Plakát

Vezeňkyně

(Women in Prison)

V bloku J Bassovy ženské věznice ve Wisconsinu se dějí věci. Mladá Vicki Springer je sem sice převezena poté, co je odsouzena za krádeže v obchodě, jinak je to ale žena v domácnosti, která má problémy s manželem - byl to totiž on, kdo ji obvinil. Vicki se najednou ocitá v úplně... [více]

70 %
1987–1988 | USA | 22 minut | Fox | Komedie / Sitcom | 3 epizody | status: ukončeno v roce 1988
Poslední odvysílaná

1×03 – Teacher & The Medic (Anastazia and Betsy)

(premiéra 25. 6. 2015 – před 8 lety)

Vezeňkyně – O čem to je

V bloku J Bassovy ženské věznice ve Wisconsinu se dějí věci. Mladá Vicki Springer je sem sice převezena poté, co je odsouzena za krádeže v obchodě, jinak je to ale žena v domácnosti, která má problémy s manželem - byl to totiž on, kdo ji obvinil. Vicki se najednou ocitá v úplně jiném světě, kde musí za každou cenu vyjít se svými spoluvězeňkyněmi. Jednou z nich je Eve Shipley, starší vězeňkyně, která je zde už přes deset let. Ta je jedna z hodnějších, pomáhá nově příchozím začlenit se do vězeňského života. Dawn Murphy je zase špatně naložená Afroameričanka, která zde sedí za vraždu svého násilnického manžela a Bonnie Harper je zde za prostituci.

Vickie, Eve, Dawn a Bonnie společně sdílejí celu. Nedaleko nich sedí v cele s kompletním přístupem na internet Pam, paradoxně zavřená za počítačové zločiny. Všechny se musejí vypořádávat se strážnou Meg Bando, která nemá vězně vůbec v lásce, a s ředitelem věznice Clintem Raffertym, kterému Vicki dělá sekretářku a který je do ní zakoukaný.

Vicki Springer
Assistant Warden Clint Rafferty
Dawn Murphy
Eve Shipley
Bonnie Harper
Meg Bando
Info box
Stanice

Fox

Délka

22 minut

Žánr

Komedie
Sitcom

Země původu

USA

Roky vysílání

1987–1988

První vysílání

11. října 1987

Ukončení seriálu

20. února 1988

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)