avatar uživatele

noelcoward73

off
JménoBc. Jan Šrajer
Věk35 let (Panna)
BydlištěLiberec
Twitter
Instagram
Facebook
Poznámka
trofej
trofej
trofej
trofej
trofej
trofej
Osobní profil

Jmenuji se Jan Šrajer a je mi 33 let. Pocházím z Liberce. Po trochu delší době jsem na FF ZČU v Plzni dokončil bakalářský obor Humanistika. Ve volném čase nejvíce navštěvuji divadlo (nejvíce se zajímám o činohru a muzikál, balet jsem dříve moc nemusel, ale od nástupu Aleny Peškové na místo šéfky baletu v roce 2010 jsem změnil názor). Podle mě kouzlo divadla spočívá v tom, že každé představení je trochu jiné. Film je stále stejný - to ale není možné na prknech, která - snad - znamenají svět. Od března 2018 do srpna 2019 jsem pracoval jako kulisák v libereckém Malém divadle F. X. Šaldy. Od ledna 2020 jsem se do divadla vrátil, tentokrát na pozici preventivní požární hlídka. Kromě libereckých hledišť jednou za čas navštívím pražská, někdy plzeňská a výjimečně i další, nejvíce brněnská.

Rád si také přečtu zajímavou knihu. Pokud je veršovaná, tak čtu jen drama (např. Cyrano z Bergeracu). Ze sportů hraji nejraději volejbal. Samozřejmostí je kolo, trochu lyže (oboje, ale se sjezdem začínám). Rád jezdím na vodu. Další mojí velmi oblíbenou činností je cestování. Je zajímavé poznávat nové země, památky, lidi nebo zvyky. Rád bych delší dobu žil v Austrálii. Kromě Antarktidy mě ale lákají i ostatní světadíly. V Evropě jsem navštívil už dost zemí, ale stále jich dost chybí. V květnu 2012 jsem strávil 5 dní v Istanbulu (včetně asijské části, malou část Asie jsem navštívil poprvé). Tři týdny v květnu 2017 jsem putoval po USA.

Vše co zhlédnu, se co nejrychleji snažím ohodnotit na ČSFD.cz. Vedu si také číslovaný seznam žádaných filmů, které třídím podle žánrů a roku vzniku (k srpnu 2018 má přes 240 položek); dále obsahuje i seznam seriálů a výběr herců/hereček a režisérů, někdy s uvedením konkrétních filmů.

Nejoblíbenějším seriálem mimo kriminální žánr jsou pro mě McLeodovy dcery, kde jsou zachyceny krásy australské přírody (pěkné i ve filmu Austrálie). Velmi jsem si oblíbil seriál Námořní vyšetřovací služba (pro mě nejlepší krimiseriál). Druhým nejlepším seriálem kriminálního žánru je Rizzoli & Isles a trojici uzavírá Mentalista. Dále pravidelně sleduji (nebo jsem sledoval) seriály Nové trable staré Christine, MacGyver, Glee, Bod G nebo The L word. Další seriály, které občas sleduji, jsou Kobra 11 nebo Simpsonovi. Stranou nezůstávají ani filmy. Mými oblíbenými jsou třeba Mamma Mia!, Někdo to rád horké nebo Loupež po italsku. Jedna z nejlepších romantických komedií je pro mě Rande v Římě. Velmi mám rád horory, ale musí jít o filmy, ve kterých je něco nadpřirozeného (film o člověku, který je masový vrah, pro mě horor rozhodně není, i když cílem hororu je vyvolat strach, případně napětí). Hranice mezi hororem a thrillerem je celkem tenká a podle mého osobního názoru spíš záleží na osobě režiséra, jak film pojme a za co ho bude vydávat.

V říjnu 2012 jsem se stal redaktorem NCIS fantasy web (nyní NCIS.cz). Byl jsem také redaktorem webu o Rizzoli & Isles (seriál byl ale již ukončen).