plakát seriálu

Zlomysl

(Iznogoud)

Názory uživatelů

Sultánem místo sultána

Možná ze mě bude mluvit nostalgie, ale pro mě osobně je Zlomysl jedním z nejlepších animovaných seriálů vůbec a ve svém žebříčku jej řadím na pomyslný vrchol společně se South Parkem a Futuramou. Seriál se před lety vysílal v nepříliš výrazném vysílacím čase na TV Prima. V rámci půlhodinových bloků byly vždy odvysílány dvě patnáctiminutové příběhy, ve kterých se velkovezír Zlomysl (geniální překlad originálního Iznogoud - Is No Good) snaží zbavit sultána, aby mohl zaujmout jeho místo. Hravost, se kterou byly jeho jednotlivé pokusy zpracovány, byla ohromující a při sledování mi dávala podobný pocit, jako při sledování všech těch léček, které malý Kevin nachystal na zloděje v prvních dvou dílech pentalogie Sám doma. Dodnes si například pamatuji na epizodu s vodním džinem, který rospustí kohokoli, kdo se jej dotkne. Musím zmínit český dabing - hlavní postavy nadabovali herci, kteří se v dabingu moc často nevidí (Michal Pavlata, Marcel Vašinka, Jan Přeučil a další). Je mi trochu líto, že v době vysílání seriálu mi bylo necelých šest let, takže jsem nebyl schopen docenit všechen ten situační a konverzační humor, kterým je doslova přeplněn, jak jsem se ostatně přesvědčil při nedávném zhlédnutí několika epizod v anglickém dabingu na YT. Byl jsem celkem překvapen, když jsem si uvědomil, že byl vysílán v rámci vysílání pro děti, protože hlavní postavy pro hrubší výraz nejdou daleko (pamatuji si, že i v českém dabingu se poměrně často vyskytovali slova jako idiot, magor apod.), takže si nemyslím, že se jedná o úplně dětský pořad, i když tuto skutečnost jsem si jako malý oijík nebyl schopen příliš dobře uvědomit.

Tímto vás prosím - pokud máte někdo nějaké nápady, kde by se tento seriál dal sehnat v českém dabingu, tak mi napište. Seriál zatím hodnotím na 90%. Až jej jednou (snad se toho dožiji, ale upřímně v to moc nevěřím) opět uvidím v Češtině, tak se nebudu bát dát maximální počet.

P.S.: Je smutné, jak málo lidí tady u nás tento seriál zná. Dělal jsem i soukromou anktetu mezi cca 60ti vrstevníky a nikdo z nich o něm nikdy ani neslyšel.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé