Zelenáč

Zelenáč (Rookie, The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Longsword

17. dubna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Starý ale přesto nováček

Když se člověku během krátké doby několikrát převrátí život vzhůru nohama má jen málo možností. Jednou z nejšílenějších je stát se poldou, v pětačtyřiceti. A přesto se to stalo.
Seriál je inspirován přesně takovým příběhem, ale je více soustředěn na lidi, než jen na nějaké ty policejní procedury. Na to, jak se lidé dokáží měnit, jak je dokáže změnit služba, co s nimi dokáže udělat náročný výcvik, i setkání s realitou běžného (či méně) dne v modrém.
Seriál je postaven především na Nolanovi (Nathan Fillion), který je tak skvělý jako prakticky ve všem, ale ani ostatní nejsou jen stafáž. Naopak. Což je obrovské plus. Je postaven na střetu světů jednotlivých postav a i na troše toho humoru (a něco málo slz).
Je to seriál odpočinkový, ale přesto jsou v něm momenty, které člověka donutí se na chvíli zamyslet.
Když to shrnu, očekával jsem tak trochu průměr a dostal jsem mnohem víc. Tolik, že si to dovolím srovnat i s Casltem, tak o hodně víc.

Avatar uživatele
lenkaknel

26. dubna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nad očekávání dobré

K tomuto seriálu jsem byla značně skeptická (to bude zase srandy kopec, jak se starší chlápek popasuje s rolí zelenáče). Na první díl jsem vlastně koukala, abych se v tom utvrdila. Nevím, jak to ten Nathan dělá, ale je to zase sakra dobrý a zase jiný. Je tady o dost civilnější než v Castlovi a vůbec to není na škodu.
Baví mě to moc a oceňuji i dobrý scénář, který docela často překvapí, občas nadhodí nějaké klišé, ale výsledná kombinace je svěží.
Ano, když se nad tím člověk zamyslí, tak realitu to asi jenom lízne, protože všichni jsou v podstatě kladní hrdinové bojující proti zločinu mimo své řady. I ti, co se zprvu jevili nesympaticky v průběhu děje "zesládnou". Beru to jako pohádku, ne jako realitu.

Avatar uživatele
hudy536

17. srpna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nathan Fillion opravdu umí...

Tento seriál jsem očekávala se smíšenými pocity, vzhledem k tomu, že Castle je můj nejoblíbenější seriál. Trošku jsem se obávala, aby to zaměřením nesklouzlo k němu, ale už první díl mě přesvědčil o opaku. Je to postavené na zcela jiném základě, i když i tady hraje velkou roli výborný výkon Nathana Filliona ve všech dílech. Velmi dobře mu ovšem sekundují i ostatní herci. Každá epizoda se skládá z různých drobnějších policejních zásahů doplněných většinou závěrečným velkým. Spojujícím prvkem jsou postavy tří nováčků a tří školících důstojníků, seržanta Greye a kapitánky Andersenové. Do rodin postav zabíhá seriál spíše jen okrajově, hlavní je opravdu policejní práce a především to, jak ji nováčkové dokáží zvládnout. Co mě překvapilo nemile, je oslovování nováčků jejich školícími důstojníky. V první sérii je pouze jeden vyloženě na sebe navazující dvojdíl. Pokud bych hledala, co mají seriál Castle a The Rookie společného, tak je to rozhodně Fillionova proříznutá pusa, a to jak v humorném, tak (a to tady mnohem častěji) ve vážném kontextu. Dokáže vymluvit a rozmluvit kdekomu kdeco, dokonce i sebevraždu. Protože bude i druhá série, jsem zvědavá, jakým směrem se bude seriál ubírat dál. A byla bych ráda, kdyby šel tím směrem, kterým začal.