plakát seriálu

Zločiny v čase

(Crime Traveller)

Epizoda 1×05 – Sins of the Father
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Bývalý partner Sladova otce vede poslední případ na oddělení, a oba Slada i jeho otce pronásleduje jejich minulost.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Detektiv ze severu Anglie přijel, aby chytil muže, který se pokouší nakoupit diamanty. Získá pomoc od Grishamové a oddělení, aby chytili toho muže. Uspějí, Grishamová dá diamanty do bezpečí – do sejfu ve své kanceláři. Bohužel následující den jsou diamanty pryč a všechny důkazy ukazují na Slada. Slade trvá na své nevině, v noc loupeže byl omámen a odveden do parku, a nebyl nikde v blízkosti úřadu nebo svého bytu, když došlo k loupeži!

Z detektiva se vyklube starý partner Sladova otce. Sladův otec (Jack) byl policista, který byl obviněn, že vzal nějaký důkaz z bankovní loupeže a byl odsouzen k deseti letům vězení. Zdá se, že totéž se děje se Sladem, na jeho účtu byla nalezena velká suma peněz, a některé z diamantů byly v jeho mrazáku. Věděl, že to bylo nastraženo, proto Slade uteče. Holly souhlasí bez otázek s tím, aby pomocí stroje času zjistili, kdo to na něj narafičil. V momentě, kdy Grishamová s policisty vtrhnou Holly do bytu, Slade s Holly cestují zpátky v čase.

První zastávkou je návštěva Sladova otce ve vězení, kde vidí podobnosti mezi Sladovou a Jackovou situací. Slade a Holly se pak schovají v kanceláři, aby zjistili, kdo skutečně vzal diamanty. Bohužel diamanty byly ukradeny před tím, než byly dány do bezpečí sejfu. Slade je pak schopen dát si dvě a dvě dohromady a zjistí, že starý partner jeho otce je v tom zapletený, a plánuje podvod. Nakonec s pomocí Grishamové, je schopen ho chytit. Detektiv se snaží utéct, ale z ničeho nic přijde auto a zastaví ho. Je to Jack, který utekl z vězení hledajíc pomstu za roky strávené ve vězení!

Jack, Slade a Holly pak jdou na jídlo k Holly domů, kde se Jack ptá Holly na jejího otce. Ve vězeňské knihovně byla kniha, kterou napsal, kniha o cestování v čase ... a Jack nemůže pochopit, jak byl Slade napaden a ponechán na lavičce parku, ale zároveň ho byl návštívit ve vězení? Možná, že by si měli přečíst tu knihu!

Hlavní postavy
detektiv Jeff Slade
Holly Turnerová
vrchní inspektorka Kate Grishamová
detektiv Morris
Nicky Robson
Vedlejší postavy
Leonard Gebler
Gareth Oldroyd
Receptionist
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSins of the Father (neoficiální název)
Původní názevSins of the Father
Rok natočení1997
Premiéra29. března 1997
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody