plakát seriálu

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti

(Law & Order: Special Victims Unit)

Názory uživatelů

Dobře napsaný seriál se skvělými hereckými výkony

Skvělý seriál. Kombinace otřesných zločinů spolu s perfektními hereckými výkony zajistí, že některé díly už nebudete chtít vidět znovu. Na jedné straně drsný Elliot Stabler s rodinným zázemím, na druhé straně citlivá a empatická Olivia Benson bez rodiny. Olivia si diváka získá zejména pro svoje pochopení a obranu všech obětí. V 15. sérii jsou následně diváci otřeseni, když je Olivia unesena a napadena. V těchto dílech předvádí herečka Mariska Hargitay excelentní výkon, který otřese nejedním divákem. V novejších dílech po odchodu Elliota mně zaujali dvě nové postavy, návladní Rafael Barba nebo nový detektiv Nick Amaro. Líbí se mi i seriálový přesah, kdy tvůrci seriálu aktivně bojují proti domácímu a sexuálnímu násilí nejen v USA.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

pohľad do zákutí duše páchateľa

Seriál v našich končinách možno veľa ľudí šokoval zobrazovaním podrobností rôznych "nechutných" prípadov. Obrovský ohlas ale spôsobil v samotnej Amerike. Na rozdiel od ostatných spin offov Law and order sa v ňom rovnomerne zamerali na vyšetrovanie aj následné usvedčenie páchateľa. Dvojici hlavných postáv skvele sekunduje zbytok oddelenia. Samotná dvojka Stabler- Bensonová je dobrým stmelením dvoch rozličných charakterov : životom nepríliš hýčkaná Olívia a naproti nej rodinne založený Elliot. Moje oblúbené vedľajšie postavy: John Munch, Dr. Huang. Seriál u mňa stále vedie aj keď s pribúdajúcimi sériami kvalita dielov kolíše ako lodička v hurikáne :).

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Skvělý seriál

Byl to můj první seriál ze skupiny Zákon a pořádek a možná proto ho mám nejraději. Navíc se mi zdá, že v těch ostatních se zaměřují víc na usvědčování pachatele než na samotný případ.
Musím pochválit také přesvědčivé výkony vyšetřovatelů i obětí a pachatelů, které předvádějí epizodní herci. Jsou natolik věrohodné, že diváka vtáhnou do příběhu, až má pocit, že je jeho součástí. Navíc seriály toho typu slouží jako jakési upozornění na to, kolik obětí nikdy nejde na policii, což považuju za potřebné.
Jen škoda, že se kvůli svému obsahu vysílá vždycky tak pozdě. Určitě by přitáhl více diváků vysílat se dřív.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Special Victims Unit

Útvar pre zvláštne obeti mám zo všetkých Zákonov a poriadkov najradšej, asi preto, lebo som ho zaregistrovala ako prvý, niektoré prípady ma fakt dostali, napríklad ten, ako sa našla chlapčenská DNA a nakoniec toho človeka zabil chlapec, ktorý bol preoperovaný po narodení na dievča

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

výborný seriál

nejlepší z řady zákonu a pořádku. Původní sestava je dokonalá. Miluju detektivky a krimi seriály a tenhle byl asi můj čtvrtý který jsem sledovala, ale ten nejlepší. Bensonová a Stabler jsou super detektivové mají srdce na pravém místě a tak to má být.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

supr-čupr-cimpr-campr

Rozhodla som sa zhustiť môj názor.Toto je jedna z najlepších detektívok aké sú.Páči sa,že nie vždy vyhrá dobro.Detektívi sú užasný.Každý má vlastné názory,každý je iný a spolu sú dokonalí.Zakaždým je iný príbeh,iná obeť.Nie vždy je niekto znásilnený,raz bolo dokonca,že niekto ukradol spermie lekárovi a to sa mi páči,že sa netočí stále o tom istom.Veľmi dobré je,že sa rieša aj problémy zo života detektívov.Vždy sa teším na ďalšie epizody a keď mi ujde epizoda(to sa nestáva často,ale už sa stalo)som nešťastná,lebo som prišla o niečo čo je pre mňa naj.Už je to moja droga, ale dokážem bez nej žiť.Myslím,že nemá ani chyby, niekedy mi je niekto nesympatický,ale to je normálné.Jedným slovom úžasné.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

SVU

Pro mě kvalitně o něco slabší než Zločinné úmysly, asi na 70%. Opět jeden z těch lepších krimiseriálů ze Států, kterých je u nás plno. Případy jsou nejen originální, ale také velmi pravdě odpovídající. Znovu musím vyzdvihnout hudbu i velmi kvalitní herecké výkony v čele s Christopherem Melonim. SVU nesleduji dlouho, pár dílů mě dokonce i nudilo, ale celkově jde o vynikající kriminálku, jejíž kvalita se za jedenáct let příliš nezměnila. Mám rád tvorbu Dicka Wolfa a asi zkusím i původní seriál, LA i Porotu. Celkem 75%.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nic pro mě

Nedokázal jsem se dodívat ani na jediný díl. Asi to není pro mě, nejpíš jsem zvyklý na jiný styl kriminálek. Ale toto je na mě moc...

0 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí