Diskuze k článku Anime - tvorba, která budí vášně
avatar uživatele
hacker3985
Redaktor | Cool level: 43 | maj. Frank Burns
9. 10. 2012 / 16:18:34 (před 11 roky)
off

pěkný :)

Netrap se s tím, když tě někdo pomlouvá za zády. Protože je v perfektní pozici, aby ti mohl políbit p**el.
avatar uživatele
Mik
Uživatel od první verze | Cool level: 57 | admirál William Adama
9. 10. 2012 / 16:35:43 (před 11 roky)
off

Hodně pěkný článek, anime pár let sleduji a mám na to stejný nazor. Žánrů je spousta a i různě promíchaný a každy si najde něco co se mu bude líbit. Navíc narozdíl od seriálů, které mají prakticky dvoje období (podzim,léto) anime vycházi na 4 období, tak je velká možnost výběru po celý rok.

avatar uživatele
Dadulinka
Redaktor | Cool level: 37 | Daenerys Targaryen
9. 10. 2012 / 16:54:30 (před 11 roky)
off

Moc pěkně spracované. Já si do teď myslela, že japonské animáky jsou dost praštěné a podobné si jako vejce vejci. Mno, názor ještě tak úplně neměním, ale tenhle článek mě nahlodal... :)

Geronimo! Allons-y! Gallifrey stands!
avatar uživatele
Odyssea
Redaktor | Cool level: 27 | Bobby Singer
9. 10. 2012 / 17:00:03 (před 11 roky)
off

Luxusní článek! =)

V Anime moc zkouknutých seriálů nemám, ale za ty, které jsem viděla nebo které sleduji, vděčím právě Skogenovi. Kdybych nepřidávala jeho požadavky na Anime seriály, nikdy bych se o tenhle žánr moc nezajímala. Je to přece animované =D Po pár zhlédnutých epkách jsem ale změnila názor. Takže díky!

Individual SciFi stories may seem as trivial as ever to the blinder critics and philosophers of today — but the core of SciFi, its essence has become crucial to our salvation, if we are to be saved at all.
avatar uživatele
jelpetty
Dlouholetý uživatel | Cool level: 36 | maj. Margaret 'Štabajzna' Houlihanová
9. 10. 2012 / 17:10:20 (před 11 roky)
off

Moc skvěle napsané!
snad se konečně taky rozhoupám a na nějaké to anime kouknu... :)

For every minute you are angry, you lose sixty seconds of happiness.
avatar uživatele
Moucha Mouchovič
Dlouholetý uživatel | Cool level: 26 | Ally McBealová
9. 10. 2012 / 17:30:37 (před 11 roky)
off

Možná by nebylo od věci zmínit se i o tom, že nemálo anime seriálů se děla podle mangy(japonské komiksy)

avatar uživatele
DRAGON
Uživatel od prvopočátků | Cool level: 15 | Christopher Turk
9. 10. 2012 / 18:01:08 (před 11 roky)
off

Veľmi pekne napísaný článok po ktorého prečítaní si dúfam viacej ľudí uvedomí že anime nie sú len pokemoni ale že anime žáner je oveľa pestrejší ako sa nazdávali. Samozrejme i v anime kvalita seriálov kolíše ale aj napriek tomu si človek nájde fakt to čo mu najviacej vyhovuje. Ja ako anime fanúšik ktorý anime sleduje väčšinu svojho života hodnotím tento článok veľmi pozitívne. A len taká pripomienka pokiaľ fakt chceš písať potom článok o top anime bude treba to rozdeliť aspoň podľa základných kategórii nejakých lebo každý druh anime má tituly ktoré by bola škoda minúť.

"Did I ever tell you the definition of Insanity? Insanity is doing the exact same f***ing thing over and over and over again, expecting, s**t to change. That is crazy!" Vaas (Far Cry 3)
avatar uživatele
amelia.cz
Uživatel od první verze | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
9. 10. 2012 / 18:32:40 (před 11 roky)
off

Vážně pěkný článek, skvělá práce. Ale já asi budu spíš v tom táboře, který toto zrovna neláká. Nu což každý má rád to svoje.

Televize zabydlila vraždu v lidských příbytcích - kam ostatně patří. (Alfred Hitchcock)
avatar uživatele
Mik
Uživatel od první verze | Cool level: 57 | admirál William Adama
9. 10. 2012 / 18:38:08 (před 11 roky)
off
amelia.cz napsal(a):

Vážně pěkný článek, skvělá práce. Ale já asi budu spíš v tom táboře, který toto zrovna neláká. Nu což každý má rád to svoje.

