plakát seriálu

V utajení (2005)

(Sleeper Cell)

Názory uživatelů

Krutá realita

Velmi nevšední projekt už z toho důvodu, že si autoři vzali na mušku ostře sledované téma, na které jsou zvlášť američtí diváci velmi citliví.

Divák dostává možnost nahlédnout pod pokličku práce tajných služeb, které musí mnohdy udělat neskutečný kus práce, aby se jim podařilo odhalit co se chystá.
Tohle dílo je zvláštní a zajímavé něčím jiným.

Teroristé jsou tu představeni v podstatě jako obyčejní lidé, kteří mají své milované, své rodiny, své blízké. Rozhodně se nejedná o zarostlé neandrtálce, ale naopak o inteligentní a vzdělané lidi, kteří podlehli propagandě a pro svou víru jsou schopni pro obyčejného člověka neodpustitelných činů.

Herecké výkony jsou dle mého názoru na špici a takový Oded Fehr (můžete jej také znát např z 3. dílu ságy Resident Evil - Exstinction) v roli fanatického vůdce buňky Farika je nezapomenutelný a naprosto uvěřitelný (až vás děsí, že tak inteligentní člověk je schopen nečeho takového jako plánovat masovou vraždu tísíců nevinných lidí).

V podstatě se za tím vším skrývá lehký náznak varování a také otázka; jak dobře znáte svého souseda? Veřte nám, neznáte..

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Chytré

Musim uznat že tento serial mě velice mile překvapil.Konečne seriá u kterého se musi přemýšlet trochu a neni vubec nudný ani monotní ja dávam jednoznačne palec na horu doufam že se mi bude líbit i nadále.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

L.A. Controversial

Po "24" další seriálový thriller manévrující v terénu amerického domácího terorismu. Tentokrát je to o poznání méně akční, více krimi a více drama. Alespoň co se týká formy, nedočkáte se nějaké moderní narativní stylizace, zato se tvůrci soustředili na čisté (až trochu sterilní) vyprávění a psychologickou analýzu postav.

To je ve finále největší předností "Sleeper Cell", skvěle zahrané charaktery, odvážně napsaný scénář, který se nebojí úhlu pohledu teroristů, detailních otázek motivace a víry. Seriál drží civilní styl, intenzivní atmosféru a solidní filmovou výpravu hodnou americké televizní Showcase. Určitě je pravdou, že divácký zážitek je temnější, než co by člověk běžně čekal, ale to jde ruku v ruce s tématem.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí