plakát seriálu

Žralok

(Shark)

Epizoda 2×04 – Dr. Laura
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na stadionu je zavražděna reportérka místních novin Victoria Pearsonová, která se zabývala dopingem v profesionálním sportu. Kamarádka Jessiky Devlinové, patoložka Laura Fieldsová, upřesní, že ji kdosi uhodil tupým předmětem. Prokurátor Sebastian Stark se svým týmem zjistí, že poslední reportáž Pearsonové byla o trenérovi a překupníkovi růstového hormonu Donu Kiplingovi. Kipling však prohlásí, že ji nezabil, a bez průtahů odevzdá prokuratuře moč kvůli zjištění DNA. Doktorka Fieldsová ale najde za nehty reportérky tkáň, která se shoduje s Kiplingovými vzorky. Kipling je zatčen, jenže má alibi: v den vraždy byl v San Diegu. Stark se rozhodne povolat na případ místo Fieldsové patologa Mikea Wonga.

Policie vypátrá, že v den vraždy Pearsonová hovořila s Gregem Tobiasem, který je ve vězení za znásilnění a zabití. Tobias tvrdí, že Pearsonová o něm chtěla napsat reportáž. Přestože má Tobias záznamy v trestním rejstříku, tvrdí, že dívku nezabil a že ve vězení sedí kvůli záměně DNA, které se dopustila Fieldsová.

Patolog Wong pak zjistí, že Pearsonová nezemřela po úderu do hlavy, ale byla jí vpíchnuta injekce s látkou, která se v těle nedá dokázat. Stark začne podezírat doktorku Fieldsovou, že zfalšovala patologickou zprávu a poslala do vězení nevinného Tobiase, a zatkne ji. Když se to dopátrala Pearsonová, Filedsová ji musela zabít. Obhájce patoložky však u soudu prohlásí, že si falešnou zprávu objednala prokurátorka Jessica Devlinová, která byla v případu Tobiase žalobkyní...

Hlavní postavy
Sebastian Stark
Raina Troy
Jessica Devlin
Madeleine Poe
Vedlejší postavy
Detective Isaac Wright
Reporter
Judge Thomas Watkins
Danny Reyes
D.A. Leo Cutler
Claire Stark
Dr. Laura Fields
Don Kipling
Tony Gorham
Kelso Sutton
Victoria Pearson
TV Panel Host
Lab Tech
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDr. Laura
Původní názevDr. Laura
Rok natočení2007
Premiéra14. října 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody