plakát seriálu

Glee

(Glee)

Zajímavosti ze seriálu
Po odvysílání pouhé jedné epizody byl seriál nominován na Teen Choice Award 2009 v kategorii "Nová TV Show". Také Lea Michele (Rachel) a Cory Monteith (Finn) byli nominováni.
Už od úplného začátku tvůrce Ryan Murphy věděl, že chce, aby Lea Michele hrála Rachel Berry. Zato role Quinn byla vybrána teprve až noc před natáčením 1. dílu.
Postava Kurta Hummela byla napsána přímo na tělo Chrisovi Colferovi. Neboť po konkurzu na roli Artieho Ryan Murphy viděl, že se nehodí ani pro jednu roli. Jméno Kurt je isnpirováno postavou z The Sound of Music, protože Murphy měl pocit, že Colfer v této hře hrál a měl pravdu.
První epizoda Glee byla odvysílána na Foxu 19. května přesto, že seriál ještě ani nebyl zařazen do vysílacího programu. Už byly ale natočeny 4 epizody a 13 jich bylo objednáno.
19. května byl první díl Glee odvysílán hned po American Idol. Amber Riley, která hraje Mercedes Jones se v sedmnácti této show účastnila, ale byla vyřazena.
Týden po odvysílaní pilotu byla písnička "Don't Stop Believing" na iTunes stažena 177 000 krát, zatímco originální verze od Journey jen 42 000 krát.
70 písniček zaznělo v dosavadních 13 epizodách.
V den konkurzu Lea Michele měla dopravní nehodu přímo před studiem. Když přišla stále si ještě vyndávala z vlasů skleněné střepy.
Stejně jako její postava Emma Pillsbury, má Jayma Mays sendvič z burákovým máslem a želé každý den.
Postava ředitele Figginse byla původně napsána pro bělocha. Iqbal Theba, který ředitele nyní hraje, se narodil v Karachi v Pákistánu.
Při svém konkurzu Lea Michele zpívala "On My Own" z Bídníků. Pianista však vynechal druhou sloku, aniž by jí to řekl, a tak Lea přestala zpívat a řekla mu, že to musí zopakovat včetně druhého refrénu. To producenty rozesmálo a bylo jim jasné, že Lea se perfektně hodí pro roli Rachel.
Cory Monteith (Finn) nezpíval na svém prvním konkurzu. Místo toho poslal producentům video, kde hraje na provizorních bubnech. Producentům se líbila jeho originalita a osobitost tak moc, že zavolali jeho agentovi a požádali ho, aby Cory co nejdříve přijel do Los Angeles na konkurz.
Postava Sue v seriálu původně nebyla, až televize doporučila tvůrcům přidat nějakou zápornou postavu.
V epizodě 122 Will políbí Emmu. Jayma Mays (Emma) neměla o polibku tušení. Těsně před natáčením této scény, Brad Falchuk, režisér této epizody, řekl Matthew Morrisonovi (Will), aby ji políbil. Takže reakce herečky je zcela přirozená.
Scenárista Ian Brennan čerpal ze svých zkušeností člena školního sboru a původně Glee napsal jako filmový scénář.
Týden po odvysílaní pilotu byla píseň "Don't Stop Believing" na iTunes stažena 177 000krát, zatímco originální verze od Journey jen 42 000krát.
Chris Colfer (Kurt) je nejmladším hercem v Glee. Jde také o jeho úplně první roli.
V Glee klubu nenajdete jen skvělé herce a zpěváky, ale i tanečníky. Harry Shum Jr. (Mike Chang) se podílel jako choreograf na Oscarech, Heather Morris (roztleskávačka Brittany) zase vystupuje jako backup tanečnice Beyoncé.
Píseň "Defying Gravity", kterou v seriálu zpívají Rachel a Kurt, je z muzikálu Wicked, který proslavil Idinu Menzel a Kristin Chenoweth. Obě vystupují i v Glee.
Heather Morris (Brittany) ví, jaké je to tančit na píseň "Single Ladies" s Beyoncé. Tentýž tanec si zopakovala i v Glee - s Chrisem Colferem (Kurt).
Stephen Tobolowsky, který hraje v Glee Sandyho Ryersona, hrál ve filmu Na hromnice o den více postavu jménem Ned Ryerson.
Lea Michele je ve skutečnosti o 8 let starší než její seriálová postava Rachel.
Johathan Groff (Jesse St. James) představil Ryanu Murphymu Leu Michele (Rachel Berry) a ten jí pak pozval na konkurz.
Lea Michele (Rachel Berry) se s Jennou Uschkowitz (Tina Cohen-Chang) zná už od osmi let a společně hrály v broadwayském muzikálu „Spring Awakening“, ve kterém jednu z hlavních rolí ztvárnil i Jonathan Groff (Jesse St. James).
Komentář na začátku každé epizody Glee čte scénárista Ian Brennan.
1/3
123