Diskuze k článku Netflix promění Řadu nešťastných příhod v nový seriál
avatar uživatele
Dadulinka
Redaktor | Cool level: 37 | Daenerys Targaryen
5. 12. 2014 / 10:23:28 (před 9 roky)
off

Tedy, srovnávat TOHLE s Harry Potterem... nevím, nevím... :/

Geronimo! Allons-y! Gallifrey stands!
avatar uživatele
Pajky
Redaktor | Cool level: 95 | Sherlock Holmes
5. 12. 2014 / 10:27:37 (před 9 roky)
off

Film mě nebavil, takže seriál určitě vynechám a Harry Potter je jen jeden :)

Není článek ten, aby se zavděčil čtenářům všem :)
avatar uživatele
Dadulinka
Redaktor | Cool level: 37 | Daenerys Targaryen
5. 12. 2014 / 10:30:06 (před 9 roky)
off
Pajky napsal(a):

Film mě nebavil, takže seriál určitě vynechám a Harry Potter je jen jeden :)

Ámen

Geronimo! Allons-y! Gallifrey stands!
avatar uživatele
Fruiko
Boss nejvyšší | Cool level: 122 | Nathan Young
5. 12. 2014 / 10:36:41 (před 9 roky)
off

Knížka je IMHO srovnatelná. Harry se přeceňuje.

Všechna tahle písmenka napsal zakladatel webu.
avatar uživatele
Evča
Uživatel od první verze | Cool level: 11 | Morgan Guillermo Grimes
5. 12. 2014 / 10:58:07 (před 9 roky)
off

No mě se film líbil, tak se na seriál těším :)

avatar uživatele
Ragnarok8
Dlouholetý uživatel | Cool level: 10 | sžt. Maxwell 'Max' Q. Klinger
5. 12. 2014 / 11:01:15 (před 9 roky)
off

Jelikož na co Netflix sáhne je pecka, tak se beskutecne těším. Film nebyl vůbec špatný.

avatar uživatele
Balthazar6
Dlouholetý uživatel | Cool level: 25 | Lee 'Apollo' Adama
5. 12. 2014 / 11:29:20 (před 9 roky)
off

Film byl se mi nelibil, ale serialu dam sanci.

„Oko za oko a svět bude slepý..“
avatar uživatele
Elis.n
Dlouholetý uživatel | Cool level: 6 | Chloe O'Brian
5. 12. 2014 / 11:30:05 (před 9 roky)
off

Jéééééééé! :) Četla jsem všechny díly a hrozně jsem celou knižní sérii žrala. Tak jsem na to zvědavá a určo se těšim.

avatar uživatele
Merenwen
Dlouholetý uživatel | Cool level: 10 | sžt. Maxwell 'Max' Q. Klinger
5. 12. 2014 / 11:35:29 (před 9 roky)
off

ÓÓÓ tak na toto sa teším! A vôbec si nemyslím, že Harry je preceňovaný. Skôr je to tak, že veľa ľudí ho podceňuje na základe filmového spracovania.

avatar uživatele
WhiteSparkle
Dlouholetý uživatel | Cool level: 8 | Kryton
5. 12. 2014 / 11:36:10 (před 9 roky)
off

Jako malá jsem tuhle sérii měla hrozně ráda (v knihovně ale jednotlivé díly byly pořád rozebrané, takže jsem nepřečetla všechno) a jsem moc ráda, že dostane svou seriálovou podobu právě díky Netflixu. :) Těším se! PS: Film se s knihami vůbec nedá srovnávat!

avatar uživatele
Luteka
Uživatel od první verze | Cool level: 19 | Černá zmije
5. 12. 2014 / 11:56:36 (před 9 roky)
off

Pokud se někomu film nelíbil a knížky nečetl, tak seriál vůbec nezatracujte! Knihy jsou super, film bohužel se knížkám ani nepřiblížil ... Sice by mě nikdy nenapadlo srovnávat Harry Pottera s Řadou nešťastných příhod, ovšem co se týče nápadu a zajímavosti, jsou na tom podobně (možná dokonce lepší :)) Howgh.

I am not always a bitch ... Just kidding, go fuck yourself.
avatar uživatele
PanDan
Dlouholetý uživatel | Cool level: 41 | Sheldon Cooper
5. 12. 2014 / 11:58:11 (před 9 roky)
off

Happy dance!!! Teď ještě, aby se Disney pořádně rozmluvil o filmovém zpracování Artemise Fowla, a jsem nejšťastnější člověk na světě.
P.S.: Ten film sice nebyl úplně špatný, ale odsoudit seriál jen kvůli tomu, když navíc neznám předlohu? Zajímavé.

S láskou, Mr. Dan.
avatar uživatele
Maya
Uživatel od první verze | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
5. 12. 2014 / 13:38:57 (před 9 roky)
off

Film měl skvělé kostýmy, zajímavé prostředí a hvězdné obsazení, ale jinak to byla jedna z nějvětších kravin, které jsem kdy viděla a jež má s knihami dost málo společného. Jsem velkým fanouškem této knižní série, přečetla jsem všech 13 dílů, tak i fanouškem knih o Harrym Potterovi. A nešťastné příhody u mě vítězí, takže kdo knihy neznáte, raději nehodnoťte tak radikálně. Na seriál se moc těším, vždycky jsem si říkala, že by si knihy zasloužily důstojnější zpracování, ale vzhledem k účasti již zmíněné Paramount Television mám zároveň i velké obavy, jak to všechno dopadne. Nicméně jsem ráda, že děj už nemusí být tak osekán, nepřirozeně zhuštěn a slátán dohromady, jako tomu bylo právě u filmu.

avatar uživatele
Locke
Dlouholetý uživatel | Cool level: 29 | Ovečka Shaun
5. 12. 2014 / 13:47:09 (před 9 roky)
off

Jste mi vnukli myšlenku, jak super by bylo, kdyby se natočil seriál Harry Potter. Ale reálné to asi moc není, co? :-)

Nebo aspoň seriál z jeho světa - třeba prequel. Zrození Voldemorta a nebo tak. Něco jako Gotham nebo Bates Motel :)

Hold the Door!
Editováno: 2x | Naposledy: 5. 12. 2014 / 13:56:53
avatar uživatele
Nycklick
Dlouholetý uživatel | Cool level: 18 | Kocour
5. 12. 2014 / 14:49:01 (před 9 roky)
off

Knížky byly skvělé, těším se. :)

avatar uživatele
verunkawrath
Dlouholetý uživatel | Cool level: 27 | Bobby Singer
5. 12. 2014 / 15:40:26 (před 9 roky)
off

film byl neskutečný a tak snad bude i seriál,ten bych si ráda shlédla

Narovnej svou krátkou páteř a sevři drobné zoubky :)
avatar uživatele
Mik
Uživatel od první verze | Cool level: 57 | admirál William Adama
5. 12. 2014 / 16:58:06 (před 9 roky)
off
Locke napsal(a):

Jste mi vnukli myšlenku, jak super by bylo, kdyby se natočil seriál Harry Potter. Ale reálné to asi moc není, co? :-)

Třeba až dotočí tu novou trilogii, tak se vrhnout i na seriál.

avatar uživatele
Brontofúzik
Dlouholetý uživatel | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
5. 12. 2014 / 18:00:13 (před 9 roky)
off
Fruiko napsal(a):

Knížka je IMHO srovnatelná. Harry se přeceňuje.

Tieto knihy som nečítala, ale Harry sa určite nepreceňuje. Nezískal slávu len tým, že sa len tak mihol a už bol slávny, ten príbeh si získal nespočetne veľa fanúšikov, čitateľov, donútil čítať ľudí, ktorí neradi čítajú, lebo ich to nebaví, množstvo detí na tom vyrastalo (ja medzi nimi). Netvrdím, že neexistujú lepšie fantasy diela, ale Harryho sláva je opodstatnená, určite nie precenená, koniec koncov, odvíja sa od obľúbenosti skutočných čitateľov.

A čo sa týka tohto nového seriálu, počkám si na viac informácií, ale zatiaľ to znie zaujímavo. :)Takže je možné, že si ho zaradím do watchlistu až sa rozbehne. Len dúfam v jedno, čo mi napadlo pri čítaní článku, aby z toho nevytvorili nejaký rozprávkový príbeh na spôsob Once Upon a Time, lebo sami to znechutí.

"Legal proof will be found. No doubt. But personally, I don't need it. I just like to know I'm right." (Patrick Jane, The Mentalist)
avatar uživatele
Brontofúzik
Dlouholetý uživatel | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
5. 12. 2014 / 18:02:42 (před 9 roky)
off
PanDan napsal(a):

Happy dance!!! Teď ještě, aby se Disney pořádně rozmluvil o filmovém zpracování Artemise Fowla, a jsem nejšťastnější člověk na světě.

Artemis by bol určite zaujímavý, len neviem či by to nedopadlo skôr ako rozpráva pre deti. Ja som zase vždy túžila po seriálovej verzii Troch pátračov. :D Škoda, že som sa stále nedočkala.

"Legal proof will be found. No doubt. But personally, I don't need it. I just like to know I'm right." (Patrick Jane, The Mentalist)
avatar uživatele
Fruiko
Boss nejvyšší | Cool level: 122 | Nathan Young
5. 12. 2014 / 18:06:45 (před 9 roky)
off
Buffyna napsal(a):

Tieto knihy som nečítala, ale Harry sa určite nepreceňuje. Nezískal slávu len tým, že sa len tak mihol a už bol slávny, ten príbeh si získal nespočetne veľa fanúšikov, čitateľov, donútil čítať ľudí, ktorí neradi čítajú, lebo ich to nebaví, množstvo detí na tom vyrastalo (ja medzi nimi). Netvrdím, že neexistujú lepšie fantasy diela, ale Harryho sláva je opodstatnená, určite nie precenená, koniec koncov, odvíja sa od obľúbenosti skutočných čitateľov.

A čo sa týka tohto nového seriálu, počkám si na viac informácií, ale zatiaľ to znie zaujímavo. :)Takže je možné, že si ho zaradím do watchlistu až sa rozbehne. Len dúfam v jedno, čo mi napadlo pri čítaní článku, aby z toho nevytvorili nejaký rozprávkový príbeh na spôsob Once Upon a Time, lebo sami to znechutí.

No Ordinaci kouká taky 2 miliony lidí. Kvalita není přímo úměrná popularitě. Kromě toho je subjektivní...

Všechna tahle písmenka napsal zakladatel webu.
avatar uživatele
Brontofúzik
Dlouholetý uživatel | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
5. 12. 2014 / 18:27:53 (před 9 roky)
off
Fruiko napsal(a):

No Ordinaci kouká taky 2 miliony lidí. Kvalita není přímo úměrná popularitě. Kromě toho je subjektivní...

Tak kvalitou je Harry naopak dosť vysoko. Ale ako tu niekto písal predo mnou, asi mu uškodili tie filmy, na základe ktorých mnohí hodnotia a tak je naopak podhodnotený. S Ordináciou sa to nedá porovnávať, mnoho ľudí ju môže mať zapnutú len do pozadia alebo preto, že sú leniví ju prepnúť. Hoci u nás popravde slovenská verzia nemala úspech takmer žiadny. Knihu si kúpi len ten, kto ju chce naozaj čítať. Seriál častokrát beží len ako šum v pozadí, najmä ak človek popritom zaspí.

"Legal proof will be found. No doubt. But personally, I don't need it. I just like to know I'm right." (Patrick Jane, The Mentalist)
avatar uživatele
Fruiko
Boss nejvyšší | Cool level: 122 | Nathan Young
5. 12. 2014 / 18:45:07 (před 9 roky)
off

Však já se celou dobu bavím o knížkách. Vy tady Harryho pořád obhajujete blbými filmy. Knihy jsou přeceněné. Prostředí nemá chybu, ale příběhy v něm už tak vymazlené nejsou. A to se nebavíme o dost nedotaženém konci.

Doporučuji přečíst si Harry Potter and the Methods of Rationality, což je fanfiction z tohoto prostředí a kromě toho, že to je MNOHEM lepší, než jakákoliv knížka ze série, to má dost vtipné narážky na to, co Rowlingová nezvládla.

Ale chápu, že navážet se do knížek pro děti je děsně lehké.

Všechna tahle písmenka napsal zakladatel webu.
avatar uživatele
Brontofúzik
Dlouholetý uživatel | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
5. 12. 2014 / 19:07:31 (před 9 roky)
off
Fruiko napsal(a):

Však já se celou dobu bavím o knížkách. Vy tady Harryho pořád obhajujete blbými filmy. Knihy jsou přeceněné. Prostředí nemá chybu, ale příběhy v něm už tak vymazlené nejsou. A to se nebavíme o dost nedotaženém konci.

Doporučuji přečíst si Harry Potter and the Methods of Rationality, což je fanfiction z tohoto prostředí a kromě toho, že to je MNOHEM lepší, než jakákoliv knížka ze série, to má dost vtipné narážky na to, co Rowlingová nezvládla.

Ale chápu, že navážet se do knížek pro děti je děsně lehké.

Naopak, knihy sú podcenené, pretože tam je mnohé veľmi dobre zvládnuté a napísané. Ty si tu porovnal Harryho s Ordináciou prvý, ja som sa chytila už len toho vlákna, lebo ja som predtým tiež písala o knihe. A dodatok s filmom bol už len preto, že kvôli filmu zvyknú ľudia odsúdiť celú sériu kníh, len za to, že sa im nepáči spracovanie vo filme, takže sú predpojatí.

Vieš porovnávať fanfiction, kde už je vytvorené prostredie, postavy (možno sa ešte pár postáv pridá), určitý štýl a tempo príbehu s originálom mi príde ako porovnávať citrón s potkanom. A to je ďalšia vec čo sa mi nepáči na ľuďoch, že kritizovať vedia, čo by sa dalo urobiť lepšie, ale miesto toho aby vytvorili vlastné postavy, vlastné prostredie, vlastné stavby, napíšu fanfiction na základe niečoho, čo už bolo vytvorené. A plus fakt, že aj postavy, či podstata príbehu, umiestnenie deja do istého prostredia sú súčasťou duševného vlastníctva autora. Fanfiction sú fajn, ale sú to len fanfiction a nič viac.

Čo sa týka dotiahnutia konca, mne to príde dostatočne dotiahnuté, lebo v opačnom prípade by sme pri každej knihe mohli povedať, že nemá dotiahnutý koniec, lebo vždy sa dá niekam pokračovať, pokiaľ všetci nezomrú. A ako sa vraví v najlepšom treba prestať.

No a plus, že vekové zamerane kníh je najmä pre deti cca od 9-10 rokov, takže je mi jasné, že porovnávať Harryho s takým Pánom Prsteňov by bol absolútny blud.

"Legal proof will be found. No doubt. But personally, I don't need it. I just like to know I'm right." (Patrick Jane, The Mentalist)
avatar uživatele
Fruiko
Boss nejvyšší | Cool level: 122 | Nathan Young
5. 12. 2014 / 21:17:14 (před 9 roky)
off

Když jsme u toho Pán prstenů se taky přeceňuje. :-)

Metody si každopádně přečti, není to obyčejná Fanfiction. V podstatě je "ukradené" je prostředí a jména postav a reálií.

Ordinaci jsem vytáhl jako protiargument k tomu, že to čte (ehm kupuje) hodně lidí, tak to musí být dobrý.

Všechna tahle písmenka napsal zakladatel webu.
avatar uživatele
Balthazar6
Dlouholetý uživatel | Cool level: 25 | Lee 'Apollo' Adama
5. 12. 2014 / 21:22:50 (před 9 roky)
off
Fruiko napsal(a):

Když jsme u toho Pán prstenů se taky přeceňuje. :-)

Metody si každopádně přečti, není to obyčejná Fanfiction. V podstatě je "ukradené" je prostředí a jména postav a reálií.

Ordinaci jsem vytáhl jako protiargument k tomu, že to čte (ehm kupuje) hodně lidí, tak to musí být dobrý.

A co takhle Odkaz dracich jezcu od Ch. Paoliniho?

„Oko za oko a svět bude slepý..“
avatar uživatele
Fruiko
Boss nejvyšší | Cool level: 122 | Nathan Young
5. 12. 2014 / 21:28:27 (před 9 roky)
off
Balthazar6 napsal(a):

A co takhle Odkaz dracich jezcu od Ch. Paoliniho?

Na Eragona jsem si zatím neudělal čas. Ale až se na něj dostane dám vědět. :-)

Všechna tahle písmenka napsal zakladatel webu.
avatar uživatele
Merenwen
Dlouholetý uživatel | Cool level: 10 | sžt. Maxwell 'Max' Q. Klinger
5. 12. 2014 / 21:46:58 (před 9 roky)
off
Fruiko napsal(a):

Na Eragona jsem si zatím neudělal čas. Ale až se na něj dostane dám vědět. :-)

No tak ak si myslíš, že Potter a Pán Prsteňov sú preceňované knihy tak do Eragona sa ani nepúšťaj! :D

avatar uživatele
Fruiko
Boss nejvyšší | Cool level: 122 | Nathan Young
5. 12. 2014 / 22:00:20 (před 9 roky)
off
Merenwen napsal(a):

No tak ak si myslíš, že Potter a Pán Prsteňov sú preceňované knihy tak do Eragona sa ani nepúšťaj! :D

Tak počkám až dorostou děti a sjedu jim to před spaním. :-) Teď jsme na úrovni Dětí z Bullerbynu, tak to už je "skoro" za rohem. :-)

Všechna tahle písmenka napsal zakladatel webu.
avatar uživatele
Lola_L
Dlouholetý uživatel | Cool level: 7 | Manny Bianco
6. 12. 2014 / 11:44:34 (před 9 roky)
off

Ano, ano, ano, ano. Na tenhle okamžik už čekám od té doby co jsem viděla můj nejoblíbenější filmu. Na tomhle filmu jsem vyrůstala. To je tak úžasné, nebudu to muset číst. Můj sen se splnil.

ananas
avatar uživatele
Lill
Dlouholetý uživatel | Cool level: 34 | John Watson
6. 12. 2014 / 14:35:14 (před 9 roky)
off

Tieto knihy ani film nepoznám, ale zaujala ma tu debata a porovnávanie s HP.
Ja Harryho milujem, vyrastala som na ňom a vždy som si myslela a aj si budem myslieť, že je to úplne dokonalo stvorený svet, proste všetko tam sedí, to ma vždy na tom fascinovalo.
Fanfiction nečítam, lebo si nechcem kaziť dobré knihy zlými FF, ale tú, o ktorej Fruiko písal, som si predsa len zo zvedavosti otvorila. Nemá dlhé časti, takže dve som si prečítala a ak sa budem nudiť, prečítam si aj ďalej, ale myslím si, že tie vtipné narážky na to, čo Rowlingová nezvládla tam buď nenájdem alebo ich nepochopím :D

avatar uživatele
LukasK
Uživatel od první verze | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
6. 12. 2014 / 14:36:38 (před 9 roky)
off

No, docela se těším, protože ty knížky mám rád, ale film byl teda dost o ničem... jenom nevím, jestli bych Olafa označil za hlavní postavu, to jsou spíš Baudelairovi, ne?

I think human consciousness is a tragic misstep in evolution.
avatar uživatele
Fruiko
Boss nejvyšší | Cool level: 122 | Nathan Young
6. 12. 2014 / 14:59:33 (před 9 roky)
off
Lill napsal(a):

Tieto knihy ani film nepoznám, ale zaujala ma tu debata a porovnávanie s HP.
Ja Harryho milujem, vyrastala som na ňom a vždy som si myslela a aj si budem myslieť, že je to úplne dokonalo stvorený svet, proste všetko tam sedí, to ma vždy na tom fascinovalo.
Fanfiction nečítam, lebo si nechcem kaziť dobré knihy zlými FF, ale tú, o ktorej Fruiko písal, som si predsa len zo zvedavosti otvorila. Nemá dlhé časti, takže dve som si prečítala a ak sa budem nudiť, prečítam si aj ďalej, ale myslím si, že tie vtipné narážky na to, čo Rowlingová nezvládla tam buď nenájdem alebo ich nepochopím :D

Jen co Harry objeví famfrpál, tak ti vědecky vysvětlí, že to je úplně idiotem vymyšlenej sport. :-) Podobných věcí, tam je spoustu. Akorát to chce mít alespoň trochu přehled v těch vědních oborech a teoriích na které se to odkazuje.

Je to asi jako kdyby Harryho Pottera napsal Sheldon...

Všechna tahle písmenka napsal zakladatel webu.
Editováno: 1x | Naposledy: 6. 12. 2014 / 15:00:12
avatar uživatele
Locke
Dlouholetý uživatel | Cool level: 29 | Ovečka Shaun
6. 12. 2014 / 15:10:02 (před 9 roky)
off
Fruiko napsal(a):

Jen co Harry objeví famfrpál, tak ti vědecky vysvětlí, že to je úplně idiotem vymyšlenej sport. :-) Podobných věcí, tam je spoustu. Akorát to chce mít alespoň trochu přehled v těch vědních oborech a teoriích na které se to odkazuje.

Je to asi jako kdyby Harryho Pottera napsal Sheldon...

Asi poruším své pravidlo nečíst Fan Fiction a tohle si přečtu, až budu mít víc času. Jen doufám, že je to parodie, která vzdává originálu poctu a ne taková ta parodie, která původní dílo jenom zesměšňuje. Protože já na Harryho nedám dopustit :-)

Hold the Door!
avatar uživatele
Lill
Dlouholetý uživatel | Cool level: 34 | John Watson
6. 12. 2014 / 15:15:34 (před 9 roky)
off

Fruiko: No uvidím, či to pochopím, keď sa tam dostanem. Btw famfrpál je hrozne vtipné slovo :D (Čo mi propomína, že minule mi spolužiačka poslala českú fanfiction, ktorá je vraj najlepšia na HP, akú čítala a ja som ju nemohla čítať práve kvôli tým českým názvom, na ktoré nie som zvyknutá.)

Editováno: 1x | Naposledy: 6. 12. 2014 / 15:15:46
avatar uživatele
Brontofúzik
Dlouholetý uživatel | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
6. 12. 2014 / 16:43:28 (před 9 roky)
off
Locke napsal(a):

Asi poruším své pravidlo nečíst Fan Fiction a tohle si přečtu, až budu mít víc času. Jen doufám, že je to parodie, která vzdává originálu poctu a ne taková ta parodie, která původní dílo jenom zesměšňuje. Protože já na Harryho nedám dopustit :-)

Nápodobne, na HP ale ani LOTR nedám dopustiť. Mrzí ma ten názor, že LOTR sa preceňuje, lebo podľa mňa Tolkien bol famózny človek. Je ťažké vytvoriť vlastný svet, krajinu, národy, rasy, jazyk, písmo (preboha! on vytvoril aj písmo!), dejiny celého sveta atď. A potom si príde niekto, kto vie len kritizovať a zhodí toto dielo. To je jedna z najhorších vlastností ľudí, kritizovať druhých, hoci sami by nezvládli ani štvrtinu z toho, no keď je už niečo vytvorené, je ľahké vymýšľať, čo všetko sa dalo napísať inak.

Nuž v prvom rade knihy sú fantázia, ehm keď už tu mám z donútenia otvorene právo duševného vlastníctva, tak opäť doňho zabrdnem, "literárne dielo ako autorské dielo je výtvor vlastnej tvorivej duševnej činnosti". Inak povedané, každý má iné predstavy a fantáziu a proste to napíše tak ako to sám chce, a nie tak aby to všetko zapadalo do faktov, je to fantázia, nie počítačový program. Jednoducho v umení hľadať logiku a fakty je ako keby sme už neboli ľudia ale naprogramovaní roboti.

"Legal proof will be found. No doubt. But personally, I don't need it. I just like to know I'm right." (Patrick Jane, The Mentalist)
avatar uživatele
Lill
Dlouholetý uživatel | Cool level: 34 | John Watson
6. 12. 2014 / 20:01:35 (před 9 roky)
off
Fruiko napsal(a):

Je to asi jako kdyby Harryho Pottera napsal Sheldon...

To by bolo asi celkom fajn, až na to, že Harry má v poviedke 10 rokov a rozpráva ako nejaký vyštudovaný vedec.. Som na 5.časti, ale to jeho zmýšľanie a slová vôbec nesedia na 10ročné decko.