Plakát

Velkovlak

(Big Train)

Britská surrealistická komediální show autorů úspěšného sitcomu Father Ted (Graham Linehan a Arthur Mathews), kteří pokračují v tradici skupiny Monty Python a zahltí tak diváka řadou vtipných skečů. Mnohdy vycházejí z absurdních situací a zprvu se ani netváří, že by byly vtipné, ale... [více]

1998–2002 | Velká Británie | 30 minut | BBC Two | Komedie | 12 epizod | status: ukončeno v roce 2002
Poslední odvysílaná

2×06 – Episode #2.6

(premiéra 11. 2. 2002 – před 22 lety)
závěr seriálu

Velkovlak – O čem to je

Britská surrealistická komediální show autorů úspěšného sitcomu Father Ted (Graham Linehan a Arthur Mathews), kteří pokračují v tradici skupiny Monty Python a zahltí tak diváka řadou vtipných skečů. Mnohdy vycházejí z absurdních situací a zprvu se ani netváří, že by byly vtipné, ale věřte mi, že se jim budete určitě smát.

Tradiční součástí každé epizody je Mistrovství světa v zírání, provedené báječnou satirou na vysílání sportovních událostí typu šachového a fotbalového šampionátu. Mistrovství světa v zírání je zde pojato jako celosvětově sledovaná událost. Šampionát v zírání byl namluven fotbalovým komentátorem Barry Daviesem a hercem Philem Cornwellem na způsob skutečných sportovních přenosů, proto je doprovázen řadou historek a zajímavostí okolo aktérů turnaje.

Zdroj: http://bigtrain.unas.cz/

komentátor turnajů v zírání
komentátor turnajů v zírání
stavební dělník
Info box
Stanice

BBC Two

Délka

30 minut

Žánr

Komedie

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

1998–2002

První vysílání

9. listopadu 1998

Ukončení seriálu

11. února 2002

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Odkazy

IMDb.com
České fan stránky
TV.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky