Facebook Twitter E-mail
15. října 2016

Vraždy v Midsomeru a příliv obdivu

Krádeže detektivního románu „nevydařeného“ čísla slavného kouzelníka či představení nového anglického perlivého vína jsme byli svědky v lednové sérii Vražd v Midsomeru. Právě na pozadí takovýchto událostí čekalo v letošní 18. sezóně Johna Barnabyho (Neil Dudgeon) a Charlieho Nelsona (Gwilym Lee) vyšetřování vražd, jejichž důmyslnost mnohdy nemá v jiných krimi seriálech obdoby.

„Myslím, že i po tolika letech natáčení scenáristy stále napadají velkolepé, vtipné a nečekané způsoby, jak připravit jednotlivé postavy o život. V důmyslnosti úmrtí je nedostižitelný.“

Vraždy v Midsomeru můžou zavánět starými časy, témata, kterým se seriál věnuje v osmnácté řadě, jsou ale moderní a odrážejí situaci v dnešní společnosti. Výroba vína stejně jako komerční festivaly jsou dnes na britském venkově stále častější úkaz. Stejně jako odchody lidí z velkých měst do vesnic, které jsou zahrnuty do děje. Střet nového, které přivážejí na venkov měšťáci, a starého, jež zastávají místní obyvatelé, po dramatické stránce nesmírně nahrává do karet.

Za posledních 18 let přišlo v Midsomeru o život už více než tři sta lidí, a to mnohdy bizarním vražedným nástrojem – probíjejícím mikrofonem, jedovatou žábou, gilotinou, jehlicí do klobouku zaraženou v uchu, sklenicí čalamády, hromadou novin, chrličem ze střechy či regálem plným midsomerského modrého sýra.


Máte rádi Vraždy v Midsomeru? Co říkáte na nejnovější sérii? Kolika řad se podle Vás seriál dočká?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
emJey (Bc. Milos Janu)
Bezmezný snílek, který stále hledá, co od života chce. Ví alespoň, že jeho láska k seriálům a filmům je napořád a dává mu pocit, že v tom není sám.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Pipa22
před 101 týdny
tak tenhle serial mela ve velike oblibe i moje 100leta babinka, divala...
Jenny17
před 101 týdny
Seriál jsem hodně sledovala až ty novější jsem neviděla ,ale určitě to napravím...
Koldik
před 100 týdny
:) asi tak

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY