Glee

Glee (Glee) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Po odvysílání pouhé jedné epizody byl seriál nominován na Teen Choice Award 2009 v kategorii "Nová TV Show". Také Lea Michele (Rachel) a Cory Monteith (Finn) byli nominováni.
Vložila: allyska
Už od úplného začátku tvůrce Ryan Murphy věděl, že chce, aby Lea Michele hrála Rachel Berry. Zato role Quinn byla vybrána teprve až noc před natáčením 1. dílu.
Vložila: allyska
Postava Kurta Hummela byla napsána přímo na tělo Chrisovi Colferovi. Neboť po konkurzu na roli Artieho Ryan Murphy viděl, že se nehodí ani pro jednu roli. Jméno Kurt je isnpirováno postavou z The Sound of Music, protože Murphy měl pocit, že Colfer v této hře hrál a měl pravdu.
Vložila: allyska
První epizoda Glee byla odvysílána na Foxu 19. května přesto, že seriál ještě ani nebyl zařazen do vysílacího programu. Už byly ale natočeny 4 epizody a 13 jich bylo objednáno.
Vložila: allyska
19. května byl první díl Glee odvysílán hned po American Idol. Amber Riley, která hraje Mercedes Jones se v sedmnácti této show účastnila, ale byla vyřazena.
Vložila: allyska
Týden po odvysílaní pilotu byla písnička "Don't Stop Believing" na iTunes stažena 177 000 krát, zatímco originální verze od Journey jen 42 000 krát.
Vložila: allyska
70 písniček zaznělo v dosavadních 13 epizodách.
Vložila: allyska
V den konkurzu Lea Michele měla dopravní nehodu přímo před studiem. Když přišla stále si ještě vyndávala z vlasů skleněné střepy.
Vložila: allyska
Stejně jako její postava Emma Pillsbury, má Jayma Mays sendvič z burákovým máslem a želé každý den.
Vložila: allyska
Postava ředitele Figginse byla původně napsána pro bělocha. Iqbal Theba, který ředitele nyní hraje, se narodil v Karachi v Pákistánu.
Vložila: allyska
Při svém konkurzu Lea Michele zpívala "On My Own" z Bídníků. Pianista však vynechal druhou sloku, aniž by jí to řekl, a tak Lea přestala zpívat a řekla mu, že to musí zopakovat včetně druhého refrénu. To producenty rozesmálo a bylo jim jasné, že Lea se perfektně hodí pro roli Rachel.
Vložila: allyska
Cory Monteith (Finn) nezpíval na svém prvním konkurzu. Místo toho poslal producentům video, kde hraje na provizorních bubnech. Producentům se líbila jeho originalita a osobitost tak moc, že zavolali jeho agentovi a požádali ho, aby Cory co nejdříve přijel do Los Angeles na konkurz.
Vložila: allyska
Postava Sue v seriálu původně nebyla, až televize doporučila tvůrcům přidat nějakou zápornou postavu.
Vložila: allyska
V epizodě 122 Will políbí Emmu. Jayma Mays (Emma) neměla o polibku tušení. Těsně před natáčením této scény, Brad Falchuk, režisér této epizody, řekl Matthew Morrisonovi (Will), aby ji políbil. Takže reakce herečky je zcela přirozená.
Vložila: allyska
Scenárista Ian Brennan čerpal ze svých zkušeností člena školního sboru a původně Glee napsal jako filmový scénář.
Vložila: katy879
Týden po odvysílaní pilotu byla píseň "Don't Stop Believing" na iTunes stažena 177 000krát, zatímco originální verze od Journey jen 42 000krát.
Vložila: katy879
Chris Colfer (Kurt) je nejmladším hercem v Glee. Jde také o jeho úplně první roli.
Vložila: katy879
V Glee klubu nenajdete jen skvělé herce a zpěváky, ale i tanečníky. Harry Shum Jr. (Mike Chang) se podílel jako choreograf na Oscarech, Heather Morris (roztleskávačka Brittany) zase vystupuje jako backup tanečnice Beyoncé.
Vložila: katy879
Píseň "Defying Gravity", kterou v seriálu zpívají Rachel a Kurt, je z muzikálu Wicked, který proslavil Idinu Menzel a Kristin Chenoweth. Obě vystupují i v Glee.
Vložila: katy879
Heather Morris (Brittany) ví, jaké je to tančit na píseň "Single Ladies" s Beyoncé. Tentýž tanec si zopakovala i v Glee - s Chrisem Colferem (Kurt).
Vložila: katy879
Stephen Tobolowsky, který hraje v Glee Sandyho Ryersona, hrál ve filmu Na hromnice o den více postavu jménem Ned Ryerson.
Vložila: katy879
Lea Michele je ve skutečnosti o 8 let starší než její seriálová postava Rachel.
Vložila: katy879
Johathan Groff (Jesse St. James) představil Ryanu Murphymu Leu Michele (Rachel Berry) a ten jí pak pozval na konkurz.
Vložila: katy879
Lea Michele (Rachel Berry) se s Jennou Uschkowitz (Tina Cohen-Chang) zná už od osmi let a společně hrály v broadwayském muzikálu „Spring Awakening“, ve kterém jednu z hlavních rolí ztvárnil i Jonathan Groff (Jesse St. James).
Vložila: katy879
Komentář na začátku každé epizody Glee čte scénárista Ian Brennan.
Vložila: katy879

Filtr epizod

SPECIÁLNÍ KATEGORIE