Diskuze k článku S lupou do historie: Dallas
avatar uživatele
sandokan555
Dlouholetý uživatel | Cool level: 21 | Phil Dunphy
17. 9. 2017 / 10:13:42 (před 6 roky)
off

Dallas jeden z prvych serialov, ktore u nas bezali po komunistoch a ukazali ze je aj svet bohatych, ktory proste nemusia chodit do prace pretoze sa narodili do spravnej rodiny. Reboot teda pokracovanie sa podla vsetkeho vobec nepodarilo ale tak prve serie boli fajn potom to uz moc skomlikovali a ked jedna seria sa odohrava akoze vo sne lebo Bobby odisiel zo serialu tak dali ze je mrtvy a kedze bol najoblubenejsou postavou tak ho museli tvorcovia vratit, tak dali celu jednu ci dve serie ze sa to iba snivalo alebo taku nejaku blbost, vtedy uz som serial nesledoval tak neviem presne.. Proste serial mal svoje caro v dobe svojho vzniku, no povedzme si ze dnes uz by to nemalo zmysel pozerat a tych intrig je tam neurekom a bohuzial stale :(.

avatar uživatele
CrazyGeek
Dlouholetý uživatel | Cool level: 26 | Ally McBealová
17. 9. 2017 / 10:16:49 (před 6 roky)
off

Drunk_Queen je na Dallas asi mladá (nemyslím to zle), ale u ragelly jsem fakt překvapený, že to nikdy neviděla. Já jsem ročník 88 a ještě teď si vzpomínám, jak jsem na to koukal u babičky. Taková svatá trojice Dynastie - Dallas - a To je vražda, napsala. Legrační je, že si z děje skoro nic nepamatuju (Boby ve sprše, samozřejmě), ale do dneška vím, jak vypadal její obývák, kde byla jaká věc a kolik bylo na stěně obrázků. Tak zajímavý seriál to byl :D

Začíná mi z toho všeho hrabat. Uwííííííí
avatar uživatele
Jenny17
Dlouholetý uživatel | Cool level: 25 | Lee 'Apollo' Adama
17. 9. 2017 / 10:17:34 (před 6 roky)
off

Já jsem ho viděla až ho opakovali asi na tu dobu populární.

Jenny
avatar uživatele
Martysek
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
17. 9. 2017 / 10:36:59 (před 6 roky)
off

Dneska se to asi nedá dost dobře hodnotit, tenkrát byla jiná doba, navíc zvlášť u nás, bylo to úplně něco jiného, než u nás běžně běželo v televizi, takže to byl fakt fenomén. Pamatuju se, že babičky na to taky koukaly a já nějakou dobu s nimi. Pak už to na mě bylo moc dlouhé, nebyli jsme zvyklý na seriály o tolika dílech. Ale babičky držely, sice nadávaly, jak moc se tam intrikuje a že na to nebudou koukat a stejně koukaly:-)

avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
17. 9. 2017 / 10:58:37 (před 6 roky)
on
CrazyGeek napsal(a):

Drunk_Queen je na Dallas asi mladá (nemyslím to zle), ale u ragelly jsem fakt překvapený, že to nikdy neviděla. Já jsem ročník 88 a ještě teď si vzpomínám, jak jsem na to koukal u babičky. Taková svatá trojice Dynastie - Dallas - a To je vražda, napsala. Legrační je, že si z děje skoro nic nepamatuju (Boby ve sprše, samozřejmě), ale do dneška vím, jak vypadal její obývák, kde byla jaká věc a kolik bylo na stěně obrázků. Tak zajímavý seriál to byl :D

Hele právě že Dallas vůbec. Dynastii jo, občas, ale hodně jsem viděla z Tak jde čas.

avatar uživatele
Deaneira
Dlouholetý uživatel | Cool level: 32 | Debra Morgan
17. 9. 2017 / 12:35:24 (před 6 roky)
off

Jo Dallas znělku si člověk vybaví doteď, přiznávám sledovala jsem ho co v té době taky jiného. Když jsem byla u babičky ta nutně musela mít i Tak jde čas a Mladé a neklidné :-D. Ale člověk dost věcí zapomene ale jsou scény co si vybaví doteď, Bobby a sprcha a postreleni JR :-D

avatar uživatele
taipan
Dlouholetý uživatel | Cool level: 5 | John A. Zoidberg
17. 9. 2017 / 13:22:39 (před 6 roky)
off

Souhlas s ragelly, Dallas byl fajn, zvlášť ve svý době. V devadesátkách jsem díval, bavil jsem se a rozhodně se za to nestydím. Džejár byl skvělej a vždycky jsem mu fandil :-)

avatar uživatele
Yellow
Dlouholetý uživatel | Cool level: 14 | Emma Swan
17. 9. 2017 / 14:37:20 (před 6 roky)
off

Dallas je jedna z mých srdcovek, protože už je pohled na úvodní znělku mě zavede do dětství, kdy to běželo v bedně. Komu by se nestýskalo po těch časech, kdy nemusel řešit to, co dnes. Prostě přijít ze školy, sednou k televizi, pak jí ven a zase sednout k televizi(žádný internet, facebook)...safra, už si připadám jako ti pozéři na FB, co furt píšou, jaký měli super dětství a dnešní omladina ho má na lejno, ale většina mě snad pochopila, prostě neuvěřitelná nostalgie.

Pilot - já upřímně nevím, zda jsem ho viděla. Nevýhoda televize je, že pokud jste tehdy nepřiběhli včas to sledovat, každý den a nehlídali si změnu ve vysílání, věděli jste kulový a lecos uteklo.

Já jsem spokojená i rebootem, abych pravdu řekla, neskutečně jsem si oblíbila nové postavy, pořád si to drželo tu atmosféru.

Můžu se přidat k recenzi Ragelly. A i to vidět dnes již staré herce jako mladé je taktéž divné, ale JR jako bůhvíjaké ucho nikdy nevypadal.

Dallas je soap opera všech soap oper.
Ústřední bratrská dvojice, JR a Bobby - bratři a nejhorší nepřátelé v jednom, jsou dodnes takové legendy, Bobby jako ten hodný, kterého má každý rád, JR jako ten hajzl, kterého za to vlastně žerete, tehdy "moderní" Kain a Ábel.
Pamela a Bobby = Romeo a Julie, taktéž ikonické duo s tragickým koncem. Dallas měl něco, co dnešním soap operám zkrátka chybí.
Na Sue Allen je podle mě hezky zachycené, jak se z mladé, zamilované miss stává alkoholová troska, psychologie té postavy se postupem hroutí.

To intrikování mě ale naopak bavilo, protože dokázalo vždy překvapit, co na sebe ušili, Bobby vždycky tak sladce naivní(ale nepodcenovat, když chce intrikovat, tak umí, jediná jeho slabina je, že je kolikrát příliš hodný, aby to udělal), JR ten, co to měl na háku. To, co se děje v Dallasu by jeden nezažil za celý život a o to větší zábava byla to sledovat.

Mňau. Pac a pusu, pac a pusu ...jo, jsem kočkař
Editováno: 1x | Naposledy: 17. 9. 2017 / 14:39:15
avatar uživatele
Nira
VIP | Cool level: 32 | Debra Morgan
17. 9. 2017 / 19:47:51 (před 6 roky)
off

Viděno dávno asi spousta dílů v rámci rodinných víkendů, kdy to běželo někdy po obědě, nejvíc si pamatuju, jak se mi Dallas vždycky pletl s Dynastií - ani k jednomu nemám potřebu se vracet, stačilo :-)

avatar uživatele
milosh
Dlouholetý uživatel | Cool level: 37 | Daenerys Targaryen
17. 9. 2017 / 22:13:19 (před 6 roky)
off

Tady se můžu přidat k těm, co to prostě sledovali s babičkama (respektive přišli ze školy na návštěvu a babička to sledovala v bloku s Tak jde čas). Pamatuju si zběžně hlavní postavy, hezkej ranč, ale z děje už bych toho moc nedal (jen toho postřeleného JR a Bobbyho ve sprše - existuje notoričtější seriálová scéna kterou by znali snad všichni, včetně těch, co na to nikdy nekoukali?) :D

Navíc skvělá znělka, ale tu měla po i Dynastie, kterou bych celkově jako seriál hodnotil o stupínek výš. Alexis nad JRem prostě vede.

avatar uživatele
carolos
Redaktor | Cool level: 58 | Buffy Summers
17. 9. 2017 / 22:13:43 (před 6 roky)
off
ragelly napsal(a):

Hele právě že Dallas vůbec. Dynastii jo, občas, ale hodně jsem viděla z Tak jde čas.

Takže niekedy v budúcnosti môžeme očakávať aj recenziu na Tak jde čas? :D

avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
17. 9. 2017 / 23:46:01 (před 6 roky)
on
carolos napsal(a):

Takže niekedy v budúcnosti môžeme očakávať aj recenziu na Tak jde čas? :D

Myslím, že máme v plánu jen Dynastii :D

avatar uživatele
Pan Citron
Uživatel od první verze | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
18. 9. 2017 / 02:51:57 (před 6 roky)
off

Já se docela nedávno díval na ten ikonický cliffhanger na konci třetí série. A musím říct, že mě to hodně příjemně překvapilo. Tak skvěle vygradovaných epizod jsem viděl jen málo. Nehledě na fakt, že z předchozích dílů jsem měl v paměti jen matné zlomky, takže i ty mně provařené postavy mi něco říkali, ale to je asi tak vše. Přesto se vůbec nedivím, že ten konec měl takový úspěch. Tak dobrých cliffhangerů je fakt málo.

I am not a number, I am a free man!
avatar uživatele
veva8
Dlouholetý uživatel | Cool level: 18 | Kocour
18. 9. 2017 / 19:46:01 (před 6 roky)
off

Seriál mého mládí. A co bylo zajímavé, fandili jsme Džejárovi, protože bez něj by to byla docela nuda.

Tisíc lidí, tisíc chutí
avatar uživatele
Bellezza
Dlouholetý uživatel | Cool level: 6 | Chloe O'Brian
19. 9. 2017 / 00:28:10 (před 6 roky)
off

Pozerávala som,ale popravde si už skoro na nič nepamätám,alebo len matne.
Trapas bola akurát celá situácia kde sa Pamela zobudila a cela predošlá séria/série (už fakt neviem) bol len sen.Jediná pozitívna stránka toho všetkého bola,že sa vrátil milovaný Bobby,ale o tom to bolo :D

avatar uživatele
STOUPA
Dlouholetý uživatel | Cool level: 29 | Ovečka Shaun
19. 9. 2017 / 09:02:51 (před 6 roky)
off

Ve své době u nás obrovský hit.

avatar uživatele
Caroline115
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
20. 9. 2017 / 20:43:48 (před 6 roky)
off

Mě tak napadlo, že by mohlo být docela vtipný, kdybyste hodnotili i jiný seriály z (mého) dětství jako třeba Esmeraldu nebo Divoký anděl, ale předpokládám, že to asi na pořadu dne není a nebude :-D

avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
20. 9. 2017 / 20:54:17 (před 6 roky)
on
Caroline115 napsal(a):

Mě tak napadlo, že by mohlo být docela vtipný, kdybyste hodnotili i jiný seriály z (mého) dětství jako třeba Esmeraldu nebo Divoký anděl, ale předpokládám, že to asi na pořadu dne není a nebude :-D

To tam nemáme, no :'D Ale já si třeba dala Anděla před pár lety komplet maratonem a bylo to stejně super jako tenkrát v dětství :D

avatar uživatele
sandokan555
Dlouholetý uživatel | Cool level: 21 | Phil Dunphy
20. 9. 2017 / 21:51:34 (před 6 roky)
off
ragelly napsal(a):

To tam nemáme, no :'D Ale já si třeba dala Anděla před pár lety komplet maratonem a bylo to stejně super jako tenkrát v dětství :D

Dievca s tebou nieco nie je v poriadku dat Esmeraldu maratonom tak to by ma stalo zivot ... respekt.

avatar uživatele
milosh
Dlouholetý uživatel | Cool level: 37 | Daenerys Targaryen
20. 9. 2017 / 22:54:35 (před 6 roky)
off
Caroline115 napsal(a):

Mě tak napadlo, že by mohlo být docela vtipný, kdybyste hodnotili i jiný seriály z (mého) dětství jako třeba Esmeraldu nebo Divoký anděl, ale předpokládám, že to asi na pořadu dne není a nebude :-D

Anděla jsem taky odsledoval (skoro) komplet, ale když už je řeč o Natalii, tak mě daleko víc bavila komediálněji laděná Kachorra. Tu bych si dal někdy i znova :D