Facebook Twitter E-mail
16. července 2014

HBO se nebojí o Hru o trůny

Už od počátku úspěšného hitu HBO Hra o trůny se spekuluje o tom, zda jednoho krásného dne seriál nedohoní zatím vydané knihy. A i když se na každou další sérii čeká několik měsíců a není to co série to kniha, přesto by se mohlo stát, že scenáristé dojdou do bodu, kdy bude zásoba příběhů od George R. R. Martina a jeho původní knižní série Píseň ledu a ohně vyčerpána. Přeci jen fanoušci knih čekali na vydání zatím posledního dílu Tanec s draky skoro sedm let!

Mimo jiné o tomto tématu promluvil na tiskové konferenci Asociace televizních kritiků v Beverly Hills programový šéf HBO Michael Lombardo.

Nejsme touto problematikou znepokojeni. Nejsme v tom ponecháni napospas. George je nedílnou součástí tvůrčího týmu a na každém kroku s ním velmi úzce spolupracujeme. Budeme na to muset přijít společně s Georgem. Vedeme s ním o tom diskusi.

Lombardo a generální ředitel Richard Plepler komentovali také šířící se zprávy, že by George R. R. Martin rád viděl své dílo i na stříbrném plátně. Řekli, že v tomto okamžiku o ničem takovém neuvažují. Právě teď je Martin na sto procent zaměřen na své knihy a seriál. A to je dobře, protože s ukončením show se v příštích dvou letech nepočítá.

Další seriály, o kterých byla řeč

True Detective (Temný případ) – Více informací by mělo být odhaleno příští týden. Prozatím se jen Lombardo nechal slyšet, že scénáře k druhé sérii jsou více vzrušující, než tomu bylo u té první.

Curb Your Enthusiasm (Larry, kroť se) – Další série je na obzoru.

Boardwalk Empire (Impérium – Mafie v Atlantic City) – Osmá epizoda páté série bude mít premiéru v neděli 7. září.

The Newsroom – Třetí a závěrečná série bude mít premiéru někdy na podzim.


Myslíte si, že by seriál mohl dohonit knihy? Co by se potom dělo?

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

koczi.ok
před 175 týdny
Curb Your Ent! Hurá, končně!
Jumpstar
před 175 týdny
Já bych ohledně té Hry o trůny taky nesýčkoval, dokud to není úplně...
ševča
před 145 týdny
Ono už na to ale došlo. Některé postavy, např. Sansa, už úplně nebo skoro...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY