plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 5×11 – Hrůza na vlastní oči (In Plain Fright)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jules se Shawnem drží svůj vztah v tajnosti, ale to se Jules moc nezamlouvá. Shawn vyrazí s Gusem na festival hrůzy, i když slíbil Juliet, že tam půjde s ní, nedokáže totiž říct Gusovi ne. Při projíždění domem hrůzy si Shawn všimne mrtvého muže.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Nikdo mu nevěří, ale Shawn mrtvého identifikuje jako ředitele parku, který prý nepřišel na důležitou schůzku. Ředitel je nalezen na místě, kde ho Shawn viděl. Jeden zaměstnanec poví, že si myslí, že ho zabil duch patnáctiletého kluka Johna, který kdysi na festivalu zemřel. Prý ho slýchával v telefonu, viděl divné věci... Dokonce ho i viděl, pak jim ukáže na stěně napsané, že to on mu to udělal, což kluky vyděsí. Zaměstnanec skočí do rozjeté skluzavky a zemře. Na kameře je zachycen John.
Shawn s Gusem zjistí, že nešlo o nehodu a že to oba muži ututlali, navíc vyplatili i rodinu. Dále najdou v dokumentech, že stejnou částku poslali i jakési Jamie. Ta byla s Johnem na atrakci ten den, co zemřel a má trvalé následky. Nyní se hodlá pomstít každému za nedbalost, která vše způsobila. Poslední, komu se ještě nepomstila, je Eve. Kluci najdou Eve včas a podaří se jim ukrýt před Jamie a jejím komplicem. Shawn, kvůli pocitu blízké smrti, se Gusovi svěří, že chodí s Juliet. Je ale překvapen, že Gus není naštvaný. Je to Juliet, kdo je nakonec zachrání.

Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Henry Spencer
Vedlejší postavy
malý Shawn
Eve Asher
Frank Holloway
chlápek v davu
zaměstnanec
David Wayland
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHrůza na vlastní oči (neoficiální název)
Původní názevIn Plain Fright
Rok natočení2010
Premiéra17. listopadu 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody