Facebook Twitter E-mail
3. listopadu 2015

BBC chystá adaptaci fantasy triologie His Dark Materials

Epická fantasy triologie His Dark Materials (Jeho temné esence) od autora Philipa Pullmana dostane seriálovou podobu. Britská stanice BBC oznámila, že objednává adaptaci slavných knih. Ambiciózní projekt budou produkovat společnosti Bad Wolf a New Line Cinema. Prozatím nebylo oznámeno ani přibližné datum, kdy se bude natáčet a kdy se seriál dostane na obrazovky.

His Dark Materials se skládá z knih Northern Lights (1995, v USA vyšla pod názvem The Golden Compass/Zlatý kompas), The Subtle Knife/Jedinečný nůž (1997) a The Amber Spyglass/Jantarové kukátko (2000). Série sleduje dvě děti, Lyru Belacquu a Willa Parryho. Ti cestují skrze různé paralelní vesmíry a setkávají se s různými stvořeními včetně čarodějů a medvědů kyrysníků. Knihy dříve čelily kritice za negativní zobrazení křesťanství a dalších náboženství.

V roce 2007 se první kniha – The Golden Compass, dočkala stejnojmenné filmové adaptace, která získala Oscara za vizuální efekty a nominaci za výpravu.

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 201 týdny
Knížky neznám, ale film jsem viděla a bylo poznat, že to má fakt propracovaný...
ragelly
před 188 týdny
Seriál naverboval Jacka Thornea (Skins, The Fades, Shameless, This Is...
patrik1177
před 135 týdny
Škoda, že pořád nevíme o seriálu moc informací. 1. série by měla mít 8...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY