plakát seriálu

X Company

(X Company)

Názory uživatelů

What it takes to be a spy...

Tenhle seriál svým popisem sliboval celkem zajímavý námět. Příběh špionů na okupovaném území během 2. světové války. To slibovalo spoustu zápletek, hromadu lží a akci.

První řada byla oproti druhé klidnější a méně komplikovaná. Pro někoho to mohlo být kladem, pro jiné ne. Vcelku se jednalo spíše o epizodní podívanou, kde skupina plnila svěřené úkoly, s lehce nastíněnou zápletkou, která se táhla po celou sérii a byla řádně ukončena v posledních dílech. Velmi příjemná a klidná podívaná, která rozhodně neurazila. Takže v závěru si svých 70% zasloužila.

Ale druhá série vytvořila něco, co se dá rozhodně považovat za komplexní a provázaný příběh, táhnoucí se celou sérií s neuvěřitelně brilantním závěrem. Rozhodně dokázala uchopit, nadchnout a překvapit více, než při první sérii. Tady mě celý seriál teprve přesvědčil, že si prodloužení zasloužil, a že při troše štěstí, tu s námi ještě dlouho pobude. Tady zvažuji 90-100%.

To, co mě možná brzdilo ve shlédnutí seriálu již dříve, bylo obsazení. V první sérii jsem měla trochu problém s Evelyne Brochu. Aurora byla ze všech špionů nejhůře uvěřitelná a to mi trošku kazilo dojem. Ale s radostí musím říci, že v druhé sérii odvedla dobrou práci. Zřejmě jen potřebovala trochu delší dobu na rozjezd. Největším rozvojem postavy tu pro mě došlo u Alfreda, jehož hraje Jack Laskey. Dokázal tu vytvořit nádhernou postavu, kterou dovedl za ty dvě série téměř k dokonalosti. Ale nejradši mám Neila, hraného Warrenem Brownem. Jeden z nejlepších vytvořených charakterů. Na něm se nejlépe ukázalo působení války na lidskou duši. Ano, druhá série dala zabrat všem postavám a ani Harry a Tom tomu neunikli, ale Neil tu ukázal, že každý člověk má svou mez, kterou by neměl překročit, a pokud to udělá, má to následky, protože nic není jen černé a bílé. Kdo si tu ale zaslouží rozhodně vyzdvihnout mimo tuto skupinku špionů, je Torben Liebrecht a jeho postava Franze Fabera, nacistického důstojníka. Vytvořil postavu zmítanou principy a pochybující nad tím, co se dá ještě považovat za dobré a co za zlé. A jak moc je samotný člověk zodpovědný za splnění rozkazu.

V první sérii jsme se ještě mohli setkat se zajímavou a chytlavou znělkou, slibně vytvořenou pro lehký náhled do budoucna příběhu, bez vyzrazení zásadních informací. Druhá série se už spokojila pouze s probliknutím názvu seriálu. Rozhodně to ale neublížilo.

Jsem po shlédnutí opravdu spokojená. X company vytvořilo pěkný, promyšlený a chytlavý příběh a dokázalo mu vdechnout i trochu reality. Celkem dlouho jsem přemýšlela jak hodnotit, normálně zprůměruji série a tady bych měla 80-85%. Ale ještě pořád ve mě sídlí ten příjemný pocit po shlédnutí druhé série, to naplnění očekávání, že prostě zaokrouhlím a to směrem nahoru. 90% si zaslouží.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé