Diskuze k článku Novinka pod lupou: Modrý kód
avatar uživatele
Vachisek
Dlouholetý uživatel | Cool level: 12 | Dale
4. 4. 2017 / 14:04:26 (před 7 roky)
off

Viděl jsem první díl a také jsem se zděsil. Kdyby tam pouštěli maraton Pohotovost udělají 10x líp.

avatar uživatele
kaccci
Dlouholetý uživatel | Cool level: 22 | Chandler Bing
4. 4. 2017 / 14:14:13 (před 7 roky)
off

Na plakátech to vypadalo dobře, pak jsem viděla v televizi upoutávku, a ač český seriály můžu, tak tenhle si rozhodně nechám ujít.

avatar uživatele
medvídě
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
4. 4. 2017 / 14:17:21 (před 7 roky)
off

Také jsem byla zvědavá, jak se jim to povede a opak byl pravdou .. velmi se to nepovedlo a doufám, že to z tv vysílání brzy stáhnou a dají tam něco, na co se dá dívat.

avatar uživatele
sarhod79
Dlouholetý uživatel | Cool level: 34 | John Watson
4. 4. 2017 / 14:20:43 (před 7 roky)
off

Prvních 10 minut, pak jsem to vypnula,děs

"Vím, že nic nevím."
avatar uživatele
Kolombo
Dlouholetý uživatel | Cool level: 31 | des. Walter 'Radar' O'Reilly
4. 4. 2017 / 14:22:51 (před 7 roky)
off

Je někde chyba u mě, nebo obsazení v článku nesedí s fotkou?

Non cuspi causa qui non debe cuspire
avatar uživatele
Destinytte
Dlouholetý uživatel | Cool level: 18 | Kocour
4. 4. 2017 / 14:23:01 (před 7 roky)
off

Tak to vidět nemusím. :x

avatar uživatele
Destiny
Uživatel od první verze | Cool level: 20 | Zipper
4. 4. 2017 / 14:34:00 (před 7 roky)
off
avatar uživatele
Romix
Uživatel od první verze | Cool level: 14 | Emma Swan
4. 4. 2017 / 14:38:37 (před 7 roky)
off

První díl byla dvouhodinovka plná hrůzy.. Ordinace je proti tomu skvost české tvorby :D

Romix
avatar uživatele
Katka Mrkvicová
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
4. 4. 2017 / 14:41:47 (před 7 roky)
off

Tohle je už druhá hrůza z dílny Primy,která si vysloužila vskutku hororové recenze. Za sebe musím říct,že jsem do názoru dala 10 % za pohledné herecké obsazení. Zbytek je takový brak,že kdykoli na to slyším či vidím reklamu,mám chuť vypnout televizi a rádio :-D

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
4. 4. 2017 / 14:54:06 (před 7 roky)
off

Teda lidi.. To jsem vážně jediná, komu se to tady líbí a dal by tomu slušných 50% :-O? Ano, výběr hudby je strašný (s tou Enyou mě dojali, ta tam fakt neměla co dělat), ale jinak si myslím, že oproti hrůzám typu Ordinace nebo nová Santika (a nebo i poslední dobou Greys Anatomy, se kterým to jde od desíti k nule, co se zase začali rejpat v tom, kdo s kým a pro koho) je to super. Když příjde na rozdělení medicína versus vztahy tak je to 60 ku 40 pro medicínu (což je taky v poslední době vzácnost, viz zmiňovaní Chirurgové, kde to prostě už ani Arizona a její zápletky nezachraňují a opět to začíná být nuda nad nudu. Kde jsou ty časy, kdy jim bouchala nemocnice pod nosem.. Shonda ztrácí říz) .

Kupodivu mě baví i postavy. Mery mi hrozně připomíná Maggie z Chicago Med (což je jediná postava, která mě u Chicago Med ještě baví), takže tím pádem má u mě dost plusových bodů (a ne, není to proto, že pro Sábu mám slabost už od doby, co mi dabovala Gabrielu :D) a Štěpnička taky hraje docela sympaťáka.. Jenom mi trochu hlava nebere, v čí palici se zrodil nápad udělat ze Zacha Rusáka :D.

Takže za mě rozhodně jo (už proto, že herci tam na rozdíl od takové Ordinace nějaké lékařské termíny aspoň mají). PS: Zdejší redaktoři jsou nějací moc rozmazlení :P.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
4. 4. 2017 / 14:54:59 (před 7 roky)
off
Romix napsal(a):

První díl byla dvouhodinovka plná hrůzy.. Ordinace je proti tomu skvost české tvorby :D

To doufám nemyslíš vážně.. Viděl jsi někdy v poslední době aktuální Ordinační hrůzy :D? Proti tomu je naopak MK poklad české seriálové tvorby :P.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 128 | Ragnar Lothbrok
4. 4. 2017 / 15:01:55 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

To doufám nemyslíš vážně.. Viděl jsi někdy v poslední době aktuální Ordinační hrůzy :D? Proti tomu je naopak MK poklad české seriálové tvorby :P.

No, upřímně... někdy v době, když jsme zdobili vánoční stromeček, jsem byla nucena u toho vidět díl Ordinace (maminka koukala, no) a bylo to lepší než Modrý kód :D

avatar uživatele
Drunk_Queen
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
4. 4. 2017 / 15:03:45 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

To doufám nemyslíš vážně.. Viděl jsi někdy v poslední době aktuální Ordinační hrůzy :D? Proti tomu je naopak MK poklad české seriálové tvorby :P.

Já jsem občas nucená se na to dívat s mamkou. Ok, myslela jsem si o Ordinaci hrozné věci, ale normálně za ni začínám být vděčná. Neskonale.

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
4. 4. 2017 / 15:05:35 (před 7 roky)
off
ragelly napsal(a):

No, upřímně... někdy v době, když jsme zdobili vánoční stromeček, jsem byla nucena u toho vidět díl Ordinace (maminka koukala, no) a bylo to lepší než Modrý kód :D

Tak to si teda dovolím nesouhlasit :D. Já jsem na to nucena koukat pokaždé, když jsi jdu v úterý a ve čtvrtek na večeři a to co tam předvádějí Zounar a ta druhá herečka jak hrajou ty dva neskonalé chamtivce, tak je proti tomu i kráva starostka z Modrého kódu někde daleko vejš :D. Prostě Ordinace už se vyčpěla a MK se aspoň SNAŽÍ o něco nového (a ano, když jsem to viděla prvně, tak jsem na to zírala, že mi to přípomínalo kombinaci Pohotovosti, MacGyvera, Chicago Med, Chicaga Fire a House, ale jak říkám, mě stačí jedna oblíbená postava, abych na to koukala a tady ji na rozdíl od Ordinace aspoň mám :D).

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
4. 4. 2017 / 15:06:49 (před 7 roky)
off
Drunk_Queen napsal(a):

Já jsem občas nucená se na to dívat s mamkou. Ok, myslela jsem si o Ordinaci hrozné věci, ale normálně za ni začínám být vděčná. Neskonale.

A to jsem myslela, že na babrání se ve vztazích je tady místním expertem Ragelly :D. To se teda dozvídám věci... :D.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 128 | Ragnar Lothbrok
4. 4. 2017 / 15:07:12 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

Tak to si teda dovolím nesouhlasit :D. Já jsem na to nucena koukat pokaždé, když jsi jdu v úterý a ve čtvrtek na večeři a to co tam předvádějí Zounar a ta druhá herečka jak hrajou ty dva neskonalé chamtivce, tak je proti tomu i kráva starostka z Modrého kódu někde daleko vejš :D. Prostě Ordinace už se vyčpěla a MK se aspoň SNAŽÍ o něco nového (a ano, když jsem to viděla prvně, tak jsem na to zírala, že mi to přípomínalo kombinaci Pohotovosti, MacGyvera, Chicago Med, Chicaga Fire a House, ale jak říkám, mě stačí jedna oblíbená postava, abych na to koukala a tady ji na rozdíl od Ordinace aspoň mám :D).

Já viděla jen víceméně jeden díl, takže nemůžu posoudit obecně, jen porovnávám jeden díl toho a jeden díl toho :D A Ordinace vítězí :D

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
4. 4. 2017 / 15:08:43 (před 7 roky)
off
ragelly napsal(a):

Já viděla jen víceméně jeden díl, takže nemůžu posoudit obecně, jen porovnávám jeden díl toho a jeden díl toho :D A Ordinace vítězí :D

Vidíš a u mě je to naopak :D. Ale já tomu teda aspoň dala další šanci :->.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Drunk_Queen
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
4. 4. 2017 / 15:09:47 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

A to jsem myslela, že na babrání se ve vztazích je tady místním expertem Ragelly :D. To se teda dozvídám věci... :D.

Neúmyslná parodie je horší, pardon.

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
4. 4. 2017 / 15:11:20 (před 7 roky)
off
Drunk_Queen napsal(a):

Neúmyslná parodie je horší, pardon.

Mě to jako parodie nepříjde.. Ale možná je to tím, že si užívám lékařský seriál, kde nemusím pracně hledat kdejaký lékařský termín kvůli titulkování, tak se moje nároky malinko snížily :D. Ale fakt je ten, že když to porovnám třeba s těma GA, tak MK vítězí....

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Fabec
Dlouholetý uživatel | Cool level: 5 | John A. Zoidberg
4. 4. 2017 / 15:19:46 (před 7 roky)
off

Tak to je pěkná nuda. Krve tolik, že by se dala prodávat na litry. Hudba nevhodná. Jeden doktor operuje neustále pdo vlivem alkoholu, doktorky nemají co dělat. A další věc, jsou to herci kteří jsou v tv Prima skoro v každém seriálu, jako Zach, Chmela.. Prima se snaží troufnout ordinačku, ale modrým kodem to nebude..

avatar uživatele
Romix
Uživatel od první verze | Cool level: 14 | Emma Swan
4. 4. 2017 / 15:41:50 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

To doufám nemyslíš vážně.. Viděl jsi někdy v poslední době aktuální Ordinační hrůzy :D? Proti tomu je naopak MK poklad české seriálové tvorby :P.

Já před lety viděl ty první díly Ordinace, když tam hrával Langmajer a co si tak pamatuji, tak to bylo o parník lepší, než MK :D

Romix
avatar uživatele
Šéf
Dlouholetý uživatel | Cool level: 12 | Dale
4. 4. 2017 / 16:27:28 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

Mě to jako parodie nepříjde.. Ale možná je to tím, že si užívám lékařský seriál, kde nemusím pracně hledat kdejaký lékařský termín kvůli titulkování, tak se moje nároky malinko snížily :D. Ale fakt je ten, že když to porovnám třeba s těma GA, tak MK vítězí....

musel jsem se zasmát že je to lepší než Grace anatomy

avatar uživatele
lupe
Dlouholetý uživatel | Cool level: 19 | Černá zmije
4. 4. 2017 / 16:35:24 (před 7 roky)
off

Já se chystala podívat, ale když to tu čtu... Ne, díky.

lupe
avatar uživatele
drako83
Dlouholetý uživatel | Cool level: 37 | Daenerys Targaryen
4. 4. 2017 / 16:40:35 (před 7 roky)
off

Ragelly - pohybují se jako šneci a maj na všechno čas...

Tak alespoň musíš uznat, že je to fakt realní :)

avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 128 | Ragnar Lothbrok
4. 4. 2017 / 16:51:38 (před 7 roky)
off
drako83 napsal(a):

Ragelly - pohybují se jako šneci a maj na všechno čas...

Tak alespoň musíš uznat, že je to fakt realní :)

Tak to nevím, já v nemocnici nikdy nebyla, na návštěvě tak možná jednou před 8 lety :) Takže nemůžu porovnat.

avatar uživatele
libor42
Dlouholetý uživatel | Cool level: 23 | Denholm
4. 4. 2017 / 16:55:12 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

Teda lidi.. To jsem vážně jediná, komu se to tady líbí a dal by tomu slušných 50% :-O? Ano, výběr hudby je strašný (s tou Enyou mě dojali, ta tam fakt neměla co dělat), ale jinak si myslím, že oproti hrůzám typu Ordinace nebo nová Santika (a nebo i poslední dobou Greys Anatomy, se kterým to jde od desíti k nule, co se zase začali rejpat v tom, kdo s kým a pro koho) je to super. Když příjde na rozdělení medicína versus vztahy tak je to 60 ku 40 pro medicínu (což je taky v poslední době vzácnost, viz zmiňovaní Chirurgové, kde to prostě už ani Arizona a její zápletky nezachraňují a opět to začíná být nuda nad nudu. Kde jsou ty časy, kdy jim bouchala nemocnice pod nosem.. Shonda ztrácí říz) .


Takže za mě rozhodně jo (už proto, že herci tam na rozdíl od takové Ordinace nějaké lékařské termíny aspoň mají). PS: Zdejší redaktoři jsou nějací moc rozmazlení :P.

Promiň, ale těch 60% jsi dala možná těm pojmům. S reálnou medicínou to nemá co dělta, i když souhlasím, že i v posledních sezonách se Grey's Anatomy občas nechá unést, ale to co předvedli tvůrci v prvním díle (víc jsem nevydržel), to byl opravdu jen amatérismus, který bych hodil tak na Šlágr TV (nic ve zlém), někdy kolem třetí hodiny ráno. Stvořit vět s medicínskými pojmy je fajn, ale musí to ALESPOŇ trochu odrážet realitu. V prvním díle, kdyby to byla realita, je se seriálem amén, protože už sedí všichni za katrem. Snad ani jeden postup nebyl medicínský správny a de facto všechny vedli k poškození pacienta. Jakožto lékaři na některé postupy nadáváme, ale bohužel mají své opodstatnění. Tohle je snůška nesmyslů...
Mimochodem do shlédnutí prvního dílu jsem se na seriál dost těšil:(

avatar uživatele
Nira
VIP | Cool level: 32 | Debra Morgan
4. 4. 2017 / 19:08:13 (před 7 roky)
off

Pilot pouze v rámci výzvy, uf, snad rychle zapomenu :-P

avatar uživatele
marvio
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
4. 4. 2017 / 19:16:44 (před 7 roky)
off

V tomhle státě se jistě najde spousta masochistů, co si tohle " dílko " nenechají ujít :-D

Marvio
avatar uživatele
fenix fox
Dlouholetý uživatel | Cool level: 6 | Chloe O'Brian
4. 4. 2017 / 19:32:43 (před 7 roky)
off

tak mě to celkem baví :) , ale beru to spíš jako parodie nebo komedie , začal sem se na to dívat pravě proto že sem slyšel jak je to špatné ,a musím souhlasit že je to špatné (hudba , dialogy atd ) ale nějak to funguje jako vtip .

avatar uživatele
liskulka.lida
Dlouholetý uživatel | Cool level: 22 | Chandler Bing
4. 4. 2017 / 19:32:46 (před 7 roky)
off

No... vzhledem k tomu, že jsem sestra, přemýšlím, jestli si tohle kvůli seriálové výzvě pustit nebo ne... jak moc velký jsem masochista...?

Raději krátký, kvalitní seriál než bolestivé natahování za každou cenu.
avatar uživatele
Shppen
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
4. 4. 2017 / 20:04:20 (před 7 roky)
off

Tyjo videl jsem toho jen kousek, ale i ten me presvedcil, ze je to totalni odpad! Si to nezaslouzi ani tech 10%...

Editováno: 1x | Naposledy: 4. 4. 2017 / 20:36:31
avatar uživatele
CrazyGeek
Dlouholetý uživatel | Cool level: 26 | Ally McBealová
4. 4. 2017 / 20:04:52 (před 7 roky)
off

Seriálová výzva je seriálová výzva. Nevýhoda toho ovšem je, že když se člověk podívá na domácí tvorbu, všechny ostatní seriály začnou najednou vypadat mnohem líp. Ne tak katastrofálně. Nejsmutnější je fakt, že se určitě najde cílovka, která to udrží nad vodou.

Začíná mi z toho všeho hrabat. Uwííííííí
avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
4. 4. 2017 / 20:13:02 (před 7 roky)
off
Šéf napsal(a):

musel jsem se zasmát že je to lepší než Grace anatomy

Viděl jsi někdy v poslední době GA? Od té doby, co zkapal Derek a Mer zase řeší s kým chrápat a s kým ne, co chtějí zavřít Alexe za to, že jeden arogantní trasořitka neumí vzít výprask jako chlap a místo toho podává žaloby (američani... měkoty) a hlavně co tam šéfuje Bailey s tou Averyovic pi*ou to jde jak s nemocnicí tak se seriálem do kopru. Řeší se kdo dál dočůrá a lékařina jde akorát tak do haj*lu. Takže ano, když vezmu v potaz co se v GA teď děje, tak mi MK pořád příjde lepší. Shonda prostě ztrácí glanc.. Už neumí ani zabíjet přebytečné postavy (ano, dívám se na vás chlapečku co si neumíš dupnout a náboženská fanatičko).

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
libor42
Dlouholetý uživatel | Cool level: 23 | Denholm
4. 4. 2017 / 20:36:28 (před 7 roky)
off
Shppen napsal(a):

Tyjo videl jsem toho jen kousek, ale i ten me upresvedcil, ze je to totalni odpad! Si to nezaslouzi ani tech 10%...

Záleží jak velká jsi masochistka...a taky jak velký nadhled dokážeš prokázat, když se některý z diváků stane tvým klientem a začne chtít stejné postupy jako v seriálu...protože otázka, a proč to neuděláme jako v televizi, mě osobně dokázala odzbrojit...

avatar uživatele
Case*Wawe*Make
Dlouholetý uživatel | Cool level: 21 | Phil Dunphy
4. 4. 2017 / 20:43:22 (před 7 roky)
off
Nira napsal(a):

Pilot pouze v rámci výzvy, uf, snad rychle zapomenu :-P

Viděla jsem pouze 5 minut, počítá se to do výzvy? Víc jsem nevydržela :D

Jarda: Hospodou se rozezní varhany, Kachna může volat černý havrany. #Hospoda "Figure out what you're fighting for, and you'll be okay.~~ Wyatt Logan
avatar uživatele
Lutadora
Dlouholetý uživatel | Cool level: 10 | sžt. Maxwell 'Max' Q. Klinger
4. 4. 2017 / 20:44:22 (před 7 roky)
off

podle reklam paráda, ja se těšila, že by? konečně něco dobrého v českých vodách...
zvládla jsem na to koukat prvních 10 minut. Proboha kdo pustil do vysílání takovou šílenost? Enya??? WTF? A herci? Neměli tam někde čtečky? protože takové prkna už jsem dlouho neviděla...
Šílený šílený šílený...

Lutadora
avatar uživatele
Tulrika
Dlouholetý uživatel | Cool level: 32 | Debra Morgan
4. 4. 2017 / 20:50:35 (před 7 roky)
off

Viděla jsem zatím všechny díly. Je to absolutně příšerné a já sem nesmím napsat, co si myslím, protože tu jsou zakázané vulgarismy. Jako člověk, který urgentní příjem zažil se musím mlátit smíchy a zároveň umírat trapností v každé minutě toho seriálu. Vedlo to k tomu, že na to s holkama a pár lékaři koukáme"aby jsme se mrkli, jak to máme dělat" a pak to společně probíráme. Taková psychická léčka primašoky.

Znáte nějakou Marii, které lidé říkají Mary?

Neumím rozdávat rady. Jen dělat sarkastické poznámky
Editováno: 1x | Naposledy: 4. 4. 2017 / 20:51:15
avatar uživatele
darbak
Redaktor | Cool level: 16 | Number 6
4. 4. 2017 / 20:50:37 (před 7 roky)
off

Kdysi jsme se ségrou sledovali Farmu. Občas jsem při přepínání programů mrknul na Ordinaci. Ani v jednom z případů to ovšem nebylo proto, že by mě to zajímalo, nebo dokonce líbilo. Já se bavil nad tím, jak moc trapné to je. Fungovalo by to i u Modrého Kódu?
+ když tam hraje Brožová... To je určitá vizitka "kvality" :D

Obsesivní perfekcionista, co má rád ankety a fotočlánky.
Editováno: 1x | Naposledy: 4. 4. 2017 / 20:52:41
avatar uživatele
Esgalnor
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
4. 4. 2017 / 21:25:35 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

Teda lidi.. To jsem vážně jediná, komu se to tady líbí a dal by tomu slušných 50% :-O? Ano, výběr hudby je strašný (s tou Enyou mě dojali, ta tam fakt neměla co dělat), ale jinak si myslím, že oproti hrůzám typu Ordinace nebo nová Santika (a nebo i poslední dobou Greys Anatomy, se kterým to jde od desíti k nule, co se zase začali rejpat v tom, kdo s kým a pro koho) je to super. Když příjde na rozdělení medicína versus vztahy tak je to 60 ku 40 pro medicínu (což je taky v poslední době vzácnost, viz zmiňovaní Chirurgové, kde to prostě už ani Arizona a její zápletky nezachraňují a opět to začíná být nuda nad nudu. Kde jsou ty časy, kdy jim bouchala nemocnice pod nosem.. Shonda ztrácí říz) .

Kupodivu mě baví i postavy. Mery mi hrozně připomíná Maggie z Chicago Med (což je jediná postava, která mě u Chicago Med ještě baví), takže tím pádem má u mě dost plusových bodů (a ne, není to proto, že pro Sábu mám slabost už od doby, co mi dabovala Gabrielu :D) a Štěpnička taky hraje docela sympaťáka.. Jenom mi trochu hlava nebere, v čí palici se zrodil nápad udělat ze Zacha Rusáka :D.

Takže za mě rozhodně jo (už proto, že herci tam na rozdíl od takové Ordinace nějaké lékařské termíny aspoň mají). PS: Zdejší redaktoři jsou nějací moc rozmazlení :P.

Vždyť, když jsou úplně neschopný, tam volaj nějakýho Rasputina! Kriste, si představ, že tě odvezou do nemocnice na pokraji smrti, a místo aby tě operovali, kouzlí tam nějakej šarlatán.

Důvtip je nade všechna bohatství lidí.
avatar uživatele
Esgalnor
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
4. 4. 2017 / 21:27:14 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

To doufám nemyslíš vážně.. Viděl jsi někdy v poslední době aktuální Ordinační hrůzy :D? Proti tomu je naopak MK poklad české seriálové tvorby :P.

Občas jsem donucen Ordinaci sledovat. A jako pardon, oproti Kódu to je úplně parádní :DDDDDD Díky za Ordinaci. Nevěděl jsem, že to někdy prohlásím, ale díky za ni.

Důvtip je nade všechna bohatství lidí.
avatar uživatele
Esgalnor
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
4. 4. 2017 / 21:31:18 (před 7 roky)
off

Ta Enya tam hraje třikrát? Možná jsem byl jednou někde v mdlobách...

Důvtip je nade všechna bohatství lidí.
avatar uživatele
Jessica Angell
Uživatel od první verze | Cool level: 12 | Dale
4. 4. 2017 / 21:36:03 (před 7 roky)
off
drako83 napsal(a):

Ragelly - pohybují se jako šneci a maj na všechno čas...

Tak alespoň musíš uznat, že je to fakt realní :)

Já se dívám pravidelně na MK ale jen abych zabila ten časový slot..postavy ploché, realáného hodně málo..podle mě nej z lékařského prostředí Pohotovost nebo Miami Medical..jinak mě baví noční směna, kde víceméně na pohotovost přivezou urgentní případ a všichni ví co mají dělat což je blbost..

Gabka
avatar uživatele
suelin
Dlouholetý uživatel | Cool level: 27 | Bobby Singer
4. 4. 2017 / 21:51:57 (před 7 roky)
off

tak reality v doktořině se vám zachtělo v televizi?
zkuste Critical a pak uvidí :D
(jasně že si přihřívám polívčičku, ale to je z frustrace, já se na ten modrý kód chtěla dívat, abych pochytila nějaký doktorský slang, ale asi radši ne, jak to tak čtu)

začalo to Dallasem...
avatar uživatele
Jessica Angell
Uživatel od první verze | Cool level: 12 | Dale
4. 4. 2017 / 22:53:22 (před 7 roky)
off
suelin napsal(a):

tak reality v doktořině se vám zachtělo v televizi?
zkuste Critical a pak uvidí :D
(jasně že si přihřívám polívčičku, ale to je z frustrace, já se na ten modrý kód chtěla dívat, abych pochytila nějaký doktorský slang, ale asi radši ne, jak to tak čtu)

Já sem se vztekala u prvního dílu tak, že jsem se až málem zadusila vodou..hned asi v prvních 5-10 minutách...Sestra co seřve všechny doktory ( svoje nadřízené), Odkdy sakra je v setu na torakotomii obrovská stříkačka, navíc plná vody, dva malí kluci s rankou na ruce, která se snad ošetřuje na Pohotovosti..Pomalí jsou totálně, polovina těch lidí by bylo dávno kaput, jak můžou operovat na nezletilém bez souhlasu rodiče, a ani ho nevolali, a pak úžasný termín když nějaký doktor chtěl zavést centrál, už si to nepamatuju a nenašla jsem to.

Gabka
avatar uživatele
Baldr0
Dlouholetý uživatel | Cool level: 18 | Kocour
4. 4. 2017 / 22:56:53 (před 7 roky)
off

Je to peklo, ale musím uznat, že se u toho zatím celkem bavím. 0% bych tomu určitě nedala. Jistě, ta Enya v prvním díle je zvěrstvo, nemocnici mají ve skladišti, Zach hraje Rusa a ty dramatické zpomalovačky tomu taky nepřidávají...ale není to "telenovela" jako například Ordinace a tím to u mě získává nemálo plusových bodů.

Čekala jsem to mnohem horší a v rámci letošní seriálové výzvy už jsem viděla větší odpady.

"For a moment, nothing happened. Then, after a second or so, nothing continued to happen."
avatar uživatele
Caroline115
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
4. 4. 2017 / 23:05:10 (před 7 roky)
off
Tulrika napsal(a):

Znáte nějakou Marii, které lidé říkají Mary?

Já teda jo....

avatar uživatele
milosh
Dlouholetý uživatel | Cool level: 37 | Daenerys Targaryen
4. 4. 2017 / 23:06:27 (před 7 roky)
off

V rámci rodinných večerů už jsem viděl poměrně dost epizod českých nekonečných seriálů, takže si troufnu tvrdit, že se dokážu nad spoustu věcí povznést a prostě jen "sledovat".
Modrý kód mi ale přijde jako těžký podprůměr. Po polovině třetí epizody to vzdávám. Vypovídací hodnota mi přijde stejná jako ty pořady, kde můžete sledovat, jak se 24 hodin štrykuje svetr. Vidíme dění v nemocnici, ale nikdo mi nedal to hlavní, tedy nějaký důvod, proč by mě osudy těch doktorů měly vlastně zajímat. Jasně, je to důležitá a zodpovědná práce, ale děj tak nějak chybí. Postavy jsou takové nijaké, brouzdají kulisami (taky mi přišlo, že se tam vůbec nespěchá), odříkávají odborné dialogy, do toho mozaika různých případů, líné tempo. Kupodivu mě nejvíc zaujala postava starostky, kterou hraje Brožová a to už je co říct. Za mě bohužel zklamání, to se neosvědčí ani jako kulisa:(

avatar uživatele
Jessica Angell
Uživatel od první verze | Cool level: 12 | Dale
4. 4. 2017 / 23:07:38 (před 7 roky)
off
Caroline115 napsal(a):

Já teda jo....

Navíc je ve všech propagačních psána blbě jako Mery ( jak se to čte) a Lucce zas říkají Lucy..zabít je všechny

Gabka
avatar uživatele
malina2035
Dlouholetý uživatel | Cool level: 36 | maj. Margaret 'Štabajzna' Houlihanová
4. 4. 2017 / 23:11:08 (před 7 roky)
off

Ani kvůli seriálové výzvě na to nebudu koukat! Odradily mě už upoutávky v TV.

Daniela
avatar uživatele
Maarti
Uživatel od první verze | Cool level: 17 | Jaime Lannister
4. 4. 2017 / 23:19:31 (před 7 roky)
off

Říkala jsem si, kdy se tady objeví článek :D

První dvojdíl jsem shodou náhod viděla, ale bohužel je tam toho víc, co člověka musí zarazit - že jsou všichni pomalí, to rozhodně souhlasim; že hlavní sestra reálně sedí na příjmu, haha, to bych chtěla zažít; ale jinak samej doktor, ale sestra téměř žádná, to jako vážně? ...
Proboha, koho napadlo, že Zach bude hrát Rusa??
Kristepane, ta hudba..áááááááááááá!

Bohužel jsem viděla i kusy dalších částí a rozhodně to na žádnej pokrok nevypadá :/

Fakt jsem se docela těšila, když ti poradci měli takovou úroveň, ale dotaz - vážně je používaj, nebyla to jen klamavá reklama??? Bohužel to tomu nasvědčuje

avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 128 | Ragnar Lothbrok
4. 4. 2017 / 23:47:56 (před 7 roky)
off

Teda, myslela jsem si, že tato NPL bude mít ohlas, ale 50+ komentářů jsem teda rozhodně nečekala :D Určitě je ale zajímavé vidět, že českou tvorbu stále tolik lidí zkouší, i když odcházejí (odcházíme) zklamaní. Jakože vím, že normálně si to lidi pustí, ale překvapuje mě, že i z nás maniaků, kteří seriály znají, mají hodně nakoukáno a s normálními lidmi se nemůžou srovnávat, to hodně lidí vidělo :D

avatar uživatele
Masha
Uživatel od první verze | Cool level: 21 | Phil Dunphy
5. 4. 2017 / 00:13:21 (před 7 roky)
off

Já se na to snad i kouknu po tom, co to tady všichni rozsekali - ať jsem v obraze :D

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
5. 4. 2017 / 00:19:33 (před 7 roky)
off
Tulrika napsal(a):

Znáte nějakou Marii, které lidé říkají Mary?

Já rozhodně taky. Na střední jsme tam říkali spolužačce.. A anglické přechýlení jmen dělám taky hodně často (Adéle jsem říkala Adelle nebo Adalind, Emilíii běžně říkám Emily a tak podobně.. Už proto, že některé české varianty zní mým uším naprosto příšerně, takže když to můžu nějak poangličtit nebo jinak změnit, tak to prostě udělám...)

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
5. 4. 2017 / 00:20:10 (před 7 roky)
off
ragelly napsal(a):

Teda, myslela jsem si, že tato NPL bude mít ohlas, ale 50+ komentářů jsem teda rozhodně nečekala :D Určitě je ale zajímavé vidět, že českou tvorbu stále tolik lidí zkouší, i když odcházejí (odcházíme) zklamaní. Jakože vím, že normálně si to lidi pustí, ale překvapuje mě, že i z nás maniaků, kteří seriály znají, mají hodně nakoukáno a s normálními lidmi se nemůžou srovnávat, to hodně lidí vidělo :D

To víš.. Většinou příjdu já a začnu se se všema okamžitě hádat :D. To pak příspěvky naskakují skoro sami :D.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
5. 4. 2017 / 00:26:10 (před 7 roky)
off
Jessica Angell napsal(a):

Sestra co seřve všechny doktory ( svoje nadřízené),

Evidentně jsi neviděla ani Chicago Med a ani Pohotovost.. Tam sestry seřvávaly (a seřvávají) doktory naprosto běžně... Taková Maggie z Med tam na ně řve furt... A lékaři jsou nadřízení sester? Není to tak, že sestry a sestráci jsou podřízení vrchní nebo staniční sestře a ta je podřízená primáři? Protože ve všech seriálech (je jedno jaké provenience) to do nás hustěj přesně takhle.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 128 | Ragnar Lothbrok
5. 4. 2017 / 00:29:32 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

Evidentně jsi neviděla ani Chicago Med a ani Pohotovost.. Tam sestry seřvávaly (a seřvávají) doktory naprosto běžně... Taková Maggie z Med tam na ně řve furt... A lékaři jsou nadřízení sester? Není to tak, že sestry a sestráci jsou podřízení vrchní nebo staniční sestře a ta je podřízená primáři? Protože ve všech seriálech (je jedno jaké provenience) to do nás hustěj přesně takhle.

Já vím, extra pro naši serialzoňáckou feministickou vlnu jsem vložila malou rybičku na udičce do názoru u Clique, ale tam jste se nechytly :D

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
5. 4. 2017 / 00:31:26 (před 7 roky)
off
ragelly napsal(a):

Já vím, extra pro naši serialzoňáckou feministickou vlnu jsem vložila malou rybičku na udičce do názoru u Clique, ale tam jste se nechytly :D

Popravdě, já jsem si přečetla o čem je seriál a to mě tak znechutilo (PLL v bledězeleném jenom bez té lesby, která by mě k tomu přitáhla), že jsem to dál ani nečetla :D. Takže jsem se neměla ani čeho chytit.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Vachisek
Dlouholetý uživatel | Cool level: 12 | Dale
5. 4. 2017 / 00:36:31 (před 7 roky)
off

Chce to title k Chicago Med aby jsme si spravily chut po tomhle debaklu Primy. :D

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
5. 4. 2017 / 00:44:14 (před 7 roky)
off
Vachisek napsal(a):

Chce to title k Chicago Med aby jsme si spravily chut po tomhle debaklu Primy. :D

Dělám na tom :D. U MK jsem si osvojila pár termínů (i když osvojila.. Spíš jsem na sebe byla pyšná, že vím o čem mluví :D) a překlad pokračuje ;). Jak jsem psala u Med 2x11 je u Shortyny na korekci a zbytek je ve fázi překladu... Však si to tam přečti ;).

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Jessica Angell
Uživatel od první verze | Cool level: 12 | Dale
5. 4. 2017 / 00:57:01 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

Evidentně jsi neviděla ani Chicago Med a ani Pohotovost.. Tam sestry seřvávaly (a seřvávají) doktory naprosto běžně... Taková Maggie z Med tam na ně řve furt... A lékaři jsou nadřízení sester? Není to tak, že sestry a sestráci jsou podřízení vrchní nebo staniční sestře a ta je podřízená primáři? Protože ve všech seriálech (je jedno jaké provenience) to do nás hustěj přesně takhle.

V pohotovosti? Jmenuj jeden konkrétní díl kde sestra seřvala doktora takovým stylem. A s tou nadřazeností mi šlo o to že seřvala Hoffbauera jako nějakého ošetřovatele na praxi..nemluvě o té rozmazkené dceři starostky..on je doktor a když řekne že jede pacient hned na sál jede na sál..a hlavně sestra mu nemůže přikazovat co s pacientem dělat nebo ne..ono ten seriál je celý hodně nereálný..nechci se hádat prostě jim to nevyšlo..mimochodem jen na okraj..pokud je Mary vrchní/staniční tak snad spadá přímo pod doktora případně asistenta lékaře pokud ta funkce ještě dneska funguje..a ono když se ti nahrne na pohotovost hafo lidí a ty máš na povel hladký průběh asi nebudeš šeptat a hlavně tam to odsýpá a Maggie ví co dělá aspoň

Gabka
avatar uživatele
Jessica Angell
Uživatel od první verze | Cool level: 12 | Dale
5. 4. 2017 / 01:00:35 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

Evidentně jsi neviděla ani Chicago Med a ani Pohotovost.. Tam sestry seřvávaly (a seřvávají) doktory naprosto běžně... Taková Maggie z Med tam na ně řve furt... A lékaři jsou nadřízení sester? Není to tak, že sestry a sestráci jsou podřízení vrchní nebo staniční sestře a ta je podřízená primáři? Protože ve všech seriálech (je jedno jaké provenience) to do nás hustěj přesně takhle.

a primář vede veškerý provoz a personál určitého oddělení

Gabka
avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
5. 4. 2017 / 01:11:34 (před 7 roky)
off
Jessica Angell napsal(a):

V pohotovosti? Jmenuj jeden konkrétní díl kde sestra seřvala doktora takovým stylem.

Konkrétně mě nic nenapadá, dlouho jsem to neviděla, ale Abby ani Sam se s doktůrkama zrovna moc nemazaly... Když s nima teda zrovna nespaly, to je fakt (a za to klišé nenávidím nemocniční seriály všeobecně...).


Jessica Angell napsal(a):

A s tou nadřazeností mi šlo o to že seřvala Hoffbauera jako nějakého ošetřovatele na praxi

Tak zrovna on si to zaslouží.. nebyl tam ani dvě minuty auž se choval jako by mu to tam patřilo.. Hádá se s ním ještě málo na můj vkus, já bych mu to dávala sežrat víc, protože přesně tyhle všechnovím aroganty nesnáším... Takže čím víc to zrovna těm dvěma bude dávat sežrat, tím víc ji budu mít radši (a fakt se někdy mrkni na Med, vrchní je tam komanduje jedna radost).

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
Editováno: 1x | Naposledy: 5. 4. 2017 / 01:12:10
avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
5. 4. 2017 / 01:14:21 (před 7 roky)
off

Jo a ještě jsem zapoměla dodat, že si pamatuju ze svého vlastního pobytu v nemocnici jak se vrchní sestra nemazala s primářem, co mi pětkrát napíchnul ruku a žílu mi stejně nenašel a kapačku nezavedl.... Taky ho poslala k šípku...

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Jessica Angell
Uživatel od první verze | Cool level: 12 | Dale
5. 4. 2017 / 01:16:41 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

Konkrétně mě nic nenapadá, dlouho jsem to neviděla, ale Abby ani Sam se s doktůrkama zrovna moc nemazaly... Když s nima teda zrovna nespaly, to je fakt (a za to klišé nenávidím nemocniční seriály všeobecně...).




Tak zrovna on si to zaslouží.. nebyl tam ani dvě minuty auž se choval jako by mu to tam patřilo.. Hádá se s ním ještě málo na můj vkus, já bych mu to dávala sežrat víc, protože přesně tyhle všechnovím aroganty nesnáším... Takže čím víc to zrovna těm dvěma bude dávat sežrat, tím víc ji budu mít radši (a fakt se někdy mrkni na Med, vrchní je tam komanduje jedna radost).

Med občas sleduju ale je pravda že mě to nějak nenadchlo..A pohotovost zrovna sleduju teda přes den. A největší výbuch je když nerozlišují v seriálu rozdíl mezi pohotovostí a Traumatologií=urgentním příjmem..jsou to úplně dvě jiné oddělení

Gabka
avatar uživatele
Vachisek
Dlouholetý uživatel | Cool level: 12 | Dale
5. 4. 2017 / 01:27:26 (před 7 roky)
off

Sestry jsou hodně samostatné však mají i své odbory. :') Doktor který jde po sestrách obvykle špatně skončí. Moje kamarádka dělá sestru a říkala mi jak jeden mladý lékař skončil dřív než začal když se povyšoval nad sestry. :D

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
5. 4. 2017 / 02:01:55 (před 7 roky)
off
Vachisek napsal(a):

Sestry jsou hodně samostatné však mají i své odbory. :') Doktor který jde po sestrách obvykle špatně skončí. Moje kamarádka dělá sestru a říkala mi jak jeden mladý lékař skončil dřív než začal když se povyšoval nad sestry. :D

Jo, jestli mě něco všechny ty doktorské seriály něco naučili tak je to (a teď s prominutím padne sprosté slovo, ale to fakt jinak nejde napsat) nenaserte sestry :D. Nikdy nevíte, kdy vám můžou zachránit zadek nebo vás naopak potopit :D.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 128 | Ragnar Lothbrok
5. 4. 2017 / 02:08:39 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

Jo, jestli mě něco všechny ty doktorské seriály něco naučili tak je to (a teď s prominutím padne sprosté slovo, ale to fakt jinak nejde napsat) nenaserte sestry :D. Nikdy nevíte, kdy vám můžou zachránit zadek nebo vás naopak potopit :D.

Jsem si hnedka vzpomněla na Carlu ze Scrubs, jak vždycky dokázala Coxe dát do latě :D

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
5. 4. 2017 / 02:14:31 (před 7 roky)
off
ragelly napsal(a):

Jsem si hnedka vzpomněla na Carlu ze Scrubs, jak vždycky dokázala Coxe dát do latě :D

No a jsme u toho :D. Takže bych řekla, že zrovna chování Mary vycucané z prstu fakt není :D. To budou naopak dlouholeté doktorské zkušenosti :D.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Drunk_Queen
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
5. 4. 2017 / 06:46:41 (před 7 roky)
off
Esgalnor napsal(a):

Ta Enya tam hraje třikrát? Možná jsem byl jednou někde v mdlobách...

Jo! :D Na začátku, někde v polovině a na konci... Asi jsi odpadl, to se dá chápat.

avatar uživatele
Drunk_Queen
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
5. 4. 2017 / 06:47:09 (před 7 roky)
off

Wow, koukám, že tenhle seriál má opravdu ohlas.

avatar uživatele
Fabec
Dlouholetý uživatel | Cool level: 5 | John A. Zoidberg
5. 4. 2017 / 07:05:55 (před 7 roky)
off

V dnešní době je problémem natočit dobrý serial. Když ještě jenom byla česká televize, tak se na to dalo dívat na všechno (krom Sňatky s rozumu) a pak tu byla Nova, Prima a serial upadl. Proč jsou to buď kriminalky, nebo serial o doktorech? cesty domu, ordinačka, modrý kód, počátky? Jako kdyby nešel natočit nějaký dobrý serial třeba o JZD a sklizní jablek :))

avatar uživatele
Pipa22
Uživatel od první verze | Cool level: 36 | maj. Margaret 'Štabajzna' Houlihanová
5. 4. 2017 / 10:23:32 (před 7 roky)
off
Nira napsal(a):

Pilot pouze v rámci výzvy, uf, snad rychle zapomenu :-P

souhlas (za mě)

avatar uživatele
Corisan
Dlouholetý uživatel | Cool level: 21 | Phil Dunphy
5. 4. 2017 / 10:24:58 (před 7 roky)
off

u Novinek pod lupou mě baví dva typy seriálů: jednak ty, které zní zajímavě a plánuju je shlédnout a jednak ty, co jsou naprosté propadáky a mám možnost se zasmát u recenzí a politovat všechny, co jim věnovali byť minutu. takže děkuji za pobavení :) ale stejně se o něm asi zmíním rodině, doma totiž zbožňují Ordinaci a podobné... výtvory

IN THE MIDDLE OF MY BACKSWING?!
avatar uživatele
STOUPA
Dlouholetý uživatel | Cool level: 29 | Ovečka Shaun
5. 4. 2017 / 10:28:43 (před 7 roky)
off
avatar uživatele
Lareth
Uživatel od první verze | Cool level: 15 | Christopher Turk
5. 4. 2017 / 10:46:23 (před 7 roky)
off

Když pominu kvalitu dialogů, herecké výkony, hudbu, apod., nejvíce mě bolela nepřesnost lékařských a ošetřovatelských úkonů. Říct pacientovi s epistaxí, že má zaklonit hlavu, je dost špatný pokyn a ještě pocházel od lékaře? Základní znalost laické první pomoci. Dostal mě lékař provádějící přímou masáž srdce v terénu - za prvé neprovedl vůbec základní posouzení vitálních funkcí. Zástavu oběhu diagnostikoval na dálku, neuvolnil dýchací cesty a neprovedl ani jednu nepřímou kompresi, za druhé jak se dostal skrze žebra k srdci? Odejít od porodu, aniž by došlo k porodu placenty, to neexistuje. Porodník sleduje první dobu porodní, vede samotný porod plodu a následně dohlíží na odloučení a celistvosti placenty a to nemluvím o poporodním sledování rodičky. Tenhle seriál je pro mě jedna chyba za druhou. Ode mě dostal neúprosných 0%, protože jsem něco tak špatného dlouho neviděla.

Editováno: 1x | Naposledy: 5. 4. 2017 / 10:53:15
avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 128 | Ragnar Lothbrok
5. 4. 2017 / 11:41:21 (před 7 roky)
off

S tím porodem mě u sledování ještě napadlo, jestli je to vůbec možné, aby doktor řekl "Hele sestři, běž mi odrodit ženu, né, doktorku nechci, ty jsi lepší." Jako WTF, já být na místě té maminy, tak umřu strachy, že tam nemám doktora, ale sestru. Jasně, sestřičky toho mnohdy ví víc než doktoři, ale i tak...

avatar uživatele
Jessica Angell
Uživatel od první verze | Cool level: 12 | Dale
5. 4. 2017 / 12:19:32 (před 7 roky)
off
ragelly napsal(a):

S tím porodem mě u sledování ještě napadlo, jestli je to vůbec možné, aby doktor řekl "Hele sestři, běž mi odrodit ženu, né, doktorku nechci, ty jsi lepší." Jako WTF, já být na místě té maminy, tak umřu strachy, že tam nemám doktora, ale sestru. Jasně, sestřičky toho mnohdy ví víc než doktoři, ale i tak...

Dneska je to běžná praxe, sestry rodí děti ( Spíš teda porodní asistentky) doktor se volá v případě komplikací

Gabka
avatar uživatele
Jessica Angell
Uživatel od první verze | Cool level: 12 | Dale
5. 4. 2017 / 12:21:18 (před 7 roky)
off
Lareth napsal(a):

Když pominu kvalitu dialogů, herecké výkony, hudbu, apod., nejvíce mě bolela nepřesnost lékařských a ošetřovatelských úkonů. Říct pacientovi s epistaxí, že má zaklonit hlavu, je dost špatný pokyn a ještě pocházel od lékaře? Základní znalost laické první pomoci. Dostal mě lékař provádějící přímou masáž srdce v terénu - za prvé neprovedl vůbec základní posouzení vitálních funkcí. Zástavu oběhu diagnostikoval na dálku, neuvolnil dýchací cesty a neprovedl ani jednu nepřímou kompresi, za druhé jak se dostal skrze žebra k srdci? Odejít od porodu, aniž by došlo k porodu placenty, to neexistuje. Porodník sleduje první dobu porodní, vede samotný porod plodu a následně dohlíží na odloučení a celistvosti placenty a to nemluvím o poporodním sledování rodičky. Tenhle seriál je pro mě jedna chyba za druhou. Ode mě dostal neúprosných 0%, protože jsem něco tak špatného dlouho neviděla.

Jenže dneska pokud nemáš rizikový porod porodí tvoje díte porodní asistentka..

Gabka
avatar uživatele
Jessica Angell
Uživatel od první verze | Cool level: 12 | Dale
5. 4. 2017 / 14:00:05 (před 7 roky)
off
Lareth napsal(a):

Když pominu kvalitu dialogů, herecké výkony, hudbu, apod., nejvíce mě bolela nepřesnost lékařských a ošetřovatelských úkonů. Říct pacientovi s epistaxí, že má zaklonit hlavu, je dost špatný pokyn a ještě pocházel od lékaře? Základní znalost laické první pomoci. Dostal mě lékař provádějící přímou masáž srdce v terénu - za prvé neprovedl vůbec základní posouzení vitálních funkcí. Zástavu oběhu diagnostikoval na dálku, neuvolnil dýchací cesty a neprovedl ani jednu nepřímou kompresi, za druhé jak se dostal skrze žebra k srdci? Odejít od porodu, aniž by došlo k porodu placenty, to neexistuje. Porodník sleduje první dobu porodní, vede samotný porod plodu a následně dohlíží na odloučení a celistvosti placenty a to nemluvím o poporodním sledování rodičky. Tenhle seriál je pro mě jedna chyba za druhou. Ode mě dostal neúprosných 0%, protože jsem něco tak špatného dlouho neviděla.

Pro mě byl smrťák když Zach prohlásil že chce torakotomický set na punkci a vytáhl obří stříkačku, navíc plnou vody, a nevytáhl..eh píst? ten člověk by přece nemohl dýchat a o to snad jim šlo..a nebo když jim umírá pacient a ona se zeptá jestli chce defibrilátor a on že ne že to na to není..a pak termín který použil když chtěl zavést "Centrál" ( Centrální žilní katetr) ten termín si přesně nepamatuju ale pobavil mě, něco takového jsem v životě neslyšela

Gabka
avatar uživatele
Tulrika
Dlouholetý uživatel | Cool level: 32 | Debra Morgan
5. 4. 2017 / 14:20:01 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

Já rozhodně taky. Na střední jsme tam říkali spolužačce.. A anglické přechýlení jmen dělám taky hodně často (Adéle jsem říkala Adelle nebo Adalind, Emilíii běžně říkám Emily a tak podobně.. Už proto, že některé české varianty zní mým uším naprosto příšerně, takže když to můžu nějak poangličtit nebo jinak změnit, tak to prostě udělám...)

Tak na to jsem asi moc stará.

Neumím rozdávat rady. Jen dělat sarkastické poznámky
avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
5. 4. 2017 / 15:16:37 (před 7 roky)
off
Tulrika napsal(a):

Tak na to jsem asi moc stará.

Holka, já jsem o rok starší než ty, ale co se od patnácti pohybuju ve větší části na anglicky psaném internetu (ach fanfiky mé fanfiky), tak mi české jména zní hrozně (obzvlášť to moje, ale to nechme stranou). Takže anglickou verzi jmen používám už 16 let, ještě od dob, kdy to nebylo v módě.... Tak jakýpak stáří (a ano, takovou českou Emílii nemůžu ani cítit, Emily sounds much better).

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Elfi76
Dlouholetý uživatel | Cool level: 8 | Kryton
5. 4. 2017 / 18:01:29 (před 7 roky)
off

Viděla jsem ten úvodní dvojdíl a trpěla u toho neskutečně.Podle upoutávek a obsazení jsem čekala mnohem víc.Po úděsných výkonech herců mě ještě Enya a zpomalené záběry dorazili.

avatar uživatele
Lareth
Uživatel od první verze | Cool level: 15 | Christopher Turk
5. 4. 2017 / 18:43:02 (před 7 roky)
off
Jessica Angell napsal(a):

Jenže dneska pokud nemáš rizikový porod porodí tvoje díte porodní asistentka..

To je jasné. Porodní asistentka ale neodejde po porodu dítěte, jako odešla ta sestra. Porodníkem jsem myslela šmahem doktory i sestry.

avatar uživatele
Jessica Angell
Uživatel od první verze | Cool level: 12 | Dale
5. 4. 2017 / 20:05:09 (před 7 roky)
off
Lareth napsal(a):

To je jasné. Porodní asistentka ale neodejde po porodu dítěte, jako odešla ta sestra. Porodníkem jsem myslela šmahem doktory i sestry.

Ale Mery tam s ní nechala doktorku..a volala porodní..to že ta doktorka je blbá jak troky a víceméně bylo řečeno že nemá v nemocnici ani co dělat je problém primáře

Gabka
avatar uživatele
sandokan555
Dlouholetý uživatel | Cool level: 21 | Phil Dunphy
5. 4. 2017 / 20:34:41 (před 7 roky)
off

dakujem za nazor ... urcite tento serial vynecham .
Len ma hned napadlo ze namiesto Modry kod by sa mal volat Hnedy kod .. lebo je to taky spruser ze az.

avatar uživatele
šotek10
Uživatel od první verze | Cool level: 16 | Number 6
6. 4. 2017 / 12:17:24 (před 7 roky)
off

Nepřišlo mi to až tak hrozný, ale možná to bude tím, že jsem viděla jen útržky když jsem přepínala z Můj soused zabiják. :D
No uvidím, zkusím se podívat na celý díl....

Never trust a hug. It's just a way to hide your face.
Editováno: 1x | Naposledy: 6. 4. 2017 / 23:42:05
avatar uživatele
Michalenka
Uživatel od první verze | Cool level: 11 | Morgan Guillermo Grimes
6. 4. 2017 / 16:44:13 (před 7 roky)
off

Jako studentka medicíny jsem z prostředí docela nadšená, ale nemůžu z toho, že po osobní stránce ta reálnost kolisá k telenovele... Zatím se dívat teda budu... Jenom tu umělou krev prosím spravte :D i upíří deníky mají reálnější viskozitu :D :D

Keep calm & Be Fan of TV Shows :P
avatar uživatele
liskulka.lida
Dlouholetý uživatel | Cool level: 22 | Chandler Bing
6. 4. 2017 / 23:28:53 (před 7 roky)
off
andromache napsal(a):

Evidentně jsi neviděla ani Chicago Med a ani Pohotovost.. Tam sestry seřvávaly (a seřvávají) doktory naprosto běžně... Taková Maggie z Med tam na ně řve furt... A lékaři jsou nadřízení sester? Není to tak, že sestry a sestráci jsou podřízení vrchní nebo staniční sestře a ta je podřízená primáři? Protože ve všech seriálech (je jedno jaké provenience) to do nás hustěj přesně takhle.

A v reálu je to tak, že většina sester na doktory neřve... a většina doktorů neřve na sestry :D Prostě jsme normální lidi, kteří spolupracují, normální profese, na nočních nikdo nikoho nesvádí, protože máme důležitější věci na práci... a kdybychom chodili v lodičkách, tak nevydržíme ani půl hodiny. Taky si nesmíme lakovat nehty, nosit rozpuštěné vlasy, dlouhé naušnice ani klasické hodinky či snad dokonce náramek.
Zkuste se někdy ohýbat v těch šatičkách, co všici v těch seriálech nosí- jde to hodně blbě... a sestra se potřebuje ve své profesi volně pohybovat.
Sestra je podřízena staniční, staniční vrchní a vrchní přednostovi kliniky a hlavní sestře nemocnice.
Lékař není nadřízený sestry, ale většina kompetencí, které má, jsou na něm závislé.

Raději krátký, kvalitní seriál než bolestivé natahování za každou cenu.
Editováno: 1x | Naposledy: 6. 4. 2017 / 23:30:12
avatar uživatele
Vachisek
Dlouholetý uživatel | Cool level: 12 | Dale
6. 4. 2017 / 23:57:24 (před 7 roky)
off

tak v realu jsou lidi normální často :D Seriál potřebuje být o něčem. Kdyby to bylo jako v realu tak se spí.

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
7. 4. 2017 / 02:20:50 (před 7 roky)
off
liskulka.lida napsal(a):

A v reálu je to tak, že většina sester na doktory neřve... a většina doktorů neřve na sestry :D Prostě jsme normální lidi, kteří spolupracují, normální profese, na nočních nikdo nikoho nesvádí, protože máme důležitější věci na práci... a kdybychom chodili v lodičkách, tak nevydržíme ani půl hodiny. Taky si nesmíme lakovat nehty, nosit rozpuštěné vlasy, dlouhé naušnice ani klasické hodinky či snad dokonce náramek.
Zkuste se někdy ohýbat v těch šatičkách, co všici v těch seriálech nosí- jde to hodně blbě... a sestra se potřebuje ve své profesi volně pohybovat.
Sestra je podřízena staniční, staniční vrchní a vrchní přednostovi kliniky a hlavní sestře nemocnice.
Lékař není nadřízený sestry, ale většina kompetencí, které má, jsou na něm závislé.

Díky za osvětlení těch kompetencí.. Já si říkala, že sestra asi není podřízenou doktora, ale že doktoři i sestry budou dvě samostatné jednotky, které ale musí pracovat společně v tandemu (nejlépe sehraném), aby všechno šlapalo jak má a pacoši odcházeli domů a ne rovnou do márnic :). Ale jinak mám pocit, že sestry v seriálech sice dodržují dress code v podobě uniforem, ale jinak ten zbytek... katastrofa.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Maarti
Uživatel od první verze | Cool level: 17 | Jaime Lannister
7. 4. 2017 / 14:57:54 (před 7 roky)
off
Lareth napsal(a):

Říct pacientovi s epistaxí, že má zaklonit hlavu, je dost špatný pokyn a ještě pocházel od lékaře? Základní znalost laické první pomoci.
Dostal mě lékař provádějící přímou masáž srdce v terénu - za prvé neprovedl vůbec základní posouzení vitálních funkcí. Zástavu oběhu diagnostikoval na dálku, neuvolnil dýchací cesty a neprovedl ani jednu nepřímou kompresi, za druhé jak se dostal skrze žebra k srdci?
Odejít od porodu, aniž by došlo k porodu placenty, to neexistuje. Porodník sleduje první dobu porodní, vede samotný porod plodu a následně dohlíží na odloučení a celistvosti placenty a to nemluvím o poporodním sledování rodičky.

Přesně! A ještě mu ten kluk povídá, že nesnáší, když mu krev teče do krku :D
To víš, borec, malej nožík a už je přímo na srdci :D přece nebude dělat nepřímou, když může těma špinavejma rukama rovnou na srdce..
Jj, tak tohle byl mazec..jen tak si odejít za svou prací, ptž to přece trvá děsně dlouho, než porodí placentu! Tvl, nakonec ji snad ani nepotrestali, mam dojem..

Kde byli a jsou všichni ti avizované poradci!??

Editováno: 1x | Naposledy: 7. 4. 2017 / 14:58:14
avatar uživatele
Jessica Angell
Uživatel od první verze | Cool level: 12 | Dale
19. 4. 2017 / 14:49:06 (před 7 roky)
off
liskulka.lida napsal(a):

A v reálu je to tak, že většina sester na doktory neřve... a většina doktorů neřve na sestry :D Prostě jsme normální lidi, kteří spolupracují, normální profese, na nočních nikdo nikoho nesvádí, protože máme důležitější věci na práci... a kdybychom chodili v lodičkách, tak nevydržíme ani půl hodiny. Taky si nesmíme lakovat nehty, nosit rozpuštěné vlasy, dlouhé naušnice ani klasické hodinky či snad dokonce náramek.
Zkuste se někdy ohýbat v těch šatičkách, co všici v těch seriálech nosí- jde to hodně blbě... a sestra se potřebuje ve své profesi volně pohybovat.
Sestra je podřízena staniční, staniční vrchní a vrchní přednostovi kliniky a hlavní sestře nemocnice.
Lékař není nadřízený sestry, ale většina kompetencí, které má, jsou na něm závislé.

Díky za osvětlení, já jako Ošetřovatelka nosila šaty na praxi a peklo na zemi..nedá se v nich hýbat..zravotní boty jsem hodila do koše, je to peklo

Gabka
avatar uživatele
liskulka.lida
Dlouholetý uživatel | Cool level: 22 | Chandler Bing
28. 4. 2017 / 11:33:04 (před 7 roky)
off

Tak jsem to viděla... ehm: doktor, kterej riskuje svůj život, aby zachránil někoho, komu nebuší srdce? Ok... dá se ještě pochopit. Ta Enya rozhodně ne- to je hrůza!! vrchní sestra, která dělá ošetřovatelskou práci (vrchní dělají administrativu, spíš se chová jako staniční)? Sestra, která rodí?! Proč tam všichni všechny resuscitují?! Autoři evidentně neznají úspěšnost resuscitace- 10% přežití, takže by tam 90% urgentních stavů bylo mrtvých, páč vždycky dojde k zástavě. A dalších asi milion chyb, které se mě už nechce vypisovat.
Když to neberu medicínsky, ale spíš jako seriálový maniak, tak mi to připadá jako kopírování Grey's... v mnohem horším podání. Dyť to vůbec není autenický, herci přehrávají. A tu Enyu zmíním znovu, páč mi trhá uši.

Raději krátký, kvalitní seriál než bolestivé natahování za každou cenu.
Editováno: 2x | Naposledy: 28. 4. 2017 / 11:36:01
avatar uživatele
Jessica Angell
Uživatel od první verze | Cool level: 12 | Dale
29. 4. 2017 / 09:17:29 (před 7 roky)
off
liskulka.lida napsal(a):

Tak jsem to viděla... ehm: doktor, kterej riskuje svůj život, aby zachránil někoho, komu nebuší srdce? Ok... dá se ještě pochopit. Ta Enya rozhodně ne- to je hrůza!! vrchní sestra, která dělá ošetřovatelskou práci (vrchní dělají administrativu, spíš se chová jako staniční)? Sestra, která rodí?! Proč tam všichni všechny resuscitují?! Autoři evidentně neznají úspěšnost resuscitace- 10% přežití, takže by tam 90% urgentních stavů bylo mrtvých, páč vždycky dojde k zástavě. A dalších asi milion chyb, které se mě už nechce vypisovat.
Když to neberu medicínsky, ale spíš jako seriálový maniak, tak mi to připadá jako kopírování Grey's... v mnohem horším podání. Dyť to vůbec není autenický, herci přehrávají. A tu Enyu zmíním znovu, páč mi trhá uši.

Sestry dneska rodí běžně, pokud pacientka nemá komplikace, ale pokud vím, tak určitě nepovolají sestru z urgentu ale z porodního co má výcvik..ale jinak se shodneme že autentického tam toho moc není..

Gabka
avatar uživatele
liskulka.lida
Dlouholetý uživatel | Cool level: 22 | Chandler Bing
29. 4. 2017 / 19:49:47 (před 7 roky)
off
Jessica Angell napsal(a):

Sestry dneska rodí běžně, pokud pacientka nemá komplikace, ale pokud vím, tak určitě nepovolají sestru z urgentu ale z porodního co má výcvik..ale jinak se shodneme že autentického tam toho moc není..

Tak to teda nerodí ani náhodou. Rodí porodní asistentky, které mají odlišné vzdělání od sester (vyhláška 55/2011).

Raději krátký, kvalitní seriál než bolestivé natahování za každou cenu.
Editováno: 1x | Naposledy: 29. 4. 2017 / 19:50:58
avatar uživatele
Jessica Angell
Uživatel od první verze | Cool level: 12 | Dale
30. 4. 2017 / 10:20:47 (před 7 roky)
off
liskulka.lida napsal(a):

Tak to teda nerodí ani náhodou. Rodí porodní asistentky, které mají odlišné vzdělání od sester (vyhláška 55/2011).

No tak kamarádku odrodila sestra, ne porodní asistentka..i když je pravda že tady u nás je nemocnice na *** takže když už bych měla rodit tak jinde..

Gabka
avatar uživatele
Koldik
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
2. 6. 2017 / 12:21:09 (před 6 roky)
off

Tak vidim, ze je to pekny brak :) ale ani nie moja zaujmova oblast.

avatar uživatele
Esgalnor
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
18. 7. 2017 / 15:03:10 (před 6 roky)
off

Omylem jsem viděl kousek nějakého z novějších dílů a... ten pilot byl to nejlepší. :D

Důvtip je nade všechna bohatství lidí.
avatar uživatele
Drunk_Queen
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
18. 7. 2017 / 22:32:23 (před 6 roky)
off
Esgalnor napsal(a):

Omylem jsem viděl kousek nějakého z novějších dílů a... ten pilot byl to nejlepší. :D

Ono to jde ještě hůř?! :'D

avatar uživatele
Esgalnor
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
19. 7. 2017 / 12:00:46 (před 6 roky)
off
Drunk_Queen napsal(a):

Ono to jde ještě hůř?! :'D

Bohužel jo, tomu se už fakt ani smát nedá :D

Btw, 100 příspěvků! :o

Důvtip je nade všechna bohatství lidí.
avatar uživatele
Vachisek
Dlouholetý uživatel | Cool level: 12 | Dale
19. 7. 2017 / 12:04:02 (před 6 roky)
off
Esgalnor napsal(a):

Bohužel jo, tomu se už fakt ani smát nedá :D

Btw, 100 příspěvků! :o

místo aby Primu napadlo udělat 8 dílný nabušený lékařský seriál nám dali :D horší kopii už tak tragické ordinace. Tvůrčí schopnosti v ČR jsou skutečně žalostné.

avatar uživatele
Drunk_Queen
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
19. 7. 2017 / 12:30:52 (před 6 roky)
off
Vachisek napsal(a):

místo aby Primu napadlo udělat 8 dílný nabušený lékařský seriál nám dali :D horší kopii už tak tragické ordinace. Tvůrčí schopnosti v ČR jsou skutečně žalostné.

Bohužel se nejede na kvalitu, ale na kvantitu. Naštěstí to není pravidlem (hlavně například u ČT tohle neplatí), ale i tak je smutné, že tyhle nekonečné seriály vůbec vznikají.

avatar uživatele
sandokan555
Dlouholetý uživatel | Cool level: 21 | Phil Dunphy
19. 7. 2017 / 23:44:40 (před 6 roky)
off
Drunk_Queen napsal(a):

Bohužel se nejede na kvalitu, ale na kvantitu. Naštěstí to není pravidlem (hlavně například u ČT tohle neplatí), ale i tak je smutné, že tyhle nekonečné seriály vůbec vznikají.

Ono je skor tragicke ze to niekto sleduje.
Ak by to nemalo sledovanost tak to netocia.