plakát seriálu

Queer as Folk

(Queer as Folk)

Názory uživatelů

QAF

Tak tenhle seriál je vážně něco. Zabývá se tématem, kvůli kterému se na něj moc lidí dívat nebude, ale to mi stejně nebrání v tom, abych na něj upozorňovala a snažila se mu získat nové fanoušky.. ;) Protože ten, kdo tenhle seriál neviděl, o hodně přichází. Pojednává o gay komunitě v Pittsburghu a jednotlivé postavy jsou tam naprosto výborně napsané a zahrané, charaktery se pořád vyvíjejí a nejsou statické. Taky bych chtěla pochválit skvělou práci s kamerou, která přidává různým scénám na významu. Ale samozřejmě nejlepším a nejsilnějším plusem tohoto seriálu je příběh; ukazuje běžné životy homosexuálů, nezobrazuje je pouze jako směšné figurky, co se oblékají do ženských šatů a mluví srandovně vysokým hláskem jako v ostatních seriálech či filmech, protože tak to opravdu není. Takže tenhle seriál naprosto doporučuju, je vážně skvělej a kdo jste ho ještě neviděli, koukejte si ho pustit!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Originální

Hodnotím zčerstva s první sérií v krvi. Víc jak polovinu série mě to v podstatě nebavilo. Postavy a jejich záležitosti mi byly šumák, nikoho jsem si zrovna neoblíbila, spíš naopak (Justin!)...ALE:) Pak přišel poslední díl a já tu sedím a mám je ráda všechny do jednoho...Michael nezklamal, Brian překvapil, Justin to natřel všem okolo (a doufám, že ještě mnohým natře), Ted konečně taky dostal svoje, Emmett je prostě blááázen;) a ostatní postavy nádherně všechno doplňují...a hudba, hudba se mi líbí!

1. série: 80%
Hlavně za ten konec a za opravdu originální téma. Jeden z mála seriálů, co není krimi nebo sitcom.
Těším se na další děj.

Edit 06/2010
2. série: 70%
Nebudu se rozepisovat o ději, abych něco neprozrazovala, takže jenom řeknu, že v 2.sérii jsem postrádala podobně vyhrocený konec. Teda, ono se tam samozřejmě NĚCO vyhrotilo, ale prostě to na mě nefungovalo až tak moc, jako závěr 1.série. Ale celkově pořád dost dobrý!

Edit 03/2012
3. až 5.série: 90-100%
Musím je shrnout tak nějak celkově, protože mi poznámky k jednotlivým sériím sežral pes :D 3.série mě naplno přesvědčila, že Brian sice je bastard, ale je to ten nejhodnější bastard na světě;) A až do toho nádherného konce seriálu si nepohoršil, spíš naopak. Co se ostatních týče, moc se mi líbily všechny jejich příběhy, možná chvilku ne až tak moc ten Mel&Lindsay... a Michael mě občas nebavil. Debbie, Ted a Emmet mě kromě Briana dostávali nejvíc;) A Babylon už taky považuju za takovou postavu, bude mi chybět.

KRÁSNÝ KONEC!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Lilith doporučuje

Vesmes, súhlasím s názorama dole, len bych chtela vypíchnout hudbu. Krásne dotvárí atmosferu a vetšina stojí za znovu poslechnutí. Sem sice na konci první rady, ale snad už můžu aspoň za sebe hodnotit dej a ten mne dostal. Všechni postavy se vyvíjejí, dokonce mne občas i pekvapují. Možná by prospelo vystríhat pár erotických scén, abych se nemusela tolik pri sledování červenat:-). Takže suma sumárum: dobre spracovaný seriál snad po všech stránkách s víc jak nevšedním hlavním tématem a postavami, které si proste nejde neoblíbit

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kult

Na začátek chci podotknout, že absolutně nechápu, jak může někdo porovnávat Queer as Folk a L word. Přijde mi to jako by někdo chtěl porovnávat římské Koloseum a vilu Tugendhat v Brně.

QaF se stal kultovním z mnoha důvodů. Posunul hranice. Ukázal, (velice podrobně), život gayů v devadesátých letech v Pittsburgu. Obrovská sympatie postav převýší cokoliv nesympatického, co by jste tam mohli vidět.

Zatraceně, kdo by nemiloval Debbie? A roztomilého, ale odhodlaného Justina? A nakonec i sebestředného Briana?

Brian Kinney je jednoznačně tažný kůň seriálu. Troufnu si napsat, že bez něj by se seriál nedočkal více jak jedné série. Ano, možná má více špatných vlastností než těch dobrých. Nikdy nedává najevo co cítí. Opovrhuje vším a všemi. Tedy na první pohled. Na ten druhý uvidíme citlivého muže, který stále trpí nepochopením rodiny. Milujícího muže, který se bojí zklamání. Obětavého přítele. Kdo neviděl, nepochopí.

Musím zmínit i Emmetea. Kdo by nemiloval Emmetta? Jeho tanečná kreace vidím do dnes, když zavřu oči. Jeho vyjadřování, laskavost, oblečení ( :D ), nekončící optimismus na svět.

Seriál mě chytil za srdce i z jiných důvodů. Problematika queer světa. Vnímání "normálních" lidí. Adopce dětí, legalizace sňatků, začleňovaní dětí, šikana na pracovištích, problematika HIV. Boj Vica je tak smutný, ale o to více inspirativní.

Konec mě nechal psychicky naprosto rozervanou. Ještě snad nikdy mě nic takhle nedojalo. Ten konec byl velmi krásný, i když to nakonec skončilo smutně. Reálně.

Nechci se tu moc rozepisovat. Tohle dílo musí každý vidět sám. Opravdu to není postaveno na sexu a drogách. Nenechte se tím odradit.

Kdybych mohla, dám 200%!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

QaF

O tomhle seriálu vím už delší dobu, jen se k němu pořád ne a ne dokopat... Teď lituji, že jsem si ho nepustila dřív, protože opravdu stojí za to ho vidět. V mém případě ne jen jednou.
Gale a Randy jako Brian a Justin jsou naprosto přesvědčiví, chemie mezi nimi funguje dokonale a musím říct, že tvůrci hlavní dvojici snad ani nemohli vybrat lépe. Ostatní postavy je svými charaktery skvěle doplňují a vytvářejí tak opravdu kvalitní seriál. Seriál, který o všem hovoří otevřeně, bez vytáček a skrytých významů.
Kdo neviděl, doporučuji.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sex, drogy a... zase sex

Už je to nějakej ten pátek, co jsem tenhle seriál viděla, a vzhledem k tématu a zpracování, to není zrovna něco, s čím bych se mezi kamarády chlubila. Přesto podle mě patří k těm kvalitnějším.

Když jsem se začínala dívat, myslela jsem si, že vím, do čeho jdu - mělo jít o gay tematiku. Už ale po prvních pár minutách jsem šokovaně zírala na všechny ty polonahý svíjející se těla na parketě, v posteli, venku na ulici, prostě všude. Moje první reakce byla Panebože, já se dívám na gay porno! Přesto jsem fascinovaně pokračovala dál ve sledování a dneska jsem ráda, že jsem vytrvala.

V dnešní době není homosexuální postava v seriálu ničím výjimečná. Ale většinou jsou to jen zženštilý karikatury, který slouží jen jako komickej prvek, nebo přinejlepším jako ten pěkně upravenej soused od vedle. Ale málokdy se vidí, aby to byla normální plnohodnotná postava se svým sexuálním životem. No, tady je zase opačnej extrém. Není tu snad jedinej díl, kde by si to někdo s někým nerozdával (klidně i několikrát a ne vždycky jen ve dvou) do poměrně velkých detailů.

Většina hlavních postav jsou gayové a lesbičky z jedný gay komunity v Pittsburgu. Pod vším tím sexem a povrchním nočním životem v klubech se skrývá poměrně zajímavej seriál o coming outu, nenávisti vůči gayům, diskriminaci, rodičovství, drogách, HIV atd. Je tu snad všechno.

Velký plus je pro mě humor - hlavní hrdina Brian je cynickej promiskuitní hajzlík (kterej je ale v jádru měkota a dobrák) a jeho hlášky jsou k popukání. Byl pro mě hlavním tahounem seriálu. Dodal tomu duši a společně s ním jsem se smála i brečela.

Herecký výkony mě mile překvapily - dokud jsem si to nenašla na internetu, tak jsem nebyla schopná rozpoznat, kdo z herců je gay a kdo hetero. Naprosto jsem jim to věřila.

Můj velkej problém s touhle sérií ale je, že mi to tak trochu připomíná telenovelu - každej spí s každým, řeší se tu nevěry, lásky a vztahy... Je to samozřejmě kvalitnější než telenovela, není tu žádná služka versus milionář(ka), ale přesto zůstává faktem, že je to občas až přehnaný a že hlavní dějovou linií je láska - jestli se hlavní hrdina vzdá nočního života a najde si "toho pravýho". Uh, zní to strašně.

Někdy v budoucnu se na to určitě znova podívám. Kdo chce v tomhle seriálu najít něco hlubšího, určitě se mu to povede, je tam toho hromada. A kdo nechce, tak se aspoň může dívat na pěkný polonahý chlapy ;)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Queer as Folk

Typ seriálu, který není příjemný všem, ale tak skvěle napsaný a natočený, že jej prostě musíte ocenit. Pro mě je hlavní dvojice Briana a Justina snad jednou z nej dvojic v seriálové historii vůbec. Děj, postavy, hlášky, které zazní tvoří úžasnou show, na kterou jsem se prostě musela podívat během tří týdnů. Pět sérií s neklesající kvalitou, rozvojem postav a nakonec i výkony herců dělají z Queer as Folk seriál, ke kterému se vždycky budu vracet a to s nadšením. Jeden z mála seriálů, u kterého můžu tvrdit, že je bezkonkurenčně lepší než originální britská verze, což se většinou nestává.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

"I just saw the face of God, his name is Brian Kinney"

Když jsem se rozhodla, že se na tento seriál podívám, netušila jsem, co mě čeká, krom toho, že je to plné homosexuality, v té době jsem k tomu nebyla ještě zcela otevřená a ani nevím, proč jsem si řekla, že se na to podívám, když jsem byla dá se říct proti homosexualitě, ale nakonec jsem se na to podívala a jsem za to neskutečně ráda, můj pohled na tuto záležitost to naprosto změnilo a stal se ze mně maniak, který seriály a filmy s touto tématikou vyhledává, jak na běžícím páse! Ještě před pár měsíci to byla snad ta největší závislost v mém životě, pomalu jsem nejedla, nespala a nežila, jen proto, že jsem na to pořád myslela, dokonce jsem si musela založit blog a psát na tento seriál povídky, jak jsem do toho byla zamilovaná a vydrželo mi to do teď! Ani jsem si neuvědomovala, jak moc to vlastně ovlivňuje můj život, myslím, že si to dá se říct neuvědomuji do teď, sice má závislost ze mě už svým způsobem opadla, ale pořád je to jedničkou mého života a věřím tomu, že jestli se na to zase někdy podívám budu zpátky, kde jsem byla a to asi bude na čase zajít si do nějaké skupiny a říct "Ahoj, já jsem Jana a jsem závislá na Queer as folk" :D
Brian Kinney je pro mě prostě legendou a navždy jí už zůstane, pro mě je to takový ten chlap, kterého si holky představují jako budoucího manžela a otce svých dětí a ano i přes to, že je gay, pro mě je prostě Bůh!
Už je to zase tady, dostala jsem se do toho a byla bych schopná tu napsat román o tomto doslova božím seriálu, ale radši to utnu s prostým - koukněte se na to, stojí to za to! Ale s varováním - můžete spadnout do závislosti :D :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Vyjímečný seriál

Jak jsem se poprvé dozvěděla, že tenhle seriál existuje, nijak mě nenadchl. Říkala jsem si, že je to jen seriál plný gayů, kteří tam dělají kdoví co a toť asi k ději vše. Mýlila jsem se. Podívala jsem se na první díl a úplně mě to uchvátilo. Brian, který vypadá, že je ke všemu lhostejný. Hlavně že na světě existují "hot boys" a klub Babylon. Justin, mladý kluk, který ještě chodí na střední školu, naivní a je zamilovaný do Briana, který nevěří na lásku. Emmett, Ted, Michal, Lindsay, Melanye, Debbie... každý z nich má svůj příběh.
Sice se zde nemluví zrovna nějak moc slušně, ale to myslím k životu někoho patří.
Podle mě si určitě tenhle seriál zaslouží 100% :)

100 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Pro mě jeden z nejlepších seriálů...

Nedávno jsem shlédl tento seriál a lituji, že jsem ho neviděl již dříve. Před lety jsem o něm slyšel, pustil videa a říkal si, že to není nic pro mě, ale to jsem se hluboce mýlil. QaF je úžasný seriál, který jsem shlédl během několika málo týdnů a pak znovu.. Teď si oddechnu, ale rozhodně se k němu hodlám vrátit. Miluji ty scény plné vášně, zvratů. Herci skvěle ztvárnili své role, hudba je také perfektní... Jeden z mála seriálů, který mě tak nadchnul..:)

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Nejlepší seriál mého života...

Výborně natočený a v mnoha ohledech průkopnický seriál, od kterého jsem se celé dny nedokázala odtrhnout - přiznávám, jsem na něm závislá :-) Nadchlo mě mimo jiné i herecké obsazení, hudba, styl natáčení, ironické a vtipné hlášky... Brian Kinney Galea Harolda už je kultovní postavou a mezi ním a Justinem to pořádně jiskří... Skvělé jsou i postavy Emmetta, Debbie a Daphne. V jednotlivých epizodách bych možná pár chybiček našla - ale jako celek? Nejlepší seriál, jaký jsem viděla :-) P.S. Homofobní osoby by se ovšem seriálu měly vyhnout obloukem, těm se zcela jistě líbit nebude.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Vynikajúce

Tento seriál je jedna z mojich srdcoviek. Rada sa k nemu vraciam a znovu prežívam osudy obľúbených postáv. Bolo zaujímavé sledovať, ako sa v priebehu sérií ich charaktery prejavili (Brian) a zmenili (Justin). Seriál som si rozkúskovala na viacero príbehových línií a ako najsilnejšiu jednoznačne vnímam tú o Brianovi a Justinovi. Kvôli nim som QAF začala sledovať a nikdy som to neoľutovala.
Som nesmierne vďačná za to, ako seriál zobrazuje homosexuálov - teda NIE ako upišťané postavičky s prehnanými gestami, obliekajúce sa do pestrofarebných šiat so zvieracími vzormi, ale ako bežných ľudí, ktorí riešia menej či viac závažné problémy.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

kvalitní seriál, ale

tématicky mě nesedí. Autoři se snaží ukázat (především gaye ), jako normální lidi. Jimiž v podstatě samozřejmě jsou. jenže mě vadí že dnes je módní z "jiných" lidí všude dělat normální lidi a ti co jsou bez jakýchkoli "odchylek", se stává někdo mimo společnost. Za chvíli bude normální být nenormální :-).

Ale jinak je ten seriál velice dobře udělaný.

50 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Queer jak má být!

Neotřelé, zajímavé a konečně gay! Neznám nikoho kdo by se v seriálu nenašel. Škoda, že takových seriálů není víc.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí