megawir

off
JménoVláďa
Věk39 let
BydlištěPraha
Twitter@VladaFoltan
Facebook
Poznámka
Názory uživatele megawir
plakát
Sherlock Holmes: Jak prosté
17. února 2013
další názory k seriálu

Hodnocení seriálu po pilotu? Proboha...

Začnu lehce nezvykle. Kritika nebude směřovat k seriálu, ale k lidem, kteří jsou schopni ho sepsout po shlédnutí první epizody. To jako vážně? Osobně si netroufám dílo hodnotit, pokud nevidím větší část celku. Protože ono to tak zde je, je to seriál, celek skládající se z částí. V tuto chvíli je za námi téměř celá první sezóna a po dlouhé době jsem se rozhodl sepsat názor. Proč? Protože tento seriál trpí ze strany některých diváků kvůli předsudkům a rozhodně si to nezaslouží.

Elementary není Sherlock. Ne. A myslím, že si na to ani hrát nesnaží. Jde svou vlastní cestou a nutno uznat, že se tvůrcům daří téma zpracovat svým vlastním způsobem a rozhodně nedělat ostudu. Mezi hlavními představiteli se postupem času vyvíjí zajímavá chemie a pokud je v první chvíli interakce mezi těmi dvěma nezvyklá, s postupující případy zjistíte, že vám začínají sedět. Oba se totiž velmi dobře doplňují a Joan Wantson je třešničkou na Sherlockově dortu.

Pokud dokážete nechat předsudky za dveřmi, čeká vás překvapivě vynikající detektivka, která graduje s každým novým dílem. Opakuji. Ne, není to Sherlock, ale je to vysoce nadprůměrné dílo, které svému žánrů a svým tvůrcům rozhodně nedělá ostudu. Případy jsou zajímavé, postavy nejsou ploché a nikdo není bezchybný. Už tento fakt sám o sobě je ve světě dnešních dokonalých vyšetřovatelů velmi osvěžující.

Uznávám, že první epizoda, a vlastně i ta druhá, jsou trochu slabší, ale trpělivost diváka je dalšími díly opravdu bohatě odměněna.

Vřele doporučuji a apeluji na ty, kdo hodnotili po prvním díle a měli na vnitřní straně víček britského Sherlocka, aby dali Elementary další šanci. Děkovat mi nemusíte :-)

98 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
95 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 43 lidí
90 %
plakát
Lovci duchů
16. října 2008
další názory k seriálu

zraje jako víno

Seriál jsem začal sledovat hned v jeho počátcích, každopádně to pro mě byla jen oddechovka.

Jakmile se ale začal na pozadí jednotlivých případů rýsovat hlavní příběh, na čemž tvůrci pracovali od prvního dílu, tak si mě Supernatural začal víc a víc získávat.

Nyní běží 4. sezóna a Supernatural je pro mě jedním z nejlepších seriálů, které se právě vysílají. S časem zraje jako víno a je čím dál tím lepší.

Velmi silný příběh, velmi dobré herecké výkony (především hlavní představitelé Jared Padalecki a Jensen Ackles jsou fantastičtí), velmi slušný rozpočet. Vynikající práce secénáristů pod taktovkou Erica Kripkeho... To je jen krátký výčet pozitiv. Jestliže máte rádi nadpřirozeno, rádi se bojíte a dobře bavíte, je Supernatural jasná volba.

84 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 19 lidí
100 %
plakát
Ženatý se závazky
21. července 2008
další názory k seriálu

Rodina - proboha to snad ne :)

Tenhle seriál se hodnotí těžko. Záleží na tom, jak k němu člověk přistupuje. Pokud hledá něco vážného a moralizujícího, se zlou se potáže.

Jestliže ale hledá prostý oddech, zábavu a tisíc a jednu sarkastickou hlášku, dívá se správně.