To kamaradka taky rikala, potom jsem ji pustil alchymistu a od ty doby neda na anime dopustit. Kouka prevazne na fantasy, komedie a romantarny, obcas i nejaky ten horor.

avatar uživatele
Mania Dardeville
Uživatel od první verze | Cool level: 13 | Kenny McKormick
9. 10. 2012 / 19:19:52 (před 11 roky)
off

Pěkný článek. Sama sice koukám na u nás spíš kontroverznější anime, takže v těch obvyklých nemám moc přehled. Ale je skvělé, že konečně i tady se anime přestává zatracovat. :-)

...quia victus de mea adhibeo talis, qualls eas...
avatar uživatele
Davidoff
Uživatel od první verze | Cool level: 26 | Ally McBealová
9. 10. 2012 / 19:23:41 (před 11 roky)
off

Osobně nedám dopustit na Baccano!.
Záplava postav, zběsilá roztříštěnost přes několik časových období, takže je divák nucen taky trochu uvažovat a humor na tenké hranici mezi zcela infantilním a geniálním.

Sice mě mrzí, že je to jen 10 epizod ("filmová" podkategorie), ale na druhou stranu aspoň tvůrci neměli možnost sklouznout ke stereotypu nebo trapnosti.

avatar uživatele
Nevada
Uživatel od první verze | Cool level: 36 | maj. Margaret 'Štabajzna' Houlihanová
9. 10. 2012 / 20:17:44 (před 11 roky)
off

Baccano má epizod 16, z toho 3 byly něco jako bonusové, natočené navíc.

K článku - díky za něj, osvětu je třeba šířit. Těším se na případné pokračovaní :)
Jen bych doporučila autorovi používat kratší souvětí. Myšlenka v myšlence, která je v další myšlence se dost špatně čte ;)

Fundamentalistka, aneb fanynka Písně ledu a ohně, která nenávidí Game of Thrones.
avatar uživatele
_Andy_
Uživatel od první verze | Cool level: 15 | Christopher Turk
9. 10. 2012 / 21:15:35 (před 11 roky)
off

Moc pěkný článek! Osobně jsem anime bral jako trochu "jiný" typ seriálů, což popravdě je, ale názor na něj jsem určitě změnil k lepšímu ;)

avatar uživatele
Pipas
Uživatel od první verze | Cool level: 28 | Timothy McGee
9. 10. 2012 / 22:06:42 (před 11 roky)
off

Pěkný článek. :)
Lidé aspoň pochopí, že anime a mangy by se rozhodně neměly odsuzovat jen kvůli tomu, že jsou kreslené a měli by tomu dát aspoň šanci.

Sice se už na anime nějaký ten pátek nedívám, ale jestli můžu něco doporučit, tak Death Note. Podle mě jedno z nejlepších anime vůbec.

avatar uživatele
takuto87
Uživatel od první verze | Cool level: 1 | Luke Dunphy
10. 10. 2012 / 14:06:56 (před 11 roky)
off

Opravdu dobře odvedená práce v odkrytí specifik mangy a anime. Všeobecně asijská kinematografie nabízí víceúhelný pohled na svět, který hollywoodské schází (čest výjimkám) a anime jde v tomto ohledu asi nejdál.

Pro mě osobně jsou vrcholem tvorby kousky jako Monster nebo Fullmetal Alchemist, Full Moon wo Sagashite či Kodome no Omocha a Sailor Moon. Death jako anime ujde, ale původní manze se co do atmosféry rovnat nemůže.

avatar uživatele
Dawe
Dlouholetý uživatel | Cool level: 12 | Dale
10. 10. 2012 / 17:01:19 (před 11 roky)
off

Perfetkně zvládnutí článek, který zaslouží velkou pochvalu.

Celkově jsem anime přehlížel a nic mi k mě k němu netáhlo, ale po článku můžu říct, že se do něčeho možná pustím. :-)

„Muž chce být první láskou ženy, žena poslední láskou muže.“ Victor Hugo
avatar uživatele
seymy
Dlouholetý uživatel | Cool level: 10 | sžt. Maxwell 'Max' Q. Klinger
10. 10. 2012 / 23:40:02 (před 11 roky)
off

Super článek! anime mám moc ráda. Hlavně nedám dopustit na cokoliv, co napsala Rumiko Takahashi :-) Doufám, že přibudou další článečky na toto téma.

avatar uživatele
Katschaba
Uživatel od první verze | Cool level: 21 | Phil Dunphy
11. 10. 2012 / 05:58:10 (před 11 roky)
off

Moc pěkný článek. Sama anime nesleduji, ale článek byl vážně zajímavý. :-)

"Your life is yours and yours alone, rise up and live it." by Richard Rahl
avatar uživatele
Skogen
Autor článku | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
11. 10. 2012 / 08:51:55 (před 11 roky)
off

...a Megawirovi za finální grafickou úpravu.

Krom seriálů, o nichž by vzhledem k zaměření tohoto serveru mohl být i budoucí článek, bych rád upozornil na velmi emotivní filmy režiséra Makoto Šinkaje. Protože filmy (i tak minoritní, jak bylo napsáno) zde jinak zmiňovat nebudu, něco i s bonusy je uvedeno na tomto blogu.

Někomu, kdo dosud nemá představu o vážnější tvorbě, ji film může poskytnout, aniž by se zároveň musel shánět hned po celých sériích. Uvedená dvě díla jsou jakási romanticko-dramatická love story, užijí si tedy romantici, tvrďáci nechť ignorují, protože jim to nic nedá :) Opět to neberte jako nic pro anime zásadního, prostě jen za malou výseč z veškerenstva.

Editováno: 1x | Naposledy: 20. 1. 2013 / 12:22:05
avatar uživatele
Davidoff
Uživatel od první verze | Cool level: 26 | Ally McBealová
11. 10. 2012 / 18:57:47 (před 11 roky)
off
Nevada napsal(a):

Baccano má epizod 16, z toho 3 byly něco jako bonusové, natočené navíc.

Omlouvám se, máš pravdu. Nevím, kde jsem to číslo 10 sebral. Viděl jsem jen těch 13 "standardních" epizod, "bonusové" jsou pro mě novinka. Moc příjemná novinka. D9ky :D

Editováno: 1x | Naposledy: 11. 10. 2012 / 18:58:02
avatar uživatele
SDRH
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
14. 10. 2012 / 15:49:48 (před 11 roky)
off

naozaj pekný článok. Konečne tu niekto spomenul aj anime :D Ja ho sledujem už nejaký čas a niečo mám aj napozerané :D takže viem keď ľudia okolo mňa hovoria že to sú len rozprávky a tak, ja im potom poviem nech si pozrú
blood+ alebo death note :D a nech potom hovoria čo je rozpravka :D

avatar uživatele
MAphrael
Dlouholetý uživatel | Cool level: 15 | Christopher Turk
20. 1. 2013 / 01:12:37 (před 11 roky)
off

Já na anime nikdy nekoukala (až na pár náhodně shlédnutých dílů Pokémonů), a docela ráda bych to napravila. Jenže, kde začít? Je toho tolik, že vážně nevím. Poradíte mi někdo, co je vhodné pro "začátečníka"? :D

avatar uživatele
Skogen
Autor článku | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
20. 1. 2013 / 10:12:06 (před 11 roky)
off
MAphrael napsal(a):

Já na anime nikdy nekoukala (až na pár náhodně shlédnutých dílů Pokémonů), a docela ráda bych to napravila. Jenže, kde začít? Je toho tolik, že vážně nevím. Poradíte mi někdo, co je vhodné pro "začátečníka"? :D

Ahoj, jestli by to mělo být něco romantického, určitě je moc pěkné to, na co jsem už v diskuzi odkazoval, ale co se mezitím přesunulo ;) , takže se zkus podívat na Šepot srdce a na 5 centimetrů za sekundu, to jsou filmy, které na rozdíl od seriálů v začátcích nezaberou moc času. Na Animeblogu narazíš i na další tipy, často i s odkazy, jak se k tomu dostat.

Ty už bys mohla ocenit (dovolil jsem si nahlédnout do profilu ;) i vztahové romantické drama Koi Kaze, to zase hledej u kluků od Colouful Subs. Mají tam toho taky víc a jejich překlady jsou většinou perfektní, najdeš tam často i odkazy přímo na soubory - značeno jako „DDL“.

K přehrávání budeš potřebovat něco, co zvládá kontejnery MKV (ekvivalent AVI), například česky lokalizovaný Media Player Classic - Home Cinema.

K přesnějšímu doporučení by to chtělo vědět, co máš ráda. Chystám se na článek s tipy, ale ještě jsem se k tomu nerozhoupal, protože téma je vážně obsáhlé...

Tady na Serialzone už je v databázi ostatně celá řada anime, takže stačí podle popisu vybírat.

Kdyby byl jakýkoliv problém, klidně se ozvi :)
________________________________

Popularizaci anime zdar ;) !

Editováno: 1x | Naposledy: 20. 1. 2013 / 10:15:25
avatar uživatele
MAphrael
Dlouholetý uživatel | Cool level: 15 | Christopher Turk
20. 1. 2013 / 12:12:36 (před 11 roky)
off

Moc děkuju za tipy. Zkusím to a uvidím jestli tomu přijdu na chuť :D