
První díl mě uchvátil svoji emotivností. Středoškolský učitel Will si chce splnit svůj sen, obnovit sbor a dovést ho k vrcholu, tam kde vlastně byl, když on v něm zpíval taky jako středoškolák. Cestu mu neulehčuje ani prolhaná manželka ani geniální Sue, která dělá, co může, aby sbor zničila.
Je pravda, že mě ty dvě těhotenství a okolo těch lží celkem štvaly (Will nemohl být s Emmou a Finn s Rachel). A říkala jsem si kdy tahle ta bublina praskne. No závěr první poloviny řady byl stejně emotivní jako první díl a My life would suck without you mě úplně dostala.
V druhé polovině řady přichází pan Jessie st. James a zase nám kapku rozvíří vztahy ve sboru. Ale především nám zazpívá pár úžasných písniček, z kterých se snad nedá vybrat nejlepší (opravdu nevim, co jsem si pouštěla víc, jestli Bohemian Rhapsody nebo Total ecplise of the heart). No Finn se nám taky kapku vzmuží, uvědomí si, co chce, sice pozdě, ale přece a pak nám zazpívá moji srdcovku Jessie's girl. Kdyby vám tohle nestačilo je tu ještě Puck alias Puckermann, Puckstermann, Puckzilla... se svojí Sweet Caroline nebo Beth a samozřejmě se svými supr hláškami. Tuto sestavičku ještě doplňují úžasně přihlouplá Brittany, "jedovatá" Santana, vždy perfektně upravený Kurt...
A na závěr musím ještě vyzdvihnout úžasnou Dream on, kde exceluje Neil Patrick Harris a Will.

2. řada
To si říkám, to jako vážně? Kde je můj oblíbený seriál? Písničky jsou sice fajn, ale ten děj...?
Scénáristi kazí charakter postav, hrajou si s nimi, že by si jeden myslel, že to snad není možný. Názory Finna a to co dělá, nad tím zůstává rozum stát. Ani návrat Jessieho to nezachránil a hádejte proč? Ano, opět špatně napsané, nevyužit plný potenciál jeho postavy. Konec předvídatelný, ale to mi nijak nevadilo, vím, že nekoukám na dobře napsané drama, ale aspoň něco se urovnalo dle mých představ.
Takže 2. řada 50% reputaci jí zachránilo objevení se nové postavy a to Blaina, Darren skvěle zpívá a je radost na něj koukat.

3. řada za 30%
BOŽE! Koukám ze setrvačnosti, naštvanost ze zničení supr seriálu zmizela, už se jen směju trapnosti postav. "Děj" je udělán tak, aby mohl uvést písničku a také následné poučení pro americké puberťáky. Především Sue je k nevydržení, protože to co vypustí z pusy kolikrát nedává smysl a to to býval tak supr záporák. Někdo nadával na neustále Klaine scény a moc Rachel, já teda ne, to bylo jediné koukatelné a poslouchatelné. Musím přiznat, že jsem si akorát užila díl z národního kola, krásné zakončení, pro mě seriálu, dál už koukat nehodlám. Poslední epka to bylo jen samé Finchel a pozapomnělo se na jiné postavy, jako vždycky.

60 %
84 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Glííí

Mám tenhle seriál ráda. Hodně moc. Miluju písničky, které zpívají, každý díl má neuvěřitelný náboj a žene se dopředu a já si najednou uvědomím, že čtyřicet minut je v tahu a chci pokračování... (Smůla, až za týden...)
Za jednu z nejlepších postav považuju Sue, je skvěle napsaná a zahraná, není vyloženě záporná a párkrát uvidíte i její kladnou stránku... párkrát ;)
A opravdu zbožňuju dvojici Will a Emma.
Na druhou stranu má tenhle seriál takové menší chybky, které se sice dají odpustit, ale stejně... Někdy mě štve Rachel; myslím, že je to dáno občasnou pitomostí scénáristů, kteří její panovačnost a perfekcionismus nehorázně přeženou a místo toho, aby se mi to zdálo vtipné, mi to hodně vadí (viz Rachlin kalendář, který věnovala Finnovi)
A taky mi vadí, jak se ty lidi k sobě na tý škole chovaj... Nemám totiž ráda americkou střední školu tak, jak je zobrazovaná v amerických filmech či seriálech... Nepřijde mi vůbec normální, že se tam studenti jen tak polejvaj ledovou tříští a všichni to považují za běžné chování... Asi to má být vtipné, ale mně to tak nepřijde...
Když to shrnu, tento seriál má pár drobných chybiček (které se dají překousnout) jako každý jiný seriál, ale i přesto stojí stoprocentně za zhlédnutí ;)

Edit: No... nevěřim vlastním očím, co se to z mého oblíbeného seriálu stalo... Scénaristům Glee je naprosto cizí taková věc, jako je vývoj postav... ty se po prožitém šoku poučí nanejvýš na dvě minuty a pak jsou zase ok, kamarádí se s lidmi, kteří jim ublížili a všechno je v pohodě... Hlavně, aby tam bylo co nejvíc dějových zvratů a poučení. Vše ovšem pro život naprosto nereálné, takže se s tím člověk nemůže ztotožnit. Naprosto přehrávaná postava Sue. Její dějová linie se pro mě stala tou nejhorší ze seriálu (ta její svatba se sebou ve druhé řadě, wtf?) Všechny postavy mi tam jsou protivné. Ještě vkládám naděje do páru Blaine a Kurt, ale jestli se pokazí i tohle (a že už to mělo namále), tak se seriálem končím.
Hlavně, že je kolem nich takový mediální humbuk. No, jo... Mladí, krásní herci, střední škola, zpívají písně. Co víc než tyhle povrchní postavičky si může náctiletý divák přát?
Aspoň, že ty písničky jsou parádní :)

60 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
59 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Don't stop believing

Najskôr som Glee nechcela dať ani šancu, HSM a Hannah Montana ma od neho skôr odrádzali ako priťahovali, ale potom mi v noci šiblo a pustila som si to. A posledné, čo by som si pri tom povedala, bolo "Bože, to je ale kravina".

Jednoznačne je to neortodoxný seriál, plný zaujímavých zvratov, fajn hercov a úžasnej hudby. Pekne tam vykreslili všetky charaktery no najviac sa mi asi aj tak páči pán Schuester a gay chlapec so super fárom (na ktorého meno si nespomeniem). Odporúčam hocikomu, kto má rád muzikály a ľahký príbeh plný humorných zvratov.

PS: Nie je nič lepšie ako o štvrtej nadránom sledovať bandu tridsiatnikov tváriacich sa ako tínedžeri spievajúcich a tancujúcich na Rehab od Amy Winehouse (viz Glee 1x01)

100 %
81 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

tak já nevím . . .

Nejsledovanější seriál v USA. Jasně, zajímalo mě, co se za touto magickou větou schovává. Šla sem ´do Glee´ s plnou parádou a vervou jen tak se nevzdát a objevit ono kouzlo.
Po asi třech dílech mě kuráž opouštěla. Moje myšlenky se točili kolem věty - ´CO TO PROBOHA JE?´. Vyumělkované herecké výkony, nesympatické postavy, divně postavené prostředí, prvoplánové a nereálné zápletky. Na první pohled /ani na druhý/ mě outsiderská banda zpěváků ale vůbec neokouzlila. Nechtěla sem se ale vzdát, zkoušela jsem další a další díly.
Nevím jak, ale uprostčed sezóny mě Glee začalo pohlcovat a naprosto dostávat. Při vítězství jsem brečela, při neúspěchu vlastně taky :) Najednou mi začlo celé prostředí americké střední školy vyhovovat jaksi víc, postavy a jejich jednání mi přišlo mnohem přirozenější. Asi se herci více sžili se scými postavami nebo tvůrci se něakým způsobem snažili zavděčit širšímu okolí.
Glee rozodně stojí na cover verzích úspěšných hitů - některé jsou méně povedené, některé více. Ať tak nebo tak, rozhodně je to hnací motor seriálu. Kdyby postavy zpívali vlastní písně, myslím, že popularita seriálu by nebyla tak vysoká.

Suma sumárum - Glee potřebovalo pár epizod na rozjezd po všech stránkách (herci, děj, postavy, oslovení mě jako diváka). POVEDLO SE! Ráda si připomínám jednotlivé písně, momenty, dokonce celé díly. Některé postavy mám radši, některé méně. (Nejradši mám od jisté doby Brittany S. Pears :) )

Takže, GLEEKOVÉ, jen tak dál ;)

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Glee

Super pro mě jeden z nejlepších komediálních seriálů dnešní doby!
Každý díl dokáže skvěle pobavit vývoj postav a samotného seriálu díl od dílu je zajímavější a zajímavější.
Musím uznat že hudba v provedení Glee klubu je skvělá.
1.série to byl aspon' pro mě tak trochu zmatek tvůrci seriálu rozvinuli jen polovinu postav a docela mi vadilo že nedostávali tolik prostoru i další členové sboru ale přesto skvělá série se spoustou zábavných scén musím uznat že v 2 polovině tvůrci seriál trochu zklidnili a nebyl tam takový zmatek jako na začátku což se mi líbilo.První série 100%
2.série tam se podle mě seriál pořádně otevřel i pro ostatní postavy a tím mě tvůrci hodně potěšili a jinak bylo velké plus pro tuhle sérii že se objevili originální písně takže i druhá série má u mě 100%.
3.série byla celá hodně dramatická ale dalo se to čekat jelikož většina postav končí a bylo zajímavé sledovat jakým směrem se vydají.Na konec si tvůrci schovali docela šok ale o to jsem natěšený víc na další sérii tak jsem zvědavý co si pro nás tvůrci přichystali do 4 série věřím že to bude hodně zajímavý!

Moje oblíbená hudba z Glee
"Don’t Stop Believin"
"Loser Like Me"
"Proud Mary"
"Paradise by the Dashboard Light"

Na závěr jen dodám kdo neviděl doporučuju pokud se chcete pobavit a podívat se na problémy teenegerů tak tohle je ten správný seriál!

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Glee

Začala jsem sledovat jen protože se mi líbily některé písničky. Teď to beru jako skvělou oddychovku u které se nemusí přemýšlet.

Je to jen o kousek rozumnější než HSM.
Tvůrci se rozhodli že než aby lidé potají shippovali každého s každým, tak to takprostě udělají. Páry se mění jak ponožky, stejně jako atmosféra. Všichni se napovrchu strašně moc milují a pod tím je závist a nesnášenlivost :)
Ale jak už jsem psala, songy jsou skvělé. Většinou se do děje hodí a člověk se i pobaví.

1. sezóna je skvělá. Oceňuji hlavně druhou polovinu.
2. sezóna si stále drží úroveň, ale občas je to přehnané až moc...
Každopádně po té epizodě s Regionals musím uznat, že si mě Glee opět získalo. Oroginální písničky se povedly a všechno to tak nějak nabírá na síle. :D

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Není holt pro každého

Když jsem jsem seriál krutě ohodnotil 40 % (a to je opravdu málo), možná bych měl své šokující chování vysvětlit…

Nikdy jsem ještě nezažil, že by mi byli herci TAK nesympatičtí… Výjimky se najdou, nicméně moc jich není… (Jane Lynch, ale tu mám rád jen jako herečku, nikoli jako postavu… Ach, ty ubohé vtípky!)

Prostředí americké high school se asi v seriálu od toho reálného zas tak moc neliší (co jsem slyšel od šokovaných Evropanů, kteří tam studovali), ale tady je až trapně přehnané…

Děj mi připadá dost plytký, zároveň těžko uvěřitelný (to jsou ti jinak chytří lidé v některých ohledech tak hloupí?).

A jsem sice hudebník (študovanej, heč), ale aby polovinu epizody prozpívali, to je na mě moc :-). Nehledě na to, že bych třeba čekal nějaké zlepšování a studium zpěvu… Ne, všichni od první epizody zpívají naprosto dokonale a perfektně (možná jen nechápu systém glee klubů, třeba to není o učení, opravdu nevím).

A proč když je někdo gay v jakémkoli filmu nebo seriálu, tak je to normální, často velice sympatický člověk (Cam a Mitchel z Modern Family), ostatně stejně jako v reálném životě, ale tady Kurt předvádí to, co předvádí :-)

No nic, shlédl jsem první sérii, cítím se tedy už oprávněn hodnotit, Vaše názory ctím a přeju pěkné pokoukání u dalších epizod, kterých asi bude HODNĚ. Pro mě to ale není…

40 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Loser like me.

Glee som mala rada aj mám.A veľmi.Vždy bude patriť medzi moje obľúbené. Milujem pesničky,ktoré tu zaznejú /občas radšej ako originály/.Milujem postavy a dej.

Prvá+druhá séria:
To čo som písala hore.Tieto dva sa mi páčili a mám ich veľmi rada

Tretia séria:
Pre mňa to už nie je ono.Chýba mi tu to prečo som si seriál zamilovala,to čo ma nútilo pozrieť si novú a novú časť.Postavy už nie sú to čo bývali,správajú sa pre mňa až príliš hlúpo.Nevravím,že je zlá,ale už to nie je asi to čo to bolo predtým.Napr. taká Rachel-tú som mala rada,ale to aká je v poslednej dobe,mi vadí /vidí len svoj sen/,tiež mi vadí ako sa s Finnom buď bezvýhradne milujú,alebo nastane problém,oni ho vyrieša a zase sú na chvíľku šťastný až nepríde nejaký nový problém a začne to odznova.

Summa summárum seriál určite stojí za pozretie.Buď si vás získa alebo nie.Mňa si získala. Síce je tretia séria slabšia /ako som už písala/ ale aj tak si ho rada pozriem.

edit:
tretia séria za mnou,môj dojem zo seriálu už nie je taký ako kedysi.posledná časť mi prišla až moc obyčajná.a ani songy už nebývali to čo kedysi (za celú sériu sa mi zapáčilo len pár).Ešte neviem či sa k seriálu vrátim aj na 4 sériu,alebo to ukončím treťou a nebudem si ďalej naň ničiť spomienky.

edit2:
Po miernom sklamaní z tretej série, som do tej štvrtej išla s malými očakávaniami. A nič som nedostala. Nové postavy nijak moc nevynikajú, sú až žalostnou kópiu tých starých. Či už ich výzorom alebo osudom. Nová séria neponúka nič nového len ten istý príbeh inak zahraný. Nový členovia, naznačený hl. pár, ktorý to nebude mať ľahké atď. Rozdelenia na NY (Rachel) a Limu (New direction) som sa bála, časti s Rachel bavili len vtedy keď ju Kate Hudson zdrbkávala, inač to bola tá istá do seba zahľadená dokonalá Rachel (ktorú nikto nechápe). Neviem si predstaviť o čom má vôbec byť táto séria, bo ak má byť sústredená na Rachel a potom ostatných, tak to ďakujem neprosím.

Mám pocit, že Glee už nie je to čo bývalo, že stratilo to svoje čaro, to prečo som ho mala rada. Na novú časť sa neteším a čoraz častejšie sa mi stáva, že sa pristihnem, že chcem aby bol už koniec. Nateraz si od neho dávam pauzu, možno sa k nemu vrátim (až skončí séria) a svoj názor možno prehodnotím.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Let's sing! (About everything)

Seriál jsem začala sledovat až po Coryho smrti, a to z mnoha důvodů. Ale nejdůležitější byl ten, že mi Cory prostě přirostl k srdci mimo Glee. (Ale pokaždé, když teď koukám na nějaké starší epizody - u těch s Corym prostě brečím, ale PŠT!)
Byla jsem doslova posedlá sledováním Glee. Nedělalo mi problém u tohoto seriálu vydržet třeba do půl páté do rána - tedy, u prvních třech sérií. Čtvrtá se dala ještě zvládnout, ale pátá mi nebyla po chuti. Myslím si, že seriál opět dostává obrátky a já nejsem připravená na konec.
Přece jen sním o tom, že bych se mohla ze všeho vyzpívat. Jako je to v seriálu. Zlomené srdce - srdceryvná píseň, nenávist - ..
Doufám, že praví, skalní fanoušci pochopí, proč dávám hodnocení, jaké dávám. Přece jen je to o vztazích a o trochu jednodušším humoru - skvělé odreagování, mimochodem.
Glee je moje srdcovka. <3 Vřele doporučuji!
xoxo.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Od desíti k pěti

Je to typ seriálu, který buď člověku sedne a zamiluje si ho, nebo si řekne, že je to neskutečná ptákovina. Ale aspoň šanci by tomu měl dál každý. Tento seriál nelze brát vážně, když ani on sám se vážně nebere. Pamatuju si, že jsem během jednoho týdne viděl první dvě série a pak netrpělivě vyčkával na třetí a pak i na čtvrtou. Zde ale asi nebudu jediný, kdo řekne, že v tom nejlepším měli přestat a radši se věnovat něčemu jinému. První tři série jsou geniální, ale pak to jde od desíti k pěti. Přibylo neskutečné množství nových postav, které jsou ovšem jak přes kopírák kopie těch starých, a a některé staré postavy vymizely (a to některé i bez vysvětlení). Ani ty písničky nejsou poslední dobou nic moc. Já osobně už se na seriál dívám pouze ze setrvačnosti a také kvůli lince v New Yorku, kde to pro mě táhne Santana.

I přes výtky bych tento seriál určitě doporučil. Buď to ukončíte na konci 3. série nebo budete pokračovat dál. Pořád to celkem ujde, jenom to není ono.
Hodnotit tento seriál je docela těžké. První tři série jsou hodně vysoko (90 - 100 %), ale pak už je to horší (50 - 60 %), takže hodnocení berte jako takový průměr.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Glee ano:

U Glee mi trvalo delší dobu, než jsem mu dala šanci. Ale když jsem slyšela první písničku (Don´t stop believing) tak mě to chytlo. Písničky a jejich zpracování se mi líbí opravdu moc. Děj to už je pak trošku horší, ale zase často jsou dialogy velmi vtipné což mě baví. No a postavy Rachel mě většinu času štve, Sue ať je jakákoli tak mě neskutečně baví, Britany je kapitola sama o sobě a nejleší hlas pro mě má Santana. Hrozně moc mě bavili díly kde hostoval Neil Patrick Herris a Gwyneth Paltrow. Je to taková pěkná oddychovka.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

You're so afraid of being called geeks or losers or gay, that you settle for being nothing

Velice originální seriál, do kterého mi trvalo delší dobu se zamilovat než do ostatních. Trvalo asi půlku první série, než jsem se rozhodla, že se mi to vlastně líbí.
Druhá série je pro mě nejlepší a pak to se seriálem začalo jít z kopce.
Čtvrtá série byla jiná než ty předchozí a spoustě se nelíbila. Mě chvíli trvalo než jsem si zvykla, ale nakonec jako na oddychovku jsem se na to ráda podívala.
Jestli se ale zvládnu dívat na pátou řadu je ve hvězdách. Zkusím to, i když zastávám názor, že měl být seriál radši ukončen.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

srdcovka

Glee, glee, glee. Nejprve mě na Glee zaujal samotný koncept. Středoškolský neoblíbený sbor přezpívává moderní i muzikálové písničky. Obvzvláště mám ráda jejich vystoupení na soutěžích. Originální písně, kterých jsme se dočkali ve druhé sérii, mě velice překvapili, ač jsem z nich v první chvíli nebyla zrovna nadšená. Kolikrát se mi hodně písniček líbí víc než v originále, popřípadě pokud už je mám oposlouchané, tak si je díky Glee zamiluju znova, o čemž vypovídá i můj playlist. Příběh občas trochu pokulhává a taky se všechny linky nemohou brát příliš vážně, někdy je to opravdu až moc přehnaně stupidní (:D). Co mi trochu vadí, je nerovnoměrně rozdělený čas jednotlivých postav. Samozřejmě musí tam být pár hlavních postav, ale na ty vedlejší by se rozhodně nemělo zapomínat, určitě by toho měli hodně co nabídnout. Co se týká castu, tak si nemůžu stěžovat, všechny postavy jsou víceméně originální a skvěle zahrané.

Obávala jsem se 4. série, kdy většina hlavních postav opustila Glee club, ale prozatím si až na pár maličkostí nemůžu stěžovat. Jen jsem zvědavá, jak vidí budoucnost seriálu, když se chtějí věnovat všem postavám i po maturitě. Pokaždé když někdo odejde, tak musí logicky na McKinley přijít někdo další a ten musí opět dostat nějakou linku, tak aby za chvilku neměli těch postav nějak moc, i když jak je znám, tak se jim po chvilce nebudou moc věnovat.

Každopádně já se na Glee nedívám ani tak kvůli příběhu, ale hlavně kvůli skvělým písním, kterými mě stále nepřestávají překvapovat. :)

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Hořké zklamání po skvělé první řadě...

Glee byl revolucí v televizi, protože tehdy nebyl snad jediný seriál, kde by středoškoláci tančili a zpívali. Byl to opravdu chytrý krok, který se vyplatil. Když dáte dohromady bandu talentovaných mladých lidí, kouká z toho pořádný úspěch, který se okamžitě dostavil a z Glee je aktuálně mánie po celém světě.
Taky tu máme skvělého záporáka, tedy záporačku Sue, která je sice strašná, ale je to postava "we love to hate"...
Středoškolský učitel Will má také důležitou roli v seriálu a v dějové lince.

1. série - Děj se točí okolo těhotenství Willovy manželky, zatímco on by to nejradši dal do kupy s učitelkou Emmou. Pak tu máme trojúhelník Rachel&Finn&Quinn, přičemž Quinn také otěhotní, ale otcem není Finn. Skvěle se tu mixuje teen drama s dalšími aspekty. Taky musím vyzdvihnout příchod Jessieho, který to pořádně okořenil a zamotal. navíc má andělský hlas, který nám předvedl několikrát. Ostatně všichni nám krásně zazpívali - drsňák Puckerman, blbá Brittany, ďábelská Santana a samozřejmě Rachel. Taky nesmím zapomenout na Neila Patricka Harrise, který mě opravdu překvapil. ---- 90%

2. série - Písničky jsou stále skvělé, ale děj tedy nic moc. Zvrhlo se to ve všichni se všemi. Díkybohu za novou postavu Blaina, jinak by to byla katstrofa. ---- 55%

3. série - upřímně nechápu, jak to, že jsem se vydržela koukat až takhle daleko. Děj stojí ještě za větší houby a trapnost číhá na každém kroku. --- 25%

60 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

And that's what you missed on... Glee

Pokud od Glee očekáváte Bůh ví jakou zápletku, budete zklamáni. Je to klasika ze střední, takže banda outsiderů, kteří se snaží vylepšit své postavení zpěvem v Glee klubu. Některé postavy jsou neskutečně otravné, dialogy často hloupé, ale přesto... dostalo mě to. S přibývajícími díly jsem začala v podivnosti jednotlivých postav vidět něco kouzelného a začala to brát s nadhledem, protože jinak to snad ani nejde. Hlavním gró seriálu jsou totiž písničky. Představitelé zpívat opravdu umí, obzvlášť Lea Michele, z jejíhož hlasu mám husí kůži. Dokonce je řada písniček, která se mi v podání Glee líbí víc než originál a má mp3 zaplesala :)

Řekla bych, že je to ten seriál, který se vám fakt nelíbí a říkáte si, co to je slátaninu, nebo vás úplně pohltí. Já jsem druhý případ, i když druhá řada zatím za první docela pokulhává. I tak to u mě ale stačí na 90%.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Glee

Tento seriál si mě získal hned od prvního dílů a už se moc těším na druhou sérii. Téma Glee a prostředí v němž se odehrává, by mohlo vést k dojmu že se jedná o další obyčejný teenagerský seriál kterých vzniká víc než by bylo zdrávo, to by ale byl velký omyl! Je to celé o skutečných problémech, o mladých dospívajících lidech, kteří mají svoje sny a překážky kterým musí čelit, ale hlavně o hudbě a to o skvělých hudebních číslech které nemají jedinou chybu. Hlavní ale i vedlejší postavy jsou skvěle obsazené a zahrané. Je těžké určit který song je nejlepší, stejně tak které hudební číslo, protože každé má své kouzlo, stejně jako celý tento seriál.
Dnes jsem strávil plno hodin pouštěním si Glee songu na youtube, abych si znovu připomněl tu neskutečnou atmosféru, co se v nich nachází, co ještě jiného dodat?

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Zpěvem k lepší náladě

Je to serial prezentující se řadou dosud pro mě neznámých hvězd (hvězdy díky němuž se stal Glee tím čím je), které jsou schopny předvádět úžasné pěvecké a taneční čísla. Celý seriál je laděn přehnaně kýčovitě, ale to nic nemění na tom, že je plno momentů, které dokáží zahřát u srdce a dokonce i nemálo dramatických scén bylo zvládnuto na jedničku. Zábava/romantika/zpěv/drama a vše co si dokážete jenom představit se nyní proměnilo v serial plný zvratů a překvapení. Hlavní hrdinka je úžasně nesnesitelná a hlavní hrdina nádherně dutý, což předehrává vzniku až absurdním situacím. Nakonec bych se ještě zmínila o skvělém soundtracku. Sice občasné epizody dokáží pořádně zamotat mozkové závity a diváka uvést do absolutního šoku, ale také dokáží probudit úsměv.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Rozporuplné

Jsem hodně muzikálně založený člověk. Miluji hudbu všeho druhu, veškeré muzikály a jsem nejšťastnější, když jedu sám autem a můžu si pořádně od plic zazpívat. I když zpívám falešně až hrůza. Proto jsem si zamiloval Glee, kde hudba tvoří nedílnou část.

Zamiloval jsem si i původní postavy Glee a zajímalo mě, jak se budou vyvíjet.

První série byla dobrá, druhá ještě lepší a třetí série pro mě byla nejlepší. Bohužel tou měl seriál skončit. Čtvrtá série mě pak zklamala a jelikož od páté jsem už žádný zázrak nečekal, nemohla mě zklamat znovu.

Problém čtvrté a páté série je příchod nových postav, které jsou v porovnání s těmi původními, tak chabé a nezajímavé.

Rozumějte mi. Čtvrtá a pátá série nejsou v základu špatné a i ony mají občas světlou dějovou chvilku. Ale defakto u seriálu zůstávám jen kvůli písním a občasným mihnutím starých charakterů.

Tak jako tak. Pokud chcete dobrý hudební seriál, koukejte do třetí série. Pokud směle ostatní série vynecháte, o nic nepřijdete. I když pravdou je, že píseň Scientist od Coldplay, kterou přezpívali v Glee, už patrně nikdy nevymažu z hlavy.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Staré dobré Glee se vytratilo

Dříve jsem Glee zbožňovala. Seriál přinesl něco nového, zajímavé postavy, nebál se věnovat jakýmkoli tématům. První řada byla perfektní, dobře rozpracovaná dějová linka, postav bylo tak akorát. Velmi jsem se těšila na druhou řadu, ale s jejím příchodem přišlo velké zklamání. Stále více hvězdných guest stars, více nových postav na úkor těch starých, špatný výběr songů, vykrádání sebe sama a mnoho dalšího.
Seriál nadále sleduji již z nostalgie a kvůli postavě Rachel a pár dalším oblíbencům, ale pokud seriál s kvalitou nestoupne, zařadí se po bok pár dalších, kterých jsem přestala sledovat ještě před jejich ukončením.
První série: 100 %
Druhá série: 80 %
Třetí série: 70 %
Čtvrtá série: zatím nehodnoceno (ještě se vysílá)

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Sometimes being special sucks

Pre mňa jednoznačne najlepší nový seriál sezóny.

Uchvátil ma už pilot a odvtedy som Glee addicted. Je to dokonalý mix komédie, romantiky, drámy a skvelých hudobných a tanečných čísel. A hlavne je to jeden z mála seriálov, v ktorom som si obľúbila všetky postavy.

S HSM to má spoločné fakt len spievanie, inak je to úplne iná liga.

100 %
65 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Přehnané, přehnané a ještě jednou.. přehnané.

Na začátek musím říct, že tohle je snad ten nejnaivnější a nejpřeslazenější seriál, co jsem měl tu čest, kdy vidět. Spíš než jako seriál, bych Glee bral jako projekt, který má ukázat, že ať je člověk jakýkoliv, tak by si měl stát za svým a jít za svým snem, a to vše okořeněné spousty krásnými coververzemi. To je ale asi tak vše co bych vyzdvihl. Celý seriál je pro mě totiž příšerně přehnaný. Přeci jenom, už jenom postavy samotné jsou přehnané.( koktavá asiatka, gay, židovka z gay rodiny, lesbička, hloupá blondýnka, vozíčkář.. ) Řekněte mi, jaká je pravděpodobnost, že by se taková sebranka sešla na jedné střední škole v Americkém zapadákově? Někdy mají postavy i světlé chvíle, ale po většinu času mi přešlo, že se chovají neuvěřitelně přehnaně a nerealisticky. Dalším mínusem je dle mého děj všech sérií, které následovaly po té první. V té první se totiž řešili aspoň nějaké vážné životní situace ( náctiletá mamina, rozvrácené manželství, být outsiderem na americké střední škole atd. ) a nebylo to tak přehnané a vše se drželo v rámci normálu. První série byla ta, díky které jsem si seriál zamiloval a sjížděl jsem jeden díl za druhým. Jenže pak přišla série druhá. Shlédl jsem jí v setrvačnosti, protože zde nebyl jeden jediný díl, ve kterém by se řešilo něco jiného, kromě vztahů mezi členy Glee clubu. Furt tu řešíme jenom jestli tahle chodí s tímhle, tahle s touhle, ten s tím a po nějakém pořádném ději tu nejsou ani památky, což je příšerná škoda, protože seriál měl tak krásnou první sérii a čekal jsem opravdu mnoho. Jediná pořádná věc, co zde zůstala jsou povedené coververze. Jo a mimochodem přibyli další postavy, které to ve společnosti nemají jednoduché, aby jsme viděli, že všichni máme právo na to být šťastní a i přes to, že cesta je trnitá, tak máme jít za svým cílem. Myšlenka hezká, ale hodila by se spíš do nějaké poezie, než do seriálu. I přes to, že druhá série mě neuvěřitelně zklamala, tak jsem se putil do další série. U dílu 3x10 jsem ale prostě skončil, protože jsem se za prvé neuvěřitelně nudil, jelikož se zde ABSOLUTNĚ NIC NEDĚLO a já si tak říkal jaký je důvod toho, že se lidé na to stále koukají? Žádný jsem totiž neviděl.

Tak abych to shrnul. Sériál začal opravdu velmi hezky a první série byla svěží, zábavná, poučná a prodchnutá krásnou muzikou. To se ale nedá říct už o těch dalších, kde šlo jenom o tu mizuku a mixování vztahů.

1. série ► 100 %
2. série ► 45 %
3. série ► 20 %

50 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Glee

Glee není jen teenage seriál. Řeší se tam vážné životní situace (rozvod, těhotenství, homosexualita, partnerské vztahy…) a hlavně, se zde ZPÍVÁ! xD Vždy když se podívám na další díl, alespoň jednou se buď zasměju, zabrečím, zazpívám nebo s někým soucítím… Všechna ocenění si tento seriál stoprocentně zaslouží! Jednoznačně nejlepší postavou je tady Sue, nikde jsem neviděl lépe napsanou postavu (kromě Veronicy v Ted a spol. ;-)) někdy někoho tak ponižuje (Shannon Beiste), že mi jí bylo tak strašně líto až, jsem opravdu brečel, někdy naopak Willovi dá skvělou radu (málokdy xD) Líbí se mi také dvojice Will a Emma. Na druhou stranu, jak už tady někdo napsal, mi taky vadí, jak scénáristi dělají z Rachel naprosto nesnesitelnou bytost (viz ten kalendář, co dala Finnovi), to jak je někdy tak protivná nebo panovačná mě někdy opravdu L“drtí“. A taky mi vadí ta tříšť! Je to snad normální polévat se na střední škole ledovou tříští? V Americe ano. I přesto tyto “malé“ chybičky tento seriál naprosto zbožňuji a doufám, že si udrží tu kvalitu, kterou má.

Nejoblíbenější postavy: Quinn Fabray a Sue Sylvester
Nejhorší okamžik: [spoiler] když Will a Sue šikanovali Shannon Beiste (hlavně to, jak ji Will nenechal k sobě sednout :“( [/spoiler]
Nejlepší okamžiky/písničky: Beautiful (1x16); Poker Face (1x20); It's a Man's Man's Man's World (1x21); Don’t Stop Believin‘ (1x22); To Sir, with Love (1x22); I Want to Hold Your Hand (2x03)

EDIT PO KONCI 2. ŘADY
Zapomeňte na všechno, co jste četli nad tím, protože tenhle seriál šel během druhé řady totálně do kytek. Takovou trapnost jsem neviděl a to jsem byl během 1. řady "die-hard-fan". Úplně mi zničili Sue... tohle jen nějaká ubohá karikatury té Sue z první řady. Možná někdy kouknu na reprízu první řady (i druhý dejme tomu), ale dál by mě dívat nedonutil ani příkaz soudu!

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Elena.Pierce

Ja uplne milujem Glee ....pocula som o nom vela ale nejako ma to netahalo kukat a ras som prisla na jednu stranku kde sa vecinov omielalo vsetko o glee.Tak som si pozrela 1 diel a bol fakt uplne super hned som mala ja sno kto je v poho a kto je as prilis namilseni :) .........sice pozeram asi len 3 dni us pozeram 20 epizodu a us sa blizim ku koncu ........alee ja som si hrozne oblubila Quinn ako ked je tehotna proste je taka mila a ja sa bojim sa ze ked porodi a ja zacnem kukat 2 seriu zasa bude len ta namislena kapitanka rostlieskavaciek :( ale dufam ze nie :D ........samozrejme mam rada vsetkich ostatnich Pucka som skor velmy nemusela ale teraz mi pride uzasni :) ..........a s pesnicky Sweet Caroline nemam slov ako taka energicka :D vela pesniciek mi skor prisli o nicom ked som ich len tak pocuvala ale potom som videla aka scena je ku nim a hned som ich milovala :) Ja len dufam ze bude pokracovat Glee dalej a niektore postavi sa nezmenia :D

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Jsem potěšena...

Tento seriál mě potěšil. Moc se mi líbí, že ani jedna z písniček, které v něm zpívají není jen obyčejné okopírování interpretů, ale v každé je kousek z nich. Každá má svůj šmrnc. I v celém ději se setkáme s mnoha různorodými věcmi. Každý z členů Glee má jiné vyznání, je jiné rasy nebo sexuální orientace. Toto mě také velice zaujalo a oslovilo. Pozorovatele seriál vtáhne do děje a někteří se i ztotožní s nějakou postavou nebo situací, což se stalo i mně. Já tomuto seriálu dávám rozhodně 100%.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pane profesore, zazpíváme si?!

V tomto seriálu lze hodnotit především pěvecký potenciál, který je díky vybraným broadwayským zpěvákům a zpěvačkám skutečně velmi kvalitní. Tady je nutné si prostě jenom sednout a zaposlouchat se do melodií profláknutých i méně známých, které v podání interpretů působí dokonalým dojmem. Díky tomuto seriálu jsem objevil velké množství písniček, ke kterým bych se normálně nedostal a upřímně, mnohé z nich jsou v tomto zpracování lepší než v originále. Lea Mitchell je velmi talentovaná a ostatní ze sboru jí jdou skvěle do "noty". Po shlédnutí všech dosavadních dílů mám však jiné favority - představitele Blaina, Santany :)
K seriálu: jedná se o humor poměrně atypický, přehnaný, vygradovaný občas do neuvěřitelných extrémů, ale já to tak mám občas rád a v tomto "světě" plném dokonalých postav, tváří a hlasů je tento paradox příjemnou degradací.

90 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Looser like me...

Seriál o partě studentů, kteří jsou tou největší spodinou na škole plné tyranů. Ó ano, na první pohled strašné klišé..je tu však jedno velké ALE -> plný nesourodých snadno zamilovatelných postav, dokonalých tanečních kreací a ještě lepších písniček. Věřím tomu, že každý, kdo neměl ustláno na růžích, se v jedné postavě najde. Každou epizodu přijde minimálně jedno pěvecké vystoupení, kdy si řeknu "Tak přesně pro tohle miluji tu show".
Přidávám další 100% pro Sue Silvester za to, že větší mrcha už snad ani není :)))

100 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

po pilotu nadšení

tak jsem koukla na pilota a jsem maximálně nadšená. Nic jsem od seriálu nečekala a o to víc mě překvapil! Postavy jsou skvělé, herci také. Mezi nimi to funguje. Výběr hudby taky zajimavý, neobvyklý. jSem zvědavá, jak to bude pokračovat dál a doufám, že kvalita neklesne. Byla by to škoda

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Kvalitativní propad

Po 4. sérii snižuji své celkové hodnocení na 60%. Glee má své silné i slabé stránky - těmi silnými pro mě byly mnohé skvělé písničky, některé výrazné postavy (Kurt, Burt, Rachel, Sue...), důraz na některá témata (LGBT) a někdy až absurdní a přiznaně přehnaný humor. Nicméně, i přes některé vcelku povedené díly, ve 4. sérii pro mě tyto klady ustoupily do pozadí ve prospěch negativ. Především je to naprostá nedořečenost, nesmyslnost, přehnanost až trapnost části zápletek a situací (viz Blaineův nápad se svatbou, Kurtův vztah-nevztah s Adamem, Rachelin falešný těhotenský test...). Dále je tady příliš mnoho postav, což by nemusel být problém, pokud by s tím tvůrci dokázali nějak šikovně pracovat, ale podle mého to naprosto nezvládají. Už dříve bylo dost slabé pojetí psychologie a vývoje některých postav, teď je to ještě horší (Quinn, Tina, Blaine...). Nové postavy jsou pro mě nudné, nesympatické nebo obojí. Některá vážná témata zpracovává Glee naprosto neadekvátním způsobem. Písničky mi přijdou stále prázdnější a celkově nezábavné... Takže jestliže první série bych hodnotila v zásadě kladně, 4. sérii jsem sledovala už jen tak napůl a to jen kvůli několika oblíbeným postavám a občasným vtipným momentům... Nevím, jestli to v dalších sériích může být lepší, ale myslím, že po 3. sérii mohlo Glee klidně skončit...

