Facebook Twitter E-mail
17. února 2015

The Legend of Zelda ožívá!

Seriálů, které vycházejí z knižní předlohy je požehnaně. Těch, které si za vzor berou hry – ať už počítačové, nebo ty vytvořené speciálně pro hrací konzole (PlayStation, XBox, Nintendo…) – už tolik není. Pravděpodobně by se daly spočítat na prstech a i z těch je většina animovaná, nebo ve formě webseriálu. To by se nyní mohlo změnit.

Netflix a společnost Nintendo nyní vyvíjejí projekt, ze kterého jásá spousta fanoušků – The Legend of Zelda. Ano, jeden takový seriál už tu byl. Před více jak dvaceti lety se tato hra objevila jako animák na amerických obrazovkách a po třinácti epizodách zase skončila. Tentokrát se na nás chystá živá akce se skutečnými herci. Ještě není jasné, kdo se ujme scénáře, ale již nyní je tento projekt popisován jako „Hra o trůny pro celou rodinu“. Herecké obsazení by mělo být, co se věku týče, spíše mladé, ale to je prozatím vše, co víme.

A co že je to The Legend of Zelda? Je to japonská akční adventura, která poprvé spatřila světlo světa 21. února 1986. Od té doby už vznikla spousta dalších verzí a spinoffů a universum Zeldy se utěšeně rozrůstalo. Seriálový fanoušci se s touto tématikou mohli setkat ve webseriálu The Legend of Neil, kde byl líný povaleč Neil přenesen do hry a ujal se role hlavního hrdiny Linka.

I když se s postupem času objevovali noví nepřátelé a nové úkoly pro hlavního hrdinu, základní kostrou příběhu je elf Link, který se snaží zachránit princeznu Zeldu a království Hyrule od hrozivého záporáka jménem Ganon.


Hráli jste někdy The Legend of Zelda? Chtěli byste vidět seriál z tohoto universa? Kterou další hru byste navrhli seriálovým tvůrcům?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Dadulinka
před 146 týdny
Pardon, vycházela jsem z původního článku, osobně jsem hru nehrála......
Carljack
před 146 týdny
Nehrál jsem ani jeden díl a vlastně sérii ani neznám. Jen něco málo - co jsme...
ševča
před 137 týdny
Hra o trůny pro celou rodinu? To trošku přehnali, ne?

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY