Diskuze k článku Novinka pod lupou: A Discovery of Witches (Sky One)
avatar uživatele
Micuda98
Redaktor | Cool level: 35 | Bartholomew JoJo 'Bart' Simpson
17. 9. 2018 / 15:09:12 (před 5 roky)
off

Konečně nějaký seriál o čarodějnicích a upírech, který budu moci sledovat bez výčitek svědomí... za necelé dva měsíce mi totiž bude dvacet a tak budu na teen dramata už starý... :D

SerialZone Influencer | Vratař | Ty si otravný. - Fruiko, 3. 2. 2020
avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 128 | Ragnar Lothbrok
17. 9. 2018 / 15:21:37 (před 5 roky)
off
Micuda98 napsal(a):

Konečně nějaký seriál o čarodějnicích a upírech, který budu moci sledovat bez výčitek svědomí... za necelé dva měsíce mi totiž bude dvacet a tak budu na teen dramata už starý... :D

Pfff z toho si nic nedělej, já jsem na ně stará už skoro 9 let a pořád je s nadšením sleduju :D

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
17. 9. 2018 / 16:10:12 (před 5 roky)
off
ragelly napsal(a):

Pfff z toho si nic nedělej, já jsem na ně stará už skoro 9 let a pořád je s nadšením sleduju :D

To mnohé vysvětluje /-).

Jinak na seriál se chystám už od chvíle, kdy jsem zjistila, že se s ním na obrazovky vrací Alex Kingston.. Mattew Good mi taky není proti srsti tak uvidíme. Třeba mu odpustím i toho upíra :D. Protože jinak upíry nesnáším :D. (ale je zajímavé, že když jsem si dělala test do jaké skupiny spadám, tak mi vyšel upír :D. Hm hm hm.. :D.)

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
DPerfect
Dlouholetý uživatel | Cool level: 17 | Jaime Lannister
17. 9. 2018 / 17:18:46 (před 5 roky)
off

Mne sa pilot veľmi páči, konečne také to poctivé nadprirodzeno, ktoré mám rád. Nutno poznamenať, že z TVD som videl prvú časť a vôbec ma to nezaujalo. V tomto však vidím veľký potenciál a navyše Británia ;)

avatar uživatele
Micuda98
Redaktor | Cool level: 35 | Bartholomew JoJo 'Bart' Simpson
17. 9. 2018 / 18:16:26 (před 5 roky)
off
andromache napsal(a):

To mnohé vysvětluje /-).

Jinak na seriál se chystám už od chvíle, kdy jsem zjistila, že se s ním na obrazovky vrací Alex Kingston.. Mattew Good mi taky není proti srsti tak uvidíme. Třeba mu odpustím i toho upíra :D. Protože jinak upíry nesnáším :D. (ale je zajímavé, že když jsem si dělala test do jaké skupiny spadám, tak mi vyšel upír :D. Hm hm hm.. :D.)

Ha! Taky mi vyšel upír.
PS: Nejlepší upír je Nikola Tesla ze Svatyně!

SerialZone Influencer | Vratař | Ty si otravný. - Fruiko, 3. 2. 2020
avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
17. 9. 2018 / 18:33:58 (před 5 roky)
off
Micuda98 napsal(a):

Ha! Taky mi vyšel upír.
PS: Nejlepší upír je Nikola Tesla ze Svatyně!

Toho mi ani nepřipomínej :D. Dík kámošce, která ho žrala jsem ho měla na talíři jednu dobu takřka furt a to jsem Sanctuary ani nikdy neviděla :D.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
sandokan555
Dlouholetý uživatel | Cool level: 21 | Phil Dunphy
17. 9. 2018 / 18:49:00 (před 5 roky)
off

Tak videl som prvu cast a u mna dobree.
Serial dobre pozeratelny a uz sa tesim na dalsiu cast.
Prave zaver vyzeral dobre, teda okrem tej casti ze "nabuduce uvidite" to ma dost sklamalo.

K tym the magicians sa radsej moc nebudem vyjadrovat , staci ze napisem ze som sa pokusal to pozriet dva krat(prvy som skoncil asi po 2 casti a druhy krat asi po co ja viem tiez par casi som dal, ale asi ani jednu celu seriu, a s vypatim sil som docital knihu. Jedno z naj ..ehm .. ani neviem coho proste viac znechuteny som bol uz asi iba z knihy Moskva 2042.

avatar uživatele
Infinity...
Dlouholetý uživatel | Cool level: 6 | Chloe O'Brian
17. 9. 2018 / 20:00:02 (před 5 roky)
off

Taky se mi to strašně líbí, ale má to docela pomalé tempo.
P.S.: Na The Magicians to nemá.

avatar uživatele
Katka Mrkvicová
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
17. 9. 2018 / 20:25:56 (před 5 roky)
off

Tak recenze navnadila a fakt je to dobré :-D Rozhodně putuje do watchlistu. Jen škoda že to má jen 8 epizod. Snad to prodlouží

avatar uživatele
peta2q
Dlouholetý uživatel | Cool level: 6 | Chloe O'Brian
17. 9. 2018 / 20:30:05 (před 5 roky)
off

Ja som čítala aj knižnú predlohu, takže som sa celkom obávala ako to spracujú. Dopadlo to ale výborne, obsadenie je super. Rovnako sa mi páči ako spracovali niektoré dôležité detaily, napríklad ten rukopis ktorý otvorila v knižnici, ale podarilo sa im presne zachytiť atmosféru z predlohy.
Plus z Matthewa Goodea omdlievam len čo sa objaví.

"Everyone's a whore. We just sell different parts of ourselves." Tommy Shelby
Editováno: 3x | Naposledy: 17. 9. 2018 / 20:31:44
avatar uživatele
A.R.G.U.S.
Redaktor | Cool level: 64 | Tyrion Lannister
17. 9. 2018 / 20:55:16 (před 5 roky)
off
avatar uživatele
Nevada
Uživatel od první verze | Cool level: 36 | maj. Margaret 'Štabajzna' Houlihanová
17. 9. 2018 / 21:04:59 (před 5 roky)
off

Moc jsem od toho nečekala, a bylo z toho příjemné překvapení. Fajn atmosféra, dobře zahrané. Matthew Goode je skvělý. Těším se na další díly.

Fundamentalistka, aneb fanynka Písně ledu a ohně, která nenávidí Game of Thrones.
avatar uživatele
Nira
VIP | Cool level: 32 | Debra Morgan
17. 9. 2018 / 23:11:45 (před 5 roky)
off

Knížku neznám, o seriálu jsem neměla tušení, naštěstí mám vás - díky za lupu, tohle zkusím :-)

edit: Nečekaně hodně líbilo, čekání na další díl si zkrátím nakouknutím do předlohy...

Editováno: 1x | Naposledy: 19. 9. 2018 / 21:03:25
avatar uživatele
Litocha
Dlouholetý uživatel | Cool level: 48 | Sarah Walker
18. 9. 2018 / 00:06:12 (před 5 roky)
off

Upíry a jinou žoužel moc nemusím (snad kromě Regise), ale už kvůli Matthewovi Goodemu, jehož jako Finna Polmara trestuhodně nevyužili, jsem se na pilot podívala a byla jsem příjemně překvapená, jak mě to bavilo. Úžasné prostředí i atmosféra a hlavní představitelé se taky povedli. Díky za doporučení.

Editováno: 1x | Naposledy: 18. 9. 2018 / 00:22:14
avatar uživatele
zdenka99
Dlouholetý uživatel | Cool level: 11 | Morgan Guillermo Grimes
18. 9. 2018 / 11:28:47 (před 5 roky)
off

Mne pilot úplne učaroval, chémia medzi hlavnými postavami a celková atmosféra - wau! Už sa neviem dočkať ďalšej časti.

avatar uživatele
Kyra01
Dlouholetý uživatel | Cool level: 19 | Černá zmije
18. 9. 2018 / 11:51:32 (před 5 roky)
off

Predlohu som čítala a na seriál som sa veľmi tešila a nesklamali ma. Obsadenie výborné aj atmosféra. Neviem sa dočkať ďalších dielov, dúfam, že budú rovnako dobré.

The wheel weaves as the wheel wills.
avatar uživatele
nina100
Dlouholetý uživatel | Cool level: 7 | Manny Bianco
19. 9. 2018 / 18:29:11 (před 5 roky)
off

no ja si napríklad vobec neviem predstvit nečítat knihy a potom pozerat seriáll, ja viem co tam bude, co sa tam bude diat a veeeelmi sa teším, en teda niečo pomenené a hlavne to že vie kto je kto lebo je určitý pocit, mohli to trochu opisat, ale tak snád sa časom dozvieme

avatar uživatele
allyska
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
19. 9. 2018 / 21:56:52 (před 5 roky)
off

Tak tohle je moc fajn, už aby byl venku další díl.

avatar uživatele
phoboska
Redaktor | Cool level: 71 | Dean Winchester
20. 9. 2018 / 20:12:36 (před 5 roky)
off

Tak som si pozrela pilot a veľmi sa mi páčil, takýto druh seriálov veľmi nevyhľadávam, ale skúsila som a neľutujem. A btw, mne v teste vyšla čarodejnica :)

"Welcome to the edge. It's not the end of the world, but you can see it from here." Eliza Cassan
avatar uživatele
foruska
Redaktor | Cool level: 24 | Alan Harper
22. 9. 2018 / 23:37:08 (před 5 roky)
off

Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych po shlédnutí pilotu "chtěla víc". Po druhém dílu už vyloženě pociťuju závislost. Myslela jsem si, že tohle téma už je vypotřebované, a je fakt, že tu nejde o nic novýho. Prostě je to jednoduše zajímavej seriál s úžasnou atmosférou.

avatar uživatele
phoboska
Redaktor | Cool level: 71 | Dean Winchester
22. 9. 2018 / 23:54:55 (před 5 roky)
off
foruska napsal(a):

Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych po shlédnutí pilotu "chtěla víc". Po druhém dílu už vyloženě pociťuju závislost. Myslela jsem si, že tohle téma už je vypotřebované, a je fakt, že tu nejde o nic novýho. Prostě je to jednoduše zajímavej seriál s úžasnou atmosférou.

Ja som na tom rovnako. z piatka na sobotu som bola hore do 2:30 aby som si mohla stiahnuť druhú časť a rovno si ju aj pozrieť :D. A už teraz som nešťastná, že ďalšia bude až v piatok.

"Welcome to the edge. It's not the end of the world, but you can see it from here." Eliza Cassan
avatar uživatele
Luisa
Redaktor | Cool level: 53 | Roy
23. 9. 2018 / 09:29:22 (před 5 roky)
off

Na tento seriál jsem se těšila :) četla jsem i knihy, a už vím, včem se liší hned od začátku... ale to je jedno ;) docela i chápu, proč to tak udělali ;) ale jsem opravdu zvědavá, jak to všechno natočí a zda dají všechny 3 knihy do jedné série, či zda budou natáčet všechny zvlášť anebo budou knihy rozděleny i samostatně na části :) prostě nevím, ale jsem opravdu zvědavá a natěšená :) při sledování prvního dílu se mi stalo něco, co se mi už hodně, hoooodně dlouho nestalo :) takové zvláštní šimrání v břiše :) tak snad se moje intuice neplete a bude se jednat o jeden z těch lepších seriálů dle knižní předlohy :)

Btw. pokud půjdou dle knih, tak ve 2. dílu se náchází i v Praze :) nebudu říkat kdy, kde, jak a proč ;) :) ale je to tam :)

Vím, že nic nevím. Ale to neznamená, že mi to musíte připomínat!!!
Editováno: 1x | Naposledy: 23. 9. 2018 / 09:31:30
avatar uživatele
rebeccacarf
Dlouholetý uživatel | Cool level: 12 | Dale
25. 9. 2018 / 19:36:33 (před 5 roky)
off

Viděla jsem oba dva díly a musím říct, že se mi to hodně líbí, takže si taky zkracuju čekání na další díl knížkou. Tak snad nebudu nakonec zklamaná ani z jednoho...

avatar uživatele
phoboska
Redaktor | Cool level: 71 | Dean Winchester
25. 9. 2018 / 20:42:39 (před 5 roky)
off

Ja mám tšetky tri knihy objednané. Dvojka mi príde o nejaké 2 dni, ale 1 a 3, no na tie si počkám a som z toho celá nervózna :D

"Welcome to the edge. It's not the end of the world, but you can see it from here." Eliza Cassan
avatar uživatele
Luisa
Redaktor | Cool level: 53 | Roy
26. 9. 2018 / 16:24:43 (před 5 roky)
off

mno já četla e-knihy a měly v rozmezí 500-600 stránek... knihy nebyly špatné ;) :) ale občas mě štvaly sáhodlouhé popisy :/ ale jinak fajne ;) :) tak uvidíte, jak padnou vám ;) :) já jim dávám takových 85 % :) ;)

Vím, že nic nevím. Ale to neznamená, že mi to musíte připomínat!!!
avatar uživatele
rebeccacarf
Dlouholetý uživatel | Cool level: 12 | Dale
29. 9. 2018 / 09:44:32 (před 5 roky)
off
Luisa napsal(a):

mno já četla e-knihy a měly v rozmezí 500-600 stránek...

Tak za mně čím víc stránek, tím líp :-D Ale jinak jsem ještě relativně na začátku knížek (zhruba právě tam, kde 3. díl seriálu), těšila jsem se na jógu, ale tu nám asi do seriálu nedají ;-) Jinak chápu ten způsob, jakým je to zatím natočené, protože některé ty věci z knížky by zfilmované vypadaly uhozeně a naopak něco, co tam přidali nebo dali (asi) dřív vypadá "akčněji". Asi to budu brát jako oddělenou věc, tím si nepokazím ani jedno :-)

Editováno: 1x | Naposledy: 29. 9. 2018 / 10:26:35
avatar uživatele
Litocha
Dlouholetý uživatel | Cool level: 48 | Sarah Walker
29. 9. 2018 / 18:44:59 (před 5 roky)
off

Taky jsem se pustila do knížky a seriál na mě zatím působí líp. V knížce je Diana tak nějak naivní, její duševní pochody a chování mi moc nesedí k její opěvované vědecké kariéře. Taky mě moc nebere číst, kolik rukopisů ten den zpracovala nebo nezpracovala (teď to postupně nahrazuje/doplňuje líčení toho, co jedla a pila :-) ). Ale jsem teprve asi ve třetině první knížky a pomalu se to začíná rozjíždět...

avatar uživatele
Luisa
Redaktor | Cool level: 53 | Roy
30. 9. 2018 / 00:40:07 (před 5 roky)
off
rebeccacarf napsal(a):

Tak za mně čím víc stránek, tím líp :-D Ale jinak jsem ještě relativně na začátku knížek (zhruba právě tam, kde 3. díl seriálu), těšila jsem se na jógu, ale tu nám asi do seriálu nedají ;-)

U jógy jsem se neuvěřitelně smála :D protože jsem si nedokázala představit tak strého upíra dělat něco takovýho :D

rebeccacarf napsal(a):

Jinak chápu ten způsob, jakým je to zatím natočené, protože některé ty věci z knížky by zfilmované vypadaly uhozeně a naopak něco, co tam přidali nebo dali (asi) dřív vypadá "akčněji".

Právě... na některé věci jsem zvědavá, jestli je tam dají anebo jak je vymyslí ;) :) pak jak budeš ve druhé knize, tak tam je vysvětleno, co je vlastně Diana zač ;) a právě to mě zajímá jak vytvoří :) a docela i chápu, proč na některé upíří postavy obsadili věkově špatné herce, než věkově odpovídající v knize... protože jinak by to byl seriál plný 20-30 letých lidí :D ale je to škoda, protože některé scény s Ysabeau a Dianou jsou v knize vtipné a tady to tím pádem nebude vystiženo a nejspíš i vynecháno :(

rebeccacarf napsal(a):

Asi to budu brát jako oddělenou věc, tím si nepokazím ani jedno :-)

Já vždycky beru každý film/seriál zfilmovaný podle knihy s nadhledem ;) :) sice je porovnávám a jsem zvědavá, jak to scénáristi a herci a režiséři atd vymyslí, ale každé dílo je samostatný unikát ;) a pokaždé se něco v něčem liší a vyniká svým vlastním způsobem ;) :)

Vím, že nic nevím. Ale to neznamená, že mi to musíte připomínat!!!
avatar uživatele
Aldyska
Dlouholetý uživatel | Cool level: 19 | Černá zmije
30. 9. 2018 / 16:40:37 (před 5 roky)
off

Knihy som čítala a hltala som v nich každé jedno slovo, tá trilógia je moja srdcovka. Preto ma strašne vytáča, ako tento príbeh prirovnávajú mnohí k typickým seriálom/filmom o upíroch, bez vlkolakov. Omyl, nie, nie je to ako TVD, The Originals, Súmrak, alebo Buffy a taktiež to nie je podobné ani iným čarodejníckym výtvorom ak Čarodejky alebo The Magicians. Nemyslím si, že seriál by bol robený ako "vhodný pre teenagerov", v podstate je jedno, kto sa na ten seriál pozerá, je "bezvekový". Vlastne, častokrát si všímam, že seriál neformuje účel pre koho bol robený, ako skôr kto ho sleduje a medzi kým sa rozšíril a podľa toho sa škatuľkuje. Príbeh, ktorý poznám z knihy je rozhodne s hlbším zmyslom, a zatiaľ mám pocit, že aj tu sa snažia rýchlo dostať do tej hĺbky, nekĺžu iba po povrchu. Veľkým plusom je, že gro toho príbehu tvorí historická časť, história je prepletená naprieč celým príbehom všetkých nadprirodzených bytostí. Jediné, čo mi príde trochu prehnané v seriáli, že veľmi skoro začali poukazovať na romantické prepojenie medzi hlavnými postavami. Od začiatku som mala trochu obavy aj z obsadenia hlavných postáv, nakoľko v knihe som mala z Diany Bishopovej pocit, že by mala byť trochu staršia a nevyzerať na čerstvých 25 rokov. A naopak, že by Matthew mal vyzerať trochu mladšie, silnejšie, svalnatejšie a tajomnejšie. No postupom času si hádam zvyknem. Verím, že seriál prežije viac ako jednu sériu, pretože chcem vidieť ak bude vyzerať cestovanie do minulosti a ich život v stredovekom Anglicku.

Legal proof will be found. No doubt. But personally, I don't need it. I just like to know I'm right. (Patrick Jane, The Mentalist)
avatar uživatele
phoboska
Redaktor | Cool level: 71 | Dean Winchester
30. 9. 2018 / 16:49:32 (před 5 roky)
off
Aldyska napsal(a):

Verím, že seriál prežije viac ako jednu sériu, pretože chcem vidieť ak bude vyzerať .

Matthew v jednom rozhovore spomenul, že v marci začnú natáčať znova, takže predpokladám, že druhá séria bude.

"Welcome to the edge. It's not the end of the world, but you can see it from here." Eliza Cassan
avatar uživatele
Nira
VIP | Cool level: 32 | Debra Morgan
30. 9. 2018 / 22:29:35 (před 5 roky)
off
Litocha napsal(a):

Taky jsem se pustila do knížky a seriál na mě zatím působí líp. V knížce je Diana tak nějak naivní, její duševní pochody a chování mi moc nesedí k její opěvované vědecké kariéře. Taky mě moc nebere číst, kolik rukopisů ten den zpracovala nebo nezpracovala (teď to postupně nahrazuje/doplňuje líčení toho, co jedla a pila :-) ). Ale jsem teprve asi ve třetině první knížky a pomalu se to začíná rozjíždět...

Minulý týden jsem přečetla první knížku (na další se zatím nechystám, nechci, aby se mi to teď motalo dohromady) a musím souhlasit. První polovina mi dala více zabrat - Diana hlavně jí, pije, čte, cvičí, spí a touží, často se projevuje a uvažuje spíš jako puberťačka... Takže jsem fakt ráda, jak to převedli do seriálu, všechny větší i menší změny tomu prospěly.

Aldyska napsal(a):

...Od začiatku som mala trochu obavy aj z obsadenia hlavných postáv, nakoľko v knihe som mala z Diany Bishopovej pocit, že by mala byť trochu staršia a nevyzerať na čerstvých 25 rokov. A naopak, že by Matthew mal vyzerať trochu mladšie, silnejšie, svalnatejšie a tajomnejšie. No postupom času si hádam zvyknem. Verím, že seriál prežije viac ako jednu sériu, pretože chcem vidieť ak bude vyzerať XXX

Je pravda, že Teresa Palmer vypadá mladší, Matthew Goode nemá tak široká ramena jako v knize, ale oběma role dokonale sedla, i obsazení ostatních postav se hodně povedlo, nemám jedinou výhradu. Hodně se těším na další lokace, i na tu velkou změnu související s další řadou.

avatar uživatele
vuvicom
Dlouholetý uživatel | Cool level: 14 | Emma Swan
6. 10. 2018 / 15:22:14 (před 5 roky)
off

Musím říct, že po těch pár dílech bych své hodnocení nejraději upravila na 100%. První díl mi sice tolik nenalákal, ale teď jsem na tom tak, že přemýšlím i o koupi celé knižní trilogie :D

Říká se že chybami se člověk učí. To je proč jich dělám tolik. Za chvíli ze mě bude génius.
avatar uživatele
Aldyska
Dlouholetý uživatel | Cool level: 19 | Černá zmije
18. 10. 2018 / 23:12:03 (před 5 roky)
off
phoboska napsal(a):

Matthew v jednom rozhovore spomenul, že v marci začnú natáčať znova, takže predpokladám, že druhá séria bude.

Tak na to sa veľmi teším. :)

Nira napsal(a):

Je pravda, že Teresa Palmer vypadá mladší, Matthew Goode nemá tak široká ramena jako v knize, ale oběma role dokonale sedla, i obsazení ostatních postav se hodně povedlo, nemám jedinou výhradu. Hodně se těším na další lokace, i na tu velkou změnu související s další řadou.

Ja som s tým mala problém len na začiatku, že mi nesedeli herci, ale po - častiach som si na nich nakoniec úplne zvykla a teraz mi tam prídu úplne logicky vybraní.

Legal proof will be found. No doubt. But personally, I don't need it. I just like to know I'm right. (Patrick Jane, The Mentalist)
avatar uživatele
Destinytte
Dlouholetý uživatel | Cool level: 18 | Kocour
7. 1. 2019 / 10:37:26 (před 5 roky)
off

Začátek ušel, ale pak to je jenom horší a horší. V některých chvílích jsem vzpomínala na Twilight. :D To už jsou lepší i ty nový Čarodějky, u těch se aspoň zasměju, když si představuju, že jde o parodii.