Zobrazení americké rodiny, jejímž členem by nechtěl být snad nikdo. Otec sexista a zkrachovalá existence, matka líná kůže, vypočítavá až za roh, dcera tupá jako štoudev a synek..no synek nebožák, co trpí nejvíc tím, že nejvíc ví :)

Beztak je nejchytřejším členem rodiny pes :)

Každopádně to je dílko, které se s ničím nepáře, odhaluje některá obecná klišé až na kost a vůbec se tím netrápí. Připomíná mi to hraného Family Guye, především proto, že kašle na obecná schémata. Jinde něco tak prostě musí být, protože to tak je všude, ale to tady nefunguje ani náhodou.

Al a jeho banda mě pobaví vždycky, nedám na ně dopustit. A komu se to nelíbí, ať se na ně nekouká a jde se radši třeba projít ven :)

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
74 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 19 lidí
90 %
plakát
Terminátor: Příběh Sáry Connorové
16. července 2008
další názory k seriálu

John spasitel

Osobně jsem od tohoto serálu nic neočekával, takže jsem nemohl být ani nijak výrazně zklamaný.

Jedná se totiž o klasickou a nuto říci, že i poctivou béčkovou akci. Seriál se moc neopírá o své filmové předlohy, což může, ale nemusí být na škodu.

Osobně mi to vadí, protože když už něco zasadím do nějakého světa, měl bych respektovat zákonitosti, které mi nastavily předlohy a dodržovat určitá pravidla.

Terminator:TSCC je pro mě stále jedna velká neznámá, především proto, že potenciál díky námětu prostě má. Ten je zatím naprosto nevyužitý a svými zápletkami se snaží ukazovat to, co už tady mockrát bylo.

Je jen a jen na autorech, zda tohoto potenciálu využijí v další sezóně nebo jej pošlou jak se říká "do kytek".

Při hodnocení mhouřím obě oči, ale chci tomu dát ještě šanci. 70%

90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 10 lidí
70 %
plakát
Simpsonovi
15. července 2008
další názory k seriálu

Neverending Story

Příběhy téhle rodinky je složité hodnotit už proto, že je tak neuvěřitelně profláklá a není snadné napsat cokoliv, co by neřekl už někdo dřív.

Seriálem se táhne příběh rodinky Simpsonových jako žlutá nit, na kterou se nabaluje mnoho dalších postav, které ve většině případů výborně fungují.

Na seriálu je vidět, že prošel poměrně bouřlivým vývojem, který je znát na tom, jak samotné epizody působí na díváka.

Dříve velmi seriózní, později spíš komediální a často až parodující.

Nechci se příliš rozepisovat, každopadáně fenomén, který tento počin vytváří ve mně nutně musí zanechat obdiv a úctu k tomu, čeho tvůrci dosáhli.

Ať už to beru z jakékoliv strany, Simpsonovi jsou už nyní legenda a přelomová záležitost, která určila směřování žánru a inspirovala desítky dalších tvůrců.

Rodinka mě baví a asi ještě nějakou dobu bude, jak se zdá. Vždy se na ně rád podívám a jsem si jistý, že to bude platit i za třicet let.

Pěkných 90%...

94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 16 lidí
90 %
plakát
Californication
13. července 2008
další názory k seriálu

Děvkař..eh..spisovatel :)

David Duchovny v roli spisovatele s momentální tvůrčí krizí. Jeho postava není tím, na co bychom od něj mohli být zvyklí, o to lépe však ve své roli "funguje".

Hank Moody je lehce zatrpklý cynik s neuvěřitelným přístupem k ženám a životu obecně.

Sice nemusíte jeho chování schvalovat, ale nakonec jej budete tiše obdivovat, budete se výtečně bavít a občas ho i politujete.

Tenhle seriál mě totálně překvapil a skvěle jsem se u něj bavil. V podstatě bych mohl říct, že mám poslední dobou šťastnou ruku v tom, co sleduji..

Mohu doporučit.

90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 10 lidí
90 %
plakát
Teorie velkého třesku
13. července 2008
další názory k seriálu

Vědátorům zdar

Vzhledem k tomu, že je poslední dobou sitcomů poměrně dost a já k nim navíc nemám nijak extrémní vztah, přistupoval jsem k TBBT s lehoučkým despektem.

Každopádně už první díl mě tak rozesmál, že jsem ty zbylé zhltnul v podstatě v jednom tahu a to dokonce dva v práci (samozřejmě po pracovní době :-) )

Výkony představitelů hlavních rolí se mi ohromně líbí a opravdu mě baví.

Personal note: Kde jen ten Wolowitz bere ty geniální hadry? :)

Obecně - fungující koncept, slušně zpracované postavy, velmi příjemný humor = pro mě osobně fajnově strávený čas u parádního seriálu.

91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
97 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 35 lidí
100 %
plakát
Útěk z vězení
11. července 2008
další názory k seriálu

Roller coaster

Myslím, že nadpis mého názoru mluví za vše. Tahle záležitost se mi totiž zdá jako jedna velká houpačka. První polovina první sezóny patří k tomu nejlepšímu, co za poslední dekádu vzniklo. Fantastický námět, vynikající herecké výkony a bezvadně zpracované prostředí, kde ta atmoseféra na člověka vyloženě dýchá.

Druhá sezóna je o poznání slabší a v podstatě ji zachraňuje jen velmi dobrý výkon Williama Fichtnera, který se rozjel ještě více v sezóně třetí. Mám za to, že běz něj by seriál nebyl ani náznakem toho, co autoři rozjeli na počátku.

Velmi, ale opravdu velmi mě zajímá, co se bude dít dál, vzhledem k tomu, jak je zaplétka nastavena.

Doufám a věřím v to, že se autoři vrátí ke konceptu, který jim šel nejlépe a ušetří si tu strašlivou spoustu nelogičností, kterou diváky zahltili v 2. a 3. sezóně.

Jen tak mimochodem, pořád se u PB velmi dobře bavím, jen u toho už nesmím přemýšlet :)

90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 20 lidí
70 %
plakát
V utajení (2005)
10. července 2008
další názory k seriálu

Krutá realita

Velmi nevšední projekt už z toho důvodu, že si autoři vzali na mušku ostře sledované téma, na které jsou zvlášť američtí diváci velmi citliví.

Divák dostává možnost nahlédnout pod pokličku práce tajných služeb, které musí mnohdy udělat neskutečný kus práce, aby se jim podařilo odhalit co se chystá.
Tohle dílo je zvláštní a zajímavé něčím jiným.

Teroristé jsou tu představeni v podstatě jako obyčejní lidé, kteří mají své milované, své rodiny, své blízké. Rozhodně se nejedná o zarostlé neandrtálce, ale naopak o inteligentní a vzdělané lidi, kteří podlehli propagandě a pro svou víru jsou schopni pro obyčejného člověka neodpustitelných činů.

Herecké výkony jsou dle mého názoru na špici a takový Oded Fehr (můžete jej také znát např z 3. dílu ságy Resident Evil - Exstinction) v roli fanatického vůdce buňky Farika je nezapomenutelný a naprosto uvěřitelný (až vás děsí, že tak inteligentní člověk je schopen nečeho takového jako plánovat masovou vraždu tísíců nevinných lidí).

V podstatě se za tím vším skrývá lehký náznak varování a také otázka; jak dobře znáte svého souseda? Veřte nám, neznáte..

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
100 %
plakát
Hvězdná brána: Atlantida
24. června 2008
další názory k seriálu

Pomalu dolu...

U mě se názor na tento seriál vyvíjí v čase (jako ostatně na většinu podobných věcí)..Pamatuju si, že při u první sezóny jsem byl nadšený a při znělce mi skoro běham mráz po zádech.. Díky pozdějšímu vývoji, vyplňovacím dílům a slabé hlavní linii jsem své celkové hodnocení snížil. Blíží se pátá sezóna, tak uvidíme. Každopádně pro mě momentálně SGA už mezi špičku nepatří, nicméně se na ni podívám rád.. Zasloužených 70%.
(samozřejmě nikdo nemá na Zelenku a Davida Nykla, který ho hraje výborně, minulý rok (2007) na Festivalu Fantazie byl skvělý)

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 12 lidí
70 %
1/3
123