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Don't stop believing

Miluju písničky, které nazpívají, a já si můžu říct: Jooo, originál znám, a porovnávám originál a Glee vezi.
Děj mi přijde místy nepropracovaný hlavně u postav, které scénaristi zanedbávají a nebo jim dají laciné dějové linky (viz. Tina, Mercedes). Některým postavám se věnují příliš (viz. Rachel). Jasně, Rachel je hlavní postava, ale název seriálu je Glee a ne Rachel.
Co občas pozoruju u jednotlivých epizod a co může být přínos pro teenagery, kteří to sledují, je ponaučení z některých problémů (šikana, pokus o sebevraždu, homosexualita).
Není to nejkvalitnější seriál, ale rozhodně se dá na něj koukat a každý týden sleduju seznam songů, co zazní v dalším díle :-)

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Glee kolem dokola

Tak začnu trochu netradičně, tím, co se mi nelíbí. Herci, kteří hrají středoškoláky, nejsou věkem příliš odpovídající, ba ani podobou. Některé motivy jsou víceméně klišé a tímto výčet špatných věcí končí. Co se týče pozitiv, herecké výkony rozhodně jsou uvěřitelné a kvalitní. Vzhledem k faktu, že je glee komediálně-muzikální seriál budu se zabývat komediálně- muzikální stránkou seriálu. Co se týče té komediální stránky, je velmi vydařená a povětšinou i motivy komediálních scének jsou originální,pro mne nejvíce vtipné jsou hlášky Britanny a občasné natvrdlost některých postav. Muzikální stránka je naprosto úžasná, všechny hlasy, které jsem zde zaslechl mne uchvátily a je pro mne a nejen pro mne škoda, že po konci třetí série utichnou.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Glee

80 a to především a pouze za první dvě série, kde děj dával ještě alespoň smysl. Hlavním plus samozřejmě podle mě je hudební složka (výběr písní a v některých případech pro mě lepší verze Glee než originál), ale ten zbytek !! Rozhodně jsem ráda, že díky Glee vím o takových hercích jako je Chris Colfer, Lea Michele nebo Naya Rivera, které jsem si oblíbila a klesající úroveň seriálu na tom nic nezmění.
Asi nejvíc mi vadí nelogické a nesmyslné zápletky provázející snad každý díl, naznačení vztahu ať kamarádského či jiného mezi dvěma postavami a ukončení bez jakéhokoli vysvětlení nebo vůbec bez zakončení. Střídání vztahů je pro tenhle seriál další věc a nějakou dobu uvažuji o pravděpodobnosti, že by taková situace nastala v normálním životě.
Prostě a jednoduše si myslím, že měl být seriál ukončený třetí popřípadě čtvrtou sérií. Mám ho ráda jelikož ho sleduji už od začátku ale i tak se přidávám pomalým tempem na stranu lidí, co seriál spíše kritizují a je to z většiny zásluhou scenáristů.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Výborný muzikál, ale...

Pár zaujímavých postáv, pekné dievčatá a príjemné pesničky, to sú určite klady tohto seriálu. Na druhú stranu sú tu miestami poslabšie miesta (veľmi mierne povedané), čo sa týka deja. Už len samotná škola... Možno som videl veľa filmov o problémových žiakoch, ale toto mi pripadá ako škola z rozprávky, žiadni výrastkovia, žiadne detektory kovov, proste idyla. Ďalej Klub celibátu na strednej škole? Chcel by som vidieť chalana, ktorý by do niečoho takého vstúpil. :-) Potom tie veci okolo tehotenstiev... Veľmi zvláštni boli aj futbalisti, ktorí si na ihrisku zatancujú na Beyoncé a vďaka tomu začnú vyhrávať zápasy. A tú časť s Willovou starou láskou, ktorá sa na chvíľu vráti späť do školy som tiež nejako nepochopil, na čo to bolo dobré, ako keby boli scenáristi bez nápadu a skúšali každú blbosť, ktorá im napadne. Navyše mi je dosť nesympatický predstaviteľ Finna, to má byť akože hlavná školská hviezda? Aj ten jeho spev sa mi zdá najhorší zo všetkých vystupujúcich, nevýrazný, akurát tak niekde do zboru, určite nie na sólo. Potenciál tam bol, no zostal nevyužitý.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ale jo ...

Kdo má rád muzikály a hudbu obecně, tak si přijde na své. Ne nejde zde o duchaplnost a propracovaný děj, většina záplatek je lehce předvídatelná a často dost překombinovaná. Trochu mi vadila jasná linka - nejprve národní soutěži neuspějí, ale to je zocelí a pak to všem natřou. I přesto se dost nasmějete, zjihnete a možná vám i občas zvlhnou oči. Přes všechny nedostatky mě Glee nějak dostalo (že by to správně bylo Glue?), nevím přesně, kdy se to stalo, ale stal jsem se doslova nenasytným. Těším se na 4. řadu. Každopádně u tohoto seriálu neváhejte a dejte si jej v originálním znění!

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skvělý hudební seriál s prvky výchovného pořadu

Nemusíte sledovat současné hitparády, stačí se dívat na Glee a zjistíte ty nejdůležitější trendy současné hudby. Původně jsem se k tomu dostala náhodou, ale chytlo mě to. Jsou v tom neskutečně dobrá hudební čísla, Hlavně dříve to bylo i neskutečně vtipné, a mnohdy tak absurdní, že jste si říkali: "Ještě, že se tohle ve skutečnosti neděje", ale to bývalo. Ještě oceňuji v tuzemsku ne tak známé hostující celebrity (Josh Groban, Charice, Idina Menzel...) parádní oddechovka. Ale bohužel to začíná mít vady na kráse - jestli budou tímhle tempem pokračovat v "šokujících odhaleních", nezbude jim tam za chvíli žádná heterosexuální postava. A je tu ještě jedna daleko horší věc. Seriál se zřejmě dostal do rukou výchovným poradcům, protože jinak si nedokážu představit, proč se tam objevila témata jako sebevraždy náctiletých, domácí násilí, jak se chovat k lidem s různými sexuálními odchylkami (na úchylky ještě nedošlo, ale co není může být...už bych se nedivila ničemu) atd. atd. Co bude příště? Drogy? Terorismus? Ochrana životního prostředí? (Tak mě napadá, myslíte, že umí Somerhalder zpívat? Nic ve zlém, jen taková asociace...) Eutanázie? Hudební čísla jsou čím dál lepší, ale začíná se z toho stávat hraný dokument o problémech současných teenagerů.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Lima, Ohio

Glee jsem sledovala občas na coolu či love, ale o prázdninách 2013 (asi 10 dní předtím, než zemřel Cory Monteith - Forever in our hearts♥) jsem se rozhodla že Glee shlédnu od začátku, a naprosto jsem se do toho zažrala a asi po 10 dnech byli čtyři série za mnou. Rozhodla jsem se vám tu těch pět dosavadních sérií shrnout.
1. série - Skupina outsiderů - talentovaná Rachel, koktající Tina, ten kluk na vozíku Artie, gay Kurt, černoška Mercedes a jeden vcelku populární fotbalista Finn dávají dohromady Glee Club Willa Shustera. Finn chodí s roztleskávačkou Quinn (která má za sebou dvě slepičky Britney&Santanu), po Quinn touží nejlepší kamarád Finna - Puck, Finna chce židovka Rachel&gay Kurt, Kurta chce Mercedes, Artie chce Tinu a jak už to tak vypadá každý chce někoho. Postupně se do skupinky zpěváčků přidávají právě i roztleskávačky, protože Quinn chce mít Finna pod dozorem a trenérka Sue chce Glee Club zničit. A také fotbalisti. Je to sice partička outsiderů, ale skvěle si prozpěvujů a stává se z nich skvělá parta. - 85 %
2. série - Glee Club se po prázdninách opět vrací, nově spárovaný. Na to, aby klub vydržel musí být 12 členů, a tak tu máme nového člena - Sama kterému se líbí Quinn. A později i Blaina - 95 % - hlavně kvůli Blainovi:3
3. série - Poslední rok původních členů Glee je tady, a mají hned několik cílů - všichni chtějí vyhrát národní kolo sborů, hledají kam půjdou po maturitě, a nadále řeší zapeklité vztahy, ve většině případů pomocí písní. Trenérka Sue tentokrát club díky nové trenérce podporuje. 3. série je určitě nejlepší, vznikají zde nejlepší vystoupení, a tolik věcí. Které nemůžu psát, z hlediska spoilerů. - 100 %
4. série - Začíná to jít z kopce, většina základních členů Glee clubu jsou ty tam - Rachel, Kurt & Santana jsou v New Yorku, Finn je na vojně, o Quinn, Mercedes, Mikovi&Puckovi není vůbec slyšet. Pak jsou tu nové postavy, které tedy nestojí za moc - Unique, Marley, Ryder&Jake Puckerman. Všechno jde z kopce, už to není staré Glee. - 70 %
5. série - O prázdninách tragicky zemřel Cory Monteith - Finn. A bez něj je to na nic. První dvě Beatles epizody vcelku jdou, ale prostě tam chybí starý dobrý Finn Hudson. Třetí epizoda, pro něj rozlučková, je krásná epizoda, a je to vážně krásné a dojemné rozloučení. A pak. 5x04 a už je to vcelku na nic, nebaví mě se koukat ani na moje staré dobré oblíbené postavy. Mělo to skončit. Jediné co se mi na téhle sérii líbí je Demi Lovato jako Dani & Adam Lambert jako Elliott. Ale. Prostě. No, sice nový Glee Club je na nic, ale to že ho chtějí stáhnout z děje je vážně strašné. Ne. Glee mělo skončit, první tři série miluju, čtvrtá je fajn. Pátá. RIP Cory. - 55 % - jen díky 5x03, jinak by to bylo ještě horší.

Celkově chci říct že Glee jako seriál je vážně skvělá a srdeční záležitost první tři série - pobavíte se, zasmějete se, pobrečíte si. Ale pak to jde dost viditelně z kopce. Tak asi tak. RIP Cory.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kvalita o níž jsem neměl zdání

Na tenhle seriál mě přivedla má kamarádka, do té doby jsem jen věděl že něco takového snad dávají na prima cool. Podívat se, to mě nenapadlo.
Obrovská chyba, takový odpočinek, legraci a pohodu jakou pociťuji když se na tento seriál dívám, jsem už dlouho nezažil. Většina songů zde použitých je lepší než originály. Dokonce, většinu z nich bych ani od původních autorů sám od sebe neposlouchal, ale když jsem je slyšel v Glee, nemohl jsem se jich nabažit. Jsem zatím(je mi hanba) u první řady, ale nepochybuji o tom, že si povede na výbornou i nadále.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Don't Stop Believin'

Musím přiznat, že mi trvalo pár dílů se do tohohle seriálů dostat (i kamarádce, které jsem pak seriál doporučovala). Problém byl především s Rachel...:D Ona byla ze začátku tak strašně otravná...:D A Quinn mi byla taky nesympatická..:D Vlastně jsem měla problém skoro se všema postavama - tím pádem se dost divím, že jsem s tím nesekla..:D Ale pak se to v sedmém (myslím) díle zlomilo a přišla písnička Somebody to love me a já se do toho seriálu zamilovala... Nebudu lhát, děj někdy dost pokulhává, především ta čtvrtá série mi přišla dost dějově hloupá a některé postavy (čti Uniqe a Ryder) nemůžu ani vystát, naopak postavy Jaka Puckermana a Kitty mi přišly výborně napsané.
A samozřejmě se zmíním o Corym. Seriálu bude dost chybět, protože jeho hlas byl úžasný, jeho úsměv nakažlivý a jeho postava Finna byla napsaná dost reálně.
R.I.P. Cory.♥♥♥

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Glee ♥

Mňa tento seriál zaujal hneď na začiatku a neprestal baviť doteraz. Je určite originálny, zaujme nielen skvelými pesničkami- ktoré idú od klasiky, cez rock až po pop- ale aj dejom. Je naozaj veľmi povzbudzujúci, dá sa pozerať stále dookola a nikdy neomrzí. Herci sú mi veľmi sympatický, zbožňujem tie hlášky ktoré keď počujem musím sa začať nahlas smiať. Teším sa na každú novú epizódu a ešte podotýkam že niektoré songy sú občas fakt lepšie než originálne verzie.
V každom prípade tento seriál odporúčam všetkým ktorý sa chcú zabaviť, povzbudiť a vypočuť skvelé pesničky :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ryan Murphy

Mám ráda Ryana Murphyho, mám ráda Glee. Prostě to jinak nejde. Glee je seriál, který se v hodně směrech vymaňuje z obvyklých klišé, kterými se současné seriály pro teenagery řídí. Je to něco nového, něco jiného...
Na druhou stranu ale musím dodat, že banda podivně vyhlížejících outsiderů, kteří mají rádi zpívání nějak zapomněla na svůj úděl a stala se bandou nesmírně talentovaných, mladých a skvěle vypadajících, názorově vyspělých teenagerů. Trošku se nám sem ta klišé přece jenom postupem času promítají...
Stejně se těším na každý další díl, jenom bych prosila víc zpívání a míň Rachel Berry.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jsem Gleek ;)

Glee je v současné době můj nejoblíbenější seriál. Přestože má hodně kritiků, já se do něj zamilovala už po prvním odvysílaném díle. Uznávám, že děj je občas trošku přihlouplý, ale každý, kdo někdy slyšel od New Directions jakoukoliv skladbu, musí seriál milovat. Téměř všichni herci zpívají nádherně a téměř všichni nádherně tančí. Mně osobně Glee vždycky zvedne náladu a hodně mě pobaví. A vůbec bych Glee nespojovala s Muzikálem ze střední. Glee je asi tak o tři třídy lepší ;)

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Glee srdcovka na kterou se budete tešit

Samotný seriál je dobrý, je hezky postavený, zajímavé postavy - hlavně Kurt. Seriál tak trošku muzikálový. Písničky jsou skvěle zazpívané a k tomu bezchybné taneční kreace :-).
Musím přiznat, že seriál svými písničkami doplnil můj playlist a jsou mnou velmi oblíbené. Velmi často se zabývá i důležitými společenskými tématy jako domácí násilí, šikana, těhotenství atd.
V pozdějších řadách pro mě seriál, přestával mít tak trochu jiskru ale myslím, že díky přestěhování dvou hlavních postav do NYC seriálu jen prospělo. Myslím, že se máme ještě na co těšit (pro mě tedy hlavně NY a Rachel a Kurt) ;)

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Glee

Kdyby Glee neztratilo s třetí sérií na kvalitě, možná bych dal určitě takových 80%. Ale třetí série je taková nuda, že už se to prostě nedalo vydržet a se seriálem jsem skončil. Možná si to jednou dokoukám, kdo ví. Ale v roce 2012 to opravdu nebude.

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sbor já rád, ale jak dlouho

Po první sezoně je to 90%. Oblíbil jsem si postavy, opravdu jsou skvělé. Sice mi chování některých z nich neni úplně po chuti, ale tak to prostě je. Díly mě baví. Hudba je tady opravdu skvělá. Teenage seriál, kde se děje to co se na střední prostě děje. Pro mě je to uvěřitelný. Samozřejmě s určitou nadsázkou a rezervou. Rozhodně budu tuhle partičku sledovat dál. Navíc Sue Sylvester je záporák, kterej má šťávu. A potěšila i účast Neila Patricka Harrise a jeho Dream on.
Druhá série se veze na stejné vlně a pořád baví stejně, ale přichází věci nad kterými rozum pozastavuje. Hlavně hloupost Brittany je hrozná. Dál to těhotenství nic moc a hlavně pár Puck a Lauren to byl děs. 80 %
Třetí série už mě tolik nebavila, písničky nejsou takový. Postavy jsou občas opravdu na ránu. Opravdu mi některé z nich začínají štvát a nejhorší je, že neodmaturujou a budou tam prudit i dál. Poslední díl byl podle mě až moc překombinovanej a taky mi docela přijde divny, že vyhráli ten šampionát, protože ty jejich písničky nebyly nic moc. Je fakt, že ani konkurence nic nepředvedla. Nevim čím to je, možná tím, že už se mi opouslochali. Třeba pomůže výměna lidí, ale moc tomu nevěřim, spíš tipuju konec příští sérií. 70%

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Brittany S. Pierce

Ke Glee jsem se dostala teprve nedávno, jako vždy mám v seriálech trochu zpoždění .-). Musím říct, že jsem nadšená. Většina písniček se mi líbí více, než originál. V každém díle je co poslouchat. Postavy jsou velice různorodé a myslím, že se alespoň trochu každý z nás v některé občas vidí. Nejradši mám Brittany a Sue, jejich hlášky jsou super. Ostatní postavy, ale nezůstávají vůbec pozadu. Nejlépe z dívek zpívá Rachel, Mercedes a Santana. Pak jsou ostatní holky, každá z nich má jedinečný hlas. Z kluků mě osobně nejvíc oslovil Blaine, Kurt a Finn, ale stejně jako holky, každý z nich, má do písní čím přispět. A tanec tak tady s přehledem vede Brittany a Mike. Nemají konkurenci. Mnoho lidí říká, že kvalita seriálu klesá, ale mě se pořád moc líbí a baví mě. Písně jsou pořád skvělé, samozřejmě 4. série je už jiná, původní obsazení se neobjevuje tak často. Což mi trochu vadí, protože nové obsazení mi nepřirostlo tolik k srdci. Jestli ale navíc odejde Heather Morris, tak nevím jestli budu seriál nadále sledovat s takovou chutí.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Glee

Tohle je prostě bez hádání ten nejlepší seriál, který jsem kdy viděla. Kromě úžasných hudebních vystoupení, skvělých pěveckých, ale i hereckých výkonů je tento seriál taky opravdovým potěšením pro lidi, kteří to nemají v životě lehké. Ať už jsou to vozíčkáři, homosexuálové, nedocenění lidi s obrovským talentem, nebo se studentem, kterého ostatní šikanují, za to jaký je a nebo čemu se věnuje.Tenhle seriál opravdu vystihuje to, že i tihle lidé můžou být šťastní!

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Glee

Tento seriál je hodně sledovaný puberťáky po celém světě. Mám tento seriál moc ráda, ale kdyby se tam nezpívalo tak by to bylo o ničem. Pořád se tam podvádějí,hádají, milují, rozcházejí a usmiřují. Začátky byly skvělé ,ale jak hlavní hrdinové opustily seriál -Kurt s Rachel se přestěhovali do NY, ostatní odešli na jiné školy- zůstal tam jen Finn. Ráda si u toho seriálu s nimi zazpívám a myslím si ,že to nejsem jenom já. :D :D Určitě se na tento seriál podívejte. ;)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

<3

Když mi o něm řekla má neoblbíená spolužačka, sama sjem se zařekla, že se na to dívat nebudu. A hle, nakonec jsem se koukla a zjistila, že mě to fakt baví! Výteční hostující herci Gwyneth Paltrow, Neil Patrick Harris a Ricky Martin. Ale i ta sestava stálých je skvělá, i když mě tam někteří dooost lezli na nervi, ovšem tak to bývá i v realitě :)
Největší podporu si ode mě získaly postavy Sue-no prostě ideální záporňačka, co mě fakt bavila; Puck-Ten kluk je prostě frajer :D ;Quinn-malá prohnaná mrška,v hloubi duše hodná; A TOP 3 Brittany-konečně někde bisexuální postava a ani mi nevadila její jednoduchost, žeru ji :D ; Santana-jedovatá potvora, které zároveň rozumím a mimochodem krásně se na ni s Brittany dívá *-* a nakonec Kurt-Chrise Colfera miluju i v reálu, má skvělé názory, je to skvělý charismatický člověk a v téhle roli byl prostě úžasný :)
Co se týče neoblíbených postav, vede to Emma-panejo, ta mě tam ale dooost štvala a taky Mercedes-připadal mi někdy jako nafoukaná káča. Nakonec tam bylo někdy až moc slavné dvojice Finchel, ale ti se ještě dali překousnout :)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hudba!

Glee je celkem fajn seriál, ale je nutno říct, že největší podíl na tom má hudba.

Postavy jsou skvělé, hlavní, vedlejší a nemohu zapomenout na hostující hvězdy, ti všichni odvedli skvělý výkon.

Seriál jsem si užil, hudba byla skvělá, herecké výkony byly také skvělé, i když některé postavy by si zasloužily více prostoru.

Sečteno podtrženo, rozhodně můžu doporučit.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

blee

první serie se mi libila. ale pak to slo dolu vodou coz bylo vidno i v amer. vydani SARS. Na me to bylo moc cukrovsky az sladky )). Nejlepsi dil byl pro me rozlučkovej s danym hercem co zemrel. Bylo to moc emotivni dil. Co se tyče postav mohli je scenaristi lip opsat. Nejlepsi postava bylo pro me Britany a jeji pritelkyne.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mash-up

Jedním slovem pohodovka... Po určité době vám trochu začne sice lézt na nervy ta poučnost, ale pokud to vydržíte budete odměněni skvělou hudbou a neuvěřitelným zapálením pro zpěv. Abych pravdu řekla prostředí střední školy je trochu nudné, ale jakmile se děj z části přesune i do New Yorku seriál to neuvěřitelně oživí... Moje nejoblíbenější tomto seriálu jsou Mash-upy... jsou to neuvěřitelně dokonalé "smíchaniny" :)
Seriál můžu vřele doporučit.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Glee is my life

Glee je pro mě ten nejlepší seriál na světě.Jako dělaný pro dnešní mládež,protože v něm vystupují postavy s problémy jako je homosexualita,problémy v lásce atd.Jen mě štvalo když Finn chodil s Rachel,protože mu nejvíc sluší s Quinn :).
Hodnocení řad
1. série - 70%
2.série - 80%
3.série - 60%
V Glee se objevuje hodně písniček,proto o něm dělám projekt do hudební výchovy.Zrovna ted poslouchám písničky z Glee,protože některé jsou dokonce lepší než originál.Takže my jsme Gleekové a tenhle seriál milujeme.♥

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Kultovní seriál

Seriál GLEE patří mezi jedny z nejlepších kreré jsem kdy vyděla! Když jsem se poprvé dívala na "pilotní" díl oblíbila jsem si Kurta. Také se mi moc líbilo že Rachel byla ze začátku svým způsobem namyšlená ikdyž nevím jak bych se zachovala já kdybych měla takový hlas.:D
1.řada mě potěšila a přiměla mne sledovat další díly.
Líbí se mi i písničky, které zazněly v seriálu. Jedny z nejlepších byly například "It's my live" v první sérii. Dále se mi hrozně líbili i některé muzikálové písně, které převážně zpívala Rachel. Když už ji zmiňuji je třeba připsat, že se mi moc líbí jak čistě zpívá výšky(teda kromě dílu kdy ztratila hlas :D).
Nejoblíbenější postava je u mě jednoznačně Kurt. Hrozně se mi líbí jak na všechny kašle když mu nadávají, že je gay.
Zkrátka si GLEE zasouží jasnou 100.;)

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Naivita v USA vládne

Když někdy místo plánovaného učení zapnu televizi a běží glee, nejsem zrovna dvakrát nadšená, ale nepřepnu. Poslechnu si pár docela pěkných coververzí, pár většinou ubohých dialogů dnešní americké mládeže, to že to vydržím znamená, že to neni a nemůže bejt horší než fyzika nebo ekonomika, ale to máloco :D

50 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Glee :))

Podle mně nejlepšíí seriál :).Mám ho hrozně ráda,přivedla mně na něj moje starší sestra začala jsem se koukat od druhý poloviny druhý řady a uplně jsem se do Glee zamilovala.Jsou tam starý ale i nových songových pecek...tančí se tam.Podle mýho byla nejlepší 2.řada pak 3.řada a nakonec 1.řada :( Doufám že to tou 4.řadou nezkazí :)

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Glee

Pro mě je to jeden z nejlepších seriálů. Viděla jsem zatím jen dvě serie, ale okamžitě jsem si oblíbila Finna a Rachel, i když se Rachel chová někdy strašně sobecky tak je to stále moje nejoblíbenější herečka z Glee. Už je to pár dní co jeden z hlavních hrdinů tohoto seriálu (Cory Monteith) zemřel. Pořád se nemůžu dostat přes fakt, že Cory je pryč. Glee už nikdy nebude stejný bez něj! Nedovedu si představit, další série Glee bez Finna. Byl úžasný herec.

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Dobrý

Tento seriál je dost dobrý. Baví mě seriály s hudební tématikou takže mě to uspokojilo. Někdy se u něj i zasmějete. Na první řadu jsem se dívala v televizi, když to začali dávat. A teď nedávno, když jsem čekala na další pokračování seriálů, které sleduji, jsem se na to opět začala dívat... No musím říct, že se mi ten seriál líbí čím dál víc a i když je to někdy celkem předvídatelné tak to stojí za podívání! A dokonce se čím dál více těším na další sérii (U takového seriálu bych to nečekala, protože se většinou těším spíš na takové ty akčnější seriály) Líbí se mi, že tam nezpívají jen písně z muzikálů, ale také novodobé, které běžně většina z nás poslouchá a dalo by se říci, že většina těch předělaných písní je lepší než samotný originál.
Závěr... Myslím, že existují lepší seriály, než je tento, ale zase neexistuje seriál s hudební tématikou, který by se tomuto vyrovnal!

70 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Glee..:)

Glee?..příjemná oddychovka plná nejrůznějších hitů, neokoukaných tváří a provokativního-popichujcího vtipu a samozřejmě velmi časté střídání párů.

50 %
12 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Miluji hudbu

Vždy se mně tenhle seriál líbil. Líbili se mi písničky a taky vztahy mezi těmi lidmi. Vždy se mi to líbilo. Ale od třetí serie jsem se na to koukala jen kvůli těm písničkam. Teď, to nemůžu ani vystát. Nevím jak se z mého oblíbeného seriálu stalo tohle. Je to seriál úplně o ničem. Něco fakt strašného. Teď, je jasné o očekávané co se stane v dalším díle a furt tam dělají velký hovn*.

10 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

prostě fajn

Chápu, že se někomu nemusí líbit. Ale už jen ty písničky :) a už dlouho se mi nestalo, že bych shlédla dvě řady během víkendu. Prostě pohodový oddechový seriál :) Mám tu partu prostě ráda a kéž bych měla taky nějaký takový glee klub ve škole :)

100 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Glee

Líbí se mi u toho písničky. Nic víc

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
15 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

nic moc

Pro mě nic moc seriál. Spíše mi připomíná seriálové ztvárnění Muzikálu ze střední. Spíš pro malé teenagerky.

10 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Glee

Prvé štyri série v pohode. Potom to ide dolu vodou...

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Oddechovka

Super oddechovka a poslední dobou skvělé písničky. Jsem zvědavá, co vymyslí dál s novými postavami na McKinley. Uvítala bych sice trošku víc čísel Rachel, protože hlas Ley je naprosto dokonalý, ale tak... Minimálně jednu písničku si vždycky stáhnu a občas se i stane, že glee verze jsou lepší než originál

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

-_-

Za mňa celé zle, hrozní herci, hrozné piesne, hrozný seriál

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Dlouho jsem nemohla pochopit, co na tomto seriálu lidé mají. Proč se jim líbí, vždyt' tam jenom zpívají a k tomu mají nějakou choreografii, to je vše. Ted' jsem se ale podívala na díl a seriál mě chytl a odmítá pustit. Moc se mi líbí hlavní představitelé Lea, Cory a Matthew, jsou úžasní. Předpokládám, že kvalita seriálu jen roste, tudíž až se dostanu na konec čtvrté řady, tak nebudu litovat toho, že jsem si tento seriál zařadila do už nyní plného kalendáře seriálů, co chci vidět.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Don't stop believing!

K tomuhle seriálu jsem se propracovávala dlouho. Ale když jsem mohla shlídnout prvních pár dílů dostal mě.
První a druhá série byla přehled skvělých písní i mashupů. Třetí s jim krásně vyrovnala.
Čtvrtá série a rozdělení na Limu a NY plus nové postavy, které se pak neobjevily snad krom jedné v šesté sérii. Ta série byla trochu slabší, ale i přese vše měla své kouzlo v písních.
Pátá série díky Coryho smrti byla smutná. Každý stejně jako samotná Rachel si konec glee představoval stejně.
Příchod slavné Rachel do zkušebny glee s prohlášením "jsem doma"!
Konec seriálu tedy musel být uzpůsoben tragické události. I přesto byl pěkný, emoční a myslím že píseň I Lived, mě stejně jako Don´t stop believing budou provázet dlouho.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Hudba

Glee znám už dlouho, ale až teď jsem se odhodlala se na seriál podívat. Viděla jsem zatím pár dílů. Jelikož jsem příznivcem hudby, tak je to seriál stvořený pro mě! Ale jelikož už nejsem puberťák, tak nevím jestli to dokoukám až do konce, protože děj je slabější!
Není to jako každý seriál, GLEE je perfektně zpracovaný co se týče hudby a všeho co k tomu patří, choreografie, kostýmy, sóla....
Není to jako každý seriál, u kterého se těšíte na další díl a čekáte co se tam stane, jak se příběh bude vyvíjet dál, tady pouze čekáte, jaká písnička bude v repertoáru.
Není to jako každý seriál, kdy nevíte, co od které postavy můžete očekávat, tady je to předvídatelné.
Není to jako každý seriál, je to prostě GLEE.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Totální láska

Glee jsem chtěl zkouknut už mnoho let a až loni se konečně zadařilo. Prvních pár dílů jsem si pustil vyloženě na zkoušku, ale netrvalo dlouho, a já se chytnul. A pak se zamiloval. A s každým dalším dílem jsem se zamilovával víc a víc. Do úplně každé postavy, z nichž každá mi ohromně přirostla k srdci mnohem víc, než kdokoliv z Přátel (a to je co říct), do fantastických hudebních čísel (a písní) a do úplně celého seriálu, což ovšem přišlo až ve druhé, ve třetí a zejména v naprosto fantastické čtvrté (až do poloviny páté, kterou já, patrně asi jako jediný, považuji za vrchol seriálu). Pak přišel New York, který mně vůbec nebavil a přinesl ty nejhorší díly, naštěstí jsme se v něm ale dlouho nezdrželi a vrátili se zpátky na McKinleyho, ačkoliv šestá řada už byla také slabší, ale jen v první polovině. Ta druhá byla už zase báječná. A u finále jsem brečel. A nejen u finále. Brečel jsem po Finnově smrti, brečel jsem u Don't Stop Believing v páté sérii (mimořádné číslo) i v sérii šesté a v průběhu celého seriálu mnohokrát... Prostě boží seriál. Nejlepší postava Sue, nejlepší pár mimo Finchel rozhodně Kitty a Artie (byl jsem jejich fanda) a nejlepších songů hromada. A navíc jsem se ještě o něco víc zamiloval do Melissy Benoist. 1.série 80%, 2.série 85%, 3.série 90%, 4. série 100%, 5.série 95%, 6. série 80%. Objektivně bych tomu dal asi čtyři hvězdy, ale Glee je fakt neskutečná srdcovka, kterou jsem s každým dílem miloval víc a víc, takže jasný plný počet. A nejspíš se k seriálu s radostí znovu vrátím.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Team Finchel

Nejdříve jsem opovrhovala,ale mám ráda muzikálová divadla,dala jsem Glee šanci. Ze začátku jsem si u toho moc nevěřila,že bych na takový seriál mohla koukat,natož dokoukat všech šest sérií. Poté mě zaujala Rachelina "závislost" na Finnovi. A od té doby jsem Team Finchel a Glee je v top seriálech. Momentálně jsem na konci 4.série a nechci aby skončila (kvůli Corymu). Jinak glee club je lepší v původním složení. Nástupci už to není takové jako to bylo za dob Rachel,Santany a těchle dokonalých lidiček.
Mrzí mě,že jsem Glee neobjevila,když byl Cory ještě s námi. :(
Stačilo mi si přečíst zprávy o Corym nebo popis episody 5x3 a už jsem dělala Lipno v lavici ve škole :D
Navždy v srdíčku Cory,Mark i celý Glee team
20.10.2019 70%-viděno 4 serie

2.11.2019
Dokoukán celý seriál. Bulela jsem 6x12 i 6x13. Ale nejvíce při 5x03,které jsem si nechala uplně až na konec. Klain a Brittana jsou cute.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Just a small town girl

1. série - 100% - Mladí, zranitelní, nejistí a přitom naprosto úžasní. Když jim pan učitel dodá energii, dokážou skály lámat, když je jeho nemesis Sue Sylvester znovu podrazí, většina z nich se rozbrečí. A stejně se umí zachovat jako snad nejuvěřitelnější parta teenagerů, co v seriálu pamatuji. Ta neodbytná touha udělat z každé hezké chvíle za každou cenu chvíli nezapomenutelnou, to zkrátka k dospívání patří a Ryan Murphy tenhle aspekt vystihl naprosto dokonale. Ale co dělá z Glee už po první sérii legendu, to je složení a provedení muzikálových čísel. Na své si přijde každý, od milovníků popu či rocku až po R'n'b a stejně si to pak v přehrávači pustím všechno najednou třeba desetkrát po sobě. Překvapení roku první série není, protože jsem podobnou bombu tušil už od pilotu. O to větší výzva je tak teď tuhle křehkou dokonalost udržet na vrcholu.

2. série - 90% - Tvůrci si lehce koledují, ale mají štěstí. Přes všechny výtky mají stále ruku na návykové songy a herecky fantastické osazenstvo. Hlavní důvod, který dává druhou sérii kvalitativně až za první, je absence souvislé dějové linky. Ony těhotenské problémy, které se před rokem zdály trochu navíc, totiž daly seriálu až překvapivou komplexnost. Druhá série má sice konflikt Kurta s Karofskym a samozřejmě i starosti s přípravami na soutěže či spory se Sue, ale ve zbytku se jedná spíše o epizodičtější nebo krátkodobější linky. Co funguje, to je Willův záměr udělat z New Directions lepší lidi ve chvílích, kdy je "učí" o alkoholu, sexu nebo vlastních vadách. A konečně největší problém většiny diváků - vztahy. Neříkám, že tenhle naddimenzovaný koloběh je bezchybný, ale přesto mu věřím. Někdy to párování vychází (Quinn + kdokoli), jindy tak úplně ne (Puck + Lauren). A nakonec největší překvapení série? Santana. Protivná mrcha z první série je pryč a přichází uvěřitelná osobnost s duševním vývojem, který z ní dělá snad i nejlepší postavu druhé řady. A teď už nezbývá než si pustit poslední píseň z finále. Možná to nebyla bezchybná sezóna, ale co s tím, když na ni myslím kudy chodím a každý den si zpívám gleesničky z ní.

3. série - 90% - Dospělé. Vztahy přestaly dělat šílené veletoče, páry se nemusím bát oblíbit ve strachu, že během několika epizod budou od sebe a i soundtrack si udržuje příjemně stálou různorodost. A ať už slyším covery od Coldplay, Michaela Jacksona nebo představení West Side Story, nechce se mi s touhle partou loučit. Ironicky totiž odchází ve chvíli, kdy definitivně našla svoji tvář. Občas vtipkuje, občas vychovává a občas jen experimentuje. Velké zaváhání tentokrát bylo snad jen jediné. Tvůrcům baštím veškeré zápletky, které nabádají k univerzální snášenlivosti, ale to aktivní podporování snah nováčka Wadea bylo chvílemi až příliš na sílu. Ale jinak všechny volby, obavy z budoucnosti nebo rodinné nejistoty pořád sleduji s nadšením. Jen momentálně nevím, co po překvapivě střízlivém happyendu čekat. Změna může Glee prospět, ale děsí mě, že na McKinley High zůstávají ti podstatně méně zajímaví.

4. série - 65% - Zklamání o to větší, že mě nová éra na úvod uklidnila a snažila přesvědčit o tom, že i napočtvrté si mě středoškolské zpívánky (tentokrát i s kýženou příchutí metropole) získají. Nějakou dobu se skutečně cílilo hodně vysoko a takový The Break-up je dost možná i mou nejoblíbenější epizodou vůbec, ale časem šla úroveň podzápletek tak dolů, že jsem svoji oblíbenou show občas nepoznával. Nové postavy mají problém zaujmout jen chvíli potom, co se stihly vyprofilovat, klíčové vztahy nejednou působí odbytě, a když má i finálový díl problém dostat ze mě nějakou tu emoci, zůstávají na samém konci nepříjemné rozpaky. Alespoň, že Darren Criss se poté, co si Rachel vyšla podmanit New York, stal jednoznačně novým tahounem.

5. série - 80% - Člověk míní, ale osud mění. Ještě před samým začátkem páté sezóny přišla rána, která seriál navždy změnila a nechybělo moc, aby ho i předčasně ukončila. Cory Monteith zemřel a s ním odešel Finn Hudson. My dostali dojemnou epizodu Quarterback, Will ztratil svého nástupce, Rachel (a v srdcervoucí paralele i sama Lea Michele) pak svou životní lásku. A Ryan Murphy se vzdal svého vysněného konce, nadělil nám několik scén, kterými měl původně seriál končit a celou dvacetidílnou anabázi okořenil novinkami natolik chutně, že jsme získali lepší chod než loni. Skrýval v sobě nezapomenutelné epizody (kromě zmiňované piety vyčnívaly nejvíc Frenemies a Opening Night), nezdolnou vůdčí trojici Rachel-Kurt-Blaine, několik fanoušky vymodlených scén v souvislosti s epizodou číslo 100 nebo (poněkolikáté a znovu silně) atmosféru splněných snů. Co se ale nepovedlo, to je tradiční nešvar v podobě zametání zápletek pod koberec. Jen namátkou jsme nedostali uspokojivé zakončení či vysvětlení vztahových linek (Artie-Kitty, Santana-Dani, Sam-Penny) a hlavně velkolepě vystavěného budování kapely nevedoucí prakticky nikam. Osmdesátka v hodnocení je tak svým způsobem srdcová. I přes mnoho výhrad se zkrátka každý týden nemůžu nového dílu dočkat a dokážu si tuhle partu zas a znovu užít. A to už něco znamená.

6. série - 100% - Návraty ke kořenům nejsou jednoduché a navazovat tam, kde se restartovalo už nejednou, je úkol když ne nemožný, tak alespoň nadlidský. Jenže Murphy, Falchuk a spol. se jako nadlidé ukázali a s pomocí milovaných starých tváří šlape Glee club nejlépe za poslední roky. Takhle nekriticky nadšený, zpívající, dojatý i rozesmátý jsem v jedné střední v Ohiu byl opravdu jen v samých začátcích. A když se různorodě vyprofilují nováčci, dvojdíl Hurt Locker dokáže, že hranice absurdity se pokaždé dají ještě o kus překročit a ve finále se zvládají vrátit prakticky všichni, které byste si alespoň ještě jednou přáli vidět, vzdávám se. Těch veletočů, přešlapů nebo chyb bylo za šest let dost. Ale mně je to teď asi i jedno, protože nastoupit na samý vrchol a po mnohých peripetiích se tam na úplném konci vrátit, je umění králů. A Rachel, Will, Kurt, Blaine a všichni další přesně takovými králi jsou. I'm not afraid of moving on and letting go. It's just so hard to say goodbye to what I know.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Klaine forever!

Nejsem zrovna velký nadšenec muzikálních seriálů či filmů, proto jsem se do tohoto seriálu vrhala s obavami a měla jsem za to, že u toho vydržím max. pár epizod a hezky se s ním zase rozloučím... Jsem ráda, že jsem se tak moc spletla, protože tohle je něco, co mě chytlo od prvního okamžiku! Ačkoliv je to především o hudbě a je to zaměřené spíše komediálním směrem, což není mým šálkem kávy, tak tohle má prostě své osobité kouzlo, které se vám dostane pod kůži a vy se musíte dívat na další a další epizody, protože to prostě jinak nejde! Hudba je naprosto famózní a to jak jí všechny postavy podávají je prostě něco úžasného, přímo rajská hudba pro uši. PS. Blaine a Kurt to je prostě moje srdcovka! Už kvůli nim musím dát 100% :-)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí