plakát seriálu

Z onoho světa

(Beyond)

Názory uživatelů

TEENSERIÁLOVÁ NUDA POHŘBILA DOBRÝ NÁPAD

I HBO občas kupodivu natočí neskutečnou srajdu - jeden z mnoha teenseriálů, které když dokážete dosledovat (pochybuji), tak ve Vás nezanechá naprosto žádný dojem kromě vzteku a žalu nad tím, jak se dá promrhat poměrně dobrý nápad.

Děj začne degradovat již během pilotu (jehož začátek nadchne), což je trend, který vydrží do konce první serie. Přímo zázračně působí druhá serie, jejíž úroveň dokáže klesat do oblasti záporných hodnot :-(

Herecké výkony jsou vcelku mizerné, protagonista a další postavy jsou poměrně nesympatické, triky mizerné - seriál svým charakterem nezapře, že je točený v US pro tamní pubescenty. Akcentované náboženské prvky (jako běžná součást života), nezbytný lesbický "manželský pár", obvyklá demonstrace životní úrovně (v US patrně prakticky nežije chudina) a neuvěřitelně stupidní (většinově nadbytečné) dialogy - i to diváka nepotěší.

Obývám se, že odfláklý a často nelogický scénář odradí i cílovou teen skupinu.

Pokud je Vám více než 14 let a čekáte alespoň trochu pozorovatelné Sci-fi/misteriozní dílko, tak budete trpce zklamáni.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Beyond

Z pilotu jsem byla nadšená! Hned jsem se dala do sledování dalších dílů. A jak rychle jsem se pro to nadchla, tak mě to rychle pustilo. Hned druhý díl začne hodně zpomalovat. Romantická dějová linka mě nebavila, nepřinesla nic nového. Otázek přibývalo, ale odpovědi žádné. Rozhodně zvedám body za nápad, ale zpracování se žalostně táhne a tím pádem i vypadává ze hry. Ale možná se k tomu někdy vrátím. Možná.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ach ten Holden

Pri sledovaní Beyond som sa celý čas zamýšľala, čo nové seriál priniesol. Dej bol z časti predvídateľný, hlavná zápletka mi bola jasná už po pár minútach. Pilot ma ale bavil a tak som sa s chuťou pustila do ďalších častí. Tu ale seriál spomalil a "romantické záležitosti" boli pre mňa trochu otravné. Niektoré počiny hlavnej postavy Holdena sa mi zdali nelogické - napr. to, ako rýchlo bol schopný vrátiť sa do normálu po 12 rokoch v kóme, alebo to, že prešiel asi týždeň, odkedy sa prebral z kómy a už stihol vystriedať tri baby. Na druhú stranu ma ale príbeh ako celý bavil, najmä tá sci-fi časť a akčné scény v Realm. Ako najväčšie plus hodnotím nepredvídateľnosť niektorých postáv. Ku koncu série sa seriál pekne rozbehol a už teraz som zvedavá, čo prinesie druhá séria.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Skvělý námět, špatné zpracování? Když je méně více.

Stranger Things, Pod kupolí, Kyle XY nebo Smallville. Upoutávky na tento seriál doslova vykrádaly všechny témata ze seriálu výše napsaných.
Bohužel, už po pilotu přijde studená sprcha. Sledujete příběh chlapce z maloměsta v Kansasu, který se po 12 letech probudí z kómatu. Ještě neuvěřitelnější je, že je schopný vrátit se do normálního života během minuty, jako kdyby celých 12 let žil. A objevuje své nadpřirozené schopnosti...

Tady se zastavím. V tomto momentě jsem tušil, že pokud se nic nepokazí, dostaneme úžasný příběh z teen prostředí, který bude o nadpřirozenu, trochu sci-fi, trochu toho dramatu. Stranger Things se staršími herci a akcí jako v Pod kupolí. Tuto myšlenku, kterou vám také všechny upoutávky namlouvaly, rozdrtí příchod prvního, až perverzně vypadajícího, bad guye ve žluté bundě. Kdo je to, kde se vzal a proč? Než získáte odpověď, na scéně je druhý dědula, který komunikuje s Holdonem skrze svou vnučku. Jop, po čtyřech dílech si uvědomíte, že sledujete seriál o padouších a falešné Narnii, kde chybí akce, drama, vtip, cliffhangery, napětí a scenérie či občasné dobré herecké výkony nemají šanci vytáhnout tento seriál ze studny zapomnění.

Freeform do tohoto seriál napumpoval nespočet peněz, ovšem den před oficiální premiérou celý seriál umístil na Hulu a Freeform aplikaci. Zvláštní...

Plusy - Hezká scenérie a občas vážně napínavé scény s Holdonem, které jsou podpořeny jeho dobrým hereckým výkonem a vynikajícími efekty.

Mínusy - Plochý příběh hlavního hrdiny, který až otravně narušují odbočky a vedlejší příběhy při snaze najít na seriálu nějaké záhady nebo zápletku.

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Beyond me

Díky Výzvě 2017 jsem se zaměřila na letošní piloty a tenhle mi podle popisu padl do oka. Sci-fi je moje, takže jsem se na seriál poměrně těšila, i když jsem nečekala nic přelomového. Začátek byl velmi slibný, vše šlo ale pomalu (nebo spíš rychle) z kopce, když se hlavní hrdina probudil z kómatu. Většina herců "12 let po" je mi velmi nesympatická (až na mámu a jakž takž bráchu) a to velmi silné lákání na romatickou zápletku na mě působilo spíš naopak. Nadpřirozené schopnosti a s nimi spojená zápletka by mi nedokázaly vynahradit vše, co mě na pilotu odlákalo. 70% jako dávali hodnotitelé níže dát nemůžu, to dávm sriálům, které si uý pár let užívám a sem tam ni na nich vadí maličkosti, takže procent je jen 40 -- pilot mě na další sledování nenalákal, a upřímně jsem si pár hodin po jeho shlédnutí už ani nepamatovala jméno hlavního hrdiny (na ten trapný pokus o balení holk v nákupáku půjde bohužel jen těžko zapomenout....)

40 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pohodová oddechovka

Tento seriál mě nechytl hned na začátku, ale až postupem času. První díly mně přišly lehce vlekoucí.

Postupem času se děj začal rozbíhat, ale ne moc závratnou rychlostí. Popravdě, druhá série mně přišla lepší, nebyly zde již nudné úvodní dialogy a přehnaná teen romantika.

Postavy se postupem času vyvíjely. I přesto to nebylo nejlepší, některé byly velmi nudné. Nápad na seriál byl velmi dobrý, ale realizace již tolik ne. I tak se našly okamžiky, u kterých jsem se bavila a byla spokojená.